Wpis z mikrobloga

na rozmowie rekrutacyjnej chyba nie powiesz, że "zaraz sprawdzę w google i panu powiem" xD


@wellwellwell: o takie rzeczy to chyba tylko na juniora pytają. Powiedziałbym właśnie, że to jest rzecz, którą można sprawdzić w googlu w moment, więc nie znam jej na pamięć. Na dalszych stanowiskach niż junior wystarczy po prostu wiedzieć, że dobrą praktyką jest walidowanie takiego pola i tyle, a nie wdawać się w szczegóły. Jak programowali przed
via Wykop Mobilny (Android)
  • 77
@wellwellwell: gorzej niż regex, jest zapamiętać pełną specyfikację poprawnego adresu e-mail ( ͡° ͜ʖ ͡°)
http://www.ietf.org/rfc/rfc5322.txt

Regex, który obejmuje ją w pełni wygląda tak. Powodzenia pisać to z głowy xD
(?:[a-z0-9!#$%&'*+/=?^_{|}~-]+(?:\.[a-z0-9!#$%&'*+/=?^_{|}~-]+)*|"(?:[\x01-\x08\x0b\x0c\x0e-\x1f\x21\x23-\x5b\x5d-\x7f]|[\x01
Pobierz szpongiel - @wellwellwell: gorzej niż regex, jest zapamiętać pełną specyfikację popra...
źródło: comment_16407833885cio5frgXWjMhOfuNMb7Qi.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wellwellwell: rozumiem joke i sam się z niego śmieję, a nawet posłałem dalej kilku znajomym programistom. Ale nie byłbym sobą, gdybym nie sprostował, że z tym e-mailem to nie jest takie hop-siup ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@mrszsz: też mi się zdarzyło i sam raz onegdaj pisałem z ręki takie regexpy na walidację maila. Owszem, błędnie zakładając, że e-mail ma prosty format. Także słusznie prawisz. To błąd
@Vosemite: programowanie nie polega na tym aby znać na pamięć regexy albo wszystkie inne rzeczy, które można sobie w 5s wyguglować


@pwone: kurła, to idę to powiedzieć rekruterom u mnie w firmie. Ostatnio mojego ziomka nie przepuścili do drugiej rozmowy bo nie potrafił z miejsca zrobić jakiegoś pokrętnego.

#!$%@? z nim, ale mi przepadł hajs za polecenie.