Wpis z mikrobloga

@elozapiekanka: Gość ewidentnie troluje, bo przecież niemożliwe jest być programistą javy 2 lata i nie znać springa (ok, może w pracy tego nie używali, ale jakieś zainteresowanie programowaniem po pracy, rozwojem swojej kariery), nie liznąć podstaw devopsu i nie umieć samodzielnie znaleźć wartościowych materiałów do nauki xD


@Icouldbeyourmom: serio wy tracicie wolny czas na naukę frameworków po pracy, które za 3 lata wypadną z obiegu? Co jest z wami nie tak xD Nie macie nic lepszego do roboty niż pracowanie w pracy i po pracy?

Chyba bym oszalał, gdybym po 8 godzinach musiał na kolejne kilka h odpalać VScoda i grzebać w syfie

#programowanie #programista15k #naukaprogramowania
  • 14
@Bpnn: ale nie chodzi o wiedzenie tylko uczysz się w czasie pracy, a nie potem piszą na tagu, że mają 15k brutto czyli 100zł/h ale okazuje się, że zamiast 8h siedzą po 12h dziennie wiec tak naprawdę to 100zł/h to 75zł/h ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
po tym filmie co wstawiłeś byłem pewny że baitujesz, ale jeśli nie to na Udemy kojarzę gościa Siergey Kargopolov, ma tutorial microserwisy w Springu. Strasznie uproszczony tutorial, ale i tak znacznie lepsze od przecietnego hindusa.


@NieBendePrasowac: nie chciałbym pracować z ludźmi po udemy, przecież to gorzej niż po bootcampach xD
Przecież wiadomo, że sensowne kursy są tylko na pluralsight, a udemy to syf dla bootcampowiczów

mikroserwisy to nie moja działka, ale
serio wy tracicie wolny czas na naukę frameworków po pracy, które za 3 lata wypadną z obiegu?


@Pozytywny_gosc: chwila, framework wypadnie z obiegu i co? Przecież nowe frameworki działają na takich samych zasadach, mają tylko inne nazwy, czy nowe funkcje, ale jak poznasz dobrze jeden framework to przesiadka na nowy to jest szybka adaptacja. My pisaliśmy w temacie gościa, który żadnego frameworka nie znał w tym najpopularniejszego, czyli Springa po 2
@Pozytywny_gosc:

1. Patrząc na twoją wypowiedź możesz tego jeszcze nie wiedzieć, ale Java to nie JavaScript. W Javie frameworki nie są tworzone na jeden sezon. Spring używa się od lat. Podobnie ASP.NET w C# jest używany od lat.
2. Być może pracujesz w gówno pracy i #!$%@? 8 godzin na dzień. Większość ludzi tego nie robi. Większość ludzi ma w pracy trochę czasu, żeby się #!$%@?ć lub pouczyć czegoś nowego. To,
2. Być może pracujesz w gówno pracy i #!$%@? 8 godzin na dzień. Większość ludzi tego nie robi. Większość ludzi ma w pracy trochę czasu, żeby się #!$%@?ć lub pouczyć czegoś nowego. To, że ktoś uczy się czegoś nowego to nie znaczy, że robi to po pracy. Ba, niektórzy pracodwacy wręcz zachęcają do nauki w czasie pracy i za to płacą.


@WyjmijKija: no to prawda, ja tak mam,.ale właśnie komentowałem to
@Icouldbeyourmom: pracuję w projekcie, który ma lekko licząc 1 milion linii kodu Java i pierdyliard zależności i... nie używa springa ani żadnego DI i raczej nie będzie. A projekt powstał w 2008 roku. I jakby to była moja pierwsza praca to miałbym teraz kilkanaście lat doświadczenia i całkowity brak znajomości springa, mimo że zapewne znajomością samej Javy zmiatam 99% architektów od projektowania apek w springu i mógłbym takiego springa napisać od