Wpis z mikrobloga

tldr- jaki wzmacniasz sygnalu gsm? do 800zl

kuzynka ma zdalne zajecia i trzeba lepiej ogarnac internet
njablizszy sasiad 3km dalej
same lasy #!$%@?
nie ma opcji kabli itp

co polecacie na zwiekszenie zasiegu lte gsm?
internet potrzeba tylko na teleofn bo MSTEAMS
kreska 1 zasiegu tam czesto jest ew trzeba isc na podwroko

myslalem o czyms takim

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-zasiegu-sygnalu-dcs-4g-lte-mocny-anteny-10582090453

njalpeije tak jak na filmie czyli do gniazka i spokoj zeby nie wchodzic na dach

#elektronika #it #informatyka #pytanie #problem #siecikomputerowe #gsm #lte #internet #kiciochpyta #programowanie #programista15k #elektryka #sieci #siecikomorkowe
elozapiekanka - tldr- jaki wzmacniasz sygnalu gsm? do 800zl

kuzynka ma zdalne zaje...
  • 55
@elozapiekanka: czytałeś to z opisu aukcji?

Samodzielny montaż oraz używanie wzmacniaczy GSM/UMTS/LTE zwanych również repeaterami przez osoby nieuprawnione jest prawnie zabronione. Prawo do instalacji tego typu urządzeń posiadają wyłącznie operatorzy sieci komórkowych. Niezastosowanie się do powyższego może zostać uznane, jako czyn podlegający grzywnie, a w przypadku działania w sposób uporczywy, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do lat 2.
@n0xx: jak wcześniej z zasięgiem było?
Co sądzisz o tym co dałem? Myślisz że będzie dobre ?
Zasięg taki że na podwórko idę i mogę zadzwonić ale tak to lipa że y internet chodził

Głównie chodzi o zasięgu GSM
@elozapiekanka: Wcześniej z zasięgiem mega kiepsko, jedyna opcja to była radiówka lokalna a i tak ledwo co działała. Później zmieniłem na tmobile domowy - było lepiej ale netflixa obejrzeć nie mogłem bo tak cięło i jakość #!$%@?, o hbo nie wspominam nawet.
Teraz z anteną wszystko elegancko śmiga, nic nie tnie.
@mp107: kuzynka ma coś z cyfrowego Polsatu jakiś ten ich nie znam modelu
Na weekend tam jadę to się przyjrze

@n0xx: czyli ta antena by dała radę?
A cos do gniazdka żeby nie wchodzić na dach ew w ostateczności

@Andrzej1112: ? Model coś więcej ?

@PanKracy582: ogarnąłem
5km ew 10km dalej jest nadajnik i same lasy po drodze z 3 domy są i 2 os używają LTE gsm