Wpis z mikrobloga

Obejrzałem sobie oferty mieszkań w okolicy w której mieszkam, nawet było kilka fajnych, chociaż jeszcze moim zdaniem za drogie.

Tak sobie przeglądałem to wszystko, podumałem i do mnie trafiło że ja właściwie na ten moment to nie za bardzo chcę w tym kraju mieszkać a co dopiero pakować się w kredyt na 10 lat.

Koszty życia zaczynają wariować, ceny produktów takie jak na zachodzie albo i droższe, kraj zbliża się obyczajowo bardziej do rosji niż zachodu, polityka socjalna szaleje. Jak na ten moment wolę mieć kasę zapakowaną w akcje, euro i dolary niż nieruchomość w tym kraju.

#polska #neuropa #zycie #programista15k #nieruchomosci
  • 15
@Qlien: zarobki jako programista nie dużo gorsze niż na zachodzie. Jak się uda to może nawet wpaśc zachodnia stawka. Ale za to nieruchomości tańsze o prawie połowę, usługi mega tanie. Lepiej jako programista być w Polsce już na zachodzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Qlien: mam podobne odczucia. Wolę obserwować sytuację z pozycji najmu. W końcu karuzela przestanie się kręcić i dobrobyt na kredyt się skończy. Wtedy zrobi się w Polsce bardzo źle i będą mógł w kilka dni się spakować j wyjechać.
Zostaną Ci z kredytami i będą spłacać w podatkach ten cały bajzel
@WyjmijKija: W Londynie w nowym budownictwie w "białej" dzielnicy mozesz kupić mieszkanie za 30k pln za metr pod klucz. Porównując do np. nowych lokali na Woli czy Mokotowie to ceny są tylko trochę droższe niż w Polsce. (20k za metr za stan deweloperski do tego wykonczenie i wyposażenie coś koło 3k za metr).
@gatineau: Porównuje mieszkanie w bloku do mieszkania w bloku. Jednak w Londynie jest bardzo dużo domów i szeregówek, które mocno podbijają srednią. Plus są miejsca służące jako pralnie pieniędzy miliarderów i dom 120m2 potrafi kosztować 100mln pln (fakt, że ma 4 pietra w dół piwnice, basen, kino etc.)
@random123xdxd: nie wiem co to znaczy za bardzo:

This is a Shared Ownership resales property. It is not a newly built property, and so you are purchasing this property with the understanding that it is being 'sold as seen'.


i to nie jest jakiś program socjalny? nie widziałem nigdy limitów household income w normalnych domach ale może to norma w UK?

Your annual household income must be less than £90,000 in
@gatineau: Nie wiem czy to nie jest jakiś program socjalny, coś w stylu, że deweloper musi przeznaczyć część mieszkań do programów wsparcia dla kupujących pierwsze mieszkanie. Link, który dałem to akurat kupno "normalne" 100% ownership. Ale nie chcę bardziej gmatwac bo nie mieszkam w UK i to bardziej anegdotyczny przykład z rozmów przy piwie z ludzmi z UK niż głęboka analiza przeprowadzona przeze mnie.
Ale nie chcę bardziej gmatwac bo nie mieszkam w UK i to bardziej anegdotyczny przykład z rozmów przy piwie z ludzmi z UK niż głęboka analiza przeprowadzona przeze mnie.


@random123xdxd: a to ciekawe bo z twojej wypowiedzi - cytuję:

W Londynie w nowym budownictwie w "białej" dzielnicy mozesz kupić mieszkanie za 30k pln za metr pod klucz. Porównując do np. nowych lokali na Woli czy Mokotowie to ceny są tylko trochę