@Omniscient no ja nie oddam. Dzisiaj do mnie dotarła butla Porthole i myślę nad pełną butlą zanzibara, ale doszły do mnie głosy, że ostatni batch trochę kuleje bo jeden składnik z innego źródła wzięli i już nie to samo.
Cześć mojej działki (około 350m2) od dekad zarośnięta była akacjami i bzami. Aktualnie od lewej do prawej są odrosty, pieńki, korzenie tak że się nie da wbić łopaty.
Podpowiedzcie mi czym to ogarnąć żeby pozbyć się wszystkiego na raz (najlepiej z korzeniami plus to co nas ziemia) i moc jakoś zagospodarowac teren (w przyszłym sezonie chciałbym nawieźć ziemi i posiać trawę)
Myślałem od mulczerze, czy to dobry kierunek? Niestety ciężko coś znaleźć bo albo
#perfumy właśnie wjechał global LV Afternoon Swim i kurde jakie to jest dobre ale kurde jaką to ma słabą projekcje i trwałość to głowa mała, szczególnie przy takiej cenie. Aż boję się wyjść z domu bo czuję że lekki wietrzyk go całkowicie zmiecie. Chyba wleci jeszcze jutro na testy mocny overspray, zobaczymy czy to coś pomoże. Eh cytrusy kochane czemu wy musicie być takie słabe
W momencie złapania odbywał rygorystyczne szkolenie wojskowe tzw. boot camp, unitarka. Jest to metoda dająca sznsę w miarę szybkiego uzyskania obywatelstwa. Wszystko wskazuje, że zaciągnięcie umożliwiła mu Zielona Karta.
@Belzebub to nie tak. Ludzie do nich chodzili, bo tylko tam można było wymienić twardą walutę na złotówki i tylko u nich można było kupić dolary. Polska wtedy oferowała wymianę dolarów na zł lub na bony, którymi tylko w Polsce można było płacić (pewex) przy takiej wymianie trzeba było powiedzieć skąd te pieniądze mieli. Ludzie władzy nie ufali bardziej niż cwaniakom cinkciarzom. Społeczeństwo ich nie lubiło ale to był jedyny sposób
@Belzebub no nie lubili, bo ci wybierali sobie klientóq z którymi chcięli jechać, brali po trzech w jednym kierunku i każdy płacił za swój kurs a nie za jeden. Żeby dostać licencję na taksówkę to trzeba było znać partyjnych, a jak znałeś, to mogłeś donieść i donosili.
@darek-jg o! Tego nie wiedziałem. I fachury też nie wspomniały. Da się dołożyć? Blacha już leży dzisiaj, ale obróbki jeszcze nie porobione. Co do wiatru, to tam niewiele, to w lesie jest.
@Iorem_ipsum od środka, płyty g-k, płyta osb, paroizolacja, wełna 14 cm, płyta osb, wełna 5 +10cm, wiatroizolacja, deska szalówkowa Dach to g-k, paroizolacja, wełna 30cm, pełne deskowanie, wiatroizolacja, łaty, kontrłaty, blacha.
Hej, update z remontu starego drewnianego domu. Maj mnie finansowo dobil, zdolalem zrobic tylko izolacje 1 z 2ch szczytow domu i to nie na gotowo. #remontujzwykopem #remontujeruine #dom
@teflon_z_patelni_mi_smakuje ja kupiłem te z linka i u siebie w salonie fryzjerskim puściłem przewody czarne z oplotem z materiału w nich, do tego włączniki takie stare, chamskie góra dół, jak w oborach kiedyś i takie szczegóły robią klimat
@hung Nie. Tylko powiadomienia z wybranych aplikacji i rozmowy przychodzące i pewnie jeszcze to, czego się nie dało wyłączyć. Wcześniej zanim powyłączałem te funkcje monitorujące, to dochodziło do 2,5 tyg. GPS będzie pożerał baterię w oczach, ale żaden producent tego nie przeskoczył.
Pytanie do fanów #larp i #cosplay. Mam 3 repliki hełmów husarskich (szyszaki), które postanowiłem 2 lata temu uruchomić, czyli wymienić im płaty skóry, które trzymały uszy w tych hełmach ( ze starości uszy odpadły). Mam taki bordowy atłas do wykończenia, ale nie mam pomysłu na materiał, którym wyłożę je w środku, żeby dało się w nich chodzić. Skóra jest za twarda moim zdaniem. Ma ktoś jakiś pomysł
Rewitalizacja podłogi w starej kamienicy w centrum Warszawy. Jakiś czas temu zakończyłem kilkuetapową realizacje. Etap 1 poziomowanie i montaż legarów 2 włozenie wełny między legary, przykrycie folią i montaż płyt mpf (stabilniejsze niż osb do tego zabezpieczone ognio i grzynobójczo) 3. Montaż tafli parkietowych z litego białego jesionu i dębu 4. Cyklinowanie parkietu i zabezpieczenie go 3 wartwami twardego wosku.
@mozetakiwolny 116 użytkowych, koszt trudno określić, bo stawiają mi jeszcze bud. gosp. obok, kryją dachem, dach na domu pełne deskowanie. Dojdzie taras i ganek, a do gospodarczego altana dobudowana. Za to wszystko ponad 300k.
@jakis_login z tym mam luz,najwyżej zmienię za parę lat,najbardziej martwię się o elementy,których nie da się łatwo wymienić ale jak do tej pory wszystko jest jak chciałem
@Harold pozwolenie miałem rok temu, płytę wylałem w zeszłym roku w grudniu. A pomysł narodził się 3 lata temu, bo w dobrej cenie kupiliśmy 3 działki obok siebie, po 700m2 za 150k. Ten las co widać na zdjęciach to Puszcza Białowieska.
@Synco cenowo może wyjść taniej, ale na pewno jest szybciej. Odchodzi lwia część mokrych prac w takim budynku, nie ma wylewania betonowych ław nad otworami, nie ma wieńców i stropów, nie ma mokrych tynków. Już same te rzeczy powodują, że nie ma przestojów technologicznych na przygotowania do tych czynności i czekania aż wyschną. Można wpuścić fachowców po postawieniu. Co do nagrzewania, to taki budynek ma inną bezwładność cieplną, drewniane ściany z
@cyb3rm4n Pompa ciepła i kominek akumulacyjny na duże mrozy jak przyciśnie za bardzo pompę, rekuperacja, klimatyzacja. Dom 116m² użytkowych. Za 2 płyty z pełnym zbrojeniem i xps 10cm pod spodem zapłaciłem około 50k. Ekipy będą robić do stanu deweloperskiego, później będę się bujał pokój po pokoju sam. Planuję fotowoltaikę i magazyn energii z taryfami dynamicznymi. I jeszcze kilka rózńych pomysłów dookoła
#komiks #dziendobry #pytaniedoeksperta
źródło: 1000086913
Pobierz