I ludzie się na to godzą? Chodzi ofc o opcje stacjonarna, choc i zdalnie imo 4h to przegięcie. Z dojazdem to jest zmarnowany cały dzień, ktoś wie jak u nich z zarobkami, chyba by mi musieli zaproponować 20% więcej niż stawka rynkowa, żebym wziął udział w takim cyrku
#praca #pracbaza #pracait #programowanie #programista15k
źródło: comment_1640122755afhLY70aBY1ioAvHUOm8Xm.jpg
@janusze_automatyki: 1. Nie siedzę w IT a kolejny raz widzę tu dzisiaj to ogłoszenie z Jeleniej Góry, zaczynam podejrzewać, że to jakiś szeptany marketing, xD
2. Wiadomo, że dla elity wypoku, która udaje, że zarabia 15+ k na rękę za klepanie w klawiaturę czegoś, co mogłoby wygenerować makro w excelu to oburzające, ale odwracając perspektywę, to gdybym jako pracodawca miał faktycznie miał ponosić koszty zatrudnienia pracownika rzędu 20-30k miesięcznie, to wolałbym
ZNACIE TE ELEMENTY HTML NIE? XD NIEOBLICZALNE, TAKIE SĄ NAJLEPSZE, TAKIE "NA STAŁE #!$%@?ĘTE" SZALONE. INLINE-CSS, POZYCJONOWANIE PO CAŁEJ STRONIE, CHOWA SIĘ BO Z-INDEX: -1, WYSTAJE BO PADDING: 10PX, POSITION:ABSOLUTE Z KOLEŻANKAMI DO PORZYGU, LEŻY NA DIVIE #!$%@? NIEDOMKNIĘTY, A NA DOJEBKĘ W 20 KLASIE PO KTÓREJ DZIEDZICZY BORDER: 100000PX RED !IMPORTANT. SKOK W BOK Z BO TRANSFORM KAZAŁ, GORĄCY TEMPERAMENT XDDDD
ALE JAK MNIE NIE ZNIESIESZ GDY JESTEM NAJGORSZY TO NIE
100 Pytań (i Odpowiedzi!) z Rozmów Kwalifikacyjnych Dla Młodszych Programistów C#/.NET (Część 4/10)

Cześć Właśnie został opublikowany nowy artykuł na blogu Modest Programmer. Dzisiaj przeanalizujemy kolejne 10 pytań (ze 100) wraz z odpowiedziami z rozmów kwalifikacyjnych dla Młodszych Programistów C#/.NET. Zapraszam

Więcej: https://www.modestprogrammer.pl/100-pytan-i-odpowiedzi-z-rozmow-kwalifikacyjnych-dla-mlodszych-programistow-csharp-dotnet-czesc-4-10

#programowanie #programista #nauka #naukaprogramowania #programista15k #csharp #dotnet #informatyka #it #szkolenia
źródło: comment_1640067864l6hvlUtVhN3eFJYW2vdRt5.jpg
Aplikowałem na stanowisko Junior Javowca i dostałem takie zadanie rekrutacyjne:

Using JAVA, write a solution that will take two methods (actions) in the API:

(POST) AddItem (ID, Name),[GET] GetItem (ID)


The application should use the CQRS pattern. The application should not have a database other than in-memory. The application should be configured for highest performance in terms of load:- CPU -RAM

and achieve the best possible performance in terms of number of
#anonimowemirkowyznania
Czesc Mirki #programista15k i #programowanie, pracuję na b2b tylko remote. Zastanawiam się nad wzięciem drugiego projektu w tym samym czasie gdy pracuję nad pierwszym. Mam sporo wolnego czasu, bo wyrabiam się z taskami. Największym problemem wydaje mi się zgranie spotkań, daily calli itp.
Niech pierwszy rzuci kamieniem kto o tym nie myślał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć
@AnonimoweMirkoWyznania: pracowalem tak przez 2 miesiace, niestety dluzej nie dalem rady. W pierwszej robocie taski byly bardzo ale to bardzo wysoko szacowane, np zmiana captiona w 1 polu to jakas 1h. I w sumie jak zrobilem to z nudow sobie gralem, jak zglaszalem ze zrobilem, to mowili spoko spoko, ale na ten sprint juz mamy wszystko rozdane i tak ma byc. Troche smiechlem wtedy, ale spoko, w wolnej chwili gralem sobie
Moje korpo jest typowo zlewaczałe i ostatnio na firmowym czacie było jakieś info, że będzie webinar na temat non-binary awareness czy coś takiego. No to stwierdziłem, że zaśmieszkuję i napisałem tam "I'm a software developer, I only work with binary :)". Dzisiaj pojawiło mi się w kalendarzu zaproszenie na rozmowę w poniedziałek z jakąś typiarą z HR xDDD
#programista15k #korposwiat
Sytuacja na rynku kredytowym znacząco się zmieniła w wyniku podniesienia stóp procentowych oraz Nowego Ładu który wejdzie w życie od 1 stycznia.

Wyższy koszt kredytu zahamował popyt oraz obniżył zdolność kredytową która zależy od miesięcznej wysokości raty. Nowy Ład to głównie temat dyskusji dla przedsiębiorców, zastanawiamy się jaką formę opodatkowania wybrać po nowym roku. Atrakcyjny może się wydać ryczałt dla którego składka zdrowotna będzie najmniej bolesna. Dla konkretnych branż stawki są różne.
źródło: comment_1639749133YdByxrvTk7avTv08iygnQx.jpg
@zuchtomek jeśli zbiegnie się to z korektą na rynku nieruchomości/materiałów budowlanych to tym bardziej będzie to dobry moment. Zawieramy kredyt na lat 30 w momencie gdy jego stały parametr czyli marża może być "na przecenie". Potem ta niska marża zostaje z nami do końca więc nominalnie kredyt jest tańszy. Wysokie stopy ograniczają dla niektórych zdolność, to jest problemem. Jeśli dla Ciebie wysoka rata i zdolność nie będą przeszkodą można wtedy śmiało planować
Okres świąteczny + od nowego roku raczej nowa praca, więc kulturalnie od 2 tyg się obijam, planując święta. Produktywność bliska zero, nawet ticketow nie chce mi się przesuwać w Jirze. Nagle wiadomość od szefa, że musimy pilnie pogadać, trochę przyps ale chyba przed świętami mnie nie zwolnią xD szefuńcio złoty mówi że firma osiągnęła super zyski w tym roku i dziękują za super pracę i przyznają swiateczny bonus 10% pensji rocznej. Tak
- Jak to jest być scrum masterem, dobrze?
- Moim zdaniem to nie ma tak, że dobrze albo że nie dobrze. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi. Ekhm... Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam. I co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie
drugi dzień rozmów rekrutacyjnych na juniora u nas w zespole, powoli szaleję przez tych agentów

Jesteśmy na etapie rozmów technicznych które prowadzę ja z kolegą. Stanowisko juniorskie, wymagamy dobrej znajomości plain JS, jednego "dużego" frameworka i jakichś podstaw z linuxa i choćby zainteresowania w kierunku cyberbezpieczeństwa. Wymagania duże jak na stanowisko juniorskie, z dwa trzy lata temu można by powiedzieć że znacznie zawyżone, ale teraz niestety taki mamy klimat i sorry.

Ancymon
@mali8_: Z tej trójki, to pan nr 2 wydaje się rozsądny. Jeśli ma na siebie już teraz jakaś konkretna wizję, wie gdzie chce się rozwijać i co robić, to co będzie sobie czas zabierał. A, że przez to się nie dopasowuje z firmą? No trudno. Po to właśnie ta rozmowa, żebyście oboje byli ze sobą szczęśliwi, albo byli szczęśliwi z kimś innym.
to zamias szuykac juniora to szykajcie stazysty


@srgs: dokładnie tak samo uważam, to nie moja decyzja. W tym projekcie, wśród tych ludzi którzy tu ze mną pracują, nie ma miejsca na juniora, od którego się wymaga żeby za kwartał zaczął robić swoje proste taski. Jest miejsce dla mida, któremu trzeba będzie na początku pomóc, jest miejsce dla stażysty od którego nie będzie się wyamgać nic i który będzie mógł się dalej
NIEZBĘDNA rola jeśli robisz jako podwykonawca.


@Paczek_w_masle: A nie pomyliłeś z Project Ownerem? Niektórzy PO korzystają z technik SCRUMa, ale zaczyna się na nich #!$%@? np. jak im się nie chce czytać maili od klienta i na spotkaniach każde pytanie na koniec ląduje u developera i developer jest poirytowany, bo to nie jest jego zadanie i to nie on dostanie premię za skończony projekt

Bardzo dobrze wspominam Project Ownerów, którzy wcześniej
@Paczek_w_masle:

Nie rozumiem trochę hejtowania scrum masterów.


Pierwszy raz na wykopie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wypok już dawno stwierdził ze SM jest niepotrzebny i jeszcze ma czelność zarabiać pieniądze. Wiadomo ze rzeczywistość jest inna. Pozdrawiam cieplutko
Aż sobie walnę #zalesie w te popołudnie bo mnie krew czasem zalewa ;)

Mam w robocie Kasię. Kasia ma około 40 lat i jest moją przełożoną. Typ, którego bardzo nie lubię - flegmatyczna, niezbyt atrakcyjna, całkowicie o siebie niedbająca (zarówno o wygląd jak i ubrania), bez męża czy dzieci (to również ma znaczenie).

Kasia należy do pracoholiczek z wyboru. Lubi robotę, zna się na tym ale nie ma innych zajęć i poświęca
  • 1
@ATAT-2 GM u mnie w depocie taki jest. I cała jego przyboczna załoga. #!$%@? ja po 12+ godzin dziennie, w weekendy, a gdy są na urlopach odpisują na maile albo coś im tam przychodzi do głowy. Na moje szczęście mój bezpośredni szef jest typem luzaka wyznającym zasadę " jak zrobione to do domu" , ale codziennie widzę te spojrzenia że jak śmiem wychodzić o czasie kiedy jest tyle pracy to mnie ogarnia
No i nie uznaje weekendów - czasem o 19 w piątek zdarzyło mi sie dostać wiadomość na Slacku o jakimś tasku, czasem w sobote czy niedziele.

@ATAT-2: To, że dostałeś wiadomość nie oznacza, że masz na nią odpisywać. Ja dostaję wiadomości w środku nocy, bo pracuję z amerykanami, ale powiadomienia wyłączone (mam Slacka na telefonie bo dzięki temu mogę odpisywać komuś jak jestem w sklepie w godzinach pracy ( ͡°
Ja to powtarzam, że żadna sztuczna inteligencja nigdy nie zastąpi #programista15k
#zzyciainformatyka

A jak jakiś towar leży 10 lat i system zaproponuje cenę poniżej opłacalności sprzedaży? A marża na towarze będzie zachowana, bo kupiliśmy go taniej, ale nie opłaca nam się go teraz sprzedawać już, bo ceny są wyższe.


To niech leży kolejne 10 lat, jak się nie opłaca!
Dzisiejszego dnia wpada nieco ofert #pracazdalna, wprost ze #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Senior Fullstack Engineer - TypeScript, Node.js, React | crowdhouse 
[Zurich ] [120’000 - 140’000 CHF] [Senior] [Full-Time] [English] [Remote]
https://swissdevjobs.ch/jobs/crowdhouse-Senior-Fullstack-Engineer---TypeScript-Nodejs-React-

Web Developer (React and/or React Native) at
źródło: comment_1639651001p9IIAL9VUNonRSPEy365Js.jpg
Programujesz? Nie wiesz o co chodzi z tym "Log4j"? #od0dopentestera
Próbuję to wyjaśnić w najnowszym filmie pokazując podatność CVE-2021-44228 na prostym kawałku kodu.
Dowiesz się jak użyć Canary Tokens do wykrycia podatności w swoich aplikacjach.
Zobaczysz, że można wykraść zmienne środowiskowe korzystając z interactsh
Pokazuję, że podatne mogą być wszystkie wersję Javy - te nowsze i te starsze.
Zmienna "LOG4JFORMATMSGNOLOOKUPS" nie