Jestem jedną z ostatnich osób, która broniłaby miliardowego korpo, ale jako stary dziad pamiętam, ile w latach ery PS2 (2001-2006) kosztowały gry na tę konsolę. Nówki chodziły po 200-270 zł.
Oczywiście pudełka z płytami i książeczkami, mapami itd., ale no dla nas Polaków-robaków, wtedy to była 1/3 pensji minimalnej, więc tak jakby dzisiaj gra kosztowała ponad 1000 zł.
Pamiętam, jak ojciec zdobył Metal Gear Solid 2 tuż po premierze, kiedy trudno było
@Tywin_Lannister: rozwala mnie jak ludzie porównują ceny z np. 2000 i 2026, ale zapominają o przeciętnej pensji w tych latach. Idiotów nie brakuje lub lubią sobie narzekać pod tezę. A gra premium na dziesiątki godzin w cenie niewiele wyższej niż jakaś liniówka na 10h to cena 350 jest wręcz promocyjna.
No ciekawy jestem, ilu ludzi kupi pudełkowe #gta bez płyty. Chciałem mieć na półce, ale sama świadomość, że postawiłbym puste opakowanie, by mnie wkurzała. Rozumiem, że większość i tak trzeba ściągać, ale mogli dać cokolwiek na tej płytce.
Karolek nie zawodzi. Najpierw gadanie że prawdziwym mężczyzną jesteś jak wezmiesz 16 latkę z dzieckiem zrobionym z niewiadomo kim i wychowasz go w małej klitce a teraz jak to europa będzie się super zbroić poprzez programy takie jak safe który sam zawetował kilka miesięcy temu.
@TenXen47: On dość jasno komunikował, dlaczego zawetował. Otóż budżet Polski trochę by odetchnął, zmniejszyłaby się w nim dziura. Z tego też powodu zawetował wszelkie podwyżki akcyz czy ustawy walczące z nieuczciwymi rolnikami i firmami. Im gorzej dla Polski, tym lepiej dla prawaków.
Na tagach #polityka i #ukraina mam wrażenie że już tylko boty się ze sobą kłócą XD Silniczki to, prawacy tamto Ukraińskie trolle to, onuce tamto I oczywiście jak ktoś ma inne poglądy niż ja to jest ruskim/ukraińskim/pisowskim/peowskim trollem, bo nie ma innej możliwości. Internet to śmietnik, nie ma już pola do merytorycznej dyskusji
Jak Batyra uważam za kibola i najgorszego prezydenta od czasów Wałęsy, to nie jestem w stanie pojąć jak można stawać po stronie Zełenskiego w obecnym sporze o UPA. A jeszcze tutaj widziałem jak ktoś ustawił sobie z nim tapetę w telefonie xD
Zelenski gra dużo powyżej swojej wagi, ma urojenia że jest nie tylko członkiem NATO, ale wręcz że bez niego NATO nie istnieje. Bredzi o Polsce, która w przypadku wojny bez Ukrainy
@Promilus: bez przesady, garstka zjebów z internetu (#pdk) nie jest reprezentatywną próbką naszego kraju. Plus nie zdziwiłbym się jakby wiekszosc z tego ruchu to były boty.
Potwory słyszą dźwięk kopania w ziemi, który się niesie może ze 100 metrów. Wstają i idą, idą, idą. A w tym czasie dwójka ludzi kopie półmetrowy dół długi na 2 metry i szeroki na metr xD
Nie wiem co bardziej upadło - wykop czy zainteresowanie Rodem smoka. Początek sezonu, a na tagu ze 2 posty. Za czasów #got byłoby tu 50 postów, a pod każdym z nich komentarze.
A odcinek? W pytę. Oczywiście, można się czepiać, że królowa przeklina, a jej nie wypada xD ale bądźmy poważni. D------a rozrywka na początek tygodnia, a i piniendzy na bitwę nie oszczędzali.
@Promilus: Wam płacą za reklamowanie tego badziewia? Już któryś raz widzę post w którym narzeka się że zainteresowanie małe - no ciekawe, ja dałem szansę dwóm sezonom, były liche, odpuściłem. Wielki upadek użytkowników bo nie oglądają serialu który zawodził od 1. sezonu i miał 2 dobre sceny przez 2 sezony, lol.
@Promilus: Dlatego z 5 smoków książkowo zrobiło się 3 w serialu xD. Widać cięcia nawet na zredukowaniu bitwy nad Czerwonymi Widłami do obrazu pobojowiska.
Jestem fanem uniwersum i siłą rzeczy oglądam. Bitwa była dla oka przyjemna, ale jako że czytałem książki, to czuję mocny niedosyt.
Polska dla Ukrainy to syn koleżanki twojej starej. Startowaliśmy z podobnego poziomu, ale ostatnie 30 lat to historia polskiego, a nie ukraińskiego sukcesu. Gdy my integrowaliśmy się z zachodem, oni próbowali grać na dwa fronty. Skończyło się tak jak widać.
Dla tych co mają onet premium polecam felieton Piotra Skwiecińskiego. W dużym skrócie, Ukraina wcale nie jest teraz państwem walczącym o życie, wprost przeciwnie, ma poczucie odniesionego sukcesu (skutecznie się obroniła) i postanowiła podporządkować pod siebie Polskę pod kątem przyszłego ładu międzynarodowego. I krokiem do tego była przeprowadzona na zimno prowokacja - przecież Zelenski w 7 roku prezydentury dobrze wiedział jaka będzie polska reakcja. Chodziło o sprowokowanie Polaków, złamanie i uzmysłowienie im,
@Kosmiczny_pies_Kazak: srogie mają tam urojenia. Bez pomocy w miesiąc nie ma Ukrainy nie tylko militarnie, ale i gospodarczo.
Parafianowicz w swojej książce o Zelenskim pisał, że Tusk od dawna tez nie miał złudzeń co do tego państwa. Te teksty o przyjaźni to tylko gierki przed kamerami.
Ukraina po wojnie będzie miała gigantyczny problem chociażby z demografią i pozostanie im tylko darcie mordy o wielkim kraju.
Oczywiście pudełka z płytami i książeczkami, mapami itd., ale no dla nas Polaków-robaków, wtedy to była 1/3 pensji minimalnej, więc tak jakby dzisiaj gra kosztowała ponad 1000 zł.
Pamiętam, jak ojciec zdobył Metal Gear Solid 2 tuż po premierze, kiedy trudno było
źródło: IMG_8231
Pobierz