Wpis z mikrobloga

@Rufurege1: ogólnie w całym it tak jest - na tagu testerów (albo na jakiejś grupie na FB) ktoś pisał, że na jedno miejsce było jakieś 900 CV. Zawdzięczamy to oczywiście nikomu innemu jak wszelkim maściom bootcampom (czy innym naciągaczom na kursy), które "produkują" juniorów na potęgę, logicznym więc było że prędzej czy później dojdzie do tego, że będzie po prostu na rynku za dużo ludzi.
@imo0mfg: masz rację, ale też wiele ludzi chce po prostu więcej zarabiać, a głupi nie są. A bardzo często na stanowiskach w IT pieniądze były znacznie większe niż w innych branżach. Choćby przykładowe podwyżki. Do dziś w wielu firmach, kołchozach normalne jest że dostaje się podwyżki rzędu 300-400 złotych brutto. A w IT? W ciągu 5-6 lat Twoje zarobki są przemnożone razy 3.
Oczywiście spowodowało to, że jest wielu chętnych i
@Rufurege1: Malo, 3 rekruterki ogarnialy cv, na start wylecieli wszyscy bez przynajmniej inz. zostalo ok. 100 osob, pierwsze rozmowy przez telefon, to ja sie troche kalibrowalem, ile mozna nie wiedziec a dostac zaproszenie na rozmowe. Ostatecznie ze 100 zostalo po 2 rozmowach 8 osob. Kolejne dwie zostaly dobrane po uczelni ale chyba bylo ok, bo nie pamieta ile bylo rozmow.
jak na starcie wywala się 70% osób


@Rufurege1: No trzeba miec jak odsiac motloch. Nikt nie bedzie poswiecal czasu na kilka tysiecy godzin rozmow rekrutacyjnych i tak ta rekrutacja kosztowala pewnie z 30k liczac moj czas i czas rekruterek.

Wtedy tez nauczylem sie nie tracic czasu na patrzenie w portfolio, nie ma to najmniejszego sensu, jak ktos nie ogarnia rozmowy to nie ogarnia tez swojego portfolio.
@Rufurege1: Sprawdzilem twoj poprzedni wpis, ty szukasz pracy jako mid, nie jestes nim, sam piszesz o gownianym doswiadczeniu.

Ja pierwsza prace, zmienilem prawie po 4 latach, z juniora na mida. Zarabialem grosze, ale wiedzialem, ze rok w projekcie to jest nic, trzeba sie w niego wdrozyc i utrzymac to co sie pisalo.
@Rufurege1: ja zaczynałem w testowaniu rok temu i też po pół roku próbowałem swoich sił w rekrutacjach, gdzie odzew był średni. Dopiero teraz jak zbliżyłem się do roku doświadczenia i znowu przysiadłem do tematu to odzew już był zadowalający, koniec końców wczoraj dostałem propozycję gdzie od czerwca będę zarabiał 2x tyle co teraz.

IMO głupie jest patrzenie na doświadczenie pod kątem tylko przepracowanych lat, tym bardziej że zrobiłem sobie na gicie
IMO głupie jest patrzenie na doświadczenie pod kątem tylko przepracowanych lat


@imo0mfg: Kompletna bzdura, nikt nie patrzy "tylko" na przepracowane lata, ale patrzy na lata i x. Skoro nie byles w projekcie nawet roku, to nie masz pojecia jak sie taki projekt utrzymuje, nie masz pojecia jak dodawac funkcjonalnosci bez dlugu technologicznego, nie masz pojecia jak refaktorowac wlasny kod.

tym bardziej że zrobiłem sobie na gicie portfolio (automaty), które coś tam
@Proogramista:

Ja pierwsza prace, zmienilem prawie po 4 latach, z juniora na mida. Zarabialem grosze, ale wiedzialem, ze rok w projekcie to jest nic, trzeba sie w niego wdrozyc i utrzymac to co sie pisalo.


w takim razie na WLASNE ZYCZENIE przez 2-3 lata byles dymany na stawce juniorskiej, warto sie chwalic wlasna glupota w necie glupku? naprawde ciezko czytac to twoje boomerskie + toksyczne #!$%@?
@Rufurege1: taa, i 99% tych CV to CV nadające się na śmietnik od ludzi po kursach czy innych bootcampach co zapłacili 15 tys. zł za kurs, zrobili jedną aplikację i chcą być wielkimi programistami xD
IMO głupie jest patrzenie na doświadczenie pod kątem tylko przepracowanych lat, tym bardziej że zrobiłem sobie na gicie portfolio (automaty), które coś tam już o mnie mówiło i bez problemu każdą linijkę bym wybronił na rozmowie.


@imo0mfg: często patrzy się na to co jest w cv. Jak ktoś wrzuci sobie do cv projekt z bootcampu to z przymróżeniem oka, ale jak wrzuci jakiś projekt hobbystyczny który sam zrobił i utrzymał chwile
@imo0mfg: Tylko z tych 900 osób 3/4 nie ma nic wspólnego z IT i to jest problem bo wartościowe CV po prostu zginie w tym zalewie. Byłem świadkiem wyciągania zajebistych CV po zakończeniu procesu bo prostu ludzie nie dali rady d niego dojść w czasie trwania rekrutacji.
@imo0mfg: ilość lat doświadczenia też ma znaczenie bo wiadomo że w niecały rok to gówno widziałeś i nie spotkałeś bardzo wielu sytuacji. Będziesz