Dzisiaj trochę ofert z kategorii #dotnet i pokrewnych, dla chętnych na przeprowadzkę do #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lead Software Engineer .NET / React | EF Education First 
[Zürich] [120’000 - 135’000 CHF] [Lead] [Full-Time] [English]
https://swissdevjobs.ch/jobs/EF-Education-First--Lead-Software-Engineer-NET--React

Backend Software Engineer for
źródło: comment_1646905423dANyBTVvrWkuwUz0ROajct.jpg
Mój ojciec załatwił mi pracę w dziale IT. Nie wiem za dużo o IT, poza grami.
To moje opowieści z pracy.

Dzień pierwszy
~ kobieta prosi mnie o zainstalowanie najnowszego adobe readera
~ spoko, mam to
~ ściągam program
~ "Wow, jesteś w tym ekspertem"
~ "No cóż..."
~ komputer prosi o wpisanie hasła admina
~ zapomniałem hasła admina
~ próbuje: hasło
~ nope.jpg
~ "ehh... emm... cholera, chyba coś jest z
Jak radzicie sobie z tzw. "behavioral/culture interviews" z zachodnich lub "wanna be" zachodnich firm?
Od razu odpuszczacie czy rozumiecie ich istotę?

Nie mówię o głupotach typu "jakim zwierzęciem chciałbyś być".
Chodzi mi bardziej o coś w stylu prośby o opowiedzenie, jak sobie radzisz ze stresem w pracy w przypadku, gdy w pracy w ogóle się nie stresujesz.
Albo o jakimś fakapie, który się zrobiło w pracy i jak sobie z nim poradziłeś
@ziolowow: Graj jak w teatrze, przygotuj sobie historyjki z odpowiedziami na te pytania. Jak cię zapytają to zrób pauzę, oczy w prawo w górę i po chwili opowiadasz historyjkę, która pokazuje Cię w pozytywnym świetle, jakieś potkniecie wpleć żeby nie było cukierkowo i już.

Sprawdzają jak sobie radzisz, pokazuj cechy na których zależy pracodawcy. Że jak się coś spieprzy to nie uciekniesz tylko bierzesz na klatę i robisz. Że jak się
@ziolowow:

I jak po prostu odpowiem, że nie stresuję się w pracy (co jest zgodne z prawdą i chciałbym być konkretny) to jest źle czy dobrze?

Źle i rekruter będzie brnął dalej albo po prostu odejmie ci punkt. Możesz powiedzieć że nie stresujesz się w obecnej pracy, ale wyjaśnić jak radzisz sobie ze stresem w innych sytuacjach albo jak radziłbyś sobie gdyby pojawił się w pracy. Na kilka pytań możesz odpowiedzieć
Zadzwonili do mnie z agencji rekrutacyjnej, że znaleźli dla mnie oferte pracy w mojej miejscowości, a że nie jest specjalnie duża to znalazłem tą oferte pracy po 2 minutach.

Wysłałem odrazu CV bezpośrednio do tej firmy przez pracuj
Kobita przez telefon powiedziała, że chciałaby jutro przeprowadzić ze około półgodzinną rozmowę w sprawie tej oferty.

Podpowiedzcie proszę, bo nie jestem za bardzo wtajemniczony:
- Jest sens z nią rozmawiać, jeżeli wysłałem CV bezpośrednio
- Rozumiem, że ta agencja coś sobie potrąca, tzn. aplikując bezpośrednio jest szansa, że zapłacą mi więcej?

- Czy prawdopodobnie miałbym potem i tak drugą rozmowę z docelową firmą z ogłoszenia?


@Yomaszeq:

1. Raczej nie, zależy jaką mają umowę.
2. Napewno tak
Swoją drogą - rozbraja mnie w jakim stylu upada mit wykopowiczów, którzy „zarabiają” 15k, głoszących, że za mniej niż średnia krajowa pracuje tylko plebs xD

100-200 zł więcej na miesiąc na tankowaniu - skowyt, panika, płacz i darcie szat w języku robali xD

Edit. tak, tak - zakupy w Lidlu na miesiąc też wyjdą o 100-200 zł więcej. To ma wpływ na życie osób, które pracują za minimalną, a nie za 15k
@kimikini: nowym pracownikom tak

ale dla obecnych pracowników +20% to wielki wysiłek

z doświadczenia mojego i kolegów, bardzo często jest tak że ktoś pracujący w tej samej firmie np 2 lata, musi dosłownie walczyć i udowadniać swoją wartość żeby dostać dodatkowy tysiąc, który zazwyczaj (jak już sie uda wynegocjować) przychodzi z dodatkowymi obowiązkami

podczas gdy firma bez problemu znajduje 150% tej kasy dla nowego pracownika, który zacznie przynosić kase firmie dopiero
Zapraszamy na krótki przegląd ofert z kategorii #datascience i #dataengineering, dla chętnych na przeprowadzkę do #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Senior Data Engineer, Remote (EU) | Futurae Technologies AG 
[Zurich] [65’000 - 75’000 CHF] [Senior] [Full-Time] [English] [Remote]
https://swissdevjobs.ch/jobs/Futurae-Technologies-AG-Senior-Data-Engineer-Remote-EU

Data
źródło: comment_1646820592QwqQ6VLD4OTjBYP507yOdP.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Na miejscu programisty 15k, pracy zdalnej i możliwości przeniesienia się gdziekolwiek - jaki kraj byście wybrali żeby stosunek kosztów i jakości życia nie był gorszy niż w Polsce? Patrząc na to co się dzieje od 2019 praktycznie coraz bardziej myślę o przeprowadzce w jakieś bardziej bezpieczne miejsce ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#programista15k #wojna
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 31
Cześć, napisałem prosty skrypt do symulowania przebiegu #kredythipoteczny

Można sobie zmodyfikować wartości pod swój kredyt, dodać przewidywane zmiany WIBOR i ew planowane nadpłaty (comiesięczne i pojedyncze w przyszłości) i skrypt wypluje +- ile zapłacicie w danym scenariuszu odsetek i za ile pozbędziecie się kredytu

Skrypt jest prosty, wartości są przybliżone (np nie uwzględnia ostatniej raty) więc mogą się nieco różnić od harmonogramu z banku (różnice raczej po przecinku) ale może dać jako
źródło: comment_1646749565Vw5lDcRAWygq8J4KqMpiKW.jpg
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 52
@nitro_zeus: @keton22: @ChestNoot: naprawdę nie rozumiem chłopaki. Napisałem przydatne narzędzie, wystawiłem zmienne po polsku żeby ktoś bez znajomości angielskiego, kto pierwszy raz widzi kod źródłowy, mógł sobie łatwo zmodyfikować wartości, a wy nawet nie skorzystaliście tylko się czepiacie?

Mi by było wstyd szczerze mówiąc, skoro jedyne co potraficie tutaj wytknąć to to, ze zmienna jest intencjonalnie po polsku zamiast po angielsku
W żabce są teraz kasy samoobsługowe. No i kupuje sobie tam jakieś bułki, mleko do kawy i pani zza lady zagaduje, że przez te kasy samoobsługowe to każdy może się teraz poczuć jak kasjerka na etacie hehe.

Powiedziałem, że gdybym chciał się poczuć jak kasjerka na etacie to 90% pensji wpłaciłbym na konto oszczędnościowe i spróbował przeżyć za najniższą krajową hehe.

Oburzyła się i powiedziała, że jestem bezczelny. To był tylko taki
źródło: comment_16467486495VzH7SzgoMLp4i6P5hbBAY.jpg
Od jakiegoś czasu "staram się" zajmować mentoringiem dla początkujących we #frontend. Nie mam na koncie raczej wielu sukcesów, ale pomogłem paru początkującym wystartować i dokończyć kilka prostych projektów. Niemniej jednak jestem trochę zażenowany postawą ludzi. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Co jakiś czas na którejś facebookowej grupce dot. frontendu przewija się temat, że ktoś potrzebuje kogoś do pomocy w nauce, odpowiadania na pytania, podpowiadania rozwiązań i generalnego wsparcia
@enslavedeagle: bo to tak jak wystawianiem darmowych ogłoszeń na OLXie, pełno chętnych, jeszcze najlepiej gdyby dowód do sąsiedniego województwa był gratis i najlepiej gdyby Pan już u mnie był pod domem xD

Ja mam zasadę taką że jak ktoś pisze na wykopie / forum lub sam z siebie napisze na PW i widzę że ktoś ma tylko drobne problemy i trzeba taką osobę ukierunkować to nie ma problemu - pomogę, ale
Otwieram nowy tag: #kursyrueurusdpln, gdzie codziennie po południu będę wklejał screena z takim zestawieniem.
Funt dzisiaj dotknął 6 PLN, euro ATH na 5 PLN. Ciekawe czy do środy odbije jak wyrzucą Rosję z naszych koszyków.
Wysłałem dzisiaj request o przyspieszenie zapłaty za fakturę w 12k EUR żeby się pokąpać trochę w blasku glapy
#rosja #bekazpisu #programista15k
źródło: comment_1646661075EnB0SxovdNTe0YZUe15z4o.jpg
Taki #gownowpis na dzisiaj co by odpocząć od negatywnych newsów ze świata.

'Pochwalcie się' z jakimi najbardziej wkurzającymi typami ludzi spotykacie się w robocie. Co uważacie za patologie z miejscu pracy, czego nie możecie zdzierżyć? Dwa typy ode mnie:

1) Człowiek, który nie uznaje swoich urlopów. Spotkałem się z takim typem dwa razy, zazwyczaj na jakimś menagerskim albo kierowniczym stanowisku. Bierze wolne, czy to dłuższe czy krótsze, a pomimo to non stop
@ATAT-2:
4) Ludzie, którzy puszczają sobie muzykę z głośników, tak jakby każdy miał ochotę słuchać tego samego gówna, którego on słucha.

5) Ludzie, którzy odbierają prywatne telefony i nie wychodzą z biura tylko #!$%@?ą na głos przy wszystkich.

6) Ludzie, którzy przesadnie żarcikują w pracy. Jakieś pranki w stylu otwarcie komuś painta i namalowanie #!$%@?, wysyłanie śmiesznych obrazków na czacie itd.

7) Ludzie, którzy mają włączony głos przychodzącej wiadomości w massengerze,
Człowiek siedzi pracę nadgania w weekendy zamiast z życia korzystać... It's over dla programisty ( ͡° ʖ̯ ͡°)


Najwidoczniej nie jesteś tak zarobiony skoro wysrywy o tym tu wrzucasz. A teraz szybciutko do latania syfu dla Niemca żeby mógł dalej finansować ruski reżim.