Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko167
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Opacity8502

Opacity8502

Dołączył 3 lata i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 630
  • Znaleziska 612
  • Mikroblog 18
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 1

312

Meta szpiegowała własnych pracowników. Dane z programu właśnie wyciekły

Meta szpiegowała własnych pracowników. Dane z programu właśnie wyciekły

Firma Meta zamknęła kontrowersyjny program Model Capability Initiative, który śledził ruchy myszki, klawiaturę i aktywność pracowników. Powodem nie była krytyka załogi, lecz wyciek poufnych danych, w tym prywatnych rozmów i ocen wydajności, do całej firmy.

real_scoria
z
ithardware.pl
dodany: przedwczoraj, 11:54:08
  • 37
  • #
    technologia
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    meta
  • #
    prywatnosc
  • #
    ai
  • #
    praca
Opacity8502
Opacity8502 przedwczoraj, 22:34:12 via Wykop
  • 24
@jamajskikanion: ja to mówię od dawna. I to nawet nie chodzi o bezpośrednich klientów. Robimy oprogramowanie dla "biznesu". Zwolnicie nas to ograniczymy konsumpcję u waszych klientów, a oni zaczną cięcia tam gdzie mogą. Nowy soft, migracja na nową wersje? To może poczekać. I tym sposobem sami ukręcicie bat na własną dupę.

388

Amazon zabija powrót Stargate! Skasowali serial zaledwie po 6 miesiącach

Amazon zabija powrót Stargate! Skasowali serial zaledwie po 6 miesiącach

Wrota zostały zamknięte.

IGNPolska
z
pl.ign.com
dodany: 03.06.2026, 07:08:55
  • 120
  • #
    seriale
  • #
    amazonprimevideo
  • #
    stargate
  • #
    gwiezdnewrota
  • #
    scifi
  • #
    nostalgia
Opacity8502
Opacity8502 04.06.2026, 10:35:50 via Wykop
  • 0
@Miecz12: ubicia stargate im nie wybaczę, ale Wheel of Time od 2 sezonu się całkiem spoko ogląda.

806

Onet/Newsweek: Bycie grubą kobietą jest dobre, chudnięcie to narzędzie opresji

Onet/Newsweek: Bycie grubą kobietą jest dobre, chudnięcie to narzędzie opresji

Onet jak zwykle w formie. Bycie grubą kobietą jest czymś zupełnie normalnym, nie warto się odchudzać i mniej jeść. Za to bycie szczupłym to poważne zagrożenie i narzędzie opresji XD

Miguelos
z
onet.pl
dodany: 03.06.2026, 14:32:03
  • 225
  • #
    polska
  • #
    odchudzanie
  • #
    zdrowie
  • #
    p0lka
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    rozowepaski
Opacity8502
Opacity8502 04.06.2026, 10:21:42 via Wykop
  • 5
@Maziol: Artykuły tego typu pisza kobiety, żeby zmniejszać sobie konkurencję ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

51

Atlas egzonimów

Atlas egzonimów

Egzonim to nazwa geograficzna odnosząca się do obiektu położonego poza obszarem języka, w którym ten egzonim funkcjonuje. Interaktywna mapa pozwala przeglądać i analizować nazwy geograficzne państw w różnych językach.

Lifelike
z
exonym-atlas.pages.dev
dodany: 03.06.2026, 19:42:37
  • 10
  • #
    nauka
  • #
    geografia
  • #
    jezykiobce
  • #
    etymologia
  • #
    mapy
  • #
    gruparatowaniapoziomu
Opacity8502
Opacity8502 04.06.2026, 10:15:50 via Wykop
  • 6
Bezsensu: Polska, Poland, Pologne, Polsza wszystko zaznaczone jednym kolorem, ale Russia, Rosja Rusya, Ryssland to już odrębne kolorki i nazewnictwo mimo że są 100x bardziej zbliżone do oryginalnego rosyjskiego słowa niż Pologne do Polska
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2437

Rząd zapłaci ZUS za artystów. Do 380milionów

Rząd zapłaci ZUS za artystów. Do 380milionów

Rząd będzie płacił ZUS za bezrobotnych artystów. Zaplanowano wydatki do 380 milionów na 2027.

dr_Batman
z
bankier.pl
dodany: 19.05.2026, 16:03:59
  • 274
  • #
    kultura
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    polityka
Opacity8502
Opacity8502 20.05.2026, 15:30:17 via Wykop
  • 0
@noHuman: ja dekretuje w korpo pracę twórczą wiec chyba się łapię co nie?

848

Tylko 9% Polaków chce równego wieku emerytalnego wynoszącego 65 lat

Tylko 9% Polaków chce równego wieku emerytalnego wynoszącego 65 lat

Najlepszy argument przeciwko demokracji. 91% Polaków chciałoby albo kontynuacji szaleństwa i niesprawiedliwości jakim jest nierówny wiek emerytalny albo szaleństwa w postaci obniżania wieku emerytalnego przy rosnącej średniej długości życia i rosnącym odsetku emerytów

Arlekin29
z
facebook.com
dodany: 18.05.2026, 13:40:41
  • 323
  • #
    demografia
  • #
    emerytura
  • #
    zus
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    obowiazkowecwiczeniawojskowe
Opacity8502
Opacity8502 19.05.2026, 22:58:29 via Wykop
  • 0
@Rv0000: jest jeden prosty sposób żeby idiotów 50+ przekonać do pomysłu. Zrownanie emerytury ale ustalamy wiek na 64 lata. Każdy chłop będzie za bo zyskuje rok. A chociaz na babach 4 zyskamy jak nie da się 5

283

Słodziki zakłócają pracę układu regulującego apetyt w mózgu.

Słodziki zakłócają pracę układu regulującego apetyt w mózgu.

Badacze z uniwersytetu Keck USC zbadali wpływ słodzików na układ regulujący sytość i apetyt. W badaniu wzięło udział 75 osób, które zaczęły regularnie pić napoje diet i zero. Badanie odkryło, że regularne picie napojów z słodzikami powodowało znaczący wzrost poziomu głodu i aktywność mózgu.

KIaudik
z
keck.usc.edu
dodany: 12.05.2026, 17:57:11
  • 213
  • #
    medycyna
  • #
    dieta
  • #
    jedzzwykopem
  • #
    ciekawostki
  • #
    odchudzanie
Opacity8502
Opacity8502 13.05.2026, 22:09:06 via Wykop
  • 0
@kocimietka_BB:

Też prawda. Wystarczy spojrzeć ile cukru zawierają w sobie chleb czy bułki, ogólnie pieczywo.


Hehe, ostatnio rano pusta lodówka i jem sobie serek homogenizowany, przychodzi moja żona, robi jakąś granole z mlekiem (w proporcjach 50:50) i mówi - "Zjadłbyś coś lepszego, tak jak

28

Otwiera drzwi do cukrzycy, niszczy DNA

Otwiera drzwi do cukrzycy, niszczy DNA

W analizie dotyczącej nowotworów wskazano m.in. na azotyn sodu, siarczyny, sorbinian potasu oraz azotany potasu.

PIAN--A_A--KTYWNA
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 13.05.2026, 06:39:19
  • 5
  • #
    zdrowie
  • #
    jedzenie
Opacity8502
Opacity8502 13.05.2026, 21:39:41 via Wykop
  • 2
Weź kup wędlinę bez Azotynu sodu - z tych sklepowych to chyba tylko te GoodValley są bez, ale za to czasem mam wrażenie, że te ich opakowania są lekko spuchnięte i strach jeść - coś za coś :/
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

70

Ujawnione Nagrania i Dokumenty UFO

Ujawnione Nagrania i Dokumenty UFO

Najnowszy film od Kosmiczne Opowieści o ujawnionych przez rząd USA dokumentów związanych z UFO!

FLAC
z
youtube.com
dodany: 10.05.2026, 17:07:20
  • 26
  • #
    kosmiczneopowiesci
  • #
    ufo
  • #
    kosmici
  • #
    ciekawostki
  • #
    teoriespiskowe
  • #
    uap
Opacity8502
Opacity8502 10.05.2026, 22:23:34 via Wykop
  • 9
@tomaszkus: znów ten idiotyczny argument. Spróbuj nagrać w nocy np. światła samolotu podchodzącego do lądowania telefonem. Zapewniam, żę wyjdzie takie samo rozmyte i niestabilne g... jak 99% nagrań ufo. Te telefony są dobre do robienia selfie a nie nagrywania oddalonych o dzięsiątki kilometrów małych obiektów.

Nie mówię, że te nagrania ufo to od razu obcy, ale no takim sprzętem się nie da nic nagrać i tyle...

35

Wykopki do ataku!

Wykopki do ataku!

Dowiedziałem się o zbiórce od znajomego, sytuacja strasznie chujowa. Wierzę w siłę wykopu, zaatakujcie te zbiórkę!

piekarz-gieniek
z
zrzutka.pl
dodany: 10.05.2026, 19:37:25
  • 11
  • #
    charytatywnie
  • #
    pomoc
  • #
    pomagajzwykopem
  • #
    zbiorka
  • #
    solidarnosc
  • #
    polska
Opacity8502
Opacity8502 10.05.2026, 20:02:41 via Wykop
  • -10
A niech będzie - wpłacę symboliczne dwie dyszki - grosz do grosza i będzie kokosza.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

412

Zaufanie do przełożonych topnieje. Pracownicy wątpią w dobre intencje szefów

Zaufanie do przełożonych topnieje. Pracownicy wątpią w dobre intencje szefów

Coraz więcej pracowników podważa intencje swoich szefów. Z raportu ManpowerGroup wynika, że brak wiary w menedżerów deklaruje 28 proc. badanych, a wśród osób pracujących stacjonarnie odsetek ten rośnie do 38 proc.

VoxClamantisInDeserto
z
pulshr.pl
dodany: 22.01.2026, 18:37:12
  • 139
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    korposwiat
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    polska
Opacity8502
Opacity8502 22.01.2026, 23:15:05 via Wykop
  • 9
@guilmonn: jak korwinisty? Korwinista by powiedział, że nie mają mandatu, bo nie odziedziczyli stanowiska po ojcu szlachcicu. ŻADNA DUPOKRACJA, gdzie dwóch meneli przegłosuje profesora!
Marcepanowy_Detektyw
Marcepanowy_Detektyw
22.01.2026, 21:37:56
  • 549
Czy tylko ja mam wrażenie, że w 2026 roku bycie konsumentem w Polsce to sport ekstremalny dla ludzi o stalowych nerwach?

Idziesz do sklepu po masło - kiedyś 250g, potem 200g, teraz coraz częściej straszy 170g w tej samej cenie. Kupujesz chipsy - w środku więcej azotu niż ziemniaków. Zamawiasz burgera w knajpie, płacisz 50 zł, a dostajesz coś, co rozmiarem przypomina zestaw dla dzieci. Do tego dochodzą „noworoczne aktualizacje” cen prądu

W czym najbardziej odczuwasz „strzyżenie” klienta na początku 2026 roku?

  • Spożywka - mniejsza gramatura, wyższa cena 27.3% (2409)
  • Spożywka - gorszy skład (tanie zamienniki) 5.5% (485)
  • Media i opłaty (nowe taryfy za prąd, gaz, śmieci) 18.4% (1621)
  • Gastronomia (mikro porcje w makro cenach) 20.6% (1813)
  • Subskrypcje i apki (podwyżki za netflixa, itp) 3.4% (304)
  • Usługi i fachowcy (fryzjer, mechanik, remonty) 11.7% (1034)
  • Nieruchomości (czynsze i mityczne „opłaty") 7.4% (653)
  • Elektronika (gorsza jakość, psucie po gwarancji) 2.1% (182)
  • Paliwo i transport (bilety, benzyna, parkingi) 1.6% (142)
  • Inne - wyjaśnię w komentarzu 2.0% (176)

Oddanych głosów: 8819

  • 200
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Opacity8502
Opacity8502 22.01.2026, 23:11:14 via Wykop
  • 29
@Rozmemlany: No jasne, po prostu jeśli do tej pory jadłeś kanapkę z serem i pomidorem, to teraz jedz z gównem i cebulą - będzie tylko troszkę drożej niż kiedyś.
  • Odpowiedz
BlackpillMonster
BlackpillMonster
22.01.2026, 17:47:00
  • 445
Czy też zauważyliście, że na daily standupie programiści są traktowani jak podejrzani na przesłuchaniu, a reszta zespołu jak goście honorowi?
Designerka: "Pracuję nad mockupami"

Ok, super!

Analityk Biznesowy: "Rozmawiam z biznesem"

Świetnie,
  • 119
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Opacity8502
Opacity8502 22.01.2026, 23:05:12 via Wykop
  • 2
@TheMaskator: Co to są dowcipy o rzymianach? Takie?

Do rzymskiej karczmy wpada zdyszany legionista, wyciąga dwa palce w geście "V" i krzyczy do barmana: — Poproszę pięć piw!

Programista: "Wczoraj dokończyłem refaktor modułu płatności, poprawiłem obsługę błędów, napisałem testy jednostkowe, dzisiaj zaczynam integrację z nowym API, nie mam blokerów"


@BlackpillMonster: Może problem polega na tym, że ten programista miał już kończyć a nie zaczynać integrację z nowym API,
  • Odpowiedz

698

Pożyczył 500 zł. Firma: musisz oddać 3 mld zł, sąd: płać natychmiast!

Pożyczył 500 zł. Firma: musisz oddać 3 mld zł, sąd: płać natychmiast!

Pożyczka w wysokości 500 zł zamieniła się w dramat. Dlaczego? Bo firma naliczała odsetki w wysokości 9 proc. dziennie!

martty
z
bizblog.spidersweb.pl
dodany: 20.12.2025, 15:21:41
  • 166
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    gospodarka
  • #
    ciekawostki
Opacity8502
Opacity8502 20.12.2025, 23:55:51 via Wykop
  • 25
@Morf: możemy podpisać umowę na pożyczkę w wysokości 1zł.
Ja Ci daję 1zł, ale odsetki w wysokości 1000% na sekundę ma płacić ten sędzia co wydał wyrok - kto jest za?

1215

12 mężczyzn dziennie w Polsce odbiera sobie życie.

12 mężczyzn dziennie w Polsce odbiera sobie życie.

"My, kobiety, mamy dużą rolę do odegrania" "To nie ja zauważyłem. To zauważyła żona i dzieci. W którymś momencie zauważyli, że jestem nieobecny, nadpobudliwy, drażliwy. Potrafiłem wpatrywać się w ścianę lub okno przez długi czas, nie wstawać od stołu, mieć problemy ze wstaniem z łóżka."

gerwazy-oko
z
dziendobry.tvn.pl
dodany: 18.11.2025, 03:43:15
  • 328
  • #
    depresja
  • #
    zdrowiepsychiczne
  • #
    polska
  • #
    pieklomezczyzn
Opacity8502
Opacity8502 18.11.2025, 20:12:40 via Wykop
  • 1
@marcinojg: facet często nie ma kolegów bo przez pracę trudno mu utrzymywać kontakty, te się urywają itp. Nie wina bab, to by było nadużycie. Wina społecznych oczekiwań.
Opacity8502
Opacity8502 18.11.2025, 20:43:39 via Wykop
  • 0
@Plm1: może masz szczęście. Nikt chyba nie mówi że 100% kobiet to zło. Po prostu jeśli 30% jest spoko a 70% w tej kwestii nie dojeżdża że tak powiem, to:

1. Generalnie trudno sie przełamać bo masz 70% szans na pogłębienie problemu
2. Jak większość facetów ma znaleźć te lepsze kobiety skoro jest ich mniejszość?

Problemami trzeba się dzielić a nie dusić w sobie, ale po prostu nie zawsze żona/dziewczyna

465

Rodzimy mniej dzieci. 800 plus można do kosza wsadzić!

Rodzimy mniej dzieci. 800 plus można do kosza wsadzić!

To jak ma być lepiej z naszą gospodarką? Czterodniowy tydzień pracy, tanie mieszkania dla rodziców. Co jeszcze? Ekonomista tłumaczy co musimy wprowadzić, żeby zaczęło się rodzić dużo dzieci w Polsce.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 15.06.2025, 13:36:41
  • 398
  • #
    ciekawostki
  • #
    gospodarka
  • #
    dzieci
  • #
    rodzicielstwo
  • #
    zwiazki
  • #
    nieruchomosci
Opacity8502
Opacity8502 16.06.2025, 05:20:24 via Wykop
  • 0
@NetworkCartoon: dokładnie tak, reszta to tylko wymówki. Moi rodzice zaczęli budować dom gdy moja mama była w drugiej ciąży. Wcześniej mieszkali (ze mną) w dwupokojym mieszkaniu razem z dziadkami na 40m kw.

Jakoś nie czekali z dziećmi do czasu swojego własnego domu/mieszkania albo do czasu gdy oboje zarabiali po 3 średnie krajowe.

Jest po prostu zbyt wiele do stracenia z wygodnego życia, podróżowania, imprezowania, kariery itp. żeby młodzi chcieli mieć

473

Czy Google zabije internet jaki znamy?

Czy Google zabije internet jaki znamy?

Pamiętacie jeszcze te czasy, kiedy wpisywaliście pytanie w Google?

Nolanpl
z
takityp.pl
dodany: 15.06.2025, 15:24:52
  • 222
  • #
    google
  • #
    internet
  • #
    komputery
  • #
    pytanie
  • #
    informatyka
  • #
    ciekawostki
Opacity8502
Opacity8502 16.06.2025, 05:13:10 via Wykop
  • 1
@norbert108: tak, pytasz o adres strony na której znajdziesz informacje o xyz. Precyzujesz, że chcesz same adresy bez pitu pitu z jego strony i dostaniesz.

2698

Sprawa Sebastiana Majtczaka. Jest decyzja sądu

Sprawa Sebastiana Majtczaka. Jest decyzja sądu

Sąd odrzucił zażalenie obrońcy na areszt wobec Sebastiana M., podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku na A1.

rybak_fischermann
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 13.06.2025, 08:47:58
  • 224
  • #
    majtczak
  • #
    wypadek
  • #
    polska
  • #
    afera
  • #
    prawo
Opacity8502
Opacity8502 13.06.2025, 21:13:38 via Wykop
  • 5
@editores: A zapaliła się bo nastąpił magiczny samozapłon, czy uderzenie z wielką prędkością spowodowało uszkodzenie baku i iskrzenie?

348

Deweloperzy miękną: coraz więcej obniżek, coraz mniej podwyżek

Deweloperzy miękną: coraz więcej obniżek, coraz mniej podwyżek

Choć stopy procentowe poszły w dół, nie przełożyło się to na boom na rynku nieruchomości. Nowe dane z Barometru Cen Mieszkań portalu Tabelaofert.pl pokazują, że klienci wciąż ostrożnie podchodzą do decyzji zakupowych, a deweloperzy częściej tną ceny, niż je podnoszą.

konto usunięte
z
direct.money.pl
dodany: 02.06.2025, 09:15:33
  • 47
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkanie
  • #
    kredythipoteczny
  • #
    mieszkaniedeweloperskie
  • #
    gospodarka
Opacity8502
Opacity8502 02.06.2025, 23:27:04 via Wykop
  • 9
@tomasz-diog: jak coś nie rośnie to nie rośnie. Spada tylko dla tego kto ma zagwarantowaną roczna podwyżkę inflacyjna. A nie każdy ma

286

BNT 429 Ścianka do wspinaczki 165 metrów! LAGO DI LUZZONE / SZWAJCARIA

BNT 429 Ścianka do wspinaczki 165 metrów! LAGO DI LUZZONE / SZWAJCARIA

Zapraszam do wspinaczki po chwytach które zostały przymocowane do ogromnej Szwajcarskiej tamy! Mamy tutaj pięć trzydziestometrowych wyciągów o wycenie maksymalnie 6a+. Butelka Wessper z odcinka - https://wessper.com/b3-thermosteel/ https://www.youtube.com/@BNTvideo

sykselek
z
youtube.com
dodany: 01.06.2025, 15:01:52
  • 38
  • #
    bnt
  • #
    wspinaczka
  • #
    tama
  • #
    szwajacaria
  • #
    sport
  • #
    bntvideo
Opacity8502
Opacity8502 01.06.2025, 21:38:21 via Wykop
  • 24
@RozklapichaKlosemSmyrana: przecież idą z asekuracją, a nie jak idioci.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 9
  • Strona 1 z 9
  • >

Na pewno nie Jan Kowalski

  • Demokratyczna Unia Polskich Autochtonów - w skrócie...
  • https://www.wykop.pl/ludzie/Opacity8502/

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 25.11.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 31.08.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking