Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko203
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
mch0588

mch0588

Dołączył 14 lat i 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 13538
  • Znaleziska 7228
  • Mikroblog 6310
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 23
ooopanie
ooopanie
10 godz. i 55 min temu
  • 0
mirki co myslicie mam wzor umowy deweloperskiej i ten punkt mi bardzo smierdzi deweloper chce wybrac pierwszego zarzadce i ok normalna sprawa ale wychodzi ze przez 11 lat nie mam prawa glosu zeby go zmienic plus kara finansowa jesli bede chcial sprzedac i przyszly kupujacy nie podpisze takiego pelnomocnictwa, przeanalizowalem z czatem wedlug uokik zapisy niedozwolone #nieruchomosci #kiciochpyta #deweloperka #prawo
ooopanie - mirki co myslicie mam wzor umowy deweloperskiej i ten punkt mi bardzo smie...

źródło: Zrzut ekranu 2026-06-26 o 00.17.09

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mch0588
mch0588 8 min temu via Wykop
  • 0
@ooopanie: to jakies grube jaja i red flag. Z jakiej racji masz informować jakiegoś dewelopera co robisz ze swoją własnością?
W 99% przypadków pierwszy zarządca mianowany przez dewelopera działa na korzyść dewelopera a nie wspólnoty ;) Więc jak są jakieś problemy z rękojmią czy gwarancją to taki zarządca opóźnia i przeszkadza jak tylko może. Z tego powodu jest opcja do zmiany zarządcy we wspólnocie właśnie po to żeby zarządca cisnął
  • Odpowiedz
pepedros
pepedros
pepedros
20 godz. i 52 min temu
  • 2
#krakow
pepedros - #krakow

źródło: {10A33816-C7E1-494F-AEFE-C978EFF53BD1}

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mch0588
mch0588 20 godz. i 49 min temu via Wykop
  • 2
@pepedros: ciekawe ile jeszcze wariantów metra powstanie ;)
  • Odpowiedz

233

Ciąg dalszy tematu płytek gresowych w markecie budowlanym.

Ciąg dalszy tematu płytek gresowych w markecie budowlanym.

Dostałem pismo na 10 stron od upoważnionego przedstawiciela producenta gresu z Ukrainy. Niestety, pismo praktycznie nic nie wyjaśnia. Temat jest nadal rozwojowy, gdyż płytki nie zostały wycofane ze sprzedaży.

brunoted
z
youtube.com
dodany: przedwczoraj, 18:02:18
  • 63
  • #
    budujzwykopem
  • #
    budownictwo
  • #
    afera
  • #
    budowadomu
  • #
    remontujzwykopem
mch0588
mch0588 wczoraj, 06:47:41 via Wykop
  • 1
@zimowyporanek: na zbożu i innej żywności były przekręty to co dopiero na jakiś płytkach ;)
mch0588
mch0588 wczoraj, 06:52:47 via Wykop
  • 1
@abhagebhar: masz sporo racji ale z drugiej strony jest głupi konsument, który kupi "śliska" płytkę pod prysznic walk-in i się połamie. I kto za to odpowiada? Czy każdy ma się znać na elektronice, mechanice, płytkach, żywności? Zgadzam się, że idea dobra tylko wykonanie tych różnych certyfikatów już jest średnie
mch0588
mch0588 wczoraj, 08:19:35 via Wykop
  • 9
@Sanhosez: problem, że nie ma za bardzo kto ich ukarać xD nadzór budowlany jest zajęty przymykaniem oczu na deweloperskie wybryki xD
moby22
moby22
23.06.2026, 18:35:48
  • 0
Hej Mirki budowlane i te od #nieruchomosci!

Szukam ekipy do pomocy przy odbiorze technicznym mieszkania w stanie deweloperskim w #krakow.

Dostałem parę rekomendacji, wśród których przewija się KEJOR - odbiory
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mch0588
mch0588 przedwczoraj, 12:22:36 via Wykop
  • 1
@moby22: niestety ale jest 30 stopni więc największy mankament czyli nieszczelności mogą nie pokazać się na kamerze termo. Zapytaj ich jak.sobie z tym radzą ;)
  • Odpowiedz
oink_oink
oink_oink
23.06.2026, 10:08:47
  • 8
#nieruchomosci #budujzwykopem #remontujzwykopem

Jak kupujecie dom, to jak byscie sie zabezpieczyli zeby nie trafic na takiego co ja, ktory ma dach dziurawy jak ser szwajcarski.
Przed kupnem byscie wpadli na pomysl zeby jakos to sprawdzic jak sprzedajacy Was zaklina ze wszystko funkiel nowka niesmigana i wszystko pico belo ?

Ps. sprawa jest w sadzie, bo sprzedajacy stwierdzil ze nie bedzie odbieral telefonow, czy to moich czy
oink_oink - #nieruchomosci #budujzwykopem #remontujzwykopem

Jak kupujecie dom, to ja...

źródło: image

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mch0588
mch0588 23.06.2026, 12:59:56 via Wykop
  • 0
@oink_oink: życzę Ci powodzenia ale 10 lat kopania w sądach to na pewno. Mam nadzieję, że wziąłeś już rzeczoznawcę i masz wszystko dokładnie udokumentowane
  • Odpowiedz
mch0588
mch0588 23.06.2026, 14:26:36 via Wykop
  • 0
@oink_oink: uwzględniało to różnych biegłych i rzeczoznawców?
  • Odpowiedz
Emble
Emble
22.06.2026, 10:04:13
  • 309
#krakow #avia ah shit here we go again
Emble - #krakow #avia ah shit here we go again

źródło: FB_IMG_1782122607901

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mch0588
mch0588 22.06.2026, 10:15:46 via Wykop
  • 472
@tomasz-aleksander-barania: kto by się takimi bzdurami jak odwodnienie przejmował ;) ciekawe jak tam garaże xd
  • Odpowiedz

4094

Lekarze od lat starają się JAK NAJBARDZIEJ ograniczyć prawa pokrewnym zawodom

Lekarze od lat starają się JAK NAJBARDZIEJ ograniczyć prawa pokrewnym zawodom

sytuacja ta dotyczy fizjoterapeutów, dietetyków, optometrystów, kosmetologów, psychologów klinicznych, ratowników medycznych, pielęgniarek, położnych, diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów etc

kontogoogle
z
wykop.pl
dodany: 21.06.2026, 21:58:50
  • 183
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz100k
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz
  • #
    lekarski
mch0588
mch0588 22.06.2026, 06:45:57 via Wykop
  • 36
Z wszystkimi izbami jest tak samo: lekarze, architekci, prawnicy. Nie działają dla dobra wspólnego tylko dobra swojego ;)
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Fobiczek
Fobiczek
18.06.2026, 23:18:06
  • 1
Mam gładzie robić na ścianie, zerwałem tapety i tam takie coś - resztki tynki, gispu czy ki grzyb? Jak to zerwać żeby nie kleiło się do walka na gładź. Jest z tym sens walczyć? Może tapety nowe położę ( ͡° ͜ʖ ͡°) #budujzwykopem #dom #elektryka #remontujzwykopem #budownictwo
Fobiczek - Mam gładzie robić na ścianie, zerwałem tapety i tam takie coś - resztki ty...

źródło: IMG_20260619_011559

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mch0588
mch0588 19.06.2026, 08:56:00 via Wykop
  • 4
@Fobiczek: szlifierka i gruby papier ścierny
  • Odpowiedz

16

Kraków stawia na technologie przyszłości. Powstanie Polska Dolina Kwantowa

Kraków stawia na technologie przyszłości. Powstanie Polska Dolina Kwantowa

Politechnika Krakowska, Uniwersytet Jagielloński i AGH wniosą swoje doświadczenie od fizyki kwantowej i matematyki stosowanej po informatykę, bioinżynierię i analizę danych. Jednym z kluczowych elementów projektu jest również udział Newagu.

portal_przemyslowy
z
polskiprzemysl.com.pl
dodany: 15.06.2026, 18:00:48
  • 22
  • #
    krakow
  • #
    technologia
  • #
    nauka
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
  • #
    fizyka
mch0588
mch0588 16.06.2026, 08:15:56 via Wykop
  • 0
@Wumakudu: dokładnie, co chwile widzę jakies partnerstwo itp a nigdy nie widziałem jakiś efektów. A co do nauczycieli akademickich, kiedyś słyszałem, że najważniejszą cechą pracy naukowej ma być to, że praca jest totalnie nieprzydatna z praktycznego punktu widzenia xD jak coś jest przydatne to nie jest wystarczająco naukowe xD
Fury_Warrior
Fury_Warrior
12.06.2026, 15:05:38
  • 0
Hey mirasy,

pytanie do tych co budowali dom i starali sie zdobyc pozwolenie na budowe.
Mam dzialke i absolutnie na kazdym mozliwy etapie od zakupy mam problemy.
1. Najpierw 8 miesiecy opoznienia bo w ksiegach wieczystych gnoj
2. Problemy z przepisaniem warunkow zabudowy
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mch0588
mch0588 15.06.2026, 06:19:33 via Wykop
  • 0
@Fury_Warrior: urzędy są zasypane wnioskami o WZki bo każdy chce zdążyć przed wejściem planów ogólnych. Teoretycznie masz Kodeks Postępowania Administracyjnego, który określa terminy ale urzędy zawsze mogą powiedzieć, że sprawa jest skomplikowana i przedłużyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Osobiście czuję, że będzie afera podobna do frankowiczów i batalie sądowe o utraconą wartość ziemi. Radziłbym zacząć rozmawiać z urzędami za pomocą listów poleconych/dziennika podawczego/epuap ( ͡°
  • Odpowiedz
mch0588
mch0588 15.06.2026, 10:45:49 via Wykop
  • 0
@Fury_Warrior: nie musisz mieć żadnych architektów itp do zgłoszenia. Wystarczy Ci mapa zasadnicza i linijka i długopis ;) poszukaj w necie jak.zrobic zgłoszenie, jest pełno tutoriali
  • Odpowiedz

16

Ministerialny zabytek się sypie, MKiDN: budynek pozostaje w naszym obszarze zain

Ministerialny zabytek się sypie, MKiDN: budynek pozostaje w naszym obszarze zain

Hotel Cracovia w Krakowie się sypie. Zabytek kupiony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Najbardziej skonsultowany społecznie projekt.

qciek
z
architektura.muratorplus.pl
dodany: 14.06.2026, 05:10:09
  • 14
  • #
    architektura
  • #
    krakow
  • #
    polska
mch0588
mch0588 14.06.2026, 08:15:52 via Wykop
  • -4
@tomasz-aleksander-barania: noi co o z tego? Budynek.bedxie wyglądał tak samo tylko będzie miał nową funkcję i będzie zarabiał na siebie zamiast doić podatników
mch0588
mch0588 14.06.2026, 08:16:37 via Wykop
  • 8
@Blackorange: bo niby ma jakąś wartość, której nie widac xD
mch0588
mch0588 14.06.2026, 09:29:32 via Wykop
  • 0
@tomasz-aleksander-barania: tak, kolejne muzeum dla kolesi żeby ciągnąć kasę od podatników ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mch0588
mch0588 14.06.2026, 13:20:12 via Wykop
  • 0
@tomasz-aleksander-barania: dlaczego państwo miałoby się zajmować hotelarstwem? Serio? Juz za komuny to mieliśmy xD
kubaw92
kubaw92
11.06.2026, 19:58:11
  • 0
Pytanie do jakiegoś eksperta od wiat. Będę mieć wiatę na drewnie BSH + KVH i wykonawca montuje na betonowych stopach na takich kotwach skrzynkowych „U”. Tylko te betonowe stopy są poniżej kostki tak jak i ta kotwa skrzynkowa. Czyli jak się obłoży dookoła kostka to już drewno będzie poniżej poziomu kostki. Czy to jest zgodnie ze sztuką? Na logikę drewno nie będzie miało czym oddychać i zgnije na dole ale może się
kubaw92 - Pytanie do jakiegoś eksperta od wiat. Będę mieć wiatę na drewnie BSH + KVH ...

źródło: IMG_5937

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mch0588
mch0588 12.06.2026, 05:14:51 via Wykop
  • 0
@kubaw92: jeżeli masz podłoże przepuszczalne i woda nie będzie stać to nic się nie stanie. Jeżeli będzie bajoro to będzie problem
  • Odpowiedz
mch0588
mch0588 12.06.2026, 07:04:08 via Wykop
  • 0
@kubaw92: od strony blachy słup drewniany i tak nie będzie "owiewany", wyschnie sam z siebie jak nie będzie stał w wodzie
  • Odpowiedz

435

Lewica bohatersko walczy ze skutkami swoich decyzji.

W Krakowie radni lewicy razem z radnymi platformy przegłosowali wyższe ceny biletów komunikacji miejskiej. Teraz kandydatka na prezydenta Krakowa będzie chciała te ceny obniżyć XD

alibaski
z
streamable.com
dodany: 12.06.2026, 06:50:43
  • 44
  • #
    krakow
  • #
    wybory
  • #
    polska
  • #
    lewica
  • #
    polityka
mch0588
mch0588 12.06.2026, 06:57:52 via Wykop
  • 143
kawiorowa lewica xD podnóżek KO xD
  • 7
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ponton
ponton
11.06.2026, 16:49:21
  • 6
Generowanie kodu przez AI ze specyfikacji to jest przyszłość. Gdybyśmy tylko mogli ulepszyć podawanie tej specyfikacji, żeby była bardziej precyzyjna i jednoznaczna, np. zamiast angielskiego moglibyśmy wymyślić jakiś specjalistyczny język oparty na angielskim, gdzie można by było definiować, jakie mają być kolejne kroki, sterowane jakimiś warunkami, podzielone na reużywalne bloki, etc. Ponieważ byłby to język do opisywania programów, moglibyśmy to nazwać np. językiem programowania. Taki pomysł z d--y, nie wiem, czy ma
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mch0588
mch0588 11.06.2026, 18:15:20 via Wykop
  • 1
@ponton: cobol i SQL dokładnie po to.zostaly wymyślone ;)
  • Odpowiedz

289

Henryk Magnuski - twórca walkie-talkie

Henryk Magnuski - twórca walkie-talkie

Henryk Magnuski przeszedł na emeryturę jako Associate Director of Research w Motoroli, pozostawiając po sobie 30 patentów i dziesiątki publikacji naukowych. Poznajcie polskiego inżyniera, którego patenty zmieniły oblicze II wojny światowej i położyły fundamenty pod erę cyfrową.

portal_przemyslowy
z
polskiprzemysl.com.pl
dodany: 11.06.2026, 12:15:11
  • 25
  • #
    elektronika
  • #
    technologia
  • #
    historia
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
  • #
    nauka
mch0588
mch0588 11.06.2026, 13:58:21 via Wykop
  • 115
Polskich innowatorów łączy jedno, zawsze sukces osiągają zagranicą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 15
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1057

Zlikwidowali parking przed magistratem. Radna zaparkowała lexusem na chodniku i

Zlikwidowali parking przed magistratem. Radna zaparkowała lexusem na chodniku i

Po likwidacji parkingu przed magistratem radna Małgorzata Potocka zaparkowała lexusem na chodniku, częściowo zastawiając ławkę przy nowym zieleńcu przed urzędem.

Helix
z
lovekrakow.pl
dodany: 09.06.2026, 22:21:59
  • 116
  • #
    krakow
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
mch0588
mch0588 10.06.2026, 04:40:31 via Wykop
  • 92
Kawiorowe lewica ¯\(ツ)/¯ mam nadzieję, że ją przyciną dobrze
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

14

Nieoczywisty ruch Donalda Tuska w Krakowie. Deweloper na prezydenta Krakowa.

Nieoczywisty ruch Donalda Tuska w Krakowie. Deweloper na prezydenta Krakowa.

Prowadzi też działalność deweloperską, co jest nie bez znaczenia w przypadku kandydata w tym mieście. Gdyby rzeczywiście stał się kandydatem KO, musi spodziewać się wielu ataków ze strony politycznych oponentów na tym gruncie.

ocynkowanyodpornynahejt
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 08.06.2026, 10:14:53
  • 4
  • #
    polityka
  • #
    krakow
  • #
    referendum
mch0588
mch0588 08.06.2026, 12:07:03 via Wykop
  • 3
@renniferlopez2: coś czuję, że plan ogólny będze pokazany dopiero po wyborach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
GoldenJanusz
GoldenJanusz
05.06.2026, 15:26:31
  • 7
prawdziwy peak polskiej myśli architektonicznej i ubranizacyjnej. nic lepszego już nie powstanie
#budownictwo #architektura #patodeweloperka
GoldenJanusz - prawdziwy peak polskiej myśli architektonicznej i ubranizacyjnej. nic ...

źródło: 1000034307

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mch0588
mch0588 05.06.2026, 17:29:39 via Wykop
  • 1
@GoldenJanusz: ciekawe jaka długość ma korek jak.wsxyscy wyjeżdżają rano do kolchozoe
  • Odpowiedz

838

Kraków: Afera wokół "hotelu (apartamentowca?) Roberta DeNiro"

Kraków: Afera wokół "hotelu (apartamentowca?) Roberta DeNiro"

Przy krakowskich błoniach miał stanąć luksusowy hotel, w któym udziały ma Robert DeNio a teraz okazuje się że połowa "pokoi hotelowych" jest na sprzedaż i w dziwnych okolicznościach dwa pokoje "nabył" były prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski, oferta sprzedażowa nie jest publicznie dostępna.

enterprize
z
e-hotelarz.pl
dodany: 05.06.2026, 08:04:34
  • 114
  • #
    afera
  • #
    krakow
  • #
    nieruchomosci
  • #
    hotel
  • #
    patodeweloperka
  • #
    polityka
mch0588
mch0588 05.06.2026, 11:43:09 via Wykop
  • 9
@enterprize: podobno ten hotel jest w planie ogólnym pod zabudowę mieszkaniową ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 19
  • Strona 1 z 19
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 26.03.2026

    Komentator
  • Rocznica
    od 05.04.2026

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 24.09.2024

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking