W Internecie grzeją temat “urlopu menstruacyjnego”. W międzyczasie za naszą zachodnią granicą ten problem nawet by nie powstał bo zwolnienie od lekarza jest wymagane dopiero po 3 dniach nieobecności. Co myślicie o takim rozwiązaniu?

#dyskryminacjamezczyzn
#dyskryminacjakobiet
#logikarozowychpaskow
#logikaniebieskichpaskow

L4 dopiero jeśli choroba trwa dłużej niż 3 dni kalendarzowe

  • Jeszcze jak 43.8% (7)
  • Nope 56.3% (9)

Oddanych głosów: 16

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bejro: fajnie, podoba mi się to rozwiązanie bo jako pracownik nie musisz się przejmować że się nie dostaniesz do rodzinnego bo wszystkie miejsca zajęte 2 minuty po otwarciu przychodni(ciekawe dlaczego hmm xddddd) a jak pójdziesz dziej później to nie wiesz czy ci łaskawie wystawi l4 na dzień w tył xD
  • Odpowiedz

Czy popieracie wprowadzenie do kodeksu pracy 12 dni (1 dzień miesięcznie) urlopu menstruacyjnego dla kobiet? I oczywiście zobowiązania mężczyzn do wykonania pracy za nieobecne koleżanki?

Na przykładzie jednego z zakładów pracy, gdzie interwencję podjął poseł, urlop menstruacyjny przysługuje wszystkim kobietom, także tym, które nie przechodzą miesiączki. Można to zatem uznać po prostu za dodatkowe 12 dni urlopu dla wszyskich kobiet, niezależnie od stanu zdrowia.

Co ciekawe, propozycja ekwiwalentu wolnego dnia dla mężczyzn spotkała
sildenafil - Czy popieracie wprowadzenie do kodeksu pracy 12 dni (1 dzień miesięcznie...

źródło: IMG_4155

Pobierz

Czy popierasz wprowadzenie 12 dni dodatkowego urlopu tylko dla kobiet

  • Tak 14.4% (17)
  • Nie 85.6% (101)

Oddanych głosów: 118

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sildenafil: jeśli mówimy o realnych problemach zdrowotnych, takich jak endometrioza, to powinny być one traktowane jak inne schorzenia, czyli przez L4 a nie przez jakiś powszechny urlop menstruacyjny. Przecież to tylko może stworzyć dyskryminację kobiet na rynku pracy
  • Odpowiedz

  • 4
@ktosik997: warto dodać że w ub roku zatwierdzenie wniosku wymagało przynajmniej 1 punktu, wszystkie wnioski które miały 0 (faceci) z automatu nie kwalifikowały się do programu
  • Odpowiedz

Jak ktoś lubi umierać za bogatych, polityków i kraj który ma go głęboko w dupie to droga wolna. Tylko dlaczego ja mam w tym obowiązkowo uczestniczyć.

I takich NPC jak autor komentarza to jest większość, co mnie dołuje

#dyskryminacjamezczyzn
Realizm123 - Jak ktoś lubi umierać za bogatych, polityków i kraj który ma go głęboko ...

źródło: 6750

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

już teraz mężczyźni wypadają gorzej, ale nie spoczniemy dopóki choćby jeden facet miał dostać dyplom uczelni wyższej, bo równość polega na tym, że to mężczyźni są dyskryminowani ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#femninizm #bekazfeministek #bekazlewactwa #pieklomezczyzn #dyskryminacjamezczyzn
dobry-informatyg - już teraz mężczyźni wypadają gorzej, ale nie spoczniemy dopóki cho...

źródło: 2b96d67f26faaab3723e0cdc6f7adfa2f9917a7d712b31109c3b2d0cf665afcf,w800.png

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach