@Ksiega_dusz: rok? Wyobrażasz to sobie? Ja pierwszego dnia bym szedł do dino czy innej biedronki a typ rok siedzi i czeka na zbawienie. Zaczynałem na kasie i skończę na kasie ot zwykła historia Polaka.
  • Odpowiedz
#sztucznainteligencja #programista15k #programowanie #teoriespiskowe #epstein

Do czego uzywam 5090: Akurat leciał temat dokumentów z procesu Giuffre v. Maxwell więc ściągnąłem co było publicznie dostępne — zeznania, maile, pisma procesowe. W sumie grubo ponad 3000 stron.

Wrzuciłem to wszystko w pipeline i wle wyniki są ciekawe bo wychodzą rzeczy których nie widzdac czytając pojedyncze dokumenty, a ja jestem psychofanem teorii spiskowych.

Parę
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HeIlNah: baza wektorowa + dzielenie zbioru na chunks + podpinasz jakiś llm + summarizer
== consexual (heheh) retrieval. Nie jest to jakoś wybitnie trudne - zwykły usage.

Langchain + GPT i sam sobie ogarniesz POC na localu by wiedzieć jak większość EjAj tooli działa inside.
  • Odpowiedz
@fajfus42d: nawet by kręcić fajerą i srać do żwiru trzeba chociaż C+E mieć i ważne uprawnienia na przewóz osób, rzeczy, materiałów niebezpiecznych. W IT twój senior jest po dziennikarstwie, ale wszedł do branży w 2016, jak brali ludzi dosłownie z ulicy. A raportujesz do scum masterki po filologii hiszpańskiej xD
  • Odpowiedz
Stwierdziłem że to jest ten dzień, i sprawdziłem jak generuje kod ten cały chatgpt.

Powiem tak, leżymy i kwiczymy, jedyna nadzieja w tym że mimo wszystko trzeba rozumieć co się chcę wygenerować. Dużym problemem jest to że na siłę stara się wszędzie wpychać gotowe funkcje i wyrażenia regularne zamiast wydajniejszych rozwiązań.

Większe wrażenie zrobiła na mnie strona codeconvert.ai, piszę kod w python a oni mi wypluwają wersje w c++ i to naprawdę fajnie
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WyjmijKija: @RapIArbuzy wiecie co będzie jak 80% programistów poleci? Pojdą do sprzedaży, będą rozwijać skille soft. Będą zmuszeni. Pójdą na elektryków. Pójdą na doardców finansowych. To inteligentni ludzie z dobrymi podstawami z matmy. Wiecie co się będzie działo na rynku pracy?

Troche wyobraźni, serio. To będzie pogrom.

Już mi się nie chce pisać co będzie z innymi zawodami w korpo. Dość powiedzieć że jak anthropic ogłosił narzędzie do compliance
  • Odpowiedz
@Mathas: bardzo wielu informatyków kończyło elektrotechnike, elektronike i telekomunikacje, automatyke albo są po technikum. Obstawiam tak spokojnie 20% ma wykształcenie kierunkowe, a 75% papier inżyniera.

Poza tym informatycy z mojej daty to byli nieskromnie powiem mega ogarnięci i inteligentni ludzie. Bez problemu się przebranżowią, spokojnie :)

Będzie p--------e. A ci co sie teraz śmieją z informatyków jeszcze będą płakać, bo zaraz będą konkurować z niedoświadczonymi ludźmi ale z IQ 130+
  • Odpowiedz
@Widelec_: Chłopie, żaden elektryk na etacie nie dostanie 10k do łapy. Pracuje w branży okoloelektrycznej, gdzie elektrycy często robią za „inżyniera budowy” jeżdżąc po całym kraju uruchamiając instalację. Żaden z nich nie ma 10k netto, mimo, że ich zakres obowiązków wykracza daleko poza bycie tylko elektrykiem.
  • Odpowiedz
Jest na tagu ktoś kto pracuje hybrydowo lub stacjonarnie w Warszawie w jakiejś amerykańskiej lub zachodniej firmie IT w jednym z tych wieżowców biurowców na Woli/Śródmieściu?

Też bym tak chciał.

#programista15k
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Widelec_: rozumiem, dlatego nie chce UoP bo jest zamieszanie z tymi teleporadami (umawiać się, gadać z lekarzem i tak dalej), jak jestem chory to wiem, że jestem chory i po prostu pisze, że mnie z tego powodu nie będzie

a już kuriozum jest robienie badań w medycynie pracy do pracy przy kompie XD
  • Odpowiedz
@elo_kebab: oczywisty fake. W prawdziwym życiu taka sytuacja nie miałaby miejsca. Głównie dlatego, że lekarze to elity i trzymają się z innymi elitami, a nie biurowymi robotnikami wykwalifikowanymi.
  • Odpowiedz

Twoje dziecko mówi ci, że chce studiować informatykę, Co robisz?

  • Oczywiście, że się zgadzam 10.6% (13)
  • Leje po pysku i wysyłam na medycynę 28.5% (35)
  • "w tym domu mówimy MEDYCYNA albo FACH W RĘKU" 26.8% (33)
  • Dzwonię do wujka Romka czy przyjmie na budowę 8.9% (11)
  • Wysyłam do wujka Zdziśka na przyuczenie do glazury 25.2% (31)

Oddanych głosów: 123

  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy u was też traktuje się programistów jak potencjalnych oszustów?

U mnie oprócz daily standup mamy jeszcze:
- Async standup na Slacku (napisz co robisz do 9:30)
- Weekly status update w mailu do managera
- Bi-weekly 1:1 z managerem gdzie pytanie numer jeden to "nad czym pracujesz"
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czytając tag #programista15k można wpaść w paranoje, że AI zabije zawód programisty, stawki polecą na łeb na szyję itp. Mam też LinkedIn'a i tam ludzie również wrzucają swoje przemyślenia na temat AI, jednak narracja jest zupełnie inna. Tam wszyscy widzą rolę AI jako asystenta programisty i po prostu kolejne narzędzie, które zwiększy efektywność naszej pracy i będziemy tworzyli więcej softu.

Kto ma rację - ludzie na wykop czy na Linkedin?
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#informatyka #programista15k #pracait

Hej. Orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja dla data engineer? Czy tam też wejście na entrylevel to walka z tłumem czy jednak da się wbić przy założeniu, że ma się studia it na dobrej uczelni? Z tego co mi się wydaje, to nieco mniej oblegana droga, ale nie siedzę tak mocno w temacie;)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach