Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko159
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
jbpis
jbpis

jbpis

Dołączył 6 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 47962
  • Znaleziska 45555
  • Mikroblog 2407
  • Obserwujący 4
  • Obserwowane 1

444

Koszty pracy w 2026 r. czyli jak państwo doi pracodawców i pracowników

Koszty pracy w 2026 r. czyli jak państwo doi pracodawców i pracowników

Mirki, często w dyskusjach o zarobkach zapominamy o drugiej stronie medalu, czyli o tym, ile faktycznie kosztuje zatrudnienie pracownika w 2026 roku. Przyjrzyjmy się twardym liczbom, bez zbędnych emocji, żeby zobaczyć, jak zmieniły się realia prowadzenia biznesu w ostatnich latach. Od stycznia 2026

snorli12
z
wykop.pl
dodany: przedwczoraj, 15:46:53
  • 120
  • #
    praca
  • #
    korposwiat
  • #
    pracbaza
  • #
    januszebiznesu
  • #
    januszex
  • #
    finanse
jbpis
jbpis
jbpis 15 godz. i 23 min temu via Wykop
  • 0
Promil to lekarz ma we krwi.

2668

Lekarze chcą pilnych rozmów z premierem. Chodzi o nowe przepisy ws. zarobków

Lekarze chcą pilnych rozmów z premierem. Chodzi o nowe przepisy ws. zarobków

Rząd przyjął projekt ustawy, która pozwoli gromadzić dane o zarobkach lekarzy na podstawie numerów PESEL. Celem jest zwiększenie przejrzystości wynagrodzeń w ochronie zdrowia i skuteczniejszy nadzór nad wydatkami publicznymi. RMF FM informuje, że Naczelna Rada Lekarska apeluje o spotkanie z premiere

airaG
z
biznes.interia.pl
dodany: wczoraj, 08:22:14
  • 420
  • #
    lekarz
  • #
    nfz
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    afera
jbpis
jbpis
jbpis 22 godz. i 51 min temu via Wykop
  • 14
IP. Rozliczają się jak artyści.

@kristoflampart:
A czemu artyści mieli by móc z tego korzystają, a programiści nie? Czemu w ogóle stworzono taką optymalizację dla artystów i teraz kogoś boli że ktoś poza artystami z tego korzysta?

383

UE chce podatku od nieruchomości zależnego od wartości lokalu.

UE chce podatku od nieruchomości zależnego od wartości lokalu.

Zgodnie z najnowszymi rekomendacjami Rady Unii Europejskiej Polska powinna rozważyć powiązanie podatku od nieruchomości z wartością lokalu. Ministerstwo Finansów nie planuje takich zmian, jednak w Sejmie czeka już projekt Nowej Lewicy uderzający w wielokrotnych właścicieli mieszkań.

epicentrum_chaosu
z
domiporta.pl
dodany: przedwczoraj, 13:26:58
  • 181
  • #
    gospodarka
  • #
    podatki
  • #
    swiat
jbpis
jbpis
jbpis wczoraj, 08:46:33 via Wykop
  • -6
Rentierzy oczywiście przeciw. No tak. Lepiej jak pracujący oddają ponad połowę dochodów państwu. A ludzie z kilkoma mieszkaniami na wynajem płacą 8.5% ryczałtu. Ludzie co zarobią na giełdzie, gdzie jest ryzyko płacą 19% belki. A od zysków ze sprzedaży mieszkań gdzie podobno nie ma ryzyka po 5 latach nie płaci się podatku. I po mniej niż 5 latach też bez podatku jeżeli się kupi inne mieszkanie.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

638

Stawki lekarzy w praktyce, czyli jak to wygląda od środka

Stawki lekarzy w praktyce, czyli jak to wygląda od środka

Gdyby ktoś nie wiedział skąd sie biorą takie kwoty u medyków i skąd ta cała patologia. Oryginał podlinkowany niżej.

enterprize
z
streamable.com
dodany: przedwczoraj, 15:39:50
  • 118
  • #
    lekarz54k
  • #
    zarobki
  • #
    heheszki
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    szpital
  • #
    patologiazmiasta
jbpis
jbpis
jbpis wczoraj, 08:40:01 via Wykop
  • 1
kolejny o tych limitach xD to jest legenda miejska, kształcimy najwięcej lekarzy na obywatela w ue

@goparys:
Pokaż źródło kłamczuszku.
jbpis
jbpis
jbpis 15.06.2026, 10:46:01
  • 2051
#lekarz100k #gielda #memy #konowalposting #polska
jbpis - #lekarz100k #gielda #memy #konowalposting #polska

źródło: image

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

perfumowyswir
perfumowyswir
15.06.2026, 10:47:57 via Wykop
  • 117
@jbpis: czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal
  • Odpowiedz
Sebastix
Sebastix
Sebastix
15.06.2026, 11:17:51 via Wykop
  • 485
@jbpis: ale czy Elon musiał studiować na ciężkim kierunku?! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

454

Ile zarabia salowa w szpitalu? Oto kwoty na rękę

Ile zarabia salowa w szpitalu? Oto kwoty na rękę

Salowe w środowisku szpitalnym to jedno z najniżej płatnych stanowisk w obszarze opieki zdrowotnej. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 4 w Bytomiu pensja podstawowa salowej w tej placówce wynosi 5318,12 zł brutto, co daje około 3955 zł netto.

Marcepanowy_Detektyw
z
finanse.wp.pl
dodany: 13.06.2026, 17:06:44
  • 184
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    informacje
  • #
    medycyna
  • #
    ciekawostki
  • #
    zdrowie
jbpis
jbpis
jbpis 14.06.2026, 14:10:34 via Wykop
  • 1
A podobnie jest ze szpitalnymi kuchniami. Nie wiem jak dzisiaj w Polsce ale w Szwajcarii czy w DE zatrudniaja personel na stawkach gastronomicznych po to tylko, by nie placic stawek szpitalnych. Bo tak taniej.

@lorafenus:
Czemu praca w kuchni w szpitalu miałaby być lepiej płatna niż taka sama praca w innym miejscu?

660

Prawie połowa nauczycieli w II progu podatkowym

Prawie połowa nauczycieli w II progu podatkowym

Czy w Polsce nauczyciel mianowany lub dyplomowany to już finansowa elita? Barbara Nowacka informuje, że blisko 50% nauczycieli wpada w drugi próg podatkowy, który przez brak waloryzacji i inflację stał się pułapką.

Toxicator69
z
youtube.com
dodany: 09.06.2026, 11:29:49
  • 234
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    podatki
  • #
    nauczyciele
  • #
    zarobki
  • #
    finanse
jbpis
jbpis
jbpis 10.06.2026, 09:25:24 via Wykop
  • 0
10, 20 30 tysięcy za wykształcenie przyszłości Polski to powinno być minimum. Chcę Polski potężnej i Chcę najlepszych Polskich nauczycieli

A co z ludźmi, którzy teraz pracują jako nauczyciele? Bo większość tych obecnych trzeba by było zwolnić żeby zrobić miejsce dla tych wartościowych.

1056

Zlikwidowali parking przed magistratem. Radna zaparkowała lexusem na chodniku i

Zlikwidowali parking przed magistratem. Radna zaparkowała lexusem na chodniku i

Po likwidacji parkingu przed magistratem radna Małgorzata Potocka zaparkowała lexusem na chodniku, częściowo zastawiając ławkę przy nowym zieleńcu przed urzędem.

Helix
z
lovekrakow.pl
dodany: 09.06.2026, 22:21:59
  • 116
  • #
    krakow
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
jbpis
jbpis
jbpis 10.06.2026, 07:27:08 via Wykop
  • 4
Ale że radna Lewicy, tej Lewicy, która promuje przemieszczanie się zbiorkomem i zwężanie jezdni na rzecz dróg rowerowych, żeby ludziom żyło się lepiej, przyjechała do pracy kapitalistycznym autem premium?

Jakby lewica nie miała podwójnych standardów to by nie miała żadnych standardów.
nocticadius
nocticadius
07.06.2026, 08:02:35
  • 102
#przegryw #dupeczkizprzypadku
taka mi wystarczy
nocticadius - #przegryw #dupeczkizprzypadku
taka mi wystarczy

źródło: 1000064188

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jbpis
jbpis
jbpis 07.06.2026, 18:23:04 via Wykop
  • 2
kup akcje żabki i następnym razem jak ją zobaczysz powiedz że jesteś akcjonariuszem.
  • Odpowiedz

670

Następuje cicha prywatyzacja opieki zdrowotnej - monopol NFZ się kończy

Następuje cicha prywatyzacja opieki zdrowotnej - monopol NFZ się kończy

Po cichu dokonuje się proces prywatyzacji ochrony zdrowia, ale nie nie poprzez jedną reformę, a przez stopniowe ograniczanie dostępności świadczeń finansowanych ze środków publicznych. Kolejki są dziś jednym z mechanizmów podtrzymujących funkcjonowanie niedofinansowanego systemu.

Victor_Manzon
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 05.06.2026, 05:48:18
  • 184
  • #
    lekarz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    polska
  • #
    nfz
  • #
    medycyna
  • #
    lekarze
jbpis
jbpis
jbpis 05.06.2026, 12:21:12 via Wykop
  • 2
Po tym jak NFZ się skończy dalej będą łupić składkę zdrowotną.

@titus1:
Skończy się tym że pracujący będą płacić składkę żeby niepracujący mieli "darmową służbę zdrowia", a samemu będą musieli płacić dodatkowo prywatnie.
WielkiNos
WielkiNos
05.06.2026, 06:05:04
  • 535
No co wy, dlaczego nikt jeszcze nie adoptował z palucha biednego amstaffa newtonka, który tam trafił bo pogryzł właściciela a potem wolontariuszkę ze schroniska? Nikt z was nie chce się uczyć jego granic i unikać zachowań oraz zwyczajnych sytuacji, które spowodują, że wam się nagle rzuci na mordę? Przecież to poświęcenie, które warto ponieść żeby ratować pieska. Jego życie jest warte więcej niż wszystkich pogryzionych! #pdk

#psiarze #
WielkiNos - No co wy, dlaczego nikt jeszcze nie adoptował z palucha biednego amstaffa...

źródło: 1000131409

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jbpis
jbpis
jbpis 05.06.2026, 09:59:42 via Wykop
  • 7
Trzeba przywrócić prawo do usypiania psów, których nikt nie chce. Teraz prawo jest takie zje**** że nawet agresywnego psa trudno uśpić jak jest zdrowy. Trzeba mu szukać kogoś kto go zrozumie.
  • Odpowiedz

822

ZUS ujawnił szokujące dane. Liczba emerytur dla cudzoziemców wzrosła o 39 proc.

ZUS ujawnił szokujące dane. Liczba emerytur dla cudzoziemców wzrosła o 39 proc.

Polska już od dawna nie jest już krajem jednolitym etnicznie czy to się komuś podoba, czy nie. Widać to nie tylko na ulicach i na rynku pracy, ale także w takich instytucjach, jak ZUS. Podał on właśnie szokujące dane, dotyczące liczby cudzoziemców, pobierających emeryturę.

VoxClamantisInDeserto
z
bezprawnik.pl
dodany: 02.06.2026, 18:09:44
  • 162
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    finanse
  • #
    emerytura
  • #
    pieniadze
  • #
    spoleczenstwo
jbpis
jbpis
jbpis 03.06.2026, 10:36:13 via Wykop
  • 1
Teraz to tylko 25 tys. ale za kilka lat będą setki tysięcy, a potem miliony. Odpowiedzialnie jest zająć się tym problemem już teraz. A nie kiedy będzie za późno by cokolwiek zmienić.
jbpis
jbpis
jbpis 03.06.2026, 12:19:31 via Wykop
  • 0
Często stanowi logiczny błąd (nadmierne uproszczenie), gdy kolejne kroki nie są poparte dowodami

@Noct
Chciałeś zabłysnąć argumentem o równi pochyłej ale ci nie wyszło. Obcokrajowców uprawnionych do polskiej emerytury będzie coraz więcej. To fakt, a nie błąd logiczny, czy uproszczenie. Lepiej już teraz naciskać na rząd, ten, czy następny, żeby ten problem rozwiązać.

331

Niszczą pola. Rolnicy są załamani. "Miesiące naszej pracy"

Niszczą pola. Rolnicy są załamani. "Miesiące naszej pracy"

- Przez lata uprawialiśmy tu marchew, pietruszkę i cebulę, ale ludzie regularnie kradli nam plony. Postanowiliśmy więc zasiać koniczynę, bo wydawało nam się, że nikt jej nie będzie zabierał. I rzeczywiście nie kradną, ale niszczą wszystko i to na ogromną skalę! mówił Dorko.

Piotrek7231
z
finanse.wp.pl
dodany: 02.06.2026, 10:38:08
  • 75
  • #
    rolnictwo
  • #
    europa
jbpis
jbpis
jbpis 03.06.2026, 10:46:06 via Wykop
  • 12
Zdjęcie z takiej sesji
jbpis - Zdjęcie z takiej sesji

źródło: image

Pobierz
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

836

Państwo dopłaci artystom do ZUS. Status artysty zawodowego może dostać twórczyni

Państwo dopłaci artystom do ZUS. Status artysty zawodowego może dostać twórczyni

Dopłaty do składek artystów to nie tylko błąd. To także świetny moment, by zastanowić się, czy "camgirls" też je dostaną

starnak
z
bezprawnik.pl
dodany: 02.06.2026, 07:21:14
  • 143
  • #
    onlyfans
  • #
    artysci
  • #
    erotyka
  • #
    zus
jbpis
jbpis
jbpis 02.06.2026, 11:29:41 via Wykop
  • 0
Ile jeszcze będziecie grzać ten temat zastępczy?

@dianka:
Nie chcemy tego więc krytykujemy. Mamy się godzić na każdy głupi pomysł, który rząd przepycha bo to tylko tematy zastępcze?

311

Biznes na puszkach? Analiza finansów Fundacji "Ręka Wielkiej Pomocy".

Biznes na puszkach? Analiza finansów Fundacji "Ręka Wielkiej Pomocy".

Podchodzą do Ciebie na ulicy, pokazują zdjęcie dziecka i proszą o "symboliczne" wsparcie, bo brakuje 10 tys. zł na operację? Zanim wrzucisz banknot do puszki, zobacz, gdzie trafiają te pieniądze. Przeanalizowałem sprawozdanie finansowe Fundacji Ręka Wielkiej Pomocy za 2024 rok. Wnioski? Miliony na "

grzegorz-brzeczysczykiewicz
z
wykop.pl
dodany: 01.06.2026, 12:09:55
  • 45
  • #
    csiwykop
  • #
    wykopefekt
  • #
    wykop
jbpis
jbpis
jbpis 02.06.2026, 08:42:07 via Wykop
  • 39
"Dzieciom żałujesz???" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

335

Proces Łukasza Żaka. Kelner ujawnia nowe fakty.

Proces Łukasza Żaka. Kelner ujawnia nowe fakty.

Proces po tragicznym wypadku na Trasie Łazienkowskiej wchodzi w decydującą fazę. Podczas ostatniej rozprawy zeznawali ratownicy medyczni oraz pracownik restauracji, w której bawił się Łukasz Żak przed wypadkiem. Kluczowym wątkiem było spożycie alkoholu i zachowanie uczestników spotkania.

Hahaharry
z
fakt.pl
dodany: 01.06.2026, 11:32:43
  • 55
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    kryminalne
  • #
    przestepczosc
  • #
    polska
  • #
    policja
  • #
    prawo
jbpis
jbpis
jbpis 01.06.2026, 18:53:42 via Wykop
  • 38
Pomyślcie że pracujecie sobie w restauracji, a potem was ktoś ciąga po sądach bo polewaliście kolesiowi co spowodował wypadek.
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

427

6 na 9 młodych nigdy nie pracowało. Do 2030 roku przybędzie 1,25 mln bezrobotnyc

6 na 9 młodych nigdy nie pracowało. Do 2030 roku przybędzie 1,25 mln bezrobotnyc

Rynek pracy staje się coraz trudniejszy w całej Europie. Doskonale widać to na przykładzie Wielkiej Brytanii, gdzie młodym coraz trudniej znaleźć zatrudnienie. Były minister w rządzie Partii Pracy Alan Milburn o obecny stan rzeczy obwinia rząd i prognozuje, że sytuacja w kolejnych latach będzie staw

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 01.06.2026, 12:56:24
  • 310
  • #
    praca
  • #
    wykop
  • #
    wiadomosci
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
jbpis
jbpis
jbpis 01.06.2026, 16:41:39 via Wykop
  • 5
Po co zachęcać ludzi do robienia dzieci i płacić im 800+ skoro te dzieci i tak potem nie pracują?
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

24

Obowiązek posiadania apteczki w osobówce nie wszedł w życie. Komunikat ministers

Obowiązek posiadania apteczki w osobówce nie wszedł w życie. Komunikat ministers

"Od 1 czerwca 2026 r. nie wchodzi w życie obowiązek wyposażenia samochodów osobowych w apteczki pierwszej pomocy"

darino
z
rmf24.pl
dodany: 01.06.2026, 12:08:39
  • 41
  • #
    apteczka
  • #
    pierwszapomoc
  • #
    motoryzacja
  • #
    polska
jbpis
jbpis
jbpis 01.06.2026, 16:39:31 via Wykop
  • -1
Niech jeszcze wprowadzą obowiązek posiadania żółtych kamizelek odblaskowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pdk
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

598

Skarbówka potwierdza że prawo jest dla bogatych

Skarbówka potwierdza że prawo jest dla bogatych

Fundacja rodzinna sposobem na uniknięcie podatków? Skarbówka daje zielone światło

PIAN--A_A--KTYWNA
z
fxmag.pl
dodany: 01.06.2026, 07:07:27
  • 111
  • #
    prawo
  • #
    polska
jbpis
jbpis
jbpis 01.06.2026, 13:47:56 via Wykop
  • 9
przecież fundację rodzinną może założyć praktycznie każdy.

@4e68a9f9a671:
100k zł majątku jako wkład do fundacji, taksa notarialna i opłaty żeby założyć fundację. Potem kilkaset zł co miesiąc za pełną księgowość. Obowiązkowe audyty i inne koszty. To sprawia że tłustym kotom z dużym majątkiem opłaca się bardziej niż "praktycznie każdemu".

12

Coraz mniej Polaków jedzie do Niemiec na szparagi

Coraz mniej Polaków jedzie do Niemiec na szparagi

Choć Niemcy płacą 60 zł za godzinę, Polacy odwracają się od wyjazdów na szparagi. Przy pełnym miesiącu pracy i odliczeniu kosztów życia na miejscu, realne zarobki mogą wynosić ok. 8 tys. zł netto.

Victor_Manzon
z
finanse.wp.pl
dodany: 29.05.2026, 04:43:06
  • 11
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    niemcy
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
jbpis
jbpis
jbpis 30.05.2026, 11:06:46 via Wykop
  • 0
8k za ciężka pracę, jak wystarczy chlać i panstwo za darmo rentę alkoholową da. Głupi by pracował

Dużo minusów, aż tylu wykopków pobiera rentę alkoholową zamiast pracować? xD
Ja jako pracujący jestem za jej likwidacją. Rzeczywiście odechciewa się pracować jak każdy nierób dostaje jakiś social.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 12
  • Strona 1 z 12
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 04.06.2026

    Rocznica
  • Komentator
    od 13.05.2026

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking