Wpis z mikrobloga

Prawie się dałem nabrać żeby iść na tego sławnego PM/Scrum Mastera do IT bo nic nie robi a kilkanaście k na fakturze jest.

Tymczasem starszy księgowy:

- taka sama kasa na UoP gdzie mam normalnie urlopy zamiast kombinacji z januszem na b2b jak to w IT bywa
- siedzę na piździe i babram się we fakturach solo zamiast użerać się z koordynacją zespołu #programista15k czyli kucy z umiejętnościami komunikacyjnymi na poziomie australopiteka
- mam dalszą ścieżkę rozwoju do TL, managera i CFO, a PM/SM/PO nawet jak się zesra to na CIO go nie wezmą.

Więc tak szczerze nie wiem skąd to jaranie się IT i #!$%@? skoro taki sam hajs jest we finansach czy nawet HR bez brandzlowania się super technologiami i bez użerania się z deklami po super bootcampach. Słyszał ktoś o bootcampie z General Ledger? No xD nie to co java kuuuurła

#zarobki #pieniadze #pracait #takaprawda #korpo #praca #pracbaza
  • 34
Słyszał ktoś o bootcampie z General Ledger? No xD nie to co java kuuuurła


@JanRouterTrzeci: słyszał ktoś o Hibernate po policealnym studium księgowym w Radomsku? No xD nie to co KPiR kuuuurła

Coś mi się wydaje, ze Twoja umiejętność komunikacji jest nawet poniżej australopiteka.

Generalnie przy takim samym stażu pracy, osoba z IT zarobi więcej niż analogicznie w księgowości.
@JanRouterTrzeci: to samo mozna mowic o IT, IT to nie tylko programowanie. Loszki co sa analitykami biznesowymi w projektach IT tez kosza kase, scrum masterzy, ludzie co przechodza z analityka typu vlookup na jakies data science i inne po podchwycili pythona xD ty myslisz ze kazdy wlazi do IT wszystko umiejac?
@peoplearestrange: no to właśnie Ci mówię, że w IT musisz sumarycznie więcej rzeczy ogarniać

SM: użeranie się z kucami i koordynacja ich pracy xDD GL&HF
Data Science: SQL, VBA w małym palcu i bez tego nie ma co rozmowy zaczynać

W księgowości od juniora przez mida do seniora nie musisz sobie takim czymś głowy zawracać, po prostu kwestia stażu i tego ile #!$%@? faktur napotkałeś przez 3 lata