Wpis z mikrobloga

@Radsonowskyy: powodzenia! Byłem na tym samym etapie kilka lat temu i to była jedna z 3 najlepszych decyzji w życiu.

Pozostałe to wyprowadzka do Wrocławia i zaplanowanie wyjścia z IT xD
  • Odpowiedz
@taki_typa: japa hejterze
Klepanie hello worldów do szuflady, a praca przy normalnym projekcie to dwie różne bajki.
Nie wyśmiewaj i przypomnij sobie jak sam zaczynałeś i jakie gówno sobą reprezentowałeś. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@taki_typa: to że on ma staż w tym, nie znaczy, że nic sobą nie reprezentuje w danej technologii. Szczególnie, że pisał, że uczy się od roku. Po prostu część firm dla ludzi z zerowym doświadczeniem komercyjnym robi program stażowy/akademię, żeby odsiać ziarno od plew. Kumaci zdobędą pierwsze doświadczenie zawodowe i się poduczą w boju, później naturalnie wskakują na stanowiska juniorskie. Niekumaci idą na rynek pracy.
Sam organizowałem tego typu przedsięwzięcia w
  • Odpowiedz
@taki_typa:

Jak zmieniałem branżę, to 2 miesiące po pracy się uczyłem i poszedłem na juniora benc.


w 2014 to nawet moj pies dostal staz, przechodzilsmy obok firmy i zapytali czy umie hello world, a ze umial to im go dalem i teraz jest java developerem
  • Odpowiedz
@taki_typa: Prawda, ale crudowicze oburzyli się. Gość tylko robi sobie krzywdę idąć do gównofirmy, gdzie będzie klepał w springu i na tym skończą się jego umiejętności. Zawsze myślałem że idzie się na staż programistycznych, a nie do klepania endpointów w springu. Wykopki pewnie takie samo gówno piszą co typ będzie na swoim stażu, ale po prostu robi sobie krzywdę idąc do takiej firmy. Język programowania to narzędzie, tak samo framework, tyle
  • Odpowiedz