Wpis z mikrobloga

Mirasy, mam kolegę programistę, od 6 miesięcy działalność gospodarcza b2b na ryczałcie, co miesiąc faktura na 24-26k PLN dla jedynego kontrahenta. Czy jest jakiś bank który udzieli kredytu hipotecznego po zaledwie 6 miesiącach? Wcześniej pracował na umowie o pracę, ale nie ma jeszcze 26 lat, więc dochody były bez podatku, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie.
Taguje też #programista15k bo może ktoś miał taki przypadek.
#kredythipoteczny #doradcafinansowy #nieruchomosci
  • 32
@DeoLawson: Uderz do doradcy podatkowe, są banki które akceptują taki dochód jako kontynuacje etatu ale na pewno nie każdy bank. No i od ryczałtu też jest liczona inaczej zdolność kredytowa i to że ma fakturkę na 25k nie równa się 25k z etatu
@DeoLawson: Dość szczęśliwie mu się trafiło. Przy tych zarobkach to kredyt szybko weźmie i szybko go spłaci. Nawet jak będzie musiał odpuścić pół roku to odłożone pieniądze zwiększą mu wkład własny, a ceny mieszkań, aż tak mocno nie wzrosną.
Mirasy, mam kolegę programistę, od 6 miesięcy działalność gospodarcza b2b na ryczałcie, co miesiąc faktura na 24-26k PLN dla jedynego kontrahenta. Czy jest jakiś bank który udzieli kredytu hipotecznego po zaledwie 6 miesiącach? Wcześniej pracował na umowie o pracę, ale nie ma jeszcze 26 lat, więc dochody były bez podatku, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie.

Taguje też #programista15k bo może ktoś miał taki przypadek.


@DeoLawson: Minimalny okres prowadzenia działalności
@grzybum: Jest - w sumie ciężko chyba o taki, który nie daje. Po prostu w zależności od banku różnie ta zdolność będzie liczona i różne będą minimalne warunki do spełnienia.
  • 0
@swagerstom: Jest midem, nie seniorem. N IE będę ci udowadniał ile zarabia. Widziałem jego umowę b2b ze stawką godzinowa 175 PLN/h. Nie liczyłem dokładnie a faktura zależy też od ilości godzin. Jeśli to ważne pracuje przez kontraktornie ale pracuje tylko na jednym projekcie który ma zająć ok 2 lat. Inni moi znajomi zarabiają na podobnych poziomach. Wielkie dzięki dla wszystkich którzy wypowiedzieli się w temacie. Szczególnie @kozerus
  • 0
@Slavcel: Klient to duża Polska spółka informatyczna realizująca projekt dla polskiej spółki z branży finansowej. Nawet nie jakiejś bardzo dużej, w swoim segmencie nawet dość małej. Znam tę spółkę z własnej branży.