Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko169
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
prawd
prawd

prawd

Dołączył 9 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3289
  • Znaleziska 3233
  • Mikroblog 56
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 2

198

"Czeka go proces". Pełnomocnik Dawida Kacprzyka ostrzega byłego ordynatora

"Czeka go proces". Pełnomocnik Dawida Kacprzyka ostrzega byłego ordynatora

Pełnomocnik Kacprzyka, mecenas Jacek Dubois zapowiedział pozew przeciwko byłemu ordynatorowi oddziału chirurgii w Szpitalu Południowym w Warszawie. - Jeżeli w ciągu najbliższych godzin Emil Jędrzejowski nie odwoła zniesławiających, oszczerczych i nieprawdziwych informacji wówczas czeka go proces

freedomseeker
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 22 godz. i 12 min temu
  • 68
  • #
    afera
  • #
    szpital
  • #
    lekarz
  • #
    polska
  • #
    prawo
prawd
prawd
prawd 15 godz. i 40 min temu via Wykop
  • -6
co prawda po rozwodzie ale to nic nie zmienia


@NoName4891: nie zmienia chyba jak ma się klapki na oczach

757

Napoje 1,5l mogą kosztować ponad 10 zł. Rząd wraca z podwyżką opłaty cukrowej

Napoje 1,5l mogą kosztować ponad 10 zł. Rząd wraca z podwyżką opłaty cukrowej

Opłata cukrowa w Polsce ponownie w górę. Tym razem niektóre komponenty opłaty mogą wzrosnąć aż dziesięciokrotnie

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorgospodarczy.pl
dodany: przedwczoraj, 19:21:13
  • 262
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
prawd
prawd
prawd 21 godz. i 54 min temu via Wykop
  • 0
Nie rozumiem dlaczego podwyżka dotyczy też napojów bez cukru. Zamiast zmienić nawyki żywieniowe, mamy tylko skok na kasę...
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

325

Skandaliczne ekwiwalenty w mundurówce. Ponad 84 miliony złotych poszły na zaległ

Skandaliczne ekwiwalenty w mundurówce. Ponad 84 miliony złotych poszły na zaległ

W Polsce pracownicy muszą wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy do 30 września. Jeśli tego nie zrobią to dni wolne przepadają. Nie wszędzie ten przepis obowiązuje. Są zawody, w których liczba dni zaległego urlopu rośnie z roku na rok. To powoduje, że w momencie odejścia z pracy taki pracownik może

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 22.06.2026, 09:33:20
  • 64
  • #
    polska
  • #
    policja
  • #
    wojsko
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
prawd
prawd
prawd przedwczoraj, 08:13:19 via Wykop
  • 20
Przecież dni wolne wcale nie przepadają, jakiś tuman to pisał...
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

306

Czy 25% ruchu w polskich social mediach to boty i płatne trolle?

Czy 25% ruchu w polskich social mediach to boty i płatne trolle?

TL:DR: W ciągu trzech tygodni nagle 26% komentarzy krytykuje decyzję o odebraniu orderu Zełeńskiemu, gdy pod koniec maja było to zaledwie 2,6%. Szybka obserwacja: Gdy 29 maja prezydent Karol Nawrocki ogłosił propozycję odebrania orderu Orła Białego prezydentowi Ukrainy, 97% wpisów w polskich mediach

Manah
z
wykop.pl
dodany: 21.06.2026, 20:07:36
  • 125
  • #
    ukraina
  • #
    4konserwy
  • #
    konfederacja
  • #
    polityka
  • #
    afera
prawd
prawd
prawd 22.06.2026, 13:37:46 via Wykop
  • 0
A może to właśnie płatne konta z Rosji lobbowały za odebraniem tego orderu, gdy już to się udało to ich aktywność trochę spadła bo po co je dalej opłacać? Teza trochę z d--y, zwłaszcza że mleko już się rozlało.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

40

Czarne dziury starsze niż Wszechświat? Naukowcy mówią o "kosmicznym odbiciu"

Czarne dziury starsze niż Wszechświat? Naukowcy mówią o "kosmicznym odbiciu"

Badacze z Uniwersytetu w Portsmouth przekonują, że część czarnych dziur mogła powstać jeszcze przed Wielkim Wybuchem w epoce poprzedzającej znaną dziś ekspansję kosmosu. Taka możliwość miałaby znaczenie nie tylko dla teorii o wczesnym Wszechświecie.

teamoldMma9Xx
z
benchmark.pl
dodany: 21.06.2026, 16:40:38
  • 20
  • #
    ciekawostki
  • #
    wszechswiat
  • #
    fizyka
  • #
    nauka
prawd
prawd
prawd 22.06.2026, 10:28:03 via Wykop
  • 2
Uczeni przescigaja sie w tworzeniu nowych teorii.


@petarded: jak już to w tym kontekście bardziej hipotez.

489

Niejasna przeszłość sygnalisty ze Szpitala Południowego, m.in. handel dyplomami

Niejasna przeszłość sygnalisty ze Szpitala Południowego, m.in. handel dyplomami

Były ordynator oddziału chirurgii Szpitala Południowego w Warszawie, który był sygnalistą w sprawie Dawida Kacprzyka, jest w sporze z placówką o ponad pół miliona zł. Lekarz ma także być zamieszany w sprawę handlu dyplomami MBA, m.in. dla Roberta Lewandowskiego. Twierdzi że nie zna Nawrockiego, choć

spere
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 21.06.2026, 08:04:45
  • 89
  • #
    polska
  • #
    afera
  • #
    lekarz
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    warszawa
prawd
prawd
prawd 21.06.2026, 20:15:05 via Wykop
  • -2
Nie jest ważne co powiedział sygnalista, ale ale jaki on jest i ile sam ma za uszami.


@abomito-toto: czyli rozumiem o murańskim postać znana też tak mówiłeś podczas wyborów prezydenckich? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
prawd
prawd
prawd 22.06.2026, 09:35:41 via Wykop
  • -3
@abomito-toto: co ja mam ci pokazywać skoro się pytam? Pamiętam że o nawrockim też mówiono, że jest sutenerem, ale ludzie jakoś nie dali temu wiary, bo wypowiadał się o tym znany farmazoniarz murański. Dlatego właśnie dość istotne jest kto mówi, a nie tylko co mówi. Skoro facet sam robi jakieś wały z lewymi dyplomami, bierze kasę za dyżury na które się nie stawia i jest w jawnym konflikcie POLITYCZNYM z

1070

Salonik VIP w Gliwicach. Straż miejska w akcji

Salonik VIP w Gliwicach. Straż miejska w akcji

Wydzielone pomieszczenie, zastawiony stół i Straż Miejska pilnująca drzwi przed mediami. Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Gliwicach przygotowano zamknięty poczęstunek dla urzędników i radnych. Z luksusów nie mogli skorzystać obecni na miejscu mieszkańcy.

jassssss
z
youtube.com
dodany: 20.06.2026, 07:08:21
  • 161
  • #
    ko
  • #
    po
  • #
    budka
  • #
    osmiorniczki
  • #
    trzaskowski
  • #
    tusk
prawd
prawd
prawd 20.06.2026, 13:48:04 via Wykop
  • 12
Pisory już naprawdę nie mają się do czego dosrać, zaraz zamiast faktycznego wyjaśnienia kwestii nierejestrowania czasu pracy przez lekarzy będziemy mieć zmęczenie materiału przez Polaków i ostatecznie nie zmieni się nic ( ͡° ͜ʖ ͡°) brawo za wrzucanie takiego gówna, zakop.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

777

Profesor o szpitalach: dlaczego mam siedzieć w tej samej kolejce?

Profesor o szpitalach: dlaczego mam siedzieć w tej samej kolejce?

Pozornie krzyk przeciwko tzw. "salonikom VIP" w zakładach leczniczych to krzyk w obronie sprawiedliwości społecznej. Poz

Wouxus
z
money.pl
dodany: 19.06.2026, 12:03:02
  • 130
  • #
    szpital
  • #
    lekarze
  • #
    nfz
  • #
    tusk
  • #
    po
  • #
    polska
prawd
prawd
prawd 19.06.2026, 17:42:21 via Wykop
  • 0
Akurat dobrze pisze tylko dlaczego przywilejami mają cieszyć się lekarze, a nie wszyscy pracujący? Ja też pracuję i składki mam większe niż lwia większość, a gdy już muszę iść do lekarza, to muszę iść prywatnie bo za czekanie w przychodni kilka godzin nikt mi nie zapłaci...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

439

Pieszy został potrącony przez nastolatka na hulajnodze, a po miesiącu dostał mandat

Pieszy został potrącony przez nastolatka na hulajnodze, a po miesiącu dostał mandat

Pieszy ma zawsze pierwszeństwo, zwłaszcza na chodniku? Chyba każdy z nas tak pomyśli. W ten sposób myślał także pan Robe

starnak
z
bezprawnik.pl
dodany: 18.06.2026, 11:56:07
  • 109
  • #
    hulajnoga
  • #
    pieszy
  • #
    policja
  • #
    nastolatki
  • #
    mandat
prawd
prawd
prawd 19.06.2026, 07:42:36 via Wykop
  • -11
pieszy idzie spokojnie chodnikiem


@real_scoria: nie idzie chodnikiem tylko wchodzi na chodnik z wnęki, w takiej sytuacji jest to włączenie się do ruchu i należy ustąpić pierwszeństwo.
prawd
prawd
prawd 19.06.2026, 07:44:40 via Wykop
  • -15
Z artykułu wynika, że facet wychodził z jakiejś wnęki, czyli de facto włączał się do ruchu, w takiej sytuacji należy ustąpić pierwszeństwo. Bez nagrania trudno tutaj ocenić jak naprawdę było.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

prawd
prawd
prawd 19.06.2026, 08:51:41 via Wykop
  • -11
Można w takim razie zastosować te zasady też dla pieszego?


@stivenus: myślę że nie wprost chociaż pewne zasady ruchu drogowego mają też przełożenie na ruch pieszych - ruch prawostronny (choć wprost nie obowiązuje i możesz iść lewą stroną chodnika, ale w przypadku ruchu kolizyjnego z innymi pieszymi powinieneś zejść na prawą stronę), zachowanie ostrożności i szczególnej ostrożności itp. Dlatego wychodząc z jakiejś wnęki pieszy powinien się najpierw rozejrzeć.
prawd
prawd
prawd 19.06.2026, 12:01:29 via Wykop
  • -4
Chodzenie po chodniku nie jest uregulowane żadnymi przepisami. Można chodzić dowolnie.


@dziedzicpruski: nie jest to prawda bo pieszych bezpośrednio obowiązuje chociażby zasada zachowania ostrożności. Wtargnięcie pod jadącą hulajnoge z wnęki nie spełnia tej zasady.
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/prawo-o-ruchu-drogowym-16798732/art-3
prawd
prawd
prawd 19.06.2026, 15:25:45 via Wykop
  • -1
Kto, kierując rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego albo poruszając się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch na drodze dla pieszych, nie porusza się z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego lub nie ustępuje pierwszeństwa pieszemu, podlega karze grzywny albo karze nagany.


@Bohusz: No i pełna zgoda, koleś na hulajnodze powinien dostać mandat za zbyt dużą prędkość, jeśli faktycznie jechał za szybko. Nie wyklucza to natomiast, że pieszy nie był sprawcą
prawd
prawd
prawd 19.06.2026, 15:27:54 via Wykop
  • -1
Ostrożność tak, paranoja nie.

"Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze mają prawo liczyć, że inni uczestnicy tego ruchu przestrzegają przepisów ruchu drogowego".


@dziedzicpruski: No i co z tego wynika? Tak samo pieszy jak i dzieciak na hulajnodze mogą się na to powołać - pieszy z powodu prędkości a hulajnożysta z powodu niezachowania ostrożności przez pieszego.
prawd
prawd
prawd 19.06.2026, 17:01:11 via Wykop
  • -2
@Bohusz: No obejrzałem - mało co tam widać ale facet nie rozglądał się wychodząc zza wnęki, po prostu wyszedł na bardzo wąski chodnik. Hulajnogą też raczej pędziła, chociaż po samym filmie ciężko określić prędkość. Więc jak dla mnie pieszy jest przynajmniej współwinny wypadku.

1887

Cały zarząd warszawskiego Szpitala Południowego został odwołany.

Cały zarząd warszawskiego Szpitala Południowego został odwołany.

Cały zarząd warszawskiego Szpitala Południowego został odwołany - przekazał w czwartek prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Decyzja zapadła na wniosek włodarza miasta.

ocynkowanyodpornynahejt
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 18.06.2026, 14:38:42
  • 269
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    nfz
  • #
    lekarz
  • #
    szpital
prawd
prawd
prawd 19.06.2026, 07:23:56 via Wykop
  • 2
możesz robić fikołki, ale 500+ czy teraz 800+ realnie pomogło najuboższym.


@ocynkowanyodpornynahejt: nakradli miliony, Polaczkowi dali 500 złotych które wcześniej i tak pobrali z jego podatków albo pożyczyli na jego rachunek, a ten się cieszy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ten kraj nadaje się tylko do bycia pod butem okupanta...

2683

Przyszła lekarka spowodowała wypadek- zginęły 3 osoby. Nie trafi do więzienia

Przyszła lekarka spowodowała wypadek- zginęły 3 osoby. Nie trafi do więzienia

Sąd w Zgierzu najpierw, 8 lipca 2025 roku, wstrzymał wykonanie kary, a 16 września odroczył jej wykonanie na okres trzech miesięcy. Wskazał, że musi ona odbyć staż zawodowy w tym okresie. Tym razem sąd zgodził się na odroczenie kary na rok po opinii biegłego lekarza psychiatry.

vingrosz
z
tvn24.pl
dodany: 10.06.2026, 06:55:29
  • 370
  • #
    lekarz100k
  • #
    konowalposting
  • #
    medycyna
  • #
    prawo
  • #
    majtczak
  • #
    mordercy
prawd
prawd
prawd 10.06.2026, 09:29:59 via Wykop
  • 11
pobicie bylo celowe, a tutaj mamy nieumyslne spowodowanie wypadku drogowego


@Aster1981: właśnie to nasze prawo jest trochę ewenementem na skalę Europejską. Jednak powinno się zakładać, że ludzie są dorośli i potrafią przewidzieć skutki swoich działań, na przykład że jak z----------z autem dużo ponad limit to jest spora szansa, że stracisz panowanie nad pojazdem i kogoś zabijesz, a nie zasłaniać się nieumyślnością. Na tej zasadzie to mogę się tłaczyć że co
prawd
prawd
prawd 10.06.2026, 22:01:21 via Wykop
  • 2
To byl wypadek spowodowany nieumyslnie. Co do tego akurat nie ma watpliwosci.


@Aster1981: w świetle prawa tak. Natomiast każdy zdrowo myślący człowiek jest w stanie przewidzieć, że jeżdżenie brawurowo utrudnia kontrolę nad pojazdem, a to prowadzi do śmiertelnych wypadków, tylko po prostu ma to w dupie. Nieumyślne spowodowanie powinno być tylko w wypadku, gdy nie da się przewidzieć skutków jakichś działań, np samochód był uszkodzony i nie zadziałał hamulec.

Spytam
prawd
prawd
prawd 11.06.2026, 06:59:28 via Wykop
  • 1
@kristoflampart: fajny i merytoryczny komentarz! Właśnie w tym rzecz - zamiar ewentualny też jest formą winy umyślnej i tak powinny być traktowane wypadki przy rażącym naruszeniu przepisów.

1733

Dla kobiet dzień wolny na "bolesną menstruacje", a dla mężczyzn? Nic

Dla kobiet dzień wolny na "bolesną menstruacje", a dla mężczyzn? Nic

Non stop czytam na wykopie, że posłowie konfy walczą o prawa mężczyzn. Tymczasem Józefaciuk podejmuje rzeczywiste działania gdy posłowie Konfederacji wyśmiewają temat. Wykop chyba powinien zrewidować swoje poglądy

Placi
z
facebook.com
dodany: 09.06.2026, 10:40:17
  • 421
  • #
    prawamezczyzn
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    niebieskiepaski
  • #
    polityka
prawd
prawd
prawd 10.06.2026, 05:24:34 via Wykop
  • -3
@Placi: co do zrównania to też nie do końca prawda, bo chcieli go podnieść kobietom do 65 i mężczyznom do 67, gdzie patrząc na długość życia to jak już powinno być odwrotnie.
prawd
prawd
prawd 10.06.2026, 06:45:05 via Wykop
  • -1
@Placi: racja, jednak źle pamiętałem. Natomiast trochę nie w porządku było podnoszenie wieku mężczyznom i to dużo szybciej niż kobietom do docelowego pułapu, co w praktyce jeszcze bardziej pogłębiało nierównosci patrząc na TTŻ. Jednak żeby było sprawiedliwie powinno najpierw zrownac się ten wiek, a potem podnosić wszystkim. I pewnie społecznie byłoby to łatwiejsze.
prawd
prawd
prawd 10.06.2026, 07:04:04 via Wykop
  • 3
@Placi: zgadzam się, chociaż szczerze mówiąc byłbym raczej za rozdzieleniem tablic trwania życia, mając na uwadze że mamy 2 osobne systemy emerytalne dla kobiet I mężczyzn.

590

Mentzen nie odpuszcza artystom. Zamieścił nowy wpis. "Na to mam płacić?"

"To jest ta wielka sztuka, której nie rozumiem, bo jestem głupkiem bez wykształcenia i wrażliwości? To autorce tego mam zapewnić emeryturę? Serio?" napisał Sławomir Mentzen, zamieszczając jedną z prac Gosi Bartosik.

rybak_fischermann
z
onet.pl
dodany: 06.06.2026, 10:37:02
  • 240
  • #
    mentzen
  • #
    polityka
  • #
    kultura
  • #
    pieniadze
  • #
    emerytura
  • #
    sztuka
prawd
prawd
prawd 07.06.2026, 05:34:43 via Wykop
  • -4
Tutaj masz rządowy serwis i wszystko wypisane czarno na białym


@fonderal: No i jest tam zupełnie co innego niż te jachty o których tak namiętnie gadała republika ( ͡° ͜ʖ ͡°)

587

W ramach SAFE stawiamy na miny z polskiej fabryki

W ramach SAFE stawiamy na miny z polskiej fabryki

Armia kupuje polskie Baobaby-K (pojazdy do szybkiego stawiania pól minowych) oraz polskie miny MN-123. Te zakupy pokazują, że lekcje z wojny na Ukrainie zostały przez rząd odrobione

Sabr
z
radar.rp.pl
dodany: 03.06.2026, 12:37:08
  • 138
  • #
    wojsko
  • #
    polska
  • #
    safe
  • #
    gospodarka
  • #
    wojna
prawd
prawd
prawd 03.06.2026, 18:55:03 via Wykop
  • -3
Ale Stanowskie i republiki końca problemu nie ogłosili, zatem czy ci się podoba czy nie, problem istnieje ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@niecodziennyszczon: bo stanowskie wolą robić materiał że polityk siatkę przerzucał przez płot ( ͡° ͜ʖ ͡°) a że KO realnie zabezpieczyło granicę, zamiast robić lewy biznes na wizach, to już im przez gardło nie przejdzie ( ͡° ͜ʖ ͡

668

Kibole wparowali na mecz dzieci. 10-latek ma złamaną rękę

Kibole wparowali na mecz dzieci. 10-latek ma złamaną rękę

Skandaliczne sceny na sobotnim meczu juniorów rocznika 2011 Broń Radom - Radomiak. Na stadion wtargnęli pseudokibice i doszło do bójki. Najbardziej ucierpiał 10-letni chłopiec kibicujący Radomiakowi. Ma złamaną rękę. Policja zabezpiecza nagrania i szuka sprawców.

motvik
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 02.06.2026, 09:16:52
  • 145
  • #
    kryminalne
  • #
    wydarzenia
  • #
    patologia
  • #
    sport
  • #
    polska
prawd
prawd
prawd 03.06.2026, 01:47:40 via Wykop
  • -1
Ciekawe czy byli pod wpływem, może jakiś snus wjechał?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1309

Chwilówki Błaszczaka

Chwilówki Błaszczaka

Kredyty na zakup broni za równowartość prawie 200 miliardów złotych w obcej walucie, w większości w euro i w dodatku zaciągnięte w europejskich bankach. To warunki na których PiS, kilka lat temu kupował sprzęt wojskowy!

xsi1
z
youtube.com
dodany: 01.06.2026, 16:40:47
  • 244
  • #
    bekazpisu
  • #
    pis
  • #
    polska
  • #
    4konserwy
  • #
    polityka
prawd
prawd
prawd 02.06.2026, 07:45:15 via Wykop
  • 22
Hipokryci, najgorzej że dla własnego poparcia są skłonni poświęcić nasze bezpieczeństwo..
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

prawd
prawd
prawd 02.06.2026, 08:01:11 via Wykop
  • 37
@FeyNiX: akurat ten materiał idealnie pokazuje, kto tu jest sektą ( ͡° ͜ʖ ͡°) pisiory same brały chwilówki w euro, ale prędzej spalą się na stosie niż pochwalą premiera Tuska ( ͡° ͜ʖ ͡°)
prawd
prawd
prawd 02.06.2026, 22:08:19 via Wykop
  • 0
@tom-bee: No jak widać jakaś jest - platforma nie szczekała gdy pis zbroił nas za kredyty w obcej walucie, bo szanują jakieś elementarne wartości jak bezpieczeństwo kraju. Jest polityka i jest zbydlęcenie w wykonaniu piss.

599

Skarbówka potwierdza że prawo jest dla bogatych

Skarbówka potwierdza że prawo jest dla bogatych

Fundacja rodzinna sposobem na uniknięcie podatków? Skarbówka daje zielone światło

PIAN--A_A--KTYWNA
z
fxmag.pl
dodany: 01.06.2026, 07:07:27
  • 111
  • #
    prawo
  • #
    polska
prawd
prawd
prawd 02.06.2026, 05:36:14 via Wykop
  • 0
jak dzisiaj widzimy Nawrocki aż takim psem PiSu nie jest


@Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz: widać właśnie coś odwrotnego ( ͡° ͜ʖ ͡°) nawet sędziów tk nie zaprzysięża gdzie to jest jego psi obowiązek.

607

Jaja. Adwokat z Warszawy zatrzymany ws. fałszywych zamachów

Jaja. Adwokat z Warszawy zatrzymany ws. fałszywych zamachów

Policja zatrzymała warszawskiego adwokata Macieja Z., który miał zawiadamiać o fałszywych zamachach m.in. na prezydenta Karola Nawrockiego oraz szefa MSZ Radosława Sikorskiego. Jak informuje TVN24, sprawa nie ma bezpośredniego związku ze sprawą fałszywego pożaru w mieszkaniu matki prezydenta.

Poludnik20
z
rp.pl
dodany: 31.05.2026, 05:19:45
  • 141
  • #
    adwokat
  • #
    poli
  • #
    prawnik
  • #
    prawnicy
  • #
    policja
  • #
    kryminalne
prawd
prawd
prawd 01.06.2026, 09:43:14 via Wykop
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

379

Euro miało chronić Grecję. Badania pokazują, że mogło pogłębić jej kryzys

Euro miało chronić Grecję. Badania pokazują, że mogło pogłębić jej kryzys

Grecki kryzys nie był tylko historią długu publicznego. Euro obniżyło koszt finansowania, napędziło boom kredytowy, a później zmusiło Grecję do bolesnej dewaluacji wewnętrznej

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorgospodarczy.pl
dodany: 29.05.2026, 13:14:31
  • 125
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
prawd
prawd
prawd 30.05.2026, 10:13:17 via Wykop
  • -4
Wniosek z artykułu jest taki, że Grecki kryzys był spowodowany zbyt tanim kredytem, bo gdyby był droższy, to już nie zadłużaliby się pod kurek ( ͡° ͜ʖ ͡°) a może jednak winni są politycy i durni ludzie, którzy dają się mamić obietnicami w stylu "pis wam da", gdzie wiadomo że da z kredytu?
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

prawd
prawd
prawd 30.05.2026, 12:05:40 via Wykop
  • 0
@DivadRed: Oczywiście że jest, o ile potrafi się czytać ze zrozumieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

657

58% Ukraińców popiera militarne wsparcie Polski w razie ataku Rosji

58% Ukraińców popiera militarne wsparcie Polski w razie ataku Rosji

Wbrew skarpetosceptycznym narracjom 58 procent Ukraińców poparłoby udział Sił Zbrojnych Ukrainy w obronie Polski - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Rating Group. Wśród ankietowanych największe poparcie uzyskały państwa bałtyckie, a absolutnym liderem jest Litwa.

otonavauni
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 28.05.2026, 16:39:05
  • 228
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    wojna
  • #
    wojsko
  • #
    geopolityka
prawd
prawd
prawd 29.05.2026, 06:27:55 via Wykop
  • 3
@Ch4d: zapomniałeś o tym, uśmiechał się ale się nie cieszył ( ͡° ͜ʖ ͡°)
prawd - @Ch4d: zapomniałeś o tym, uśmiechał się ale się nie cieszył ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: 1701309799

Pobierz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 01.07.2020

    Komentator
  • Rocznica
    od 13.06.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking