Wpis z mikrobloga

Śmiejecie się z Januszy biznesu wąsaczy co liptona mają dla zarządu a sagę dla pracownika.
Ale to co się dzieje na grupce 'Programista na swoim' na fb przechodzi ludzkie pojęcie.
Śmiało mogę powiedzieć, że nowe pokolenie Januszy rośnie co by własną matkę w koszta prowadzenia JDG by wrzucili

#programista15k #januszebiznesu
YummyHubi - Śmiejecie się z Januszy biznesu wąsaczy co liptona mają dla zarządu a sag...

źródło: comment_16570442790It3K13CUBGx26hzxsvPYJ.jpg

Pobierz
  • 29
@Jaromiszcz: UOP wcale nie jest taki zły jak go malują, po pierwsze to masz L4, kodeks pracy chroni cię w przypadku gdybyś miał jakiś wypadek. Na b2b mogą rozwiązać od razu z tobą umowę, a na UOP nic ci nie mogą zrobić. Do tego na UOP jest KUP, firma dorzuci trochę stocka na którym jest tylko podatek belki i wychodzi w dobrych firmach z 30 koła na łapę, a jednocześnie ma
@YummyHubi: ale gdzie tu jest kombinacja? Kierowca ciężarówki na DG też przecież wrzuca w koszty ubrania ochronne i odblaskowe oraz obuwie specjalistyczne bo jest to wymagane przepisami np. BHP. Czemu kierowca motocykla nie może wrzucić zakupu odzieży wymaganej przepisami w koszta?
@galonim: bo w koszta prowadzenia DG wrzuca się to, co służy do osiągania przychodu, a wątek jest o programistami .Odzież motocyklowa programiście do osiągania przychodu nie służy, nie ważne jakich fikołków by tutaj nie zastosować (a słyszałem ich wiele). Podobnie jak konsola i TV programiście robiącemu webowke, albo wyjazd na wakacje z rodziną etc.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RapIArbuzy: co to znaczy że na b2b mogą od razu rozwiązać z tobą umowę a na uopie nie? W obu przypadkach masz okres wypowiedzenia który wynosi 1 miesiąc (w przypadku UOP po 3 latach - 3 msc, co niekoniecznie jest plusem przy próbach zmiany pracy).
@galonim: w przypadku odzieży motocyklowej jest ona traktowana jako wydatek na ochronę zdrowia a te nie wliczają sie jako koszt uzyskania przychodu. Kask można by było potraktować tak samo, ale przepisy go wymagają wiec już dużo łatwiej jest obronić wrzucenie go w koszty
@galonim: o tym właśnie mówiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) biedni programiści, musza dojeżdżać do pracy samochodem, motocyklem i rowerem jednocześnie, tyle uzasadnionych kosztów…

Spotkałem się z tym tyle razy, ze już nie chce mi się z tym dyskutować. Za to chętnie zobaczę orzeczenia US zgodnego z tymi tłumaczeniami na chłopski rozum.
@marcin99b: jeśli faktycznie to Twój główny środek transportu i ten kask odliczylbys tak jak opony, czyli tylko częściowo (jeśli na użytek prywatny) lub motocykla używał wyłącznie do dojazdów do pracy, to w zasadzie się z Tobą zgodzę. Jednak 100% przypadków przeze mnie spotkanych to były pojazdy używane głównie rekreacyjnie, czasem nawet niezdatne to każdy po drogach publicznych, a jednak wpisane w koszta