Wpis z mikrobloga

Pytanie do #programista15k - myślicie, że warto się pakować w boot camp w sytuacji w której nie tyle szuka się pracy, co chciałoby się zrobić prosty serwis internetowy? Po tym co Musk odwalił z twitterem ewidentnie widać, że jest duże zapotrzebowanie na taką platformę ale z nieco bardziej prawicowym nastawieniem. Jest to spora szansa, ale właśnie pytanie czy na takim kursie ogarnę niezbędne techniczne skille?

#pytanie #pytaniedoeksperta #programowanie #pracbaza #bootcamp #internet #twitter #python
teddybear69 - Pytanie do #programista15k - myślicie, że warto się pakować w boot camp...

źródło: comment_1659257487jEEH6nYE78CLqDTS1e2Ex2.jpg

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
@teddybear69: nazywasz twittera prostym serwisem internetowym? ;) Nie, nie ma sensu, można stawiać nawet na gotowcach. Chyba, że chcesz się nauczyć programować. Co innego infrastruktura, marketing vel pozyskanie użytkowników, obsługa, monetyzacja. Serwis internetowy to nie tylko odrobina kodu.
  • Odpowiedz
@teddybear69: Trzeba "odrobinę" więcej doświadczenia i umiejętności niż ma niejeden senior fullstack dev, żeby odbić funkcjonalności Twittera 1:1 solo. Biorąc pod uwagę stronę biznesową, nawet zbudowanie serwisu 100x mniejszego (jeśli chodzi o mDAU) - nie, bootcamp nie wystarczy. Śmiem twierdzić, że z doktoratem w CS będzie ciężko.
  • Odpowiedz
  • 2
@fazonun ostatnio byłem na takim maratonie próbnym przed bootcampem i tam robiliśmy prostą stronę... Jakby do tego dodać tylko możliwość wpisywania tweetów to już praktycznie podstawowa część tego by była gotowa, także wydaje mi się, że lekko przesadzasz
  • Odpowiedz
ostatnio byłem na takim maratonie próbnym przed bootcampem i tam robiliśmy prostą stronę... Jakby do tego dodać tylko możliwość wpisywania tweetów to już praktycznie podstawowa część tego by była gotowa, także wydaje mi się, że lekko przesadzasz


@teddybear69: "Ostatnio byłem na takim kursie origami i tam robiliśmy proste samoloty z papieru... Jakby do tego dodać silniki turboodrzutowe to już praktycznie podstawowa część samolotu by była gotowa, także wydaje mi się że
  • Odpowiedz
@teddybear69: Teraz dodaj obsługę obrazów, wideo - przechowywanie, konwersja i optymalizacja, wyszukiwanie i planowanie tweetów, polecenia na podstawie aktywności, timeline, oznaczenia (tagi i użytkownicy), powiązania i odpowiedzi, trendy, listy, tematy, powiadomienia, zakładki, filtry, moderację, compliance.

Masz podstawową część Twittera, która funkcjonalnie nie odstaje i może by się ktoś przeniósł. A teraz przeskaluj to do dwóch milionów aktywnych użytkowników, utrzymaj i zapłać za infrastrukturę, utrzymaj i zapłać za marketing, obsłuż nagłe rushe
  • Odpowiedz
@teddybear69: Nie masz szans w pojedynke napisac takiego serwisu.

A nawet jakbys jakims cudem taki serwis stworzył to to jest nadal za malo. Zeby taki serwis rozkrecic potrzeba grubych milionow na marketing i promocje, dlaczego Twitcha kupil Amazon zamiast po prostu napisac swojego? Maja sztab topowych deweloperow, mogliby zrobic klona twitcha, albo nawet lepszego. A no dlatego ze twitch ma marke, renome, spolecznosc.

To samo tyczy sie twittera, Musk tez moglby
  • Odpowiedz