Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do wszystkich narzekających na swoje zarobki i kołchozy. #!$%@? się na programistów (ja akurat prywaciarz złodziej) i rentierów że żerują na reszcie xD Więcej... denerwują was mechanicy, DJ weselni, stolarze itp.

To czemu do ciężkiej kurły nie zacznie jeden z drugim kłaść płytek w tym swoim powiatowym? Dodzwonić się do takiego typa i umówić na robotę to jak wygrać z rakiem. Ceny faktycznie z dupy jak za poziom skomplikowania. Ale po prostu brak jest wszelkiej maści "fachowców". Jakikolwiek praktycznie "spec" bierze przynajmniej 500 PLN dniówki. Mam wykończeniowca któremu płace 850 zł dniówki i sie nawet ciesze bo jest w miare spoko i robi jako tako.

Jest sporo prac które nie wymagają jakiejś kosmicznej wiedzy, sprzętu czy nawet czasu na jej opanowanie. Mimo to nadal najpopularniejsze kierunki na studiach to Zarządzanie Polem Namiotowym i Filatelistyka. Elektryków brak a ludzie nawet lampy nie umieją powiesić teraz sami. Hydraulików brak. Lekarzy, dentystów brak. Za to ludzi bez jakichkolwiek umiejętności pełno.

Jak robisz za minimalną to przecież nie jest żadna kariera żeby nie móc tego rzucić w #!$%@? i iść skręcać rurki czy kłaść płytki. Takie moje przemyślenie, może mondre może gupie nie wiem.

#pracbaza #pieniadze #przegryw
#programista15k
  • 34
@a4z4a4

I każdy ma w wykończeniówce firmę czy 90% zapier u Janusza wykończeniowca? Trzeba mieć kapitał żeby zacząć, trzeba mieć fach żeby czegoś nie #!$%@?ć i potem nie płacić grubych kafli,
@nastynas No trzeba mieć i na samochód i różne takie rzeczy...Poza tym ktoś kto skończył szkołę typu kucharz czy cukiernik albo inny obrabiacz cnc i robi co umie za minimalną bo się zna nie zacznie od razu płytek układać skoro nigdy tego w życiu nie robił
Mimo to nadal najpopularniejsze kierunki na studiach to Zarządzanie Polem Namiotowym i Filatelistyka. Elektryków brak a ludzie nawet lampy nie umieją powiesić teraz sami. Hydraulików brak.


@nastynas bo w Polsce się utarło, że praca fizyczna jest gorsza a tylko praca biurowa jest formą nobilitacji i awansu społecznego ^^
@NoMoreTearsJustSmile: szczerze to nie wiem czy to dalej aktualne. Ja na pewno tak nie myślę, a wręcz szanuję tych co rzeczywiście mają fach w ręku.

Zresztą nawet jeśli to prawda, to lepiej mieć 500/dzień na budowie, czy 150/dzien w czyściutkim biurze. Jak się żywisz ideałami to ok.