Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko160
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
puretech
puretech

puretech

Dołączył 1 rok i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1925
  • Znaleziska 1519
  • Mikroblog 406
  • Obserwujący 5
  • Obserwowane 0

3

Kraków szuka 12-letniej Elżbiety. Są nowe zdjęcia. "Będziemy podrywać śmigłowiec

Kraków szuka 12-letniej Elżbiety. Są nowe zdjęcia. "Będziemy podrywać śmigłowiec

W sobotę od samego rana w Krakowie wznowiono poszukiwania 12-letniej Elżbiety Wojtackiej. W akcję zaangażowana jest m.in. policja i straż pożarna. Dziewczynka zaginęła w czwartek. "- Jest szansa na to, że dziewczynka gdzieś po prostu przycupnęła, skryła się w jakimś pustostanie"

spere
z
wiadomosci.gazeta.pl
dodany: 23.05.2026, 11:01:48
  • 2
  • #
    polska
  • #
    krakow
  • #
    policja
  • #
    zaginieni
  • #
    dzieci
  • #
    wydarzenia
puretech
puretech
puretech 23.05.2026, 11:04:07 via Wykop
  • 4
@niedasieukryc: niestety. https://wydarzenia.interia.pl/malopolskie/news-akcja-poszukiwawcza-w-krakowie-przerwana-znaleziono-cialo,nId,23486527

399

Polska z najszybszym wzrostem realnych dochodów w 2025. Ktoś odczuł?

Polska z najszybszym wzrostem realnych dochodów w 2025. Ktoś odczuł?

W ostatnich dwóch latach w Polsce i Portugalii dochody gospodarstw domowych w ujęciu realnym rosły najszybciej w Europie.

kenai
z
pl.euronews.com
dodany: 21.05.2026, 08:30:26
  • 209
  • #
    ekonomia
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
puretech
puretech
puretech 22.05.2026, 14:26:12 via Wykop
  • 0
@demagog: ale tu jest mowa chyba o 2025... Ja tam przez pandemię i skumulowaną inflację trochę inaczej patrzę na ostatnie lata.
puretech
puretech
puretech 22.05.2026, 13:36:28
  • 0
#krakow https://krakow.policja.gov.pl/kr1/aktualnosci/komunikaty/71992,Krakow-zaginela-12-letnia-Elzbieta-Wojtacka.html
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

455

Rząd zamyka furtkę. Koniec z wykupem mieszkań komunalnych na własność!

Rząd zamyka furtkę. Koniec z wykupem mieszkań komunalnych na własność!

Lokale wybudowane z dotacji mają "dożywotnio" należeć do gminy. Chciałeś odłożyć, wynająć od miasta i kiedyś wykupić? Zapomnij. Eksperci już punktują chaos w nowych przepisach. O tym, że Polska ma duży problem z dostępem do mieszkań zwłaszcza tych niskoczynszowych wiadomo nie od dziś. Poprawę sytuac

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 22.05.2026, 06:07:39
  • 171
  • #
    budowcnictwo
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkaniedeweloperskie
  • #
    polska
  • #
    wykop
  • #
    wiadomosci
puretech
puretech
puretech 22.05.2026, 07:25:05 via Android
  • 15
Bo te które miały zostać sprzedane już dawno zostały sprzedane za 5-10% wartości, a wielu ludziom bez znajomości odmówiono sprzedaży.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

puretech
puretech
puretech 22.05.2026, 10:29:16 via Wykop
  • 0
@jack_: Super, że mnie zacytowałeś i wyzywasz od wykopków tyle, że ja zawsze byłem przeciwny sprzedaży mieszkań komunalnych i gdyby to ode mnie zależało to ani jedno mieszkanie nie przeszłoby w prywatne ręce! Współczuję tylko ludziom którzy od kilkudziesięciu lat nie mogą wykupić w śmiesznych lokalizacjach i to często ruder które nadają się do remontu, a w tym czasie wybrane osoby nadal wykupują w ścisłym centrum miasta lokale przekraczające wartość
puretech
puretech
puretech 22.05.2026, 11:01:15 via Wykop
  • 0
@Cactushead:

Teraz obiekty wybudowane przy wsparciu dotacji dożywotnio będą miały pozostawać w zasobach gminy.

Wyjątkiem będą lokale, których wybudowanie będzie możliwe dzięki finansowaniu z kredytu preferencyjnego. Wówczas wykup lokali ma być możliwy, ale na określonych zasadach.


Czyli nie ciesz się tak prędko bo zawsze kto będzie miał wykupić to wykupi ;)
SystemHalted2_0
SystemHalted2_0
21.05.2026, 07:17:18
  • 1588
To, co jest dla mnie najbardziej szalone w tym wszystkim, to że jeśli GTA 6 faktycznie wyjdzie w listopadzie, to przy założeniu podobnego cyklu produkcyjnego następna część, GTA 7, mogłaby pojawić się dopiero gdzieś około 2040 roku.

I nagle to wszystko zaczyna brzmieć jak zamknięty rozdział.
Pamiętam pierwsze odpalenie GTA 3, jeszcze ten dziwny, trochę surowy Liberty City, gdzie wszystko robiło wrażenie samego faktu, że można tak po prostu biegać po mieście. Potem mały
SystemHalted2_0 - To, co jest dla mnie najbardziej szalone w tym wszystkim, to że jeś...

źródło: image

Pobierz
  • 235
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

puretech
puretech
puretech 21.05.2026, 12:42:55 via Wykop
  • 1
@SystemHalted2_0: jeszcze w VII pogramy w domy starców z pieluchami na dupie xD
  • Odpowiedz

364

Koniec kombinowania. Deweloperzy stracą sposób na omijanie 25 m

Koniec kombinowania. Deweloperzy stracą sposób na omijanie 25 m

Sprzedawanie pokoi w aparthotelach lub lokali użytkowych o powierzchni kilkunastu metrów jako "luksusowych mikroapartamentów inwestycyjnych" wkrótce przejdzie do historii. Nowelizacja warunków technicznych z września 2026 zakaże lokali użytkowych poniżej 25 m

katarzyna-bogucka
z
finwire.pl
dodany: 20.05.2026, 14:47:13
  • 140
  • #
    nieruchomosci
  • #
    patodeweloperka
  • #
    mieszkanie
  • #
    prawo
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
puretech
puretech
puretech 21.05.2026, 12:01:20 via Wykop
  • -1
@jakis_login: Twój pies może spędzać w takim kojcu całe życie, a ludzie nie są uwiązani w takiej małej kawalerce i niektórzy potrzebują mieszkanie tylko do spania i umycia się. Ja chciałbym taką tanią w utrzymaniu mikrokawalerkę jak miałem 18 lat i wkraczałem na rynek pracy bo mógłbym dorabiać się na coś większego, a potem mikrokawalerkę sprzedać i wyszedłbym na 0, a nie na minus kilkaset tysięcy za wynajem.

322

Kupujcie chińskie roboty - wasze dane powędrują do Pekinu za darmo

Kupujcie chińskie roboty - wasze dane powędrują do Pekinu za darmo

Towarzysze z Komunistycznej Partii Chin zawsze chętnie pokazują tańczące automaty.

Helikon
z
zmescience.com
dodany: 19.05.2026, 11:50:28
  • 187
  • #
    technologia
  • #
    roboty
  • #
    chiny
  • #
    cyberbezpieczenstwo
puretech
puretech
puretech 20.05.2026, 08:41:40 via Android
  • 1
Mnie to bardziej zastanawia czy da się zdalnie zapalić te cuda z akumulatorami. Przecież w czasie wojny wysłać instrukcje i wywołać masowe pożary w całym kraju to rewelacja dla kraju atakującego.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

826

Niepokojące wyniki sondażu CBOS Blisko 70% młodych Polek nie chce mieć dzieci

Aż 68 proc. Polek w wieku 18-45 nie planuje mieć dzieci. To wynik sondażu CBOS przeprowadzonego w drugiej połowie 2022 r.

DziobakPepe
z
wprost.pl
dodany: 17.05.2026, 12:52:28
  • 348
  • #
    demografia
  • #
    polska
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    dzieci
  • #
    rodzicielstwo
  • #
    dziecko
puretech
puretech
puretech 17.05.2026, 22:13:21 via Wykop
  • 2
@Taurus1989: nie trać czasu na dyskusję na tym z------m portalu gdzie pełno szczyli którzy g---o wiedzą o życiu.
puretech
puretech
puretech 17.05.2026, 22:38:52 via Wykop
  • 1
Najlepsze jak kobieta urodzi dzieci które zaraz po ukończeniu wyjadą na stałe z kraju i w takim przypadku to ta która nie miała dzieci mniej okradła społeczeństwo bo nie dostawała przez 800+, macierzyńskiego i innych dodatków oraz nie trzeba było wydawać na edukację. Oczywiście bez względu z jakich powodów ta pierwsza która nie miała dzieci i bez względu ile wpłaciła do ZUSu to w nagrodę będzie pracowała więcej o 5 lat. Ten
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1702

Oto z kogo składało się polsku jury przyznające Izraelowi 12 punktów na Eurowizj

Oto z kogo składało się polsku jury przyznające Izraelowi 12 punktów na Eurowizj

Krótko: Eliza Orzechowska, Filip Kuncewicz, Viki Gabor, Staś Kukulski, Wiktoria Kida, Jasiek Piwowarczyk, Maurycy Żółtański.

enterprize
z
eska.pl
dodany: 17.05.2026, 08:00:53
  • 216
  • #
    eurowizja
  • #
    cringe
  • #
    tvp
puretech
puretech
puretech 17.05.2026, 11:53:41 via Wykop
  • 26
Dlatego oni zarabiają miliony a ty jutro do pracy w sklepie za najniższą krajową


@zaq22: aleś mu d-----ł!!! Nie pozbiera się!

474

Abonament RTV miał zniknąć, a będzie wyższy. Znamy nowe stawki

Abonament RTV miał zniknąć, a będzie wyższy. Znamy nowe stawki

Abonament RTV miał zostać zlikwidowany. Już wiadomo, że zostanie, w dodatku będzie wyższy niż w tym roku. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła nowe stawki opłaty za posiadanie telewizora i radia. Będą obowiązywać od 1 stycznia 2027 r.

ochucki
z
fakt.pl
dodany: 14.05.2026, 22:25:03
  • 125
  • #
    krritv
  • #
    abonamentradiowotelewizyjny
  • #
    telewizja
  • #
    radio
  • #
    media
  • #
    polityka
puretech
puretech
puretech 15.05.2026, 11:32:01 via Wykop
  • 6
@xgre: abonament jest archaiczny bo wielu może unikać płacenia skoro nie podpisali z nikim umowy, a nowym niearchaicznym pomysłem jest ściąganie pieniędzy z każdego PITu więc tylko nieliczni się wywiną, a cała reszta również nieposiadająca odbiorników będzie musiała płacić. Często archaiczne ustawy są uczciwie skonstruowane, a im się marzy nowoczesność gdzie każdego bez wyjątku można okradać i tutaj dla przykładu można wspomnieć o kolejnym podatku od smartfonów pod pretekstem możliwości
puretech
puretech
puretech 15.05.2026, 11:36:40 via Wykop
  • 0
@pinochet: nie będzie abonamentu który płacą tylko ci co chcą ale będzie opłata audiowizualna którą zapłaci każdy który składa co roku PIT.

283

Play kończy z kontrowersyjną opłatą za utrzymanie numeru.

Play kończy z kontrowersyjną opłatą za utrzymanie numeru.

Play wycofuje opłatę za utrzymanie numeru w dwóch ofertach na kartę. Od 1 czerwca 2026 r. operator nie będzie jej pobierał w taryfach Play na kartę OdNOWA oraz Play na Kartę 3.0. Zmiana ma związek z działaniami Prezesa UOKiK dotyczącymi dodatkowych opłat w ofertach pre-paid.

MirkoManx
z
gsmonline.pl
dodany: 13.05.2026, 10:06:20
  • 74
  • #
    play
  • #
    telefony
puretech
puretech
puretech 14.05.2026, 09:36:27 via Wykop
  • 0
@jozinzbazin2: no ostatnio kupiłem kartę do alarmu i chodziło mi o smsy więc patrzę, a tam nie mogę zmienić żadnej taryfy (wyłączyli tą możliwość i zmiana kodem lub w aplikacji już nie działa) więc zostałem na tej co jest i zasiliłem kartę za 30 zł i przedłużyło tylko o 30 dni, a żeby wydłużyć ważność konta o rok musiałem zapłacić 60 zł xD SMSy nielimitowane 10 zł/msc więc wychodzi na

314

Policjant się zdenerwował i zabrał mu prawo jazdy za stłuczkę.

Policjant się zdenerwował i zabrał mu prawo jazdy za stłuczkę.

We wtorek po godzinie 18, na autostradzie pod Szczecinem, w pełnym świetle dziennym i przy suchej nawierzchni, doszło do zderzenia tylnego dwóch samochodów osobowych. Na miejsce przybył patrol ruchu drogowego wyposażony w kamery nasobne, nagranie z których zostało później wykorzystane w sądzie.

dashcambandit
z
youtube.com
dodany: 13.05.2026, 18:54:21
  • 171
  • #
    szczecin
  • #
    prawojazdy
  • #
    polskiedrogi
  • #
    stopcham
  • #
    polscykierowcy
  • #
    kierowcy
puretech
puretech
puretech 13.05.2026, 23:56:59 via Android
  • 4
@DRESIARZZ: z kamerami jest tak, że ustawiasz długość każdego pliku np. na minutę i po jakimś czasie w wielu zwłaszcza starszych kamerach wysiadał ten maly akumulator i wtedy nie ma żadnego podtrzymania ze strony kamery i jeśli od razu po stłuczce wyłączy silnik to samochód odcina zasilanie w gnieździe 12V lub USB i tracisz ostatnie nagranie dlatego bo nie dokończyło zapisu całej minuty... Wyjść z tej sytuacji jest kilka np.

489

Ile macie decybeli za oknem? Szczególnie w nocy

Ile macie decybeli za oknem? Szczególnie w nocy

W PL dopuszczalny to 68 db, WHO - by żyć względnie zdrowo - rekomenduje 53. Skutki? Skok kortyzolu, wysokie ciśnienie, przewlekłe problemy ze snem. Umiera 5,5 tys rocznie| Mierniki są coraz tańsze, ostatnio kupiłem za 40 zł. Nie będę reklamował konkretnego modelu ani sklepu. Popularny dyskont.

Poludnik20
z
instagram.com
dodany: 12.05.2026, 19:25:52
  • 270
  • #
    zdrowie
  • #
    halas
  • #
    polska
  • #
    samorzady
  • #
    policja
  • #
    prawo
puretech
puretech
puretech 13.05.2026, 20:51:29 via Wykop
  • 1
W nocy nie ma szans okien otworzyć, bo jest dosłownie taki jednostajny, nieustanny "szum miasta".


@codziennaKasia: a ja się w mieście urodziłem i bez tego szumu nie potrafię żyć, a jak jestem gdzieś na wsi to zupełna cisza zaczyna mnie dobijać już po kilku dniach ;) Teraz mieszkam na obrzeżach miasta i jak otworzę okno to słyszę szum autostrady A4 i zwłaszcza startujące ale też lądujące samoloty na lotnisku które

458

19-latek z Polski zbudował własny komputer

19-latek z Polski zbudował własny komputer

19-letni Dominik Baroński z Radomska stworzył w domowym warsztacie komputer jednopłytkowy oparty na procesorze AMD Ryzen. To w pełni działająca płyta główna x86 zaprojektowana od zera, zlutowana ręcznie i uruchomiona po miesiącach eksperymentów.

matixrr
z
sparkacademy.pl
dodany: 13.05.2026, 08:36:41
  • 124
  • #
    elektronika
  • #
    diy
  • #
    majsterkowanie
  • #
    komputery
  • #
    technologia
  • #
    informatyka
puretech
puretech
puretech 13.05.2026, 14:26:54 via Wykop
  • 19
Kornelia nie takie rzeczy robiła!
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

584

Tak kiedyś wyglądał internet

Tak kiedyś wyglądał internet

Komu to przeszkadzało?

magisterskie-rlip
z
start24.pl
dodany: 12.05.2026, 07:02:35
  • 157
  • #
    internet
  • #
    komputery
  • #
    informatyka
  • #
    ciekawostki
puretech
puretech
puretech 12.05.2026, 12:06:00 via Wykop
  • 25
@krol_europy: najbardziej bałem się jak wracałem ze szkoły do domu i w drzwiach sąsiadów widziałem powtykane w drzwi listy od telekomunikacji polskiej, wtedy dojście do mojego mieszkania trwało wieki i jak najciszej otwierałem drzwi, a mama i tak już czekała xD Ten dźwięk modemu doprowadzał ją do szaleństwa i często po 18 patrzyła co robię ale nie ma co się dziwić bo u mnie rachunki po 2000 r. wynosiły po
puretech
puretech
puretech 12.05.2026, 20:46:14 via Wykop
  • 0
@1KnSsUwjJE8pRmLYs7hmpqAqzPGekhFNaC: też coś pamiętam ale nie miałem okazji z tego skorzystać...

3778

Psiarze terroryzują biznes, bo nie są wpuszczani do kawiarni

Psiarze terroryzują biznes, bo nie są wpuszczani do kawiarni

Wściekli psiarze dodają fejkowe opinie kawiarni, która nie wpuszcza psów. Kilkanaście jednogwiazdkowych opinii w ciągu godziny. Niżej post na facebooku, który rozpoczął gownoburzę.

Average-CottonWorld-Enjoyer
z
maps.app.goo.gl
dodany: 10.05.2026, 07:46:44
  • 574
  • #
    psiarze
  • #
    terroryzm
  • #
    polska
  • #
    gastronomia
  • #
    patologiazmiasta
puretech
puretech
puretech 10.05.2026, 13:44:18 via Wykop
  • 7
@Riolet: tak samo było w górach, wszyscy wchodzili do restauracji bo innej toalety w pobliżu nie było więc wprowadzili opłatę 4 zł i ludzie nadal wchodzili ale przynajmniej było z czego opłacić sprzątaczkę, środki czystości, papier toaletowy oraz wodę bo każde spłukanie to w końcu kilka litrów wody o czym wykopki nie wiedzą bo rodzice płacą (w ciągu mojego pobytu czyli jakaś niecała godzina było około 10 turystów w kiblu

816

W USA ubezpieczyciele nie zachowują już nawet pozorów

W USA ubezpieczyciele nie zachowują już nawet pozorów

W skrócie: Pacjentce wycięli jelito i będzie musiała przypinać worek do stomi całe życie. Lekarz przepisał 24 worki miesiąc a jakiś gryzipiórek uciął refundację do 10 i zasugerował "mycie worków" Federalne zalecenie to 60 na miesiąc a ten przypadek nie jest odosobniony to raczej schemat działania.

SHOGOKI
z
youtube.com
dodany: 03.05.2026, 23:30:25
  • 166
  • #
    usa
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    ubezpieczenia
  • #
    medicare
  • #
    swiat
  • #
    luigimangione
puretech
puretech
puretech 05.05.2026, 09:52:25 via Wykop
  • 0
ja p------ę, ja tak robię z twoimi rękawiczkami do mycia garów...


@Cozwykopem: myjesz mu gary? xD
puretech
puretech
puretech 05.05.2026, 09:06:20
  • 6
ehh znowu się spóźniłem #zus
puretech - ehh znowu się spóźniłem  #zus

źródło: zus

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SpongeBobertKanciastoRenki
SpongeBobertKanciastoRenki
05.05.2026, 09:07:40 via Wykop
  • 1
@puretech: zmień date na komputerze na 2.06.2026 może pomoże
  • Odpowiedz
skrytek
skrytek
05.05.2026, 09:44:27 via Wykop
  • 3
@puretech: 2026 was 20 years ago
  • Odpowiedz

2379

Dokąd dojdzie granica absurdu zarobków lekarzy

Dokąd dojdzie granica absurdu zarobków lekarzy

Wynagrodzenia 2.9-krotnie od średniej, i to licząc tylko tych na umowach o pracę, czyli zarabiających najmniej. NFZ na granicy upadku pomimo 2.2 krotnego wzrostu budżetu w ciągu pięciu lat. A już od lipca podwyżki dla lekarzy o 8.82%. Studia te są trudne, ale ostatnie 5 lat to totalne odklejenie.

danielbr3
z
businessinsider.com.pl
dodany: 04.05.2026, 07:49:29
  • 507
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    polska
  • #
    zdrowie
puretech
puretech
puretech 04.05.2026, 10:49:54 via Android
  • 1
Żeby tylko jeszcze na wizytach zarabiali, a wielu lekarzom jeszcze mało i zapewne dodatkowo biorą od firm produkujących lub dystrybuujących leki... Jak odkryłem lek z tym samym składem ale 4 razy tańszy i zapytałem podczas wizyty to lekarka prawie zagotowała xD Mówię tutaj o lekach dla osoby 80+ gdzie emerytura niska, a lekarz nie wspomni o równie dobrych zamiennikach.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Logan00
Logan00
03.05.2026, 15:11:33
  • 1544
#smierc Dzisiaj w nocy zmarła moja siostra, 42 lata, nowotwór z przerzutami.
Pięć lat temu w tym samym czasie (2.05) zmarła moja mama na nowotwór.

Nie mam już sił.
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

puretech
puretech
puretech 03.05.2026, 21:30:57 via Wykop
  • 7
@Logan00: Coś wiem na ten temat ale ja nie chcę się rozpisywać tutaj na tym portalu gdzie pełno idiotów. Chcę żebyś tylko wiedział, że więcej jest takich jak Ty i jakbyś minął mnie na ulicy to zapewne zobaczyłbyś uśmiechniętą twarz, a to tylko maska za którą kryje się zupełnie inna twarz i pewnie takich ludzi jest sporo ;) Trzymaj się.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
  • Strona 2 z 15
  • >
  • Thais

Osiągnięcia

  • Gadżeciarz
    od 28.01.2025

    Gadżeciarz
  • Komentator
    od 01.08.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 27.01.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia