Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko177
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
puretech
puretech

puretech

Dołączył 1 rok i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1888
  • Znaleziska 1482
  • Mikroblog 406
  • Obserwujący 5
  • Obserwowane 0

861

Minister Edukacji otrzymała 21 tys pln za kilometrówkę. Mieszka 1200m od Sejmu

Minister Edukacji otrzymała 21 tys pln za kilometrówkę. Mieszka 1200m od Sejmu

Łatwa kasa, to czemu by nie przytulić.

Edonik
z
x.com
dodany: przedwczoraj, 20:07:27
  • 107
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    sejm
puretech
puretech
puretech 18 godz. i 7 min temu via Wykop
  • 1
@juhacz: Ja przestałem nawet akumulatory w UPSach wymieniać bo gdybym przekroczył 20 kg rocznie to bym musiał do BDO przystąpić, a p------ę i nie przystąpię xD Trzeba mieć n------e w głowie żeby jakieś limity na akumulatory wymyślać skoro i tak dawniej oddawałem je na złom i dostawałem potwierdzenie.

626

PSZOK miał ułatwiać, a komplikuje. Polacy płacą dwa razy za te same śmieci

PSZOK miał ułatwiać, a komplikuje. Polacy płacą dwa razy za te same śmieci

W Polsce system gospodarowania odpadami komunalnymi od lat budzi kontrowersje. Mieszkańcy regularnie uiszczają opłaty śmieciowe, często coraz wyższe, oczekując, że otrzymają za to usługę na najwyższym poziomie. Tymczasem w coraz większej liczbie gmin Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych

Stopa_Szopa
z
bezprawnik.pl
dodany: 28.05.2026, 15:35:18
  • 81
  • #
    ochronasrodowiska
  • #
    odpady
  • #
    oplatyzasmieci
  • #
    segregacja
puretech
puretech
puretech 29.05.2026, 10:57:52 via Wykop
  • 12
Swego czasu miałem zlecenia na zabezpieczenie kilku PSZOKów czyli w każdym po kilka kamer i alarm z komórką techniczną która powiadamiała jak wykryła ludzi, a wiecie dlaczego? Bo PSZOK był otwierany tylko w soboty i ludzie przyjeżdżali w inne dni i przerzucali przez ogrodzenie, a nawet raz obcięli kłódkę aby wejść i wyrzucić śmieci do kontenerów xD Nie ma to jak walczyć z ludźmi którzy przyjeżdżali w odpowiednie miejsce zamiast do lasu...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

puretech
puretech
puretech 29.05.2026, 11:08:50 via Wykop
  • 1
@benedykt-ciasto: nie jesteśmy brudasami żeby zaśmiecać sobie ulice czy lasy i powinniśmy zrobić porządek z urzędami. Urzędnicy są dla nas, a nie my dla nich o czym często zapominają zwłaszcza po wyborach i w końcu w Krakowie pokazaliśmy, że jak trzeba to i prezydenta można odwołać. Śmieci są problemem i trzeba stworzyć odpowiednie ustawy regulujące takie rzeczy, a PSZOKi powinny być otwarte 24/7 i ludzie sami powinni segregować, ewentualnie można
puretech - @benedykt-ciasto: nie jesteśmy brudasami żeby zaśmiecać sobie ulice czy la...

źródło: lamusownia_menu

Pobierz

657

Jaś Kapela nie kryje goryczy

Kapeli roi się we łbie, że jest bardziej wartościowy niż Pani na kasie

kombajnbizon
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 28.05.2026, 10:01:31
  • 176
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    lewackalogika
  • #
    heheszki
  • #
    polska
puretech
puretech
puretech 28.05.2026, 12:38:26 via Wykop
  • 0
@Rade86B: https://rozrywka.natemat.pl/495134,jas-kapela-pobity-pod-sklepem-dostalem-za-papieza-wideo?device=desktop
Szychasekk
Szychasekk
Szychasekk
27.05.2026, 05:24:13
  • 328
#latwogang
Trzeba zbierać niestety na kolejną zbiórkę dla cancer fighters. Koszty działania fundacji niestety pochłonęły większość środków. Buty dla pani prezes za 5 tysięcy złotych, telefon za 6 tysięcy złotych i wiele innych ( ͡° ͜ʖ ͡°) oczywiście żart, ale zawsze mnie śmieszy jak ludzie zbierający pieniądze na tych fundacjach bawią się za te pieniądze, z jednej strony każda złotówka jest ważna więc wpłacajcie a z
Szychasekk - #latwogang 
Trzeba zbierać niestety na kolejną zbiórkę dla cancer fighte...

źródło: IMG_9494

Pobierz
  • 86
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

puretech
puretech
puretech 27.05.2026, 11:37:18 via Wykop
  • 0
@Famine: bez faktury? W tym zawodzie raczej nie wystawia się faktur i może siedzi na jakimś niskim ryczałcie ale większość klientów płaci kartami więc nie unika się opodatkowania i trzeba wziąć pod uwagę też inne koszty czyli koszt wynajmu powierzchni w dobrej lokalizacji, koszt reklamy, koszt rachunków, koszt księgowości, koszt ZUSu również dla pracowników, koszt narzędzi i oryginalnych czyli drogich kosmetyków. I już nie wygląda to tak kolorowo. Znam dwie
  • Odpowiedz

3224

Najlepszy patrol w Polsce

Najlepszy patrol w Polsce

Jazda po chodniku samochodem jest zabroniona i niebezpieczna. Są w policji funkcjonariusze, którzy doskonale wiedzą, jak stanowczo i konkretnie wyjaśnić proste zasady kierowcom, którzy zdają się tego nie rozumieć. Manewrowanie półtoratonową maszyną pomiędzy pieszymi to nie zabawa. Postawa policjantó

zawisza
z
youtube.com
dodany: 27.05.2026, 08:20:03
  • 317
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
  • #
    polskiedrogi
  • #
    stopcham
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    samochody
puretech
puretech
puretech 27.05.2026, 10:12:57 via Wykop
  • 56
@hedeon: nie musi kłamać, koło mnie często stoi policja i łapią przez kilka godzin i raz też widziałem jak facet chyba z 2 godziny doprowadzał sobie samochód do używalności (oprócz zrywania folii z przednich bocznych szyb musiał z---------ć pieszo na pobliską stację po żarówki). Policja w tym czasie robiła swoje.

Słyszałem też o podobnym numerze ale z łysymi oponami i chcąc uniknąć mandatu facet zostawił samochód przy policji i pojechał
puretech
puretech
puretech 27.05.2026, 11:18:22 via Wykop
  • 0
@eugeniusz_geniusz: patrz wyżej co odpisałem ^

511

Ograniczenie konsumpcji prowadzi do wolności

Ograniczenie konsumpcji prowadzi do wolności

Tomek Kopyra brutalnie o dzisiejszym konsumpcjonizmie.

SoLUffka
z
youtube.com
dodany: 26.05.2026, 15:12:08
  • 191
  • #
    tomekkopyrazblogublogkopyracom
  • #
    kopyra
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    korposwiat
  • #
    pieniadze
puretech
puretech
puretech 27.05.2026, 10:23:22 via Wykop
  • 11
Wszyscy tak pieprzą o tych gadżetach czy innych pierdołach, a nikt nie wspomina chyba o kosztach życia czyli rachunkach począwszy za czynsz za własne mieszkanie często dodatkowo w kredycie i innych rachunkach gdzie rocznie to u mnie kilkadziesiąt tysięcy złotych i przy tym zakup jakichś gadżetów to znika jak kropla w tym morzu potrzeb. Nowy samochód też kupiłem nie dla zabawy i żeby się pokazać tylko czymś jeździć muszę, a poprzedni jak
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

puretech
puretech
puretech 27.05.2026, 10:50:21 via Wykop
  • 0
@kabzior: nie mam pojęcia i jedyne co pamiętam, że to był fiat 126p, a rzecz działa się pewnie w okolicy 2000 roku bo znam tego faceta ;) Nie zdziwiłbym się gdyby podjechali z nim do wulkanizatora bo akurat ich w okolicy to zawsze było pełno.

1284

Moje ciało, mój wybór mówią mężczyźni. Kto ma iść do wojska?

Moje ciało, mój wybór mówią mężczyźni. Kto ma iść do wojska?

Kobiety, które przechodzą na emeryturę pięć lat wcześniej niż mężczyźni. I mężczyźni, których obowiązkiem jest służba wojskowa. Tego świata już nie ma. Wie to Katarzyna Pełczyńska-Na

Poludnik20
z
rp.pl
dodany: 25.05.2026, 05:07:03
  • 233
  • #
    polska
puretech
puretech
puretech 25.05.2026, 11:46:55 via Wykop
  • 0
Jak po wojnie czy nawet po samych ćwiczeniach dostanę mieszkanie i wcześniejszą emeryturę jak zawodowcy to mogę rozważyć udział w tych zabawach polityków.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

577

Podatek od kaucji za zwrócone butelki i puszki. Fiskus nie odpuści

Podatek od kaucji za zwrócone butelki i puszki. Fiskus nie odpuści

Niemal codziennie pojawiają się doniesienia o rekordowych kwotach uzyskiwanych przez zbieraczy opakowań objętych systemem kaucyjnym. Niektórzy w ten sposób dorabiają, odbierając kwoty sięgające nawet kilkuset złotych dziennie. Mogą się teraz zderzyć z fiskusem. Jeśli ktoś robi to systematycznie,..

KapitanTorpedal
z
fakt.pl
dodany: 25.05.2026, 03:10:34
  • 252
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    prawo
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
puretech
puretech
puretech 25.05.2026, 11:42:55 via Wykop
  • 6
@Wzrok_dziki_szata_plugawa: ale to jest świetne pytanie, chciałbym zobaczyć odpowiedź ze skarbówki. W sumie udowodnić łatwo bo na paragonach jest wyszczególnione pobranie kaucji tyle, że pewnie urzędnicy dojebią się, że na paragonie nie ma NIPu czy PESEL obywatela xD No i w sumie paragon też nic nie znaczy bo nikt nie wie czy nie oddaliśmy tych butelek.
czahrolek98
czahrolek98
czahrolek98
24.05.2026, 11:04:16
  • 219
Jestem twardym człowiekiem ale jak widzę tego chłopaka to aż mi łza poleciała z oka..
Niby to są moje zapasy ale postanowiłem, że podjadę do niego i mu to dam. Żona zrozumie..
Przy której stacji się zatrzymuje??
#latwogang
czahrolek98 - Jestem twardym człowiekiem ale jak widzę tego chłopaka to aż mi łza pol...

źródło: 1000006975

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

puretech
puretech
puretech 24.05.2026, 11:19:43 via Wykop
  • 0
@adam-pajac: pewnie, że da tylko bukłak potrzebny xD
  • Odpowiedz

499

Gigantyczna akcja w Krakowie. Trwają poszukiwania 12-letniej Eli Wojtackiej

Gigantyczna akcja w Krakowie. Trwają poszukiwania 12-letniej Eli Wojtackiej

Służby z Krakowa oraz Małopolski szukają 12-letniej Elżbiety Wojtackiej, która zaginęła w czwartek, 21 maja. Akcja poszukiwawcza jest prowadzona na obszarze ZOO oraz Lasu Wolskiego. W działaniach biorą udział setki osób: policjanci, strażacy z PSP i jednostek OSP, wojsko oraz grupy poszukiwawcze .

juz_tlumacze
z
dziennikpolski24.pl
dodany: 22.05.2026, 14:36:27
  • 127
  • #
    krakow
  • #
    dziecko
  • #
    zaginieni
  • #
    policja
  • #
    poszukiwani
puretech
puretech
puretech 22.05.2026, 22:32:06 via Wykop
  • 175
Możecie mówić o tym kraju co chcecie ale służby bardzo sprawnie działają... Cały dzień obserwowałem co się dzieje bo mieszkam przy tym lesie i jeszcze przed chwilą widziałem grupy przeczesujące okolicę i właśnie te miejsca które powinni sprawdzać. Ciężka noc przed nimi... Oby się znalazła cała i zdrowa.
  • 21
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

puretech
puretech
puretech 22.05.2026, 22:50:45 via Wykop
  • 34
@renniferlopez2: mi się wątek z reedita wyświetlił i tam była informacja o jej telefonie który dane tej lokalizacji wskazał o 2 godzinie... https://www.reddit.com/r/krakow/comments/1tkfz2o/missing_kid/

Dziwna sprawa ale ja nie kręciłbym się o 2 w pobliżu tego lasu zwłaszcza będąc 12 latką.
puretech
puretech
puretech 23.05.2026, 11:04:26 via Wykop
  • 1
@hunteriarz: https://wydarzenia.interia.pl/malopolskie/news-akcja-poszukiwawcza-w-krakowie-przerwana-znaleziono-cialo,nId,23486527

3

Kraków szuka 12-letniej Elżbiety. Są nowe zdjęcia. "Będziemy podrywać śmigłowiec

Kraków szuka 12-letniej Elżbiety. Są nowe zdjęcia. "Będziemy podrywać śmigłowiec

W sobotę od samego rana w Krakowie wznowiono poszukiwania 12-letniej Elżbiety Wojtackiej. W akcję zaangażowana jest m.in. policja i straż pożarna. Dziewczynka zaginęła w czwartek. "- Jest szansa na to, że dziewczynka gdzieś po prostu przycupnęła, skryła się w jakimś pustostanie"

spere
z
wiadomosci.gazeta.pl
dodany: 23.05.2026, 11:01:48
  • 2
  • #
    polska
  • #
    krakow
  • #
    policja
  • #
    zaginieni
  • #
    dzieci
  • #
    wydarzenia
puretech
puretech
puretech 23.05.2026, 11:04:07 via Wykop
  • 4
@niedasieukryc: niestety. https://wydarzenia.interia.pl/malopolskie/news-akcja-poszukiwawcza-w-krakowie-przerwana-znaleziono-cialo,nId,23486527

399

Polska z najszybszym wzrostem realnych dochodów w 2025. Ktoś odczuł?

Polska z najszybszym wzrostem realnych dochodów w 2025. Ktoś odczuł?

W ostatnich dwóch latach w Polsce i Portugalii dochody gospodarstw domowych w ujęciu realnym rosły najszybciej w Europie.

kenai
z
pl.euronews.com
dodany: 21.05.2026, 08:30:26
  • 209
  • #
    ekonomia
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
puretech
puretech
puretech 22.05.2026, 14:26:12 via Wykop
  • 0
@demagog: ale tu jest mowa chyba o 2025... Ja tam przez pandemię i skumulowaną inflację trochę inaczej patrzę na ostatnie lata.
puretech
puretech
puretech 22.05.2026, 13:36:28
  • 0
#krakow https://krakow.policja.gov.pl/kr1/aktualnosci/komunikaty/71992,Krakow-zaginela-12-letnia-Elzbieta-Wojtacka.html
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

454

Rząd zamyka furtkę. Koniec z wykupem mieszkań komunalnych na własność!

Rząd zamyka furtkę. Koniec z wykupem mieszkań komunalnych na własność!

Lokale wybudowane z dotacji mają "dożywotnio" należeć do gminy. Chciałeś odłożyć, wynająć od miasta i kiedyś wykupić? Zapomnij. Eksperci już punktują chaos w nowych przepisach. O tym, że Polska ma duży problem z dostępem do mieszkań zwłaszcza tych niskoczynszowych wiadomo nie od dziś. Poprawę sytuac

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 22.05.2026, 06:07:39
  • 171
  • #
    budowcnictwo
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkaniedeweloperskie
  • #
    polska
  • #
    wykop
  • #
    wiadomosci
puretech
puretech
puretech 22.05.2026, 07:25:05 via Android
  • 15
Bo te które miały zostać sprzedane już dawno zostały sprzedane za 5-10% wartości, a wielu ludziom bez znajomości odmówiono sprzedaży.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

puretech
puretech
puretech 22.05.2026, 10:29:16 via Wykop
  • 0
@jack_: Super, że mnie zacytowałeś i wyzywasz od wykopków tyle, że ja zawsze byłem przeciwny sprzedaży mieszkań komunalnych i gdyby to ode mnie zależało to ani jedno mieszkanie nie przeszłoby w prywatne ręce! Współczuję tylko ludziom którzy od kilkudziesięciu lat nie mogą wykupić w śmiesznych lokalizacjach i to często ruder które nadają się do remontu, a w tym czasie wybrane osoby nadal wykupują w ścisłym centrum miasta lokale przekraczające wartość
puretech
puretech
puretech 22.05.2026, 11:01:15 via Wykop
  • 0
@Cactushead:

Teraz obiekty wybudowane przy wsparciu dotacji dożywotnio będą miały pozostawać w zasobach gminy.

Wyjątkiem będą lokale, których wybudowanie będzie możliwe dzięki finansowaniu z kredytu preferencyjnego. Wówczas wykup lokali ma być możliwy, ale na określonych zasadach.


Czyli nie ciesz się tak prędko bo zawsze kto będzie miał wykupić to wykupi ;)
SystemHalted2_0
SystemHalted2_0
21.05.2026, 07:17:18
  • 1587
To, co jest dla mnie najbardziej szalone w tym wszystkim, to że jeśli GTA 6 faktycznie wyjdzie w listopadzie, to przy założeniu podobnego cyklu produkcyjnego następna część, GTA 7, mogłaby pojawić się dopiero gdzieś około 2040 roku.

I nagle to wszystko zaczyna brzmieć jak zamknięty rozdział.
Pamiętam pierwsze odpalenie GTA 3, jeszcze ten dziwny, trochę surowy Liberty City, gdzie wszystko robiło wrażenie samego faktu, że można tak po prostu biegać po mieście. Potem mały
SystemHalted2_0 - To, co jest dla mnie najbardziej szalone w tym wszystkim, to że jeś...

źródło: image

Pobierz
  • 235
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

puretech
puretech
puretech 21.05.2026, 12:42:55 via Wykop
  • 1
@SystemHalted2_0: jeszcze w VII pogramy w domy starców z pieluchami na dupie xD
  • Odpowiedz

364

Koniec kombinowania. Deweloperzy stracą sposób na omijanie 25 m

Koniec kombinowania. Deweloperzy stracą sposób na omijanie 25 m

Sprzedawanie pokoi w aparthotelach lub lokali użytkowych o powierzchni kilkunastu metrów jako "luksusowych mikroapartamentów inwestycyjnych" wkrótce przejdzie do historii. Nowelizacja warunków technicznych z września 2026 zakaże lokali użytkowych poniżej 25 m

katarzyna-bogucka
z
finwire.pl
dodany: 20.05.2026, 14:47:13
  • 140
  • #
    nieruchomosci
  • #
    patodeweloperka
  • #
    mieszkanie
  • #
    prawo
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
puretech
puretech
puretech 21.05.2026, 12:01:20 via Wykop
  • -1
@jakis_login: Twój pies może spędzać w takim kojcu całe życie, a ludzie nie są uwiązani w takiej małej kawalerce i niektórzy potrzebują mieszkanie tylko do spania i umycia się. Ja chciałbym taką tanią w utrzymaniu mikrokawalerkę jak miałem 18 lat i wkraczałem na rynek pracy bo mógłbym dorabiać się na coś większego, a potem mikrokawalerkę sprzedać i wyszedłbym na 0, a nie na minus kilkaset tysięcy za wynajem.

322

Kupujcie chińskie roboty - wasze dane powędrują do Pekinu za darmo

Kupujcie chińskie roboty - wasze dane powędrują do Pekinu za darmo

Towarzysze z Komunistycznej Partii Chin zawsze chętnie pokazują tańczące automaty.

Helikon
z
zmescience.com
dodany: 19.05.2026, 11:50:28
  • 187
  • #
    technologia
  • #
    roboty
  • #
    chiny
  • #
    cyberbezpieczenstwo
puretech
puretech
puretech 20.05.2026, 08:41:40 via Android
  • 1
Mnie to bardziej zastanawia czy da się zdalnie zapalić te cuda z akumulatorami. Przecież w czasie wojny wysłać instrukcje i wywołać masowe pożary w całym kraju to rewelacja dla kraju atakującego.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

826

Niepokojące wyniki sondażu CBOS Blisko 70% młodych Polek nie chce mieć dzieci

Aż 68 proc. Polek w wieku 18-45 nie planuje mieć dzieci. To wynik sondażu CBOS przeprowadzonego w drugiej połowie 2022 r.

DziobakPepe
z
wprost.pl
dodany: 17.05.2026, 12:52:28
  • 348
  • #
    demografia
  • #
    polska
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    dzieci
  • #
    rodzicielstwo
  • #
    dziecko
puretech
puretech
puretech 17.05.2026, 22:13:21 via Wykop
  • 2
@Taurus1989: nie trać czasu na dyskusję na tym z------m portalu gdzie pełno szczyli którzy g---o wiedzą o życiu.
puretech
puretech
puretech 17.05.2026, 22:38:52 via Wykop
  • 1
Najlepsze jak kobieta urodzi dzieci które zaraz po ukończeniu wyjadą na stałe z kraju i w takim przypadku to ta która nie miała dzieci mniej okradła społeczeństwo bo nie dostawała przez 800+, macierzyńskiego i innych dodatków oraz nie trzeba było wydawać na edukację. Oczywiście bez względu z jakich powodów ta pierwsza która nie miała dzieci i bez względu ile wpłaciła do ZUSu to w nagrodę będzie pracowała więcej o 5 lat. Ten
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1702

Oto z kogo składało się polsku jury przyznające Izraelowi 12 punktów na Eurowizj

Oto z kogo składało się polsku jury przyznające Izraelowi 12 punktów na Eurowizj

Krótko: Eliza Orzechowska, Filip Kuncewicz, Viki Gabor, Staś Kukulski, Wiktoria Kida, Jasiek Piwowarczyk, Maurycy Żółtański.

enterprize
z
eska.pl
dodany: 17.05.2026, 08:00:53
  • 216
  • #
    eurowizja
  • #
    cringe
  • #
    tvp
puretech
puretech
puretech 17.05.2026, 11:53:41 via Wykop
  • 26
Dlatego oni zarabiają miliony a ty jutro do pracy w sklepie za najniższą krajową


@zaq22: aleś mu d-----ł!!! Nie pozbiera się!

474

Abonament RTV miał zniknąć, a będzie wyższy. Znamy nowe stawki

Abonament RTV miał zniknąć, a będzie wyższy. Znamy nowe stawki

Abonament RTV miał zostać zlikwidowany. Już wiadomo, że zostanie, w dodatku będzie wyższy niż w tym roku. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła nowe stawki opłaty za posiadanie telewizora i radia. Będą obowiązywać od 1 stycznia 2027 r.

ochucki
z
fakt.pl
dodany: 14.05.2026, 22:25:03
  • 125
  • #
    krritv
  • #
    abonamentradiowotelewizyjny
  • #
    telewizja
  • #
    radio
  • #
    media
  • #
    polityka
puretech
puretech
puretech 15.05.2026, 11:32:01 via Wykop
  • 6
@xgre: abonament jest archaiczny bo wielu może unikać płacenia skoro nie podpisali z nikim umowy, a nowym niearchaicznym pomysłem jest ściąganie pieniędzy z każdego PITu więc tylko nieliczni się wywiną, a cała reszta również nieposiadająca odbiorników będzie musiała płacić. Często archaiczne ustawy są uczciwie skonstruowane, a im się marzy nowoczesność gdzie każdego bez wyjątku można okradać i tutaj dla przykładu można wspomnieć o kolejnym podatku od smartfonów pod pretekstem możliwości
puretech
puretech
puretech 15.05.2026, 11:36:40 via Wykop
  • 0
@pinochet: nie będzie abonamentu który płacą tylko ci co chcą ale będzie opłata audiowizualna którą zapłaci każdy który składa co roku PIT.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 15
  • Strona 1 z 15
  • >
  • Thais

Osiągnięcia

  • Gadżeciarz
    od 28.01.2025

    Gadżeciarz
  • Komentator
    od 01.08.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 27.01.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking