Wpis z mikrobloga

Wyświetliła mi się jakaś reklama na FB "szukamy rodziców przyszłych programistów" z ofertą szkoleń dla uczniów w wieku od 8 lat. Na dole zatrzęsienie komentarzy od rodziców chcących zrobić 15k+ ze swoich pociech w przyszłości. Co ciekawe na kilkaset lajków i komentarzy trudno znaleźć tam jakikolwiek pochodzący od ojca choć to przecież męska dziedzina. Widać, że o karierze w IT i wysokich zarobkach dzieci marzą przede wszystkim zafiksowane matki, które wydają się zorientowane na ich sukces prawie jak matki małoletnich miss. #programista15k
  • 18
  • Odpowiedz
przecież męska dziedzina


@przegrywNL: xD to dziedzina dla ludzi myślących. BK Z CB

marzą przede wszystkim zafiksowane matki


@przegrywNL: xD bardzo reprezentatywna próbka. Ludzie myślący doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dziecko z klas 1-3 to nie jest materiał do nauki tak abstrakcyjnych rzeczy. Pytanie, czy tacy komentują reklamy an fb ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Manden: ja tam przygodę z programowaniem zacząłem od colobota. Tj tak nazywam że programuje bo gownokod jakiś prosty jestem w stanie złożyć xD
  • Odpowiedz
Ludzie myślący doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dziecko z klas 1-3 to nie jest materiał do nauki tak abstrakcyjnych rzeczy


@jestem_na_dworzu: dlaczego? Pomijając już, że podstawowe programowanie to nie jest żadna abstrakcja, a bardzo ścisła dziedzina, jak podstawowa matematyka.

Siedmiolatek jak najbardziej nadaje się do podstaw programowania, o ile go takie rzeczy pociągają.

Ważne: nie mówię tu, żeby uczyć takie dziecko programowania zarobkowego albo wbrew jego woli.
  • Odpowiedz
@OSH1980: @TotalDisaster: też się wtrącę, ale uwaga - będzie anegdotycznie

W polskim korpo jak robiłem to na kilkuset programistów były dwie kobiety. Jedna potem poszła w stanowiska zarządzające.

Teraz robię w szwedzkim korpo, programistów tu będzie na oko z 80, programistek trzy. Jest jeszcze jedna, co 10 lat temu była programistką, ale poszła w zarządzanie.

Także czy polski "zaścianek" czy szwedzkie multi kulti (prawie każdy z innego kraju) programistek nadal
  • Odpowiedz
bo jest to daleko poza możliwościami umysłowymi dzieci. Pogadaj z ludźmi zajmującymi się zawodowo edukacją wczesnoszkolną.


@jestem_na_dworzu: większości - jak najbardziej, ale sporo dzieci się do tego nadaje już w tym wieku. Przecież jak ktoś ma takie predyspozycje to wychodzą właśnie wcześniej, że ktoś jest "małym geniuszem".
  • Odpowiedz
to przecież męska dziedzina


@przegrywNL: ooo panie, w 9 na 10 korpo to by cię hry właśnie grillowały za takie stwierdzenie.

Mało powiedzieć że ostatnio koleżanka mi wyznała że firma robi wszystko żeby ją awansować mimo że ona ani nie umie ani nie chce. To firma szuka sukcess story...
  • Odpowiedz
@on_12cm: +1 z mojej strony bo taka samą historię mam jak ty. Dodatkowo moja firma obrała sobie za cel mieć 1/3 kobiet w IT w ciągu najbliższych 18 miesięcy.

Więc zawijam kitę i właśnie jestem na wypowiedzeniu :-)
  • Odpowiedz
@on_12cm: Ja za to pracowałem z taką "Panią Aleksandrą" co robiła w .NET i programowała od lat 90-tych, miała nawet własną firmę swego czasu i klepała w Pascalu. Pamiętam że poszła na emeryturę to zrobiłem oczy bo wyglądała na max. ~55 lat.

Mam też koleżankę w firmie i nie dość że ładna to jeszcze ogarnia spoko, ale fakt to raczej wyjątki niż reguła.
  • Odpowiedz