Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
pytanie do ludzi na B2B. jak ogarniacie sprawę emerytury? planujecie ją w ogóle czy praca do końca? tak sobie pomyślałem że w sumie gdybym w ogóle chciał iść na emeryture w wieku 65 lat to musiałbym już teraz oszczędzać po 1.5k żeby w ogóle mieć 4k emerytury, nie uwzględniając inflacji. jak poschodzicie do tematu?

#programista15k
  • 30
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chasmo: tylko że to jest emerytura minimalna. czyli jedno wielkie nic o ile dostaniemy i ZUS nie walnie do tego czasu z powodu niżu demograficznego
@chasmo: nie do końca bo na UoP od faktycznego wynagrodzenia a na JDG od zadeklarowanego ale minium 3 155,40 a jak ktoś ma ulgę na start to nic płaci składki emerytalnej.

Jak ktoś całe życie zarabia 12-25 tys a składkę płaci od 3tys to nie dziwne że nie wierzy w emeryture
to raczej też średnie rozwiązanie jeśli chodzi o emeryture, chyba że mocno wierzysz w ZUS. profit taki że L4 cię zabezpiecza


@mapache: Państwo zdechnąć nie pozwoli, zawsze to jakiś pieniądz będzie. Kasę odkładać możesz ale to się wszystko cały czas dewaluuje. Największy problem tego świata to utrzymać siłe nabywczą pieniądza. Pisałem o akcjach na firmy dywidendowe i wydaje mi się, że nic lepszego nie wymyślę.
@mapache przecież na b2b też odkładasz jakiś minimalny hajs na emeryturę, wiadomo że to będą grosze ale może chociaż na sam czynsz. Zakładając że nie wydajesz całej wypłaty i odkładasz chociaż te 4k miesięcznie to jakoś dasz sobie radę, zależy kiedy skończysz pracować.