Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko197
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
puretech
puretech

puretech

Dołączył 1 rok i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1888
  • Znaleziska 1482
  • Mikroblog 406
  • Obserwujący 5
  • Obserwowane 0

408

"Nie wrócę". Młodzi uciekają z rodzinnych miast. Skutki będą bolesne

"Nie wrócę". Młodzi uciekają z rodzinnych miast. Skutki będą bolesne

Miliony młodych Polaków wyjechały z rodzinnych miast i układają sobie życie w Warszawie, Wrocławiu czy Krakowie. Nie biorą powrotu pod uwagę. W szczególności kobiety, a to - zdaniem eksperta - prowadzi do poważnych konsekwencji. - "Rolnik szuka żony" nie bierze się z powietrza, to są realne problemy

freedomseeker
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 09.03.2026, 10:24:17
  • 277
  • #
    demografia
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    wies
  • #
    praca
puretech
puretech
puretech 09.03.2026, 22:06:10 via Wykop
  • 1
@Budowlancze: kwestia urodzenia się w danym miejscu bo urodziłem się w mieście i uwielbiam ten miejski zgiełk, a na wsi to w ogóle inne życie i inna mentalność która do mnie nie przemawia. Lubię pojechać na kilka dni ale ta cisza po dłuższym czasie dobija. W mieście nie brakuje atrakcji i mamy do tego dobre połączenia komunikacyjne oraz wszędzie taksówki i te ubery które zwłaszcza po nocy robią robotę ;)

860

Castorama wykonała 222 bud dla psów w ramach wolontariatu

Castorama wykonała 222 bud dla psów w ramach wolontariatu

Pracownicy Castoramy z całej Polski w ramach wolontariatu wybudowali 222 bud dla psów, które zostaną przekazane do schronisk. Są wyjątkowo trwałe i ocieplone.

matixrr
z
facebook.com
dodany: 09.03.2026, 09:42:43
  • 136
  • #
    psy
  • #
    zwierzaczki
  • #
    pies
  • #
    polska
  • #
    czujedobrzeczlowiek
puretech
puretech
puretech 09.03.2026, 15:00:49 via Wykop
  • -5
Ktoś powie: te pieniążki mogłyby pójść na chore dzieci. Ano mogłyby.


@dziwus: Na chore dzieci? To znaczy, że dzieci nie mają opłacanego całego leczenia z opłacanych przez nas wysokich składek zdrowotnych? Brakuje na coś pieniędzy? Może znowu chcesz podnieść składki żeby lekarze mieli jeszcze większe pensje?
puretech
puretech
puretech 09.03.2026, 15:20:50 via Wykop
  • 0
@dziwus: Schroniska to jeden problem ale jak słyszę, że można te pieniądze na dzieci przekierować to mnie to irytuje bo dziś dzieci mają zapewnione pełne leczenie oraz nawet zdrowe dzieci mają m.in. 800+ czyli prawie 10k rocznie na głowę (chore jeszcze więcej). Wydajemy na dzieci sporo pieniędzy i dobrze ale bez przesady...
puretech
puretech
puretech 09.03.2026, 15:27:15 via Wykop
  • 1
@dziwus: bywałem w schroniskach dla zwierząt i w dpsach dla ludzi w małopolsce (przez swoją pracę) i powiem tak, że w obydwóch miejscach było ok i nie widziałem biedy, a z roku na rok było coraz lepiej ale nie twierdzę, że tak jest wszędzie. Problem jest w tym kto tym zarządza i jeśli są gminy w których do tych instytucji dorwali się cwaniacy to obawiam się, że kolejne pieniądze nie
puretech
puretech
puretech 09.03.2026, 20:59:38 via Wykop
  • 1
@pussy_destroyer69: bo żyjemy w takim systemie gdzie większość decyduje o tym co ma być, a co nie i np. zdecydowana większość nie chce usypiania takich zwierząt więc stworzono schroniska gdzie leczy się zwierzęta i wydaje do adopcji. Wydaje mi się, że to właśnie dzieli nas od tych dzikich krajów gdzie zwierzęta nie mają żadnych praw. Jeśli są osoby które chcą w takich schroniskach pracować to nie widzę sensu w mordowaniu
puretech
puretech
puretech 09.03.2026, 21:10:55 via Wykop
  • 2
@dziwus: Dobry pomysł tak samo jak płacenie podatku za psa w mieście. Nie mieszkasz na wsi, nie masz swojego terenu i nie masz warunków ale chcesz posiadać psa w centrum miasta to płać wysoki podatek od posiadania psa, a te pieniądze można przekierować na schroniska. Nie sprzątasz po psie to również wysokie mandaty.
Fromsky
Fromsky
09.03.2026, 05:18:04
  • 56
A jeszcze takie przemyślenia - ludzie są przeciwni elektrykom, nikt nas nie zmusi itd... a co w takiej sytuacji jak nagle ceny jebna na 9-10zl ... To zaraz się ludzie przeproszą z elektrykami... Dla jasności sam mam 3 diesle pod domem. :)

#ekologia #iran
  • 125
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

puretech
puretech
puretech 09.03.2026, 15:11:26 via Wykop
  • 0
@Fromsky: Jeśli jesteś na kupnie nowego samochodu to można wtedy rozważyć elektryka ale ja niedawno kupiłem nowy spalinowy który pali poniżej 6L więc nawet jak paliwo podrożeje dwukrotnie to nie będzie dla mnie opłacalna zmiana samochodu, a dodatkowo nie mam gdzie go ładować no i nie garażuję samochodu, a to dla elektryka w zimie kolejne minusy.
  • Odpowiedz
FustanD
FustanD
FustanD
09.03.2026, 08:51:43
  • 0
Cześć. Moi rodzice padli ofiarą oszustwa przedstawiciela branży OZE, w skrócie obiecał dotacje itp. a prawie zostaliby z kredytem na 10lat na chorą kwotę (jestem w trakcie odkręcania). Mają na głowie niepełnosprawne dziecko, wiec problemów bywa sporo. Odemnie pytanie, jak polecacie odwdzięczyć się panu za taka pomoc - mam jego adres, firmę, fb i chociażby nr ale to służbowy. Dodam ze jestem cierpliwy wiec bardzo chętnie poświęcę i na to dłuższy czas.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

puretech
puretech
puretech 09.03.2026, 09:03:06 via Android
  • 1
@FustanD: jak się odwdzięczyć? Doedukuj rodziców, że bez Ciebie mają nic nie podpisywać, a nawet nikogo do domu nie wpuszczać Jak masz dziadków to też masz im do głów tłuc, że osoby z ulicy to oszuści.
  • Odpowiedz
szatanEK666
szatanEK666
09.03.2026, 01:03:25
  • 0
A tak powaznie to ta nocna takas jakac smutna. Co jest ramadan?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

puretech
puretech
puretech 09.03.2026, 01:05:20 via Android
  • 0
@szatanEK666: to chyba ten japoński rosołek
  • Odpowiedz

51

Komputer tylko dla bogatych. Jeff Bezos otwarcie o swojej wizji przyszłości

Komputer tylko dla bogatych. Jeff Bezos otwarcie o swojej wizji przyszłości

W skrócie nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy.

Piotrek7231
z
komputerswiat.pl
dodany: 07.03.2026, 11:55:42
  • 25
  • #
    komputery
  • #
    swiat
  • #
    technologia
puretech
puretech
puretech 07.03.2026, 13:24:46 via Wykop
  • 10
W biznesie już teraz firmy często nie mają własnego sprzętu tylko go leasingują oraz korzystają z rozwiązań chmurowych no ale tam to ma sens bo wlicza się wszystko w koszty działania firmy i w zależności od formy opodatkowania można sporo odzyskać. Jeśli firmy potrzebują co 2-3 lata nowy sprzęt to nie opłaca się tego kupować i potem odsprzedawać tylko trzeba to sensownie rozegrać z podmiotem finansującym bo raty leasingu potrafią być naprawdę
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PolsartNews
PolsartNews
07.03.2026, 07:33:43
  • 523
Ja p------e jak można nie ściągać butów po wejściu do domu. Wejdzie ktoś taki np. w psie g---o a potem to roznosi po mieszkaniu, a jak ktoś ma dywany to już w ogóle masakra.
#bekazpodludzi
PolsartNews - Ja p------e jak można nie ściągać butów po wejściu do domu. Wejdzie kto...

źródło: 1000249921

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

puretech
puretech
puretech 07.03.2026, 12:50:22 via Wykop
  • 0
@PolsartNews: jak złapałem jakiegoś syfa na basenie to powiem wam tu wszystkim, że wolałbym aby goście chodzili w butach niż boso bo i tak na dole to są płytki i podłoga bez dywanów, a tam gdzie goście nie mają wstępu to oczywiście w butach się nie chodzi.
  • Odpowiedz

774

Ksiądz, rolnik i mundurowy płacą najmniej na zdrowie. Eksperci: KONIEC Z TYM

Ksiądz, rolnik i mundurowy płacą najmniej na zdrowie. Eksperci: KONIEC Z TYM

Składkę zdrowotną opłaca jedynie 72 proc. Polaków, a liczne zwolnienia i preferencje, m.in. dla policjantów czy dochodów z kapitału, podważają zasadę solidarnego finansowania systemu.

neo78
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 06.03.2026, 15:07:48
  • 105
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    zus
  • #
    patologia
  • #
    policja
  • #
    kosciol
puretech
puretech
puretech 06.03.2026, 20:55:55 via Wykop
  • 36
@daniel-c: tylko, że policjanci i cała ta mundurówka są nam potrzebni, a finansujemy ich z budżetu państwa więc jaki jest sens składek? Przecież pieniądze zabrane z budżetu i tak wracają do budżetu więc samo wyliczanie i obsługa tych składek jest całkowicie bezsensowna, zapewne kosztowna, a polega na przelaniu z budżetu i z powrotem do budżetu. Już lepiej ustalić, że wszyscy ze służb są ubezpieczeni i pewnie taniej by to wyszło.
puretech
puretech
puretech 06.03.2026, 21:42:32 via Wykop
  • 0
@MamCieNaHita: dlatego napisałem "część"
puretech
puretech
puretech 06.03.2026, 21:45:58 via Wykop
  • -16
@Lilac: Może taki, że jest ich stosunkowo mało jak na cały kraj, a poza tym to budżetówka więc i tak mieliby te składki z budżetu? Przecież gdyby im wprowadzili obowiązek odprowadzania składki zdrowotnej to jednocześnie podnieśliby im pensje i nas ta biurokracja kosztowałaby więcej niż obecnie.
puretech
puretech
puretech 06.03.2026, 22:29:25 via Wykop
  • 1
A co z urzędnikami, nauczycielami w państwowych szkołach?


@lentilek: to samo co z policjantami którzy płacą zdrowotną z pensji jak i z emerytury czyli przelew z budżetu po to żeby wrócił do budżetu. Rzeczywiście jest w tym sens zwłaszcza, że samo wyliczanie tych składek pochłania sporo miejsc pracy w biurach i dzięki temu do budżetu wraca mniej pieniędzy niż z niego zabrano.
puretech
puretech
puretech 06.03.2026, 22:35:16 via Wykop
  • 6
@JoannitaPL: policja też 9% i nawet z emerytury policyjnej biorą 9% na zdrowotną
puretech
puretech
puretech 07.03.2026, 09:27:12 via Android
  • 1
@KraArt: a nie wpływa?
puretech
puretech
puretech 07.03.2026, 12:41:06 via Wykop
  • 2
@Krole: i to w 100% tak samo jak podatek cukrowy.

302

Dentyści bez granic

Dentyści bez granic

Portal Forsal.pl zwrócił uwagę na zjawisko, o którym wielu pacjentów w Polsce nie ma pojęcia: część zabiegów stomatologicznych, za które w prywatnych gabinetach płaci się setki złotych, może być wykonana bezpłatnie w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.

marbar4241
z
gazetatrybunalska.info
dodany: 05.03.2026, 18:40:50
  • 69
  • #
    gazetatrybunalska
  • #
    dentysta
  • #
    stomatolog
  • #
    ochronazdrowia
  • #
    lekarz
  • #
    biznes
puretech
puretech
puretech 06.03.2026, 13:20:48 via Wykop
  • 4
@Maroman: to akurat żaden koszt bo jak robiłem w nowoczesnym gabinecie to budynek powstał z 10 lat temu i do dzisiaj wszystko jest nowoczesne mimo iż nic większego od tego czasu nie zmieniali. Biorąc pod uwagę, że są tam 4 stanowiska ciągle zajęte to chyba koszt tej nowoczesności wyniesie mniej niż 50 groszy dołożone do każdej wizyty. I co mamy w tej cenie 50 groszy? Tam wszystko jest tak przemyślane,

326

Wpuszczeni w kanał(owe leczenie)

W resorcie zdrowia analizowano możliwość leczenia kanałowego w przypadku innych zebów niż jedynki, dwójki i trójki, ale... nie mają na to pieniędzy.

wykopowicz19870808
z
termedia.pl
dodany: 05.03.2026, 06:04:35
  • 94
  • #
    leczenie
  • #
    zeby
  • #
    dentysci
  • #
    dentysta
  • #
    stomatologia
puretech
puretech
puretech 06.03.2026, 00:18:24 via Android
  • 2
@qoop: jak po wyrwaniu nie wstawisz implantu to zęby zaczną się przesuwać

3318

Butelkomat 10 lat vs Majtczak 8 lat

Butelkomat 10 lat vs Majtczak 8 lat

Choć wartość skradzionych butelek wyniosła zaledwie 50 groszy, czyn zakwalifikowano jako kradzież z włamaniem. Mężczyźnie grozi od roku do 10 lat więzienia.

weles88
z
facebook.com
dodany: 05.03.2026, 08:00:14
  • 213
  • #
    majtczak
  • #
    butelkomat
  • #
    majtczakowanie
  • #
    prawo
puretech
puretech
puretech 05.03.2026, 08:50:29 via Android
  • 2
@przemko777: kradzierzą xD

2306

Katowice wykpiły Strefę Czystego Transportu. Będzie, ale nie obejmie mieszkańców

Katowice wykpiły Strefę Czystego Transportu. Będzie, ale nie obejmie mieszkańców

STC ma objąć teren, gdzie i tak nikt nie jeździ, głównie place i deptaki. Dodatkowo z ograniczeń strefy mają być całkowicie wyłączeni... wszyscy mieszkańcy, i to nie tylko Katowic, ale całej Metropolii (ponad 2 mln mieszkańców). UE zakpiła z Kato uznając pomiary nad autostradą, to Kato zakpiło z UE.

ZobaczLink
z
portal.katowice.pl
dodany: 03.03.2026, 13:38:41
  • 265
  • #
    katowice
  • #
    sct
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    heheszki
  • #
    ciekawostki
puretech
puretech
puretech 03.03.2026, 20:45:20 via Wykop
  • 0
@OdwiedzamWykopCodzien: a może po prostu wystraszyli się krakowskiego referendum? Po co mają ryzykować swoje niezłe posady? W imię jakiegoś SCT? Dobrze to rozegrali.

248

Czekają 5 minut i pobierają narządy. Raport pokazuje, że to działa

Czekają 5 minut i pobierają narządy. Raport pokazuje, że to działa

W ostatnich latach znacznie wzrosła w USA liczba pobrań narządów wewnętrznych do przeszczepów po tzw. śmierci krążeniowej.

laciate
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 02.03.2026, 16:25:36
  • 66
  • #
    ciekawostki
  • #
    medycyna
  • #
    smierc
  • #
    zdrowie
  • #
    lewica
  • #
    lekarz
puretech
puretech
puretech 02.03.2026, 22:03:44 via Wykop
  • 36
@Cbtl94: W Polsce też były takie przypadki... https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,168571,31287468,szesc-lat-temu-mial-byc-dawca-organow-zyje-do-dzis-pewne.html

426

Tego przedsiębiorcy się nie spodziewali. 329 zł opłaty za komputer?

Tego przedsiębiorcy się nie spodziewali. 329 zł opłaty za komputer?

Kolejna decyzja NSA, która przejdzie do historii? Może ktoś z tym do Strasbourga pójdzie! Co sądzicie o tej wiekopomnej decyzji NSA? W artykule jest mowa o przedsiębiorcach, ale w zasadzie dotyczy to każdego!

ken-wawa
z
finanse.wp.pl
dodany: 02.03.2026, 12:18:34
  • 145
  • #
    prawo
  • #
    ciekawostki
  • #
    wydarzenia
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
puretech
puretech
puretech 02.03.2026, 21:39:21 via Wykop
  • 0
Na szczęście maszyny do pisania się nie łapią! Zawsze to jakaś alternatywa tylko jeszcze nie wiem jak ją z KSEFem zintegrować.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

731

Depresja ma twarz mężczyzny

Depresja ma twarz mężczyzny

We wstępie do książki autor opisuje moment, który stał się jednym z impulsów do jej napisania. W czasie jednego z kryzysów usłyszał od znajomej: Jestem feministką, ale uważam, że to facet powinien przynosić do domu pieniądze. To zdanie jak podkreśla pokazało mu skalę społecznych oczekiwań.

agri1389
z
czaschojnic.pl
dodany: 01.03.2026, 19:29:55
  • 207
  • #
    depresja
  • #
    zdrowiepsychiczne
  • #
    rozmowa
  • #
    meskadepresja
puretech
puretech
puretech 02.03.2026, 12:44:04 via Wykop
  • 0
za tym trędem?


@fishyCat: trendem ;)
Mega_Smieszek
Mega_Smieszek
02.03.2026, 03:51:11
  • 606
Mega_Smieszek

źródło: 1000015439

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

puretech
puretech
puretech 02.03.2026, 11:45:17 via Wykop
  • 3
@regulamin_serwisu_wykop: Ja swoją babcię która umarła prawie 10 lat temu jeszcze miałem nagraną na pocztę głosową więc sobie pobrałem to nagranie do mp3 no i jak to mp3 to mam na telefonie razem z muzyką. Kiedyś jechałem z rodziną samochodem i postanowiłem odpalić muzykę z telefonu no i leci piosenka za piosenką, aż tu nagle nieplanowane mp3 z babcią która myślała, że dodzwoniła się do mnie i gadała do telefonu
  • Odpowiedz

1114

Co influencerzy robią w Dubaju? Kantują na podatkach!

Co influencerzy robią w Dubaju? Kantują na podatkach!

Za tym luksusowym lifestyle'em kryje się coś, o czym ci twórcy raczej nie opowiedzą na stories - sprytny schemat podatkowy, na którym traci polski budżet, a pośrednio my wszyscy.

tombeczka
z
bezprawnik.pl
dodany: 01.03.2026, 22:38:14
  • 205
  • #
    podatki
  • #
    dubaj
  • #
    influencerki
  • #
    instagram
  • #
    youtube
  • #
    pieniadze
puretech
puretech
puretech 02.03.2026, 11:29:41 via Wykop
  • 0
@Opryskus69: to chyba młode pokolenie ich ogląda, a dlaczego to nie wiem ale znaczenie ma też to, że to najtańsza forma rozrywki. Ja swoje szczeniackie lata też spędziłem znowu na niewymagających zbyt dużego myślenia gierkach lub na jakichś z-------h programach w MTV typu jackass więc chyba lepszy od nich nie byłem. Całe młode życie opierało się na nauce więc w wolnym czasie spędzało się czas poza domem, a jak pora

997

Pizza 60 cm w Warszawie za prawie 150 zł

Pizza 60 cm w Warszawie za prawie 150 zł

Czy to powoli już nie przesada? Jest sobota, popularna pizzeria w Warszawie - cena za pizzę? Prawie 150 zł! Jedna pizza! Kurtyna.

TonerToner90
z
wykop.pl
dodany: 28.02.2026, 20:51:31
  • 637
  • #
    warszawa
  • #
    pizza
  • #
    inflacja
  • #
    jedzenie
puretech
puretech
puretech 01.03.2026, 21:32:52 via Wykop
  • -2
Gdyby ludzie nie szastali tak swoimi pieniędzmi to ceny byłyby normalniejsze. Ja też mam JDG ale w całkiem innej branży i też testuję próg bólu swoich klientów ;) Życie jest krótkie, a jak płacą i nie chcą negocjować to lepiej dla mnie.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

puretech
puretech
puretech 01.03.2026, 22:42:34 via Wykop
  • 0
@Anakee: wykopki nas minusują bo nie wiedzą jak działa biznes, a ja dodam, że nie będę miał wcześniejszej emerytury ani żadnych przywilejów jak wybrane zawody, muszę płacić normalne składki ZUS w przeciwieństwie do np. rolników którzy płacą o wiele niższe, a będziemy mieć taką samą niską emeryturę, a dodatkowo w moim zawodzie chyba ciężko będzie z---------ć fizycznie do 65 czy nawet dłużej bo kto wie czy nie podniosą nam wieku

626

Prywatna wizyta u lekarza? Zapłacisz nawet 800 zł

Prywatna wizyta u lekarza? Zapłacisz nawet 800 zł

Wielu pacjentów decyduje się na wizyty prywatne. Ich ceny cały czas rosną, na dodatek różnice między miastami sięgają nawet kilkuset procent

iggy_p
z
bankier.pl
dodany: 01.03.2026, 08:57:34
  • 190
  • #
    polska
puretech
puretech
puretech 01.03.2026, 13:10:13 via Wykop
  • 1
@ukradlem_ksiezyc: spokojnie, z czasem wyłączą we wszystkich modelach AI taką możliwość albo trzeba będzie zapłacić

już coś zaczęli działać w tamtym roku https://itwiz.pl/dlaczego-ai-nie-zastapi-prawnikow-nowe-zasady-chatgpt/
puretech
puretech
puretech 01.03.2026, 13:15:45 via Wykop
  • 0
@kastrator2: oby tak było

1167

Popularne wafelki "schudły" 5 gramów. Smak bez zmian, cena... też

Popularne wafelki "schudły" 5 gramów. Smak bez zmian, cena... też

Wafelki Prince Polo XXL zostały pomniejszone z 50 do 45 gramów. Jako producent żywności odczuwamy znacznie wyższe koszty w całym naszym łańcuchu dostaw. Dotyczy to m.in. niektórych surowców takich jak kakao, którego ceny nadal są bardzo wysokie. Dodatkowo koszty energii, opakowań, transportu i pracy

Thorus88
z
rmf24.pl
dodany: 28.02.2026, 23:06:56
  • 283
  • #
    inflacja
  • #
    princepolo
  • #
    downsizing
  • #
    zakupy
  • #
    jedzenie
  • #
    czekolada
puretech
puretech
puretech 01.03.2026, 05:27:01 via Android
  • 26
@Podcast_Echa_Antyku: no jak myślisz ile osób kupuje słodycze? Czytając komentarze na wykopie to tutaj każdy zdrowo się odżywia, nikt nie je słodyczy i nie pije słodkich napojów, a idąc do sklepu widzimy, że praktycznie każdy ma coś słodkiego w koszyku...
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 15
  • Strona 5 z 15
  • >
  • Thais

Osiągnięcia

  • Gadżeciarz
    od 28.01.2025

    Gadżeciarz
  • Komentator
    od 01.08.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 27.01.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking