Wpis z mikrobloga

Ciekawostka edukacyjna:

Miałem właśnie interview. HR mi podesłał job description i mam napisane wymaganiach:
-Bachelor's degree +8 years’ experience

Wpada koleś "bez studiów"(a przynajmniej nie widziałem żadnego University w CV), z expem 4 lata. No i rozpykał wszystko, jakby po jakimś bootcampie lub trenował live coding. W rozmowie widać ze nie ma tych 8-10 lat ale pod względem potencjału lepszy ode mnie.

No i zerknąłem na wykształcenie i okazało się że jakiś francuz wymyślił sobie już dawno bootcampy
Stworzył prywatną szkołę w której nie płaci się za nauke. Szkoła nastawiona na naukę różnych najpopularniejszych technologii stricte pod rynek.

Z tego co na szybko znalazłem to:
- w szkole nie ma wykładowców xD
- szkoła otwarta jest 24/7
- nauka opiera się na komunikacji, trzeba gadać z innymi
- nauka opiera się na projektach indywidualnych, grupowych no i są egzaminy

Ogólnie to zauważyłem duże podobieństwo do scruma. Rzucane jest zadanie na 7 lub 14 dni i masz zrobić, masz komputer i zespół i tyle. I pokazuje jak prawdziwi programiści zdobywają wiedze i rozwiązują problemy.

Jakby ktoś szukał nazwy tej szkoły to jest to odpowiedź na ostateczne pytanie życia :)

Jeśli masz 18-30 lat (choć w niektórych wersjach jest chyba 18-26lat) to może warto się zapoznać.

#programista15k #bootcamp
  • 13
@zibizz1: Przecież przy tym doświadczeniu interview powinno się opierać głównie o system design, tak więc w sumie nic dziwnego, że poradził sobie z kodem, a miał braki w rozmowie, która powinna być bardziej wymagająca na tym poziomie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RapIArbuzy: małpę tak ale ta małpa musi mieć duże IQ. 90% społeczeństwa się do tego nie nadaje. Według ciebie system design jest wrodzony a myślenia da się nauczyć debila tak?