Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko194
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
puretech
puretech

puretech

Dołączył 1 rok i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1989
  • Znaleziska 1575
  • Mikroblog 414
  • Obserwujący 5
  • Obserwowane 0

491

Łukasz Żak miał w celi telefony i próbował wpływać na świadków

Łukasz Żak miał w celi telefony i próbował wpływać na świadków

Oskarżony o spowodowanie wypadku w Warszawie Łukasz Żak miał w celi dostęp do telefonów. Miała mu je zatrzymać Służba Więzienna. Próbował wpływać na zeznania ważnych świadków. Pytaliśmy, czy prokuratura sprawdziła, kto dostarczył Żakowi urządzenia. Śledczy odmówili odpowiedzi nawet na pytania o to,

motvik
z
onet.pl
dodany: 7 godz. i 47 min temu
  • 49
  • #
    kryminalne
  • #
    wydarzenia
  • #
    polska
  • #
    zabojstwo
  • #
    policja
puretech
puretech
puretech przed chwilą via Wykop
  • 0
@ryhu: ale że iphone 16 pro wszedł do d--y to podziwiam

541

Płacisz wyższy podatek za wodę niż za słodki napój. Cisowianka mówi dość i pozyw

Płacisz wyższy podatek za wodę niż za słodki napój. Cisowianka mówi dość i pozyw

Czy woda butelkowana powinna być opodatkowana wyżej niż część napojów słodzonych? Zagadnienie to od lat budzi kontrowers

starnak
z
bezprawnik.pl
dodany: 7 godz. i 59 min temu
  • 58
  • #
    handel
  • #
    ceny
  • #
    podatek
  • #
    vat
  • #
    woda
puretech
puretech
puretech 13 min temu via Wykop
  • 0
@elo345: raz widziałem jak żul się mył o 6 rano w takim ujęciu wody pitnej w Krakowie xD Innym razem pan gołąb też się tam mył.

2861

Będziemy zdy--ać w kolejkach? Rząd tnie kierunki lekarskie!

Będziemy zdy--ać w kolejkach? Rząd tnie kierunki lekarskie!

To nie żart. Ministerstwo Zdrowia wyhamowuje tempo rozwoju studiów lekarskich. Resort nie planuje już ani dalszego zwiększania liczby miejsc, ani nowych kierunków. W kolejnych latach limity mogą nawet zacząć spadać. "Nie ma potrzeby". Czy przyjdzie nam zdy--ać w kolejkach do lekarzy milionerów?

Z_dupy_strzelec
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 13 godz. i 5 min temu
  • 302
  • #
    lekarz100k
  • #
    lekarz500k
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    polska
puretech
puretech
puretech 10 godz. i 24 min temu via Wykop
  • 4
@BiznesJanusz: tymczasem ludzie wydają na psiecka czy inne zwierzęta nawet po kilka tysięcy miesięcznie (super inwestycja w zwierzaka który za kilkanaście lat i tak zdechnie) xD Nie ma dzieci więc cały kraj będzie się sypał ale do ludzi to nie dociera i wielu spełnia warunki do posiadania dzieci ale nie chcą ich mieć dla swojej wygody. Niestety ta wygoda będzie mieć konsekwencje w przyszłości.

I jeszcze dziwią się, że sprowadzamy

463

GTA VI - Wydanie fizyczne BEZ PŁYTY z grą - Tylko kod do pobrania

GTA VI - Wydanie fizyczne BEZ PŁYTY z grą - Tylko kod do pobrania

Rockstar jednak zawodzi "Fizyczna wersja Grand Theft Auto VI, zawierająca kod do pobrania gry wewnątrz opakowania, będzie dostępna od 12 listopada, aby umożliwić wcześniejsze pobranie gry."

TheFlashes
z
rockstargames.com
dodany: wczoraj, 10:52:58
  • 250
  • #
    gry
  • #
    konsole
  • #
    gta
  • #
    gta6
puretech
puretech
puretech wczoraj, 15:22:26 via Wykop
  • -1
GTA V też kupiłem w wersji cyfrowej i dała mi kilkaset albo kilka tysięcy zabawy za cenę kilku paczek papierosów czy tam kilku wyjść do kina. Może dla kolekcjonerów przydałaby się fizyczna wersja ale pozostali użytkownicy mają gdzieś jakieś płytki skoro i tak aktualna wersja gry jest na serwerach.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

773

Napoje 1,5l mogą kosztować ponad 10 zł. Rząd wraca z podwyżką opłaty cukrowej

Napoje 1,5l mogą kosztować ponad 10 zł. Rząd wraca z podwyżką opłaty cukrowej

Opłata cukrowa w Polsce ponownie w górę. Tym razem niektóre komponenty opłaty mogą wzrosnąć aż dziesięciokrotnie

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorgospodarczy.pl
dodany: przedwczoraj, 19:21:13
  • 263
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
puretech
puretech
puretech wczoraj, 12:28:52 via Wykop
  • 2
@voot: ja kupuję sporadycznie ale nie wiem z jakiejś racji mam płacić chociażby kilka złotych miesięcznie bo do otyłych nie należę. Za te pieniądze miała być walka z otyłością, a NIK wskazał, że pieniądze nie poszły na żadną walkę z otyłością, a poszły na przykład na wysokie pensje lekarzy.
puretech
puretech
puretech wczoraj, 12:35:05 via Wykop
  • 0
@Pan_Misio: bo trzeba zagłosować portfelem i na czas protestu nie kupować żadnych napojów gazowanych. Już po kilku dniach politycy musieliby się wycofywać ze swoich pomysłów, a dopóki ludzie będą kupować to oni będą testować ile można z nas jeszcze wycisnąć.
puretech
puretech
puretech wczoraj, 12:36:57 via Wykop
  • 0
@eko-port-karnowski: Przeczytałem ten komentarz i dawno nie widziałem takiego przykładnego goja niewolnika xD
puretech
puretech
puretech wczoraj, 12:41:13 via Wykop
  • 1
Nie rozumiem dlaczego podwyżka dotyczy też napojów bez cukru.


@prawd: Bo chodzi o pieniądze do budżetu, a nie o zdrowie obywateli. Kontrola NIK wykazała, że te pieniądze nie zostały spożytkowane na cel który był w założeniach tego podatku.

https://www.nik.gov.pl/najnowsze-informacje-o-wynikach-kontroli/oplata-cukrowa-i-od-alkoholu.html
puretech
puretech
puretech wczoraj, 15:10:43 via Wykop
  • 1
@dariusz-kujawa: ja też praktycznie nie piję ale zawsze jestem przeciwny podwyżkom podatków bo wtedy drożeje wszystko w około. Gdyby dzisiaj ludzie przerzucili się na zdrową żywność to zdziwiłbyś się jak ceny poszybowałyby w górę i na swoje soczyste owoce musiałbyś znacznie dłużej pracować. Poza tym nie każdy ma dostęp do sprawdzonych upraw i te owoce czy warzywa nie dają pewności, że są bezpieczne i nie powodują raka którego tak się

316

Arbitraż podatkowy: Dlaczego pielęgniarka płaci wyższe podatki, niż influencer?

Arbitraż podatkowy: Dlaczego pielęgniarka płaci wyższe podatki, niż influencer?

Polski milioner oddaje proporcjonalnie mniejszą część swojego dochodu na podatki i składki niż pielęgniarka na etacie. Nie dlatego, że oszukuje. Dlatego, że system mu na to pozwala, a nawet do tego zachęca. Ten mechanizm ma nazwę: arbitraż podatkowy.

czabata666
z
adam.jura-czarnecki.pl
dodany: wczoraj, 08:36:10
  • 86
  • #
    podatki
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    konfederacja
puretech
puretech
puretech wczoraj, 12:18:38 via Wykop
  • 1
@kwark64: bo gdyby wszyscy płacili tyle podatków co kasjerka to mielibyśmy taki muchosrańsk 2.0 bo na nic nie byłoby pieniędzy.

18

W tych zawodach zarabia się najwięcej. Już nie liczą się studia

W tych zawodach zarabia się najwięcej. Już nie liczą się studia

Nie wyższe wykształcenie, a fach to zdaniem specjalistów liczy się dziś na rynku pracy. Z analiz biura pośrednictwa pracy Personnel Service wynika, że rozwój sztucznej inteligencji i automatyzacji wzmocnił pozycję wykwalifikowanych specjalistów. Dobry elektryk może teraz zarobić nawet 26 tys. zł

kubaowo
z
rdc.pl
dodany: 22.06.2026, 09:42:17
  • 9
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    pieniadze
  • #
    studia
  • #
    szkola
  • #
    polska
puretech
puretech
puretech przedwczoraj, 13:34:51 via Wykop
  • 12
@krzysztof2033: robiłem trochę w budowlance i mogę potwierdzić to co piszesz. Teraz jak ludzie tracę pracę w korporacjach i nie mogą znaleźć to znajduje się dużo ludzi którzy polecają przebranżowić się na elektryka czy hydraulika, polecają jakieś płatne roczne szkoły, a ja staram się im oczy otwierać bo ludzie zaślepieni wierzą w lekką pracę i wysokie zarobki, a to g---o prawda. Nie wiem czy ludzie zdają sobie sprawę jak niewdzięczna

937

Lekarz medycyny zarobił w rok 4,3 mln zł. "Szczepiłem ludzi od rana do nocy"

Lekarz medycyny zarobił w rok 4,3 mln zł. "Szczepiłem ludzi od rana do nocy"

Lekarz medycyny ratunkowej zarobił w rok 4,3 mln zł. "Szczepiłem ludzi od rana do nocy" "Niczego nie ukradłem, ciężko pracowałem - mówi Robert Górski, lekarz pogotowia. Przez dwa lata pandemii zarobił blisko 6 mln zł. Ostatnio zarabia około miliona rocznie. Lekarz jest zielonogórskim radnym.

KONONOWlCZ
z
wykop.pl
dodany: przedwczoraj, 10:01:34
  • 118
  • #
    nfz
  • #
    szpital
  • #
    lekarz100k
  • #
    lekarz
  • #
    zielonagora
  • #
    lubuskie
puretech
puretech
puretech przedwczoraj, 12:52:02 via Wykop
  • 3
@ElonMuskKochamCie: Mogę powiedzieć, że znałem co najmniej 3 osoby które w czasach pandemii trafiły pod respirator i zmarły. Znam też historię jednego faceta którego rodzina stanowczo zabroniła użycia respiratora i lekarze uznali, że jak chcą żeby umarł to trudno i co się okazało? Facet wyszedł cały i zdrowy, oczywiście spędził ponad miesiąc w szpitalu i był w bardzo nieciekawym stanie oraz schudł kilkadziesiąt kilogramów i kilka miesięcy siedział na urlopie

420

Zdrowie czy kasa? Rząd podnosi opłatę za małpki aż 400%

Zdrowie czy kasa? Rząd podnosi opłatę za małpki aż 400%

Rząd Donalda Tuska planuje wprowadzić wyższą opłatę za tak zwane małpki, czyli małe butelki z alkoholem. Oficjalnie ma to być element walki z alkoholizmem Polaków. A nieoficjalnie? To może być próba zwiększenia wpływów do budżetu państwa, który jak wynika z danych jest w coraz gorszej kondycji.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 22.06.2026, 11:52:32
  • 251
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    wykop
  • #
    afera
puretech
puretech
puretech 22.06.2026, 23:09:00 via Android
  • 0
@FOTEL: tak swoją drogą to masz jakieś informacje o tych badaniach? Chciałbym poczytać jak ustalili, że akurat skutki kosztują budżet 7 razy więcej niż wpływy... Wydaje mi się to bardzo naciągane i trudne do obliczenia.
puretech
puretech
puretech 22.06.2026, 23:13:04 via Android
  • 1
@pushek0kruszek: następni w kolejce miłośnicy słodkich napojów bo opłata cukrowa ma iść drastycznie w górę.
puretech
puretech
puretech 22.06.2026, 23:16:47 via Android
  • 0
@Cztero0404: a pieniądze z tych podatków które miały iść na służbę zdrowia oraz walkę z otyłością poszły tak naprawdę do kieszeni pazernych lekarzy.

14

17 lat temu Steve Ballmer zbył Chrome jednym zdaniem.

17 lat temu Steve Ballmer zbył Chrome jednym zdaniem.

Będąc prezesem Microsoftu, Steve Ballmer uważał popularność Google Chrome za błąd statystyczny. Historia zweryfikowała jego słowa

uknot
z
gry-online.pl
dodany: 19.06.2026, 15:50:54
  • 24
  • #
    pcmasterrace
  • #
    microsoft
  • #
    chrome
  • #
    internet
  • #
    google
  • #
    komputery
puretech
puretech
puretech 22.06.2026, 14:51:05 via Wykop
  • -1
@caveflacon: O to ja nigdy nie byłem zadowolony z IE i próbowałem nawet Netscape Navigator ale jednak najlepsza i najszybsza przeglądarka z której korzystałem w tamtych latach to była Opera na własnym silniku która wyprzedzała konkurencję pod każdym względem o lata świetlne, na drugim miejscu był Firefox który jednak w tamtych latach działał u mnie ociężale ale dziś jest na pierwszym miejscu bo jednak wszystkie jego niedoskonałości naprawili na przestrzeni

2354

Kolejny lekarz milioner - Krapkowice i 1,49 MLN PLN

Kolejny lekarz milioner - Krapkowice i 1,49 MLN PLN

Kolejny lekarz milioner. Lekarz, radna powiatu Krapkowice Łączny dochod z działalności lekarskiej w 2025 - 1,49 MLN PLN

krolkolow
z
x.com
dodany: 22.06.2026, 07:51:41
  • 112
  • #
    lekarz100k
  • #
    lekarz
  • #
    nfz
  • #
    lekarze
  • #
    konowalposting
  • #
    konowal100k
puretech
puretech
puretech 22.06.2026, 12:26:40 via Wykop
  • 1
@hijack5671: System naczyń połączonych. Ci co wyciągali milionowe dotacje z UE też potem sypali kasą na kampanie wyborcze itd. Lekarze którzy siedzą w takim środowisku też pewnie "dzielą się" swoimi zarobkami. Ręka rękę myje.
WielkiNos
WielkiNos
21.06.2026, 10:15:20
  • 1108
Ten lekarz po prostu za mało zarabiał żeby wykonać coś więcej niż badanie powierzchowne. Wam też by się nie chciało bawić za grosze ¯\(ツ)/¯

#konowalposting #lekarz100k #lekarz #lekarski #prawo
WielkiNos - Ten lekarz po prostu za mało zarabiał żeby wykonać coś więcej niż badanie...

źródło: 1000132090

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

puretech
puretech
puretech 21.06.2026, 12:04:52 via Wykop
  • 30
@WielkiNos: Mój ojciec kilkanaście lat temu trafił do szpitala w takim stanie, że już po schodach ledwie chodził, a lekarz powiedział, że to nic takiego i przepisał paracetamol. Wychodząc od tego konowała od razu pojechaliśmy prywatnie i okazało się, że bezobjawowe zapalenie płuc i zagrożenie życia więc na kilka tygodni do szpitala. Gdybyśmy wtedy nie pojechali do szpitala to zapewne odszedłby w wieku 50 lat. Wystarczyło zbadać ale to przerosło
  • Odpowiedz

314

Google Earth ma teraz w przeglądarce darmowy symulator lotu. Można przelecieć na

Google Earth ma teraz w przeglądarce darmowy symulator lotu. Można przelecieć na

Google Earth zyskało pełnoprawny symulator lotu działający bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Największą atrakcją nowego narzędzia jest możliwość eksplorowania praktycznie dowolnego miejsca na Ziemi. Lot nad Wieżą Eiffla, Wielkim Kanionem, nowojorskim Manhattanem czy naszymi Tatrami zajmuje

stary_emigrant
z
ithardware.pl
dodany: 20.06.2026, 18:58:12
  • 75
  • #
    google
  • #
    earth
  • #
    symulatorylotnicze
  • #
    rozrywka
  • #
    komputery
puretech
puretech
puretech 21.06.2026, 11:01:11 via Wykop
  • 36
@vandrash: [ALT] + [F4]

39

W paczkach montował urządzenia do usuwania etykiet

W paczkach montował urządzenia do usuwania etykiet

34-latek nadawał wartościową paczkę, która nie docierała do odbiorcy, a sprawca żądał za jej rzekome zagubienie odszkodowania od firmy kurierskiej. Okazało się, że etykieta na paczce została zdalnie podmieniona, a w przesyłce zamiast drona czy kamery jest zainstalowane urządzenie podmieniające...

SorryGregory
z
malopolska.policja.gov.pl
dodany: 20.06.2026, 12:16:44
  • 6
  • #
    policja
  • #
    paczkomaty
  • #
    kurier
  • #
    oszustwo
puretech
puretech
puretech 21.06.2026, 10:50:25 via Wykop
  • 1
Do reklamacji dołączył fakturę zakupu drona z jednej z sieci marketów rtv/agd.

Szybko okazało się, że faktura jest sfałszowana. Sklep nigdy nie dokonał sprzedaży na figurujące na niej dane personalne.

Pomysł niegłupi ale z tą fakturą to d-----ł.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

thorgoth
thorgoth
19.06.2026, 09:56:19
  • 1292
Dziś do mnie zadzwonili scamerzy. Żałuje że nie nagrałem, bo zabawa była przednia.
Opisze schemat, bo może komuś się przyda.

1. Pierwszy telefon dość wcześnie rano, człowiek zaspany, przed kawą, nie każdy od razu musi zajarzyć że coś jest nie tak.
Telefon z numeru +48 227942868. Operator Polak, przedstawia się jakimś banalnym nazwiskiem, w moim wypadku "Adam Wiśniewski". Dzwoni niby z Providentu. Mówi, że bardzo mu przykro ale nie mogą udzielić mi pożyczki na
thorgoth - Dziś do mnie zadzwonili scamerzy. Żałuje że nie nagrałem, bo zabawa była p...

źródło: HK7UoaLXoAACc_a

Pobierz
  • 125
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

puretech
puretech
puretech 20.06.2026, 14:09:21 via Wykop
  • 1
@thorgoth: ale z------ś, ja ich trzymałem prawie godzinę xD
  • Odpowiedz

485

Podatek katastralny wprowadzą od 2027 r.

Podatek katastralny wprowadzą od 2027 r.

Artykuł z 18 czerwca. Będziecie płacić podatki już od pierwszego mieszkania ale za to odwrócono waszą uwagę sprawą zarobków i nagonką na lekarzy.

Anomalocaracid
z
infor.pl
dodany: 20.06.2026, 08:10:55
  • 210
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    bekazpodludzi
  • #
    medycyna
  • #
    nieruchomosci
  • #
    konowalposting
  • #
    polityka
puretech
puretech
puretech 20.06.2026, 10:58:06 via Wykop
  • 0
@jan-fifalski: co roku to powinno być wywalanych powiedzmy 10%-20% najgorzej ocenianych polityków.

457

Nie ma odwrotu. Nowy 15% podatek w ryczałcie uderzy w przedsiębiorców w 2027

Nie ma odwrotu. Nowy 15% podatek w ryczałcie uderzy w przedsiębiorców w 2027

Od 2027 roku część przedsiębiorców i wynajmujących zapłaci nowy 15-proc. podatku. To więcej niż biedni lekarze

FlyinCat
z
ksiegowosc.infor.pl
dodany: 18.06.2026, 11:00:55
  • 134
  • #
    przedsiebiorczosc
  • #
    lekarz100k
  • #
    nfz
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    afera
puretech
puretech
puretech 19.06.2026, 21:11:25 via Wykop
  • 1
Pretensje kierujcie do siebie.


@Luptr: ja nie głosowałem, a Ty pochwal się na kogo głosowałeś bo zawsze najłatwiej wytykać innym, że na kogoś głosowali.

1164

Trzaskowski nie chciał się spotkać z sygnalistą ws. afery szpitalnej!

"Prezydent Warszawy odpowiedział, że nie ma czasu się spotkać i poprosili żeby tę kwestię (Kacprzyka) mu napisać, lekarz napisał a 2 miesiące później został zwolniony

Hirch
z
x.com
dodany: 19.06.2026, 13:26:42
  • 121
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    afera
  • #
    polityka
  • #
    lekarz100k
  • #
    lekarz
puretech
puretech
puretech 19.06.2026, 15:53:40 via Wykop
  • 7
@kinlej: kandyzowany xD

343

Tysiące ton zużytych gaśnic wjechały do Polski. Zatrzymano Włocha

Tysiące ton zużytych gaśnic wjechały do Polski. Zatrzymano Włocha

Blisko trzy tysiące ton nielegalnie sprowadzonych do Polski odpadów głównie zużytych gaśnic to bilans działalności 43-letniego obywatela Włoch, prezesa małopolskiej spółki. Mężczyzna usłyszał aż 218 zarzutów i stanie przed sądem w Mysłowicach. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

ZobaczLink
z
rmf24.pl
dodany: 18.06.2026, 08:57:26
  • 51
  • #
    polska
  • #
    wlochy
  • #
    smieci
  • #
    kryminalne
  • #
    malopolska
  • #
    europa
puretech
puretech
puretech 18.06.2026, 23:38:50 via Wykop
  • 6
Grozi mu nawet 10 lat więzienia lub 100 zł grzywny.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

476

Prawie 40% Polaków ma problem z rozumieniem tekstu. To cichy hamulec gospodarki

Prawie 40% Polaków ma problem z rozumieniem tekstu. To cichy hamulec gospodarki

Polacy wypadli najgorzej w tekstach kompetencji dorosłych wśród wszystkich państw członkowskich OECD.

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorgospodarczy.pl
dodany: 18.06.2026, 08:46:16
  • 223
  • #
    polska
  • #
    nauka
  • #
    ekonomia
puretech
puretech
puretech 18.06.2026, 23:35:26 via Wykop
  • 19
Czyli nadal 70% Polaków nie ma tego problemu!
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 16
  • Strona 1 z 16
  • >

Osiągnięcia

  • Gadżeciarz
    od 28.01.2025

    Gadżeciarz
  • Komentator
    od 14.06.2026

    Komentator
  • Rocznica
    od 27.01.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking