#anonimowemirkowyznania
Jak bylem juniorkiem, to w drugi dzien pracy, lider wyslal mnie po pączki na Dzien Kobiet, bo i tak nic nie mialem do roboty, a czekałem na sprzet.
Jakie mieliscie najdziwniejsze taski w pracy kompletnie odbiegajace od kodowania?

#programowanie #programista15k

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6182a0975ec838000a7efbde
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
@AnonimoweMirkoWyznania: raz szmacisko z HR-u kazało mi wziąć sobie iMaca i wnieść po schodach na drugie piętro, ale uprzednio podsunęła mi pod nos papierek o wzięciu odpowiedzialności materialnej za sprzęt XD kto miał iMaca to wie jak ciężki to sprzęt i jak łatwo go uszkodzić przenosząc, szczególnie jeszcze po schodach.

uprzejmie powiedziałem że chyba ją #!$%@?ło i sama mi to wniosła, ale później była ostra kosa z tego powodu ¯\_(ツ)_/¯
Przygotowaliśmy dla was kilka ofert #pracazdalna z widełkami #10k i powyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

Android Developer | Miquido | 11-14,3k
https://crossweb.pl/job/84lVU

iOS Developer | Miquido | 11-14,3k
https://crossweb.pl/job/wl2PM

Senior Front-End Developer | Angular | JCommerce | 16-21k
https://crossweb.pl/job/xjYIb

SENIOR .NET DEVELOPER | GAMING | JCommerce | 15-20k
https://crossweb.pl/job/yzdXJ

Python Developer
źródło: comment_1635945709ZrC7L2GK0IuUwX64FwcnKz.jpg
To powinno być pokazywane każdemu, kto chce robić #doktorat xD
Średnie absolwentów #mimuw w zależności od tego, na którym etapie skończyli edukację. Zarobki tych, co pracują poza Polską, są przeliczone parytetem siły nabywczej.
Źródło: https://sygnowski.ml/posts/2021-09-06-alma-survey.html
#nauka #zarobki #pracbaza #programista15k #pracait #praca
źródło: comment_16359366827rtq4l2jrHhLON7oV1TEUB.jpg
@tomasztomasz1234: Takie dane są średnio miarodajne, szczególnie, że obejmują tylko określoną jednostkę. Doktorzy w większości pewnie zostali w kraju, natomiast pewnie większość mgr i lic wyjechała zagranicę. Sam autor przyznaje że miał problem z opracowaniem danych i zastosował parytet siły nabywczej jako wskaźnik. Natomiast poza PSN, istotne są również inne koszty (np. koszty wynajmu mieszkania).

72% ankietowanych doktorów zostało pracownikami na uczelni. Natomiast wśród dwóch pozostałych grup, większość stanowili programiści. Czyli
Zapraszamy na krótki przegląd ofert z kategorii #mobiledev, dla chętnych na przeprowadzkę do #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Entwickler Mobile-Apps 80-100% (w/m) | NZZ-Mediengruppe 
[Zurich] [100’000 - 110’000 CHF] [Regular] [Full-Time] [German]
https://swissdevjobs.ch/jobs/NZZ-Mediengruppe-Entwickler-Mobile-Apps-80-100-wm

Senior Mobile Engineer (Android,iOS), Zurich/Remote(EU) | Futurae
źródło: comment_1635933618wpdrZitLzbPKUbiW8F6prD.jpg
.mamy #ho, więc budzę się w okolicach 9. Zanim otworze oczy, już widzę 3 wiadomości na tel, na ktore i tak nie odpowiem, bo dopiero wstalem.
Zanim usiądę do komputera, zjem i wypiję kawę. Mamy okolice 9:30. Nic nie zrobie, bo o 10:00mamy spotkanie które trwa do 10:30

Rowniez dalej nic nie zrobie, bo

O 11:00mam kolejne spotkanie do 11:30
Nic z tych spotkan wlasciwie nie wynosze i nic pomiedzy nimi
Takie przemyślenie - dzień pracy rozpoczyna sie o 8pm. Zrozumie tylko ten na kogo nawet najbliższa rodzina nie postawiłaby ani złotówkil..ehh..Kto nie dostał żadnego wsparcia z domu. Ani finansowego. Ani moralnego. Kto na wszystko co ma musiał zapracowac sam.

Eh..stare czasy.
Zajelo mi to cale lata, ale dzisiaj to ja sobie wybieram z kim chce robic projekty i za ile. Ta mentalność obfitości wreszcie więc nawet troche #redpill xD

Szacunek dla wszystkich
źródło: comment_1635878751QVbT7lJLUQoJEd8j5lbEZj.jpg
Stonoga to wybitny debil, ale co do jednego miał racje.

Budzę się codziennie, otwieram oczy i mówie "#!$%@? znowu w tej Polsce" i już mi się nie chce niczego. Jedyne czego chce to wyjechać z tego polskiego syfu. Nienawidze tego państwa. ~ Stonoga

Rządy tych wszystkich miernot doprowadziły m.in. do:
- rozje6ania służby zdrowia
- inflacji która nie przestaje rosnąć
- upadku setek przedsiębiorstw (a upadać będzie jeszcze więcej dzięki polskiemu wałowi)
@som3one: rzady tych #!$%@? zrobili cos czego nie bylo od nie wiem 1918 moze wczesniej. podzielili domy na starych pisowcow i mlodych, ktorzy widza co sie dzieje. Sam znam przypadki gdzie dzieci nie maja jak rozmawiac ze starymi bo tefalpe powiedzialo i swiete. I ksiadz powiedzial i swiete. To sa cyniczne #!$%@? ktore sraja na polske i polskosc w imie swoich materialnych korzysci.
@jaskins: ta, ja mam tak dosłownie z całą swoją rodziną poza dziadkiem. Pozostali czyli matka, ojciec, ciotki, babcie są za pisem. Doszło już do takich sytuacji, gdzie mój ojciec przez poglądy polityczne powiedział dziadkowi (swojemu ojcu), że więcej jego noga u dziadka w domu nie stanie xD Babcia natomiast powiedziała mi ostatnio, że jestem wilkiem jak ten Tusk xD
Jak ja nienawidzę web developmentu...
Po co ja tutaj pracuje jak mnie to w ogóle nie kręci.
Siedzisz kilka godzin, tylko po to żeby ostylować jakiś pieprzony widok, który dalej wyglada jak gówno.
Uczysz się frameworków, składni, wrzucają cię do projektu gdzie nie są używane, wszystkiego zapominasz. Potem uczysz się od nowa, bo przecież nic nie pamiętasz.
Ani ze mnie backendowuec, ani frontendowiec. Już nie mam na to nerwów, jeden krok do
@kopyta_doskonale:

Siedzisz kilka godzin, tylko po to żeby ostylować jakiś pieprzony widok

to racja, większość roboty czy to na froncie czy na backendzie jest po prostu nudna. Możesz spróbować szukać ciekawego projektu gdzie będziesz nie tylko stylował widoki.

Potem uczysz się od nowa, bo przecież nic nie pamiętasz.

niby tak ale nie do końca, #!$%@? że nie pamiętasz składni ale wystarczy że z wieloma rzeczami i technologiami się zetknąłeś i to
Chciałem podzielić się z wami moją historią jak nie mając zielonego pojęcia o programowaniu poświęciłem 28 dni (!) po 1 godzinę nauki dziennie (!!) i dostałem pierwszą pracę w branży za 8k netto.

Tak samo jak wielu bywalców tych tagów, przez długi czas uważałem, że próg wejścia w IT jest niesamowicie wysoki, a na naukę programowania trzeba poświęcić przynajmniej pół roku po kilka godzin dziennie.

Okazało się, że wystarczy znacznie, znacznie mniej.
Po wstępnym przeanalizowaniu #polskiwal wynika że typowy #programista15k pracujący dla kogoś w formie b2b po przejściu na ryczałt nie straci, a zyska kwotowo na wypłacie do ręki. Nie każdy programista, ale typowy tak, zakładając że typowy programista ma niewielkie koszty prowadzenia działalności.

Gorzej gdy taki programista będzie chciał rozwinąć swoją działalność (czyli np. zatrudnić kogoś i rozwijać własną firmę, mieć biuro itd), wtedy pętla na szyi zaciśnięta bardzo mocno.

#pracbaza #programowanie #
Za granicą w stanach czy niemczech tylko jakieś L4 czy L5 w Faang zarabia grubą kasę


@Pozytywny_gosc:

L3 to jest ktoś na pograniczu juniora i regulara

L3 w Google $191,861
L3 w Facebooku $183,126
L3 w Microsofcie $165,208
L3 w Airbnb $219,375
L3 w Apple $221,962
L3 w Amazon $164,620
L3 w Atlassian $174,962
L3 w Twitterze $192,344
L3 w Twitchu $192,100

Uważasz, że w usa pierwszy lepszy nauczyciel zarabia miesięcznie
Ci którzy tak ciągle jęczą o wyjeździe za granicę chyba są nie do końca świadomi tego, że jedyny powód ich zatrudnienia to to, że są zdecydowanie tańsi od lokalsów na zachodzie i dodatkowo są troszeczkę lepsi od hindusów...

To, że dobrze żyją w Polsce wynika jedynie z niskich podatków (przyzwolenia na oszustwo pod nazwą JDG przy pracy w pełni spełniającej znamiona etatu), niskich kosztów życia i tego, że nawet te dużo niższe
źródło: comment_1635511377CgWcIsmjnsDQLOYb39FsWc.jpg
Nikt tam was nie zatrudni na takich samych warunkach jakie dają swoim obywatelom.


@throwaway2137: zatrudni, tylko że mało kiedy to sie opłaca jak patrzysz czysto materialnie. Bo co z tego że dostaniesz w innym kraju 30k jak zaplacisz od tego 40-60% podatku łącznie (liczac wszelkie pseudo-podatki jak wymagane uebzpieczenia) A w polsce 25k ale zaplacisz tego podatku 24% np. + w polsce super tanio i łatwo kupisz dom czy mieszkanie.

Oczywiście
tldr- jaki wzmacniasz sygnalu gsm? do 800zl

kuzynka ma zdalne zajecia i trzeba lepiej ogarnac internet
njablizszy sasiad 3km dalej
same lasy #!$%@?
nie ma opcji kabli itp

co polecacie na zwiekszenie zasiegu lte gsm?
internet potrzeba tylko na teleofn bo MSTEAMS
kreska 1 zasiegu tam czesto jest ew trzeba isc na podwroko

myslalem o czyms takim

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-zasiegu-sygnalu-dcs-4g-lte-mocny-anteny-10582090453

njalpeije tak jak na filmie czyli do gniazka i spokoj zeby nie wchodzic na
@elozapiekanka: czytałeś to z opisu aukcji?

Samodzielny montaż oraz używanie wzmacniaczy GSM/UMTS/LTE zwanych również repeaterami przez osoby nieuprawnione jest prawnie zabronione. Prawo do instalacji tego typu urządzeń posiadają wyłącznie operatorzy sieci komórkowych. Niezastosowanie się do powyższego może zostać uznane, jako czyn podlegający grzywnie, a w przypadku działania w sposób uporczywy, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do lat 2.
◢ #unknownews

Zapraszam do lektury nowego zestawienia i szczególnie zachęcam do zapisania się do newslettera.


1) Jak i jakie dane pobiera FBI od firm telekomunikacyjnych?
https://www.vice.com/en/article/m7vqkv/how-fbi-gets-phone-data-att-tmobile-verizon
INFO: mnie najbardziej zainteresowała tabelka z ostatniego obrazka, czyli to jakie dane i jak długo przetrzymują sieci. Ciekawe, jak to wygląda u nas w kraju.

2) Wyszła nowa wersja Raspberyy Pi Zero - co można z nią zrobić?
https://blog.alexellis.io/raspberry-pi-zero-2/
INFO: trzeba przyznać, że rewolucji tutaj
źródło: comment_1635504677OFh7JdEgAWznJ8M7qS5hzy.jpg
7) Automatyzacja całego biura z użyciem 9 sztuk Raspberry Pi

https://www.raspberrypi.com/news/nine-raspberry-pis-power-this-entire-office/

INFO: sterowanie oświetleniem, streaming muzyki, wyświetlanie filmów na telewizorach, zabezpieczenia drzwi wejściowych, bookowanie sal konferencyjnych itp., a wszystko to self-made. W sekcji "How it works" masz linka do bardziej nerdowskiego opisu, jak to wszystko działa


@imlmpe: nie zdziwilbym sie jakby szlo to ogarnac na 1-3 sztukach Pi4.
Sam mam w domu na 1sz Pi4 podpięte
- Kodi (filmy na tv)