#anonimowemirkowyznania
#nieruchomosci #gielda #programista15k #programista20k #zalesie #nowylad #kredyt #inflacja

Od jakiegoś czasu rozglądam się za kupnem mieszkania i gdy tak patrzę na ceny, to odechciewa mi się żyć.

Mam 30 lat, pracuję jako programista. Długo zwlekałem z kupnem mieszkania, bo nie byłem pewien, czy kiedyś nie wyprowadzę się z Polski, ale upowszechnienie pracy zdalnej sprawiło, że jednak postanowiłem kupić. Niestety ceny cały czas rosną i interesujące mnie mieszkania są bardzo drogie.

Od
Dziś o zarządzaniu budżetem domowym, aktywami inwestycyjnymi i posiadanymi umowami finansowymi. O praktycznym aspekcie obsługi swoich pieniędzy, realizowaniu celów.

Wszystkie przytoczone wyżej działania to codzienne aspekty finansów osobistych. Dyskusja na wykopie często dotyczy sytuacji kredytowo-ekonomicznej, najlepszych sposobów na inwestycje, podatków i zmian w prawie. Sam w tej dyskusji uczestniczę, pokazuje liczby i przykłady pewnych oszczędności czy optymalizacji. Warto skupić się jednak na tym co codziennie, każdego dnia dzieje się z naszymi pieniędzmi.
źródło: comment_1639576153EIF0bu8sqKG8j0uKVtymJl.jpg
Zapraszamy na krótki przegląd ofert z kategorii #php, dla chętnych na przeprowadzkę do #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Magento-Entwickler/in 80-100% | insign gmbh 
[Zurich] [65’000 - 90’000 CHF] [Regular] [Full-Time] [English]
https://swissdevjobs.ch/jobs/insign-gmbh-Magento-Entwicklerin-80-100

Backend Developer | WONDROUS LTD 
[Basel] [85’000 -
źródło: comment_1639565209I1Q7EFGFY0C5QBLiCZHrn1.jpg
Cześć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mamy dla was kilka ofert #pracazdalna z widełkami #10k i powyżej

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

Senior Front-End Developer | Angular | JCommerce | 16-21k
https://crossweb.pl/job/xjYIb
C++ Software Developer | NOVOMATIC Technologies Poland | 9,2-18,4k
https://crossweb.pl/job/fW0mp
.NET Developer | NOVOMATIC Technologies Poland | 9,2-18,4k
https://crossweb.pl/job/riF09
JAVA Developer (R&D) | EXATEL | 12-17k
https://crossweb.pl/job/TKtwV
C++ Game Developer
źródło: comment_1639558279IQm2iaVnU0EItw6hYRMxbA.jpg
Przeglądam te oferty dla Juniorów i praktycznie wszędzie wymagana bardzo dobra znajomość Angielskiego, dodatkowo rekrutacja „Polski & Angielski”. Its over dla chłopa. Angielski znam pewnie w stopniu B2, ale na rozmowie rekrutacyjnej to nawet poziom rozmowy po polsku spada do b1, a co dopiero mowic po ang. Ehhh, owocuje polska szkola nauki angielskiego, gdzie wcale sie nie rozmawia na lekcjach, tylko uczy gramatyki i czytania.

#programista15k #pracbaza #pracait
#programowanie #programista15k #pracbaza
Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z hejtem na HR wśród programistów? Nie wiem jak Wasze dyskusję na linkedin wyglądają, ale u mnie to wygląda mniej więcej tak:

Dzień dobry Panie xxx, tu oferta [bla, bla], Czy jest pan zainteresowany?

Proszę o podanie widełek i technologii [jeśli nie były podane]

tutaj technologie, widełki

nie jestem zainteresowany oczekiwałbym bym tyle XXX/jestem zainteresowanytutaj mój numer


Oczywiście zdarzają się sytuację, że
Exp 4 lata. Niedlugo konczy mi sie umowa w pracy. Niedawno dostalem podwyżkę, ale moja stawka nie jest wysoka, oscyluję w dolnym progu widełek, 8k uop brutto. Nie jestem mega wymiataczem, ale chyba nikt sie na mnie nie skarży. Mam niskie poczucie wlasnej wartosci. Jak myslicie, przy przedluzeniu umowy powinienem negocjowac wyższą stawke? Obecny projekt jest spoko, nie ma ciśnienia i nie muszę siedzieć po nocach zeby wyrabiać sie z estymacją.

#
O co chodzi z podatnością "log4j"? #od0dopentestera
Szybkie wyjaśnienie dla osób nietechnicznych.

1. Log4j to bardzo popularna biblioteka używana w aplikacjach stworzonych w języku Java.
Służy ona do zapisywania logów z działania programu.
Log to chronologiczny zapis tego co dzieje się w systemie informatycznym.
Może być przydatny podczas rozwiązywania problemów.

2. Kilka dni temu odkryto błąd w bibliotece.
Jeżeli w tekście, który został przesłany do biblioteki znajduje się odpowiednio zapisany
źródło: comment_1639471713qCJ3iDT198reWpU0LG5jO1.jpg
@KacperSzurek: w swojej aplikacji masz kontrolę nad tym, co trafi do wynikowego jara. Problemem są np. aplikacje, które odpalają inne komponenty "gdzieś obok". Kolejki, indeksowanie itd.
Przykład - bitbucket jako taki nie ma log4j2, ale odpala sobie obok elasticsearch do indeksowania repozytoriów. A ten elasticsearch ma log4j2 w podatnej wersji.

Dość absurdalnie wygląda to w kubernetes, gdzie środowiska OKD/Openshift mają poinstalowany stos ELK do przechowywania logów. Także można przesłać ten magic