Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko128
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Parmenides69

Parmenides69

Dołączył 6 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 26303
  • Znaleziska 12423
  • Mikroblog 13880
  • Obserwujący 11
  • Obserwowane 2
Lukardio
Lukardio
8 godz. i 47 min temu
  • 11
No i miasta top5 przez ultra drogie mieszkania zniechęcają i uniemożliwiają młodych Polaków do zakładania rodzin i posiadania dzieci

mamy wiele powiatów nie perspektywicznych gdzie praca to za minimalną i brak wybory
- kilka dużych miast z miarę ok rynkiem pracy ale koszmarnym rynkiem mieszkaniowym, gdzie 75-85m mieszkanie odpowiednie dla rodziny 2+2 kosztuje ponad 1mln złoty.

Trzeba czekać aż zacznie spadać liczba polaków i może będzie lepiej koło 2045, gdy ubędzie z 3,5-4mln ludzi
Lukardio - No i miasta top5 przez ultra drogie mieszkania zniechęcają i uniemożliwiaj...

źródło: obraz

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Parmenides69
Parmenides69 7 godz. i 42 min temu via Wykop
  • 0
No i miasta top5 przez ultra drogie mieszkania zniechęcają i uniemożliwiają młodych Polaków do zakładania rodzin i posiadania dzieci


@Lukardio: IDzD?
  • Odpowiedz
pysznewpierdalator
pysznewpierdalator
wczoraj, 08:10:07
  • 4
#nieruchomosci

Powiem tak że ten bk2 to całkiem spoko jest z perspektywy, na początku ratki wchodziły 2300-2400 w zależności od miesiąca, aktualnie to jest 2100-2200, a ledwo 2 lata minęły od uruchomienia, jeszcze trochę i zacznie schodzić z konta <2k to już psychologicznie będzie poczucie jakby to cały chvj był
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Parmenides69
Parmenides69 wczoraj, 11:20:13 via Wykop
  • 2
@pysznewpierdalator: Nadpłacanie BK2% to największa głupota, już lepiej po prostu kupić obligacje za te pieniądze.
  • Odpowiedz

2595

Zgłaszają się lekarze ze szpitala południowego, chcą zeznawać.

Zgłaszają się lekarze ze szpitala południowego, chcą zeznawać.

Zgłaszają się lekarze ze Szpitala Południowego, którzy chcą zeznawać przed rzecznikiem Naczelnej Izby Lekarskiej. Mówią o niedostatku nadzoru, o braku kompetencji, o wykonywaniu procedur ponad swoje możliwości i o pewnych zaniedbaniach, na które zwracano uwagę bez efektu. (...) Bali się mówić wcześ

Emerald84
z
rmf24.pl
dodany: wczoraj, 08:34:23
  • 257
  • #
    szpitalpoludniowy
  • #
    medycyna
  • #
    afera
  • #
    warszawa
  • #
    lekarz100k
  • #
    lekarz
Parmenides69
Parmenides69 wczoraj, 10:55:37 via Wykop
  • 90
Hmm ale neuropki mówiły że to pic wymyślony przez Stanowskiego i PiS żeby dokopać Tuskowi? Czyżby (znowu) kłamali? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Parmenides69
Parmenides69 wczoraj, 10:17:15
  • 12
Ta afera pozowliła mi dobrze zrozumieć skąd się brała ta nienawiść i obsesja na punkcie Stanowskiego/Zero u silnych razem. Pewnie bez tego kanału to by nigdy nie wypłynęło.

Dziękuję Mariusze z Brighton ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polityka #kanalzero #stanowski
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Parmenides69
Parmenides69
Autor
wczoraj, 10:20:08 via Wykop
  • 2
@fidelio-fidelio: Pewnie tak, tych wałów było dużo w tym czasie i nadal się ciągną.
  • Odpowiedz
Parmenides69
Parmenides69 wczoraj, 10:19:24
  • 1
Z chęcią panie Musk płaciłbym za premium X gdyby można byłoby blokować automatycznie posty ludzi z Indii.

#twitter #musk
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1339

Policja zatrzymuje karetkę na sygnale, żeby polityk mógł przejechać.

Podczas konferencji na rzecz odbudowy Ukrainy w Gdańsku policja zatrzymała karetkę na sygnale wiozącą chorego do szpitala, żeby jakiś polityk mógł przejechać.

SympatycznyWiewior
z
trojmiasto.pl
dodany: wczoraj, 07:02:43
  • 156
  • #
    afera
  • #
    gdansk
  • #
    trojmiasto
  • #
    ciekawostki
Parmenides69
Parmenides69 wczoraj, 09:42:36 via Wykop
  • 2
Dlaczego chcesz z nas zrobić jakiś parobasów, chłopów pańszczyźnianych i wmawiasz że dla jakiegoś parcha polityka trzeba blokować całą trasę przejazdu i jego ból jest większy niż nasz, niż setki albo tysiące ludzi czekający w korkach?


@NocnyFuriat: Gościu to fanatyk/płatny troll KO więc jemu nie chodzi o ogół polityków tylko o obecnie rządzących. Gdyby rządził PiS to by krzyczał że pisiory mordują ludzi w karetkach, itp.
drslump
drslump
przedwczoraj, 17:12:34
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Parmenides69
Parmenides69 przedwczoraj, 17:28:24 via Wykop
  • 0
osmiorniczkami


@drslump: "Ośmiorniczki" to cope fanatyków PO/KO. Bardziej chodziło o wyczyny osób pokroju Pawła "Nie pamiętam ile mam mieszkań" Adamowicza czy ananasów jak Nowak i jego żona. A obecna sytuacja pokazuje że ta partia to nadal ten sam mafijny wręcz układ.
  • Odpowiedz
why1sthat
why1sthat
przedwczoraj, 16:14:41
  • 112
#kanalzero #polityka #bekazpisu hahaha powstala juz strona nawolujaca do odwolania trzaskowskiego https://sor.waw.pl/. Kto jest organizatorem? Maciej wilk, ten z kanalu zero. Coz za przypadek XDD
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Parmenides69
Parmenides69 przedwczoraj, 16:34:27 via Wykop
  • 0
@why1sthat: Dzięki za link, może zapiszę się do zbierania podpisów.
  • Odpowiedz
Parmenides69
Parmenides69 przedwczoraj, 14:27:55
  • 0
#polityka
Parmenides69 - #polityka
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

472

Obcokrajowiec nagabuje dzieci pod szkołą na poznańskim Grunwaldzie

Obcokrajowiec nagabuje dzieci pod szkołą na poznańskim Grunwaldzie

Obcokrajowiec nagabuje dzieci pod szkołą na poznańskim Grunwaldzie, rozdaje cukierki

bin-bash
z
epoznan.pl
dodany: przedwczoraj, 06:53:05
  • 146
  • #
    poznan
  • #
    polska
  • #
    migracja
  • #
    dzieci
Parmenides69
Parmenides69 przedwczoraj, 12:27:46 via Wykop
  • -1
@funeralmoon: Bo wybiło szambo a za rok wybory. Gdyby temat nie zrobił się medialny pewnie dopiero by coś zrobili jakby zgwałcił jakieś dziecko czy kogoś pobił lub nawet zabił.

571

Psy goniły dziecko w Brennej. Zostały otrute. Wyrok w głośnej sprawie

Psy goniły dziecko w Brennej. Zostały otrute. Wyrok w głośnej sprawie

Sąd Rejonowy w Cieszynie ogłosił wyrok w sprawie Damiana D. oskarżonego za podanie psom sąsiadów trutki na ślimaki w Brennej.

ken-wawa
z
o2.pl
dodany: 23.06.2026, 16:24:51
  • 239
  • #
    wiadomosci
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    ciekawostki
  • #
    prawo
  • #
    informacje
Parmenides69
Parmenides69 24.06.2026, 13:27:15 via Wykop
  • 11
Gościu to powinien dostać jeszcze odszkodowanie od państwa za bezczynność i wynikające z tego zagrożenie.

Ale oczywiście sytacja dobrze znana z Polszy - służby i państwo ignorują problem (zgłaszany wielokrotnie przez różne osoby) a potem gdy już w ramach absolutnej desperacji coś ktoś zrobi to nagle się aktywują bo ktoś śmiał się bronić i podważać wielki autorytet.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Parmenides69
Parmenides69 24.06.2026, 13:29:46 via Wykop
  • 6
Anarcho-tyrania – to sytuacja, w której państwo traci zdolność do skutecznego egzekwowania prawa wobec poważnych przestępstw, koncentrując się zamiast tego na bezwzględnym ściganiu drobnych wykroczeń.


@Erk700: Nie. Oryginalna definicja mówi o tym że prawo jest stosowane wybiórczo. Wobec przeciwników z drakońską surowością (tyrania) a sprzymierzeńców praktycznie wcale (anarchia).
Ryzcel
Ryzcel
23.06.2026, 23:35:48
  • 2
#gielda we are doomed
Ryzcel - #gielda we are doomed

źródło: image

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Parmenides69
Parmenides69 23.06.2026, 23:56:18 via Wykop
  • 0
@Ryzcel: Ciekawe czy w ogóle obecnie w erze komputerów, Internetu, algo tradingu, AI, itp. tak długie spadki trwające rok i dłużej są w ogóle możliwe. Czy jak od Covid maksymalnie kilka tygodniu i wracamy do jazdy w górę.
  • Odpowiedz

2822

Lekarz przeciwny zwiększeniu liczby lekarzy: "To zalewanie pożaru benzyną"

Lekarz przeciwny zwiększeniu liczby lekarzy: "To zalewanie pożaru benzyną"

"My zapłacimy za te etaty. Nie będzie płacy 200 tys., tylko 10 osób dostanie 20 tys. Koszt dla państwa będzie ten sam, a pacjent dostanie paradoksalnie mniej" - stwierdził prof. Tadeusz Zielonka. "Będzie tym gorzej, że więcej lekarzy będzie wystawiało więcej badań" - podsumował prof. Zielonka

tomasztomasz1234
z
tokfm.pl
dodany: 23.06.2026, 16:53:49
  • 199
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    lekarz100k
  • #
    konowalposting
  • #
    heheszki
  • #
    medycyna
Parmenides69
Parmenides69 23.06.2026, 20:19:50 via Wykop
  • 12
Nie będzie płacy 200 tys., tylko 10 osób dostanie 20 tys. Koszt dla państwa będzie ten sam, a pacjent dostanie paradoksalnie mniej - stwierdził gość TOK FM.


Ale odklejka (ʘ‿ʘ)
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Parmenides69
Parmenides69 23.06.2026, 20:23:51 via Wykop
  • 2
@fiaslnfilrangve: Prawda jest taka że Polska powinna cisnąć w automatyzację za pomocą AI ochrony zdrowia i wymiaru sprawiedliwości bo obecnie oba te obszary po prostu dogorywają.
Parmenides69
Parmenides69 23.06.2026, 16:38:36
  • 5
Ciekawe jak tam nastroje na grupkach FB z pośrednikami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci
Parmenides69 - Ciekawe jak tam nastroje na grupkach FB z pośrednikami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#n...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ramadamadingdong
Ramadamadingdong
Ramadamadingdong
23.06.2026, 10:52:36
  • 6
Dlaczego dialog o rzezi wołyńskiej sprowadzany jest do poziomu kłótni w piaskownicy?

Spojrzenie na Wołyń po stronie ukraińskiej jest skrajnie różne od tego po stronie polskiej. Wystarczy, że porównacie sobie polski artykuł na wikipedii z tym po ukraińsku. Czy ukraińcy z reguły bagatelizują znaczenie zbrodni? Zdecydowanie. Ukraińscy historycy mają problem w ogóle z uznaniem tej zbrodni za ludobójstwo, zamiast tego używają definicji "czystka etniczna", stawiając na równi z Akcją Wisła - która faktycznie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Parmenides69
Parmenides69 23.06.2026, 12:29:07 via Wykop
  • 0
@thorgoth: W sensie Zełeński to rosyjski agent? Brzmi nieprawdopodobnie będąc szczerym...
  • Odpowiedz
Parmenides69
Parmenides69 23.06.2026, 12:41:34 via Wykop
  • 0
@thorgoth: O kurde, to nie wiedziałem :/

Zgłaszałeś to może w prokuraturze? Bo pewnie chętnie by się temu przyjrzeli, szczególnie w obecnych czasach.
  • Odpowiedz
gr0m1t
gr0m1t
23.06.2026, 03:41:19
  • 0
co tam u cioci Kasi? załatwiła coś? XD

#nieruchomosci
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Parmenides69
Parmenides69 23.06.2026, 08:01:20 via Wykop
  • 5
@gr0m1t: Swoją partię i karierę polityczną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

2107

Jan R. jeździ jak Majtczak, próbował staranować kursantkę na autostradzie A4.

Jan R. jeździ jak Majtczak, próbował staranować kursantkę na autostradzie A4.

Matka przerażonej dziewczyny obiecała zgłosić zdarzenie na policję.

dashcambandit
z
youtube.com
dodany: 22.06.2026, 18:05:22
  • 422
  • #
    polskiedrogi
  • #
    prawojazdy
  • #
    bandycidrogowi
  • #
    motoryzcja
  • #
    kierowcy
Parmenides69
Parmenides69 22.06.2026, 20:40:24 via Wykop
  • 12
jedzie grzecznie prawym pasem średnio 20 km/h mniej niż dozwolona prędkość.


@polakpatriota2137: To mnie zawsze najbardziej bawi. Jedzie taki 150+ lewym i pogania, zobaczy znak odcinkowego i nagle max 100 na 120 gdzie normalna osoba jedzie tak samo jak jechała. Co ktoś taki ma w tym łbie?

324

Polska bez imigrantów? Liczby pokazują skalę nadchodzącego problemu

Polska bez imigrantów? Liczby pokazują skalę nadchodzącego problemu

Zamykanie granic to dziś polityczny gambit, ale dla gospodarek stanowi ostry hamulec. Choć antyimigrancka retoryka wygrywa wybory od Stanów Zjednoczonych po Europę, ekonomiści ostrzegają, że bez rąk do pracy z zewnątrz bogaty świat czeka bolesne lądowanie.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 22.06.2026, 13:01:18
  • 201
  • #
    wydarzenia
  • #
    polska
  • #
    informacje
Parmenides69
Parmenides69 22.06.2026, 17:36:53 via Wykop
  • 41
Rąk do pracy? Zachodnie statystyki jasno pokazują że przeciętny imigrant spoza Europy więcej ZABIERA z budżetu niż do niego dokłada więc to jego trzeba utrzymywać a nie on nas. Już pomijając przestępczość, rozwalanie tkanki społecznej, tarcia rasowo-etniczne, itp.

Wisienką na torcie jest fakt że sprowadzani są głównie jakieś wioskowe dzikusy 80 IQ którzy są "specjalistami" od jazdy na rowerze czy sortowania paczek.

Żadnej kolorowej imigracji. A ta np. z Ukrainy powinna być
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

714

Nawrocki: Polska nie będzie rozwiązywać kryzysu demograficznego migracją

Nawrocki: Polska nie będzie rozwiązywać kryzysu demograficznego migracją

Prezydent Karol Nawrocki mówił w poniedziałek, że w całej Europie nastąpiła eksplozja bezdzietności, a błędem państw zachodnich było uleganie presji migracyjnej. To nie jest i nie będzie polska droga, będzie nią postawienie na polską rodzinę i systemy prawne walczące z kryzysem demograficznym do

Modernizator_Wykopu
z
dziennik.com
dodany: 22.06.2026, 14:26:22
  • 294
  • #
    demografia
  • #
    dzieci
  • #
    polska
  • #
    zwiazki
  • #
    gospodarka
  • #
    polityka
Parmenides69
Parmenides69 22.06.2026, 17:25:33 via Wykop
  • 84
Zatrzymanie migracji, szczególnie kolorowych, to najważniejszy problem przed jakim stoi Polska. Z praktycznie każdej głupoty da się wykaraskać co pokazuje nasza historia. Z podmiany ludności na inną już nie.

Powinno być porozumienie ponad podziałami żeby to szaleństwo zatrzymać.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

393

Liczba urodzeń w Korei wzrosła w marcu o prawie 20% r/r

Liczba urodzeń w Korei wzrosła w marcu o prawie 20% r/r

W marcu liczba urodzeń wzrosła w Korei Południowej o prawie 20% w stosunku do zeszłego roku. Od 2 lat notują wzrosty liczby urodzeń. Czyżby odbili się od dna?

zmarnowany_czas
z
en.sedaily.com
dodany: 19.06.2026, 13:05:23
  • 245
  • #
    korea
  • #
    demografia
  • #
    wydarzenia
  • #
    dzieci
  • #
    rodzicielstwo
  • #
    rodzice
Parmenides69
Parmenides69 20.06.2026, 09:21:47 via Wykop
  • 3
Kwestia bazy. Jeżeli są ludzie którzy będą mieć >= 2 dzieci to w jakiejś tam (może odległej) przyszłości TFR będzie zbieżne do >= 2. Największy problem to okres przejściowy gdzie masz kupę starych ludzi których trzeba w jakiś sposób utrzymać.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 28
  • Strona 1 z 28
  • >
  • „Gdyby nagana była mi obojętna, nie zważałbym także na pochwały.” - Parmenides

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 09.06.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 16.07.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 06.08.2025

    Mikroblogger
  • Złotousty
    od 01.09.2024

    Złotousty

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking