Zmieniam prace za tydzien, w koncu koniec tego zasranego projektu. Pijcie ze mna kompot mircy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak do tego doszlo? Chyba bardzo znana historia:
- Testujemy w produkcji bo tak trzeba i jest wygodnie.
- Brak unit testow.
- Wszystko na jutro, brak czasu na refactoring.
- Po cam nam code-review (PR), ninja pushing FTW.
- Product Owner z backgroundem w UI/UX wiec wszystko ladnie
#anonimowemirkowyznania
Jedna z firm w USA publikuje swoje wynagrodzenia dla programistów, jest salary np. 140k USD (rocznie)
Czy ktoś się orientuje czy to jest brutto/netto itd. i jak się to przekłada na takiego żuczka na ryczałcie 12% na działalności z polski?
Tzn zazwyczaj jak się spotkałem jest stawka netto + VAT

Ile z tego 140k USD byłoby na rękę i jak się to mniej więcej rozkłada ?
Dzięki !

#pracait #programista15k #
@AnonimoweMirkoWyznania: Z ofertami z usa często jednak jest tak, że są to oferty dla USA i zdalnie na terenie usa. Zależy też od firmy bo sporo firm nie "bawi się" w kontrakty tylko ma pracowników na umowach. Wiec fajnie wyglądają ich stawki ale w 9x % nie będą Tobą zainteresowani ¯\_(ツ)_/¯
A no i dodatkowo firmy miewają też politykę dostosowania zarobków do lokalizacji, więc jeśli jakimś przypadkiem by Cię chcieli to
#!$%@? już mam dość tego embedded. a przynajmniej tego projektu. #!$%@? procek z zerowym wsparciem. na wiki procka linki prowadzą do repozytorium gdzie ostatnio commit był 12lat temu i pozdro 600 to skompilować w ogóle. albo co najlepsze, do repozytoriów które już nie istnieją. 4 miesięce walenia się żeby w ogóle móc dekodować H264 sprzętową akceleracją XD dramat. i tak to się żyje w tym embedded

#programista15k
źródło: comment_16478628251DlEYMdxp2ntJJalgeQbxZ.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bb89: gdybym miał kogoś w zespole to jeszcze by uszło. ale jestem sam ( ͡° ʖ̯ ͡°) zagadam do menago by mi dorzucili kogoś tymczasowo, zawsze to nowe spojrzenie coś zoabaczy co ja pomijam
#korposwiat #pracait #it #programista15k

Czas na trochę przemyśleń po kilku latach w branży. Myślę że powinien to przeczytać każdy, kto myśli że z ulicy praca w IT jest jakimś #!$%@? darem z niebios :P

Jestem jeszcze przed 30stką, mgr inż informatyk, 6 lat doświadczenia. Przez praktycznie wszystkie te lata stanowiska typowo programistyczne, od mniejszych software housów po korpo. I generalnie spoko, kasa się zgadzała, było ok. Ale jakieś 2 lata temu zauważyłem
Finalnie, mimo lekkiego ubytku w pensji przeskoczyłem do biznesu IT, Product Management/ Project Management i jest zajebiście - kasa w sumie podobna ale ilość stresu i nakładu pracy jest nieporównywalnie bardziej korzystna niż wtedy kiedy programowałem.


@smutnydev: Ja rozróżniam dwa typy PMów - szczerych i nieszczerych.

- Szczery ma #!$%@? cały czas - komunikuje w górę, że jest kupa gówna, próbuje załatwiać problemy na bieżąco, mówi, że jest kupia i projektu
#anonimowemirkowyznania
Temat: Zarobki w IT - podwyżki, awanse
Prawie 12 lat w IT za mną, same większe firmy/korpo, najmniejsza jakieś 1500 pracowników. Rynek warszawski.
Pracowałem w polskim SH/Outsource, w zagranicznej telewizji, w dwóch polskich instytucjach finansowych(bank i ubezpieczalnia).

Powiedzcie mi, czy ja mam taki fart, czy tak wygląda rzeczywistość.
Serio lubię IT, poświęcam prywatny czas na rozkminianie technologii, zdaje czasem jakieś certy, w pracy nie mam problemu z podjęciem tematu z jakąś
źródło: comment_1647803886HgMg4FgxXzPgcgBZAOwtGa.jpg
@AnonimoweMirkoWyznania:

Ten wątek pojawia się na reddicie w subredditach IT bardzo często, dokładnie to samo co tutaj napisałeś, to jest trend globalny i ma nawet swoją nazwę - The Great Resignation https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Resignation zresztą nie dotyczy tylko IT, ale IT ma najłatwiej żeby temu zaradzić i jako tako dobrze żyć.

W skrócie to chodzi o to, żeby #!$%@?ć lojalność, zwłaszcza dla korporacji, bo takowa nie ma sensu, dopóki zarządy i menadżerowie nie
#anonimowemirkowyznania
Hej @Moderacja @m__b @a__s tutaj @Zoriuszka.

Od 2 albo 3 miesięcy do jasnej cholery staram się odzyskać konto po wprowadzeniu tej waszej upośledzonej weryfikacji sms. Nie wpadło wam do zakutych łbów, że numer podany przy rejestacji może już nie być dostępny - więc i konta nie da się odblokować.

Wysyłałem 4 zgłoszenia o numerach: 66571 64707 65503 64707, z prośbą o zniesienie weryfikacji na moim koncie, albo o zmianę numeru
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Wiecie może czy ktoś @m__b proponował, że mu ten "nowy wykop" napisze w ramach jakiegoś open source? Sporo zapaleńców "wolnego kodowania" jest na świecie, i nie byłoby to chyba nie wiadomo jakie przedsięwzięcie, obiło mi się o uszy, że takiego #lurker jakiś typ w ramach hobby weekendami napisał. Nie znam się, głośno myślę tylko ()

#programowanie #programista15k #wykop #nowywykop #moderacjacontent
#anonimowemirkowyznania
Pijcie ze mną kompot - udało mi się dzisiaj dołączyć do grona #programista15k ale od strony podatkowej tzn dzisiaj księgowa wyliczyła mi że za luty vatu oraz podatku ryczałt 12% mam do zapłaty ponad 15k pln. Gdyby nie to że mam klientów z zagranicy to razem wszystkich podatków (reverse charge na vat) byłoby około 33k. Jeszcze rok temu mało kiedy wystawiałem faktury na 33k a dzisiaj przychodzi mi płacić taki podatek
  • 1569
#rosja #wojna #ukraina #niemcy #obi #remontujzwykopem
#it #programista15k #heheszki

Nie udana próba nacjonalizacji OBI w Rosji.

O wyjściu niemieckiej sieci wyrobów budowlanych OBI opowiada jej dostawca:

- Niemieckie kierownictwo powiedziało: "Zamykamy". Sklepy zostały zamknięte, dostawy zostały zatrzymane.

Wtedy rosyjskie kierownictwo sieci powiedziało: "Nic podobnego! Niemcy nic nie mogą nam kazać, my otworzymy sklepy, będziemy handlować na własną rękę! Mamy nacjonalizację, tak powiedział Putin!".

Dostawcom mówiono: "ładuj, my pracujemy!".

Na pytanie: "Jak?" (
źródło: comment_1647700787QO3bLIMi1uzrgRC1kE0viI.jpg
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Przeglądam sobie raport bulldoga 2022 nt zarobków w IT i przyznam szczerze, że jestem bardzo negatywnie zaskoczony wypłatami UOP na najwyższych poziomach zaawansowania.

Jeżeli topowi programiści mają zarabiać 12k na rękę, a więcej tylko kosztem własnej emerytury, urlopu, L4 czy opieki na dziecko to z czego my się cieszymy? Ja #!$%@? przecież to jest bantustan normalny i dziki wschód IT ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zresztą te zarobki na
źródło: comment_1647620375yqBGDidxLDyXiXmuQgjxM9.jpg
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@yggdrasil: wiem że tak bywa, ale chyba mocno się rozpędziłes z tymi 4 wypłatami extra, a już na pewno z tym żeby to traktować jako normę bo zdecydowana większość firm jaka znam zazwyczaj mówi o 10% bonusie rocznym, czasem jakieś oncalle (ale to przecież dodatkowa robota) i bonusy w stylu Luxmed czy Multisport (czyli <300pln miesięcznie)

A nawet jeśli to najbardziej chodzi mi o to, że te topowe stawki o których
@elf_pszeniczny: nie no, my mamy od początku (stylecop), ale i tak mnie irytuje ten gnojarz, jest średnio skonfigurowany, jego reguły są niezgodne z regułami ktore mamy w resharperze, ponadto wymusza na nas pisanie dokumentacji w miejscach w których to nie ma sensu, takie tam, nawet jeżeli to ma sens to mnie irytuje po prostu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cześć w piątek ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przygotowaliśmy dla Was najnowsze oferty pracy z kategorii #backend ( ͡° ͜ʖ ͡°)

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

Zdalnie
Middle/Senior .NET Developers | DataArt | 16-23k
https://crossweb.pl/job/zcZnT
Java Cloud Developer | Grape Up | 15,2-21,2k
https://crossweb.pl/job/LwWeQ
GO Developer | Futurehome | 12-17k
https://crossweb.pl/job/vINXg
Java Software Developer
źródło: comment_1647591989LrFm7PBPhe5gPiwwNRQRK1.jpg
Wiecie kto jest największą zakałą w tym kraju? Informatycy. Nie dość że siedzą przy tych komputerach i zarobienie jakiś beznadziejnie działających programów biorą nie wiadomo ile pieniędzy, to teraz jeszcze się okazuje że jak cały świat potrafi Rosji powiedzieć nie, to oni zapraszają ich na olimpiadę informatyczną. Tfu na was wszystkich #programista15k. Powinniście się wstydzić wykonywać ten zawod!

#programowanie #informatyka #informatykmops #gorzkiezale
źródło: comment_16475874371x1UUhqEdNHd5eAW1yXUxU.jpg
Gdyby ktoś miał kłopot z odnowieniem certyfikatu Certum (Asseco) pod linuxem na stronie https://status.certum.pl/odnowienia/auth

1. należy skonfigurować przeglądarkę tak, aby otwierała pliki .jnlp
u mnie
JNLP file >> /usr/lib/jvm/jdk1.8.0281/bin/javaws

lub

2. zapisać plik lokalnie i uruchomić za pomocą javaws
u mnie $ javaws Desktop/aplikacja
Certum.jnlp

3. W Java Control Panel
u mnie /usr/lib/jvm/jdk1.8.0281/bin/ControlPanel
należy ustawić opcję uruchamiania konsoli javy
u mnie Advanced > Java console > Show Console

4. Przy
Cześć, Wszystkim!
Długo się wahałam czy wstawiać tu ten post, jakoś nie mam odpowiedniej pewności siebie :D
No ale dobra, raz się żyje

Jakiś czas temu odnalazłam spokój i satysfakcję w malowaniu na płótnie. Początkowo były to same abstrakcje, tak po prostu.
Kiedyś na Allegro była licytacja obrazów z logami popularnych języków programowania i pamietam, ze mój chłopak ubolewał nad tym, ze nie ma tam Vue.js, wiec stwierdziłam, ze zrobię mu to
Dzisiejszego dnia wpada kilka ofert z kategorii #java, dla chętnych na wyjazd do #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

---------------------------------------------------------------------------

Software Developer | TestingTime AG 
[Zurich] [85’000 - 110’000 CHF] [Senior] [Full-Time] [English]
https://swissdevjobs.ch/jobs/TestingTime-AG-Software-Developer

Software Engineer | Swissquote 
[Gland] [90’000 - 120’000
źródło: comment_1647513110aU0U3DWqYVuKduG0yibL5W.jpg
Mireczki pijecie ze mną kompot, po ostatniej podwyżce raty o 500zł poszedłem po podwyżkę i już nie jestem #programista15k tylko #programista20k dla mnie to takie absurdalne pieniądze, że nawet nie odczuję zmiany komfortu życia bo nie mam większych potrzeb, po prostu szybciej spłacę kredyt. 10 lat temu w swojej pierwszej pełnoetatowej pracy było 800-900zł na miesiąc przy intensywnym #!$%@? grzejąc kotlety, a teraz dniówka jest większa gdzie głównie trzeba odbębnić 15 minutowe
https://www.wykop.pl/wpis/64402255/anonimowemirkowyznania-czesc-to-nie-zarzutka-wiec-/

Ale się po**kie biedaczki zesrały xD Gość napisał, że mieszka w Warszawie i zarabia do 46-48k na czysto, czyli pi razy drzwi 56k na B2B, co jest bez problemu osiągalne jeśli robi się dla 2 firm jednocześnie albo nawet 1 z USA czy zachodniej Europy. A zawistne narodowe kreatury nawet nie są w stanie dopuścić takiej możliwości, że można tyle zarabiać i jednocześnie nie być superczłowiekiem znającym się na wszystkim. A
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@marek-krakow:

Ludzie nie rozumieją tej branży, jest wielu programistów którzy mimo, że są bardzo skuteczni w swojej dziedzinie + umieją się sprzedać to niekoniecznie posiadają rozległą wiedzę na każdy temat. Dla nich często każdy lekarz czy prawnik zarabiający bardzo dobry hajs to musi być człowiek wybitnie inteligentny z szeroką wiedzą na każdym polu. Otóż #!$%@? nie, nie musi.

Tamten op z tego co pisze ciśnie cały czas to co robi i
#anonimowemirkowyznania
Legitnie (tj. bez znajomości) wygrałem konkurs na realizowanie projektu finansowanego z kasy podatnika za około 80k netto. Projekt nie jest duży, ale pisany był raczej z przewidywaniem że do realizacji będzie potrzebny zespół, a nie jedna osoba. Stąd też byłem najtańszy, bo miałem wizję zrobić wszystko sam. Mimo wszystko na luzie daję radę, wdrożyłem już 3 z 4 etapów i dostałem na konto 60k. Nie opiszę szczegółów, ale zajęło mi to