Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki z tagów #programowanie i #programista15k którzy jeszcze nie są programistami, ale chcą nimi zostać - nie popełniajcie mojego życiowego błędu i IDŹCIE NA STUDIA, wbrew pozorom jest to cholernie istotne jeżeli będziecie kiedykolwiek w przyszłości chcieli wyjechać z Europy i żyć w jakimś innym kraju. Będąc w technikum i planując swoje dorosłe życie nigdy nie przyszło mi do głowy, że kiedykolwiek będę chciał wyjechać z kraju, ale teraz po kilku latach pracy stwierdziłem, że po prostu fajnie byłoby pomieszkać w #usa albo #kanada i zobaczyć jak się żyje po drugiej stronie oceanu. Za znalezieniem pracy w tych krajach w naszym zawodzie nie ma problemu, niestety bez studiów dostanie wizy pracowniczej jest praktycznie nierealne.
Wiem, że na wykopie dużo się wyśmiewa jakość życia w stanach, ale powiedzmy sobie szczerze, że dla programistów ten kraj jest po prostu rajem z zarobkami przekraczającymi europejskie zarobki przynajmniej 2-3 razy, a w #it ubezpieczenie zdrowotne i tak jest sponsorowane przez firmę, więc największy amerykański problem (droga służba zdrowia) w naszym przypadku nie istnieje.
Zresztą zobaczcie sobie na levels.fyi i sami wyciągnijcie wnioski.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62e664fe4ea2949af827a819
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mireczki z tagów #programowanie i #...

źródło: comment_1659267177ThvYPH3Kdo20m4uRZd1yQ8.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@oldspiceedit: Po #!$%@? się odzywasz jak nie wiesz nawet jak działają wizy w USA? Żeby pojechać do USA musisz wylosować h1b, bez studiów nie ma szans lub pojechać na l1. W tym drugim wypadku robi to stosunkowo niedużo firm bo muszą twoja pensje zmieniać do USA xD
  • Odpowiedz
@RapIArbuzy: Tak sie sklada ze pracowalem dwa lata na L1, firma w ktorej pracuje jest stosunkowo mala (500 pracownikow) a bez problemu mi to ogarneli. Wiekszosc duzych firm z US ktore maja odzial w Europie ogarnia takie sprawy, wystarczy rok przepracowac w EU odziale
  • Odpowiedz
WygadanyJabol: > serio wystarczy powiedzieć, że chce się osiedlić i sprawa załatwiona? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@a5f5c1: Nie, po prostu Cejrowski gada głupoty jak zwykle. ¯_(ツ)/¯ A tak serio to niby jest Diversity Visa, która nie ma żadnych wymagań poza ukończeniem szkoły średniej i byciem niekaranym, ale jest na nią tyle chętnych i tak mało miejsc, że jeżeli jesteś z Europy to szacowany czas oczekiwania
  • Odpowiedz