@elozapiekanka: Gość ewidentnie troluje, bo przecież niemożliwe jest być programistą javy 2 lata i nie znać springa (ok, może w pracy tego nie używali, ale jakieś zainteresowanie programowaniem po pracy, rozwojem swojej kariery), nie liznąć podstaw devopsu i nie umieć samodzielnie znaleźć wartościowych materiałów do nauki xD


@Icouldbeyourmom: serio wy tracicie wolny czas na naukę frameworków po pracy, które za 3 lata wypadną z obiegu? Co jest z wami nie
@Pozytywny_gosc:

1. Patrząc na twoją wypowiedź możesz tego jeszcze nie wiedzieć, ale Java to nie JavaScript. W Javie frameworki nie są tworzone na jeden sezon. Spring używa się od lat. Podobnie ASP.NET w C# jest używany od lat.
2. Być może pracujesz w gówno pracy i #!$%@? 8 godzin na dzień. Większość ludzi tego nie robi. Większość ludzi ma w pracy trochę czasu, żeby się #!$%@?ć lub pouczyć czegoś nowego. To,
@elozapiekanka: Gość ewidentnie troluje, bo przecież niemożliwe jest być programistą javy 2 lata i nie znać springa (ok, może w pracy tego nie używali, ale jakieś zainteresowanie programowaniem po pracy, rozwojem swojej kariery), nie liznąć podstaw devopsu i nie umieć samodzielnie znaleźć wartościowych materiałów do nauki xD

Poza tym ten styl pisania (np. bez kropek na końcu)...
czy to sa ci sami backendowcy, co smieja sie z kolejnego frameworku na froncie? xD


@rimyi: tak

im więcej pakietów tym bardziej pierydoli się budowanie grafu zależności i cache. Miałem to na porządku dziennym i faktycznie pomagało ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@air_waves: mam projekt gdzie jest ponad 100 repozytoriow, takze kazdy ma tam swoje dependencje i ciagle sie cos psuje. np. podkresla mi na czerwono ze
@Rufurege1: ogólnie w całym it tak jest - na tagu testerów (albo na jakiejś grupie na FB) ktoś pisał, że na jedno miejsce było jakieś 900 CV. Zawdzięczamy to oczywiście nikomu innemu jak wszelkim maściom bootcampom (czy innym naciągaczom na kursy), które "produkują" juniorów na potęgę, logicznym więc było że prędzej czy później dojdzie do tego, że będzie po prostu na rynku za dużo ludzi.
@Proogramista:

Ja pierwsza prace, zmienilem prawie po 4 latach, z juniora na mida. Zarabialem grosze, ale wiedzialem, ze rok w projekcie to jest nic, trzeba sie w niego wdrozyc i utrzymac to co sie pisalo.


w takim razie na WLASNE ZYCZENIE przez 2-3 lata byles dymany na stawce juniorskiej, warto sie chwalic wlasna glupota w necie glupku? naprawde ciezko czytac to twoje boomerskie + toksyczne #!$%@?
Mirki, jak można zacząć programować w wieku 28 lat?

Znam dwa języki, mam magistra. Żeby dalej się rozwijać i tak muszę się wyspecjalizować (tak czy siak muszę i chcę dalej się uczyć kwestią jest tylko wybranie kierunku odpowiedniego), więc rozważam różne opcje: nauczanie, tłumeczenie, korpo i #programowanie . Dlaczego jednym z wyborów jest programowanie! Potrafię szukać rozwiązań w internecie i uczyć się metodą prób i błędów. Porażki nie demotywują mnie szybko. Wielogodzinne
@ScholarsHut: polecam https://www.youtube.com/watch?v=Bv_Yhpb-EFM
generalnie możesz, ale będzie w kij trudno. będziesz konkurować z ludźmi, którzy są po 3.5-5 latach studiów informatycznych i z doświadczonymi ludźmi, którzy w ostatnim czasie stracili pracę w wyniku masowych zwolnień. teraz często na jedno miejsce przypada 100-200 CV.
polecam poczytać co się dzieje na forach poświęconych programowaniu, np.:
https://4programmers.net/Forum/Kariera/367738-posucha_na_rynku_pracy_w_2023?page=1
https://4programmers.net/Forum/Kariera/364478-zwolnienia_watek_zbiorczy?page=1
nie myśl o tym jako o szansie na dostanie dobrze płatnej pracy w miarę krótkim czasie.
To nic nie kosztuje, możesz spróbować w każdej chwili. Załóż konto na codewars, wybierz sobie jakiś popularny język i zrób dzisiaj kilka zadań z pomocą dokumentacji danego języka, pomocy z neta itp. Poświęć dwie godziny dzisiaj, jutro, pojutrze. Po kilkudziesięciu godzinach będziesz czuł czy chcesz w to iść dalej, kupić książki, kursy, porobić projekty i poświęcić być może czas liczony w tysiącach godzin aby zarabiać na tym pierwsze pieniądze.
Tylko nie daj
Poszukuję jakiejś #bieznia tylko do chodzenia pod biurko będącą alternatywą do #walkingpad. W tamtym roku kupiłem sobie WalkingPad K12 za 2 kafle i jest za duży, do tego aplikacja KS Fit jest tak gówniana, że i tak pilota używam. Szukam czegoś możliwie jak najbardziej kompaktowego, może się składać, najlepiej gdyby był tańszy niż WalkingPad bo nie chce mi się znowu 2k bulić (zwłaszcza że od kiedy kupowałem to podrożało ponad 20%
#it #programista15k #rynekpracy #kucoland #konfederacja #mentzen #prawo #bekazkonfederacji #bekazprawakow #heheszki

Wymarzone miejsca dla młodych Konfederatów u boku samego Sławomira Mentzena.
https://www.pracuj.pl/praca/asystent-asystentka-ds-wsparcia-it-torun-grudziadzka-110,oferta,1002519602

Asystent / Asystentka ds. wsparcia IT

- tworzenie automatyzacji,

- edycja strony internetowej,

- rozwiązywanie problemów technicznych związanych ze sprzętem,

- przygotowywanie raportów.

- można się śmiać ze wszystkiego, oprócz religii ;-)

- 1 800–2700 zł brutto / mies.

- 1/2 do 3/4 etatu.

Szukamy osób, które chcą pracować ponad
Pobierz LoginZajetyPrzezKomornika - #it #programista15k #rynekpracy #kucoland #konfederacja #...
źródło: Screenshot 2023-04-13 at 13.42.25
Mirasy, mam kolegę programistę, od 6 miesięcy działalność gospodarcza b2b na ryczałcie, co miesiąc faktura na 24-26k PLN dla jedynego kontrahenta. Czy jest jakiś bank który udzieli kredytu hipotecznego po zaledwie 6 miesiącach? Wcześniej pracował na umowie o pracę, ale nie ma jeszcze 26 lat, więc dochody były bez podatku, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie.
Taguje też #programista15k bo może ktoś miał taki przypadek.
#kredythipoteczny #doradcafinansowy #nieruchomosci