Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko165
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
brodatykarzel
brodatykarzel

brodatykarzel

Dołączył 10 lat i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 818
  • Znaleziska 786
  • Mikroblog 32
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 2

303

Dentyści bez granic

Dentyści bez granic

Portal Forsal.pl zwrócił uwagę na zjawisko, o którym wielu pacjentów w Polsce nie ma pojęcia: część zabiegów stomatologicznych, za które w prywatnych gabinetach płaci się setki złotych, może być wykonana bezpłatnie w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.

marbar4241
z
gazetatrybunalska.info
dodany: 05.03.2026, 18:40:50
  • 69
  • #
    gazetatrybunalska
  • #
    dentysta
  • #
    stomatolog
  • #
    ochronazdrowia
  • #
    lekarz
  • #
    biznes
brodatykarzel
brodatykarzel
brodatykarzel 06.03.2026, 21:51:41 via Wykop
  • 0
No tak tylko że do dziś opowiadam jak poszedłem do dentysty na wizytę kontrolną i wyglądało to tak
- chciałbym się zapisać na wizytę kontrolną
- na NFZ czy prywatnie?
- NFZ
- no to niestety mam zapchane wszystkie terminy, najbliższy za 3 tygodnie
- a prywatnie?
- proszę siadać
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

297

Kalifornia chce wprowadzić prawo by System Operacyjny weryfikował wiek [ENG]

Kalifornia chce wprowadzić prawo by System Operacyjny weryfikował wiek [ENG]

Kalifornia chce nakazać by Systemy Operacyjne weryfikowały wiek użytkownika. Na najnowszym Windows jest to możliwe, ale np Linux nie posiada takiej funkcji (i jest to po części sprzeczne z ideą tego systemu). Zakażą Linuxa w Kalifornii?

severh
z
pcgamer.com
dodany: 03.03.2026, 07:30:56
  • 103
  • #
    technologia
  • #
    prawo
  • #
    usa
  • #
    linux
  • #
    komputery
brodatykarzel
brodatykarzel
brodatykarzel 03.03.2026, 22:14:13 via Wykop
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

541

Psy pomagają ludziom bezinteresownie, koty głównie dla korzyści

Psy pomagają ludziom bezinteresownie, koty głównie dla korzyści

Badania wykazały, że psy wykazują prospołeczną motywację do pomocy ludziom, nawet bez nagrody. W eksperymentach 75% psów i dzieci pomogło opiekunowi odnaleźć przedmiot, podczas gdy koty robiły to rzadko i głównie we własnym interesie. Świadczy to o unikalnej więzi psów z człowiekiem.

matixrr
z
sciencedirect.com
dodany: 01.03.2026, 18:54:44
  • 170
  • #
    psy
  • #
    koty
  • #
    zwierzaczki
  • #
    zwierzeta
  • #
    ciekawostki
  • #
    dzieci
brodatykarzel
brodatykarzel
brodatykarzel 02.03.2026, 15:37:15 via Wykop
  • 0
ale jak tym się kierujesz przy wyborze zwierzaka to wybierasz zwierzę dla korzyści a nie bezinteresownie i teraz ty jesteś tym złym
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1580

Google jednak zablokuje instalowanie "niezweryfikowanych" aplikacji na Android

Google jednak zablokuje instalowanie "niezweryfikowanych" aplikacji na Android

Twórcy aplikacji nawet bezpośrednio pobieranych będą musieli zapłacić i zweryfikować się poprzez wysłanie skanu dowodu do Googla, który będzie decydować, które aplikacje "twój" telefon będzie mógł uruchamiać. Po poprzedniej krytyce obiecali obejście, ale nie będzie dostępne przed blokadą

Izanagi013
z
f-droid.org
dodany: 27.02.2026, 09:29:28
  • 413
  • #
    android
  • #
    programowanie
  • #
    programista15k
  • #
    it
  • #
    technologia
brodatykarzel
brodatykarzel
brodatykarzel 27.02.2026, 14:35:23 via Wykop
  • 14
@KurczakGangBango: wręcz przeciwnie, żeby zachęcić do tworzenia apek szybko znieśli opłaty i oferowali darmową dystrybucję i hosting. To był jedyny sklep który nie kosztował pieniędzy, do tego dawali po kilkaset złotych cashbacku na smartfony z windowsem. Sporo dopłacali żeby spopularyzować swój system. To był całkiem dobry system a moim zdaniem głównym powodem dla którego upadł było to że... nie dało się ustawić tapety. To był powód który wszyscy na starcie

313

Meta uwalnia React. Framework przechodzi pod skrzydła Linux Fundation

Meta uwalnia React. Framework przechodzi pod skrzydła Linux Fundation

React, najpopularniejszy framework front-end JavaScript nie będzie już podlegał Meta, ale będzie rozwijany pod nadzorem nowo powołanej React Foundation, działającej przy wsparciu Linux Foundation. Według badania State of JavaScript 2025 z Reacta korzysta 85 procent programistów front-end JavaScript.

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 25.02.2026, 17:42:36
  • 117
  • #
    programowanie
  • #
    informatyka
  • #
    informacje
  • #
    komputery
  • #
    javascript
  • #
    technologia
brodatykarzel
brodatykarzel
brodatykarzel 25.02.2026, 21:24:32 via Wykop
  • -5
No to po nim bez finansowania mety. A tak serio to nie płakałbym bo tragiczny framework, pisanie stron nigdy nie było tak nieintuicyjne. Nie że go nie kumam, bo piszę w nim od lat, ale jak już się trafi bug to powodzenia z debugowaniem
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

brodatykarzel
brodatykarzel
brodatykarzel 25.02.2026, 21:27:14 via Wykop
  • 2
@kwanty: co ciekawe PHP był na początku językiem szablonów, szablony stawały się coraz bardziej złożone, ludzie wkładali w środek pełno logiki, aż w końcu powstał w nim inny język szablonów...
brodatykarzel
brodatykarzel
brodatykarzel 25.02.2026, 21:28:15 via Wykop
  • -5
@ultraknur3001: tylko svelte

561

Skandal w aptekach! Sfałszowały Octenisept w sprzedaży

Skandal w aptekach! Sfałszowały Octenisept w sprzedaży

Preparat był nielegalnie rozlewany bezpośrednio w aptekach i sprzedawany pacjentom jako pełnowartościowy lek - wynika z komunikatu GIF.

kasia-nowak85
z
gazetaprawna.pl
dodany: 20.02.2026, 17:58:01
  • 125
  • #
    polska
  • #
    informacje
  • #
    zdrowie
  • #
    ciekawostki
  • #
    wiadomosci
  • #
    medycyna
brodatykarzel
brodatykarzel
brodatykarzel 21.02.2026, 15:59:04 via Wykop
  • 6
W ogóle na tym polegał zawód farmaceuty że dozowali i przygotowują leki na miejscu, w wielu krajach tak to właśnie wygląda - masz odmierzoną porcję leku czy antybiotyku. W polsce to tylko ekspedient podający kartoniki.
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

brodatykarzel
brodatykarzel
brodatykarzel 25.02.2026, 20:07:18 via Wykop
  • 0
@autogas-africa: nie wydaje się że umiesz czytać ze zrozumieniem pewnie dlatego bzdury
brodatykarzel
brodatykarzel
brodatykarzel 25.02.2026, 20:10:53 via Wykop
  • 0
@night_witch95: ekspedientce z żabki może nie ale w anglii na przykład na kasie w lidlu wyskoczy komunikat i nie pozwoli kasjerowi sprzedać więcej niż kilka opakowań leku OTC, tak samo może to działać w aptece i kasjerka z żabki spokojnie ogarnie. O różne dolegliwości i leki też można popytać komputer.
Natomiast o tym że w aptece mogą ci wystawić receptę to nie słyszałem, jaka to sytuacja kryzysowa?

1640

Popularny youtuber stracil monetyzacje i patreon za zrobionie filmu o rzymianach

Popularny youtuber stracil monetyzacje i patreon za zrobionie filmu o rzymianach

Po utracie monetyzacji zachecił ludzi do wpłacania na jego patreon https://www.patreon.com/cw/TylerOliveira Zbanowano mu Patreon XD

xan69
z
youtube.com
dodany: 25.02.2026, 11:33:34
  • 238
  • #
    youtube
  • #
    rzymianie
  • #
    patreon
brodatykarzel
brodatykarzel
brodatykarzel 25.02.2026, 20:04:58 via Wykop
  • 6
Nie stracił żadnej monetyzacji tylko sponsor się wycofał ze sponsorowania tego filmu, co wiedział już przed jego zrobieniem.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

698

Sprawdzamy zarobki. Lekarz ortopeda : zarabiam ponad 100 tys. zł miesięcznie

Sprawdzamy zarobki. Lekarz ortopeda : zarabiam ponad 100 tys. zł miesięcznie

Od umów w okolicach minimalnej krajowej po kontrakty liczone w setkach tysięcy rozstrzał wynagrodzeń lekarzy jest w Polsce ogromny. Patrzymy na oficjalne dane, rozmawiamy z medykami i administracją szpitali, przyglądamy się systemowi finansowania NFZ, który wyraźnie faworyzuje niektórych specjalis

sub_zero_1
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 18.02.2026, 14:12:26
  • 142
  • #
    zarobki
  • #
    nfz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    polska
  • #
    lekarze
  • #
    zdrowie
brodatykarzel
brodatykarzel
brodatykarzel 19.02.2026, 14:16:05 via Wykop
  • 21
@Gdynianine: dalej wolę
brodatykarzel
brodatykarzel
brodatykarzel 19.02.2026, 14:43:59 via Wykop
  • 1
@menelki: maksymalny zakres wynagrodzenia to niezbyt dobry pomysł ale praca za faktycznie przepracowane godziny to dobry pomysł. Jakim cudem jeden lekarz pełni dyżury w 4 szpitalach w tym samym czasie i w każdym z nich ma płacone za pełny etat? W każdej innej pracy by cię za to zwolnili od razu

585

Zrobiłem darmową aplikację do zarządzania urlopami i grafikami pracy

Zrobiłem darmową aplikację do zarządzania urlopami i grafikami pracy

Łatwe składanie wniosków, akceptacja (lub odrzucanie), podgląd pozostałego urlopu wypoczynkowego oraz sprawdzanie własnego grafiku pracy. Web, Android i iOS. 100% za darmo.

dese
z
wykop.pl
dodany: 18.02.2026, 18:07:18
  • 183
  • #
    startup
  • #
    programowanie
  • #
    biznes
  • #
    praca
  • #
    korposwiat
brodatykarzel
brodatykarzel
brodatykarzel 19.02.2026, 14:42:19 via Wykop
  • 0
Grafikami powinni zająć się graficy
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

564

Koniec dyktatu USA , Visa i Mastercard. Europa buduje cyfrową odpowiedź Wero

Koniec dyktatu USA , Visa i Mastercard. Europa buduje cyfrową odpowiedź Wero

Europejski Bank Centralny ostrzega przed ryzykiem duopolu systemów płatniczych z USA, a nowy, potężny sojusz bankowy stawia na stół rozwiązanie, które ma uniezależnić Stary Kontynent od USA. Czy Wero stanie się europejskim standardem, który wypchnie Visę i Mastercard?

TomMen
z
spidersweb.pl
dodany: 12.02.2026, 15:53:00
  • 198
  • #
    europa
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    ue
  • #
    usa
  • #
    gospodarka
brodatykarzel
brodatykarzel
brodatykarzel 12.02.2026, 21:09:43 via Wykop
  • 5
przecież europa już ma całkiem sporo wydawców kart płatniczych - Girocard, Bancontact, Dankort, PagoBancomat, Multibanco, BankAxept, Cartes Bancaires. Nie lepiej rozszerzyć działalność jednego z nich i je zjednoczyć zamiast budować coś od zera?
  • 11
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

559

Mimo kryzysu w branży IT, bootcampy dalej naciągają ludzi na kasę

Mimo kryzysu w branży IT, bootcampy dalej naciągają ludzi na kasę

Rok 2026. Rynek IT leży. Juniorów nie bierze nikt. Seniorzy z 10-letnim doświadczeniem wysyłają setki CV i cisza. A bootcampy? Bootcampy dalej sprzedają marzenia za 15 000 zł.

BlackpillMonster
z
facebook.com
dodany: 12.02.2026, 12:54:38
  • 293
  • #
    kryzysit
  • #
    pracait
  • #
    programowanie
  • #
    korposwiat
  • #
    programista15k
  • #
    it
brodatykarzel
brodatykarzel
brodatykarzel 12.02.2026, 21:04:24 via Wykop
  • 4
Prawda jest taka że mamy cichą recesję i wojnę polityczną przez co cały rynek pracy siedzi, rynek IT ma się względnie dobrze, a dzięki temu że ludzie się zrażają to za parę lat będzie jeszcze lepiej. No akurat juniorzy mają słabo bo jest parcie żeby juniorów zastępować przez AI, natomiast seniorzy za 5 lat będą mieli żniwa
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

387

Wojciech Cejrowski i niezwykła teoria "płaskich" map googla robionych...

Pokaż treści 18+

Wojciech Cejrowski i niezwykła teoria "płaskich" map googla robionych...

dla Microsoftu.

saakaszi
z
x.com
dodany: 12.02.2026, 11:56:55
  • 196
  • #
    nauka
  • #
    bekazkatoli
  • #
    heheszki
  • #
    ciekawostki
  • #
    neuropa
  • #
    technologia
brodatykarzel
brodatykarzel
brodatykarzel 12.02.2026, 20:56:25 via Wykop
  • 2
"dla microsoftu robił mapy googla" :D widzę że mapy googla to takie adidasy w świecie zdjęć satelitarnych
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

brodatykarzel
brodatykarzel
brodatykarzel 12.02.2026, 20:56:51 via Wykop
  • 6
@towarzysz-eko: teraz jest dokładnie to samo z konfą

2535

Maksymalna wypłata BLIK w Euronet z limitem 200 zł (wcześniej 800 zł)

Maksymalna wypłata BLIK w Euronet z limitem 200 zł (wcześniej 800 zł)

Od 19 lutego Euronet wprowadza nowy limit wypłaty gotówki Blikiem. Maksymalna kwota jednorazowej transakcji to 200 zł.

pieczarkowy
z
tvn24.pl
dodany: 11.02.2026, 16:13:51
  • 368
  • #
    banki
  • #
    polska
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • #
    blik
brodatykarzel
brodatykarzel
brodatykarzel 11.02.2026, 21:25:51 via Wykop
  • -17
no i super, blik jest zbyt niebezpieczny do większych transakcji i kto korzysta z blika i wypłaca kasę z bankomatu? Większość wypłat to pewnie scam i ludzie którzy nie wiedzą co robią
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1260

Łukasz Zboralski on X: " Majtczak: ofiary zginęły w wyniku pożaru a nie wypadku

Łukasz Zboralski on X: " Majtczak: ofiary zginęły w wyniku pożaru a nie wypadku

Oświadczył, że prokuratura wszystko zmanipulowała, wypadek powstał inaczej - że kia ma tył zgnieciony od barier, a bok od BMW.

Franker
z
x.com
dodany: 10.02.2026, 12:57:22
  • 225
  • #
    majtczak
  • #
    sebastianmajtczak
  • #
    wypadek
  • #
    afera
  • #
    polskiedrogi
  • #
    polska
brodatykarzel
brodatykarzel
brodatykarzel 10.02.2026, 19:53:34 via Wykop
  • 4
zginął w wyniku penetrującego ostrza a nie poruszającej nią rękojeści
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

4560

Zrobiliśmy z Polaków 38 mln śmieciarzy. Ten system kaucyjny miał sens 20-30 lat

Zrobiliśmy z Polaków 38 mln śmieciarzy. Ten system kaucyjny miał sens 20-30 lat

ale nie teraz, bo sortownie same wyłapują to co trzeba - branża komunalna podsumowuje system kaucyjny.

alibaski
z
streamable.com
dodany: 09.02.2026, 11:27:26
  • 600
  • #
    ekologia
  • #
    systemkaucyjny
  • #
    butelki
  • #
    polska
brodatykarzel
brodatykarzel
brodatykarzel 09.02.2026, 18:43:52 via Wykop
  • -3
a to nie chodziło głównie o to żeby ludzie nie wyrzucali puszek / butelek po lasach i rowach a nie o to żeby odzyskać surowce?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

brodatykarzel
brodatykarzel
brodatykarzel 09.02.2026, 18:55:44 via Wykop
  • -5
@alibaski: tak, oddaj się rosji za 50 groszy xD

1114

Teodor Zajder bariera 3 sekund pokonana - 2.76 3x3 World Record - kostka rubika

Teodor Zajder bariera 3 sekund pokonana - 2.76 3x3 World Record - kostka rubika

Nowy rekord w wykonaniu rodaka. Bariera 3 sekund w pojedynczym ułożeniu pokona. #record #3x3 #3x3solve #wca world first official sub 3 single

sponiewieracz
z
youtube.com
dodany: 08.02.2026, 20:38:38
  • 181
  • #
    kostkarubika
  • #
    lamiglowka
  • #
    3x3
  • #
    speedcubing
brodatykarzel
brodatykarzel
brodatykarzel 09.02.2026, 18:52:44 via Wykop
  • 2
Najlepsze jest to że nawet próbując nauczyć się na pamięć jego ruchów i ułożenia nie byłbym w stanie tak szybko tego ułożyć
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

323

Polacy nadpłacają hipoteki na potęgę. Analitycy Pekao widzą rekordy

Polacy nadpłacają hipoteki na potęgę. Analitycy Pekao widzą rekordy

Polscy kredytobiorcy hipoteczni w minionym roku spłacili ok. 70 mld zł kapitału.

Anakee
z
bankier.pl
dodany: 02.02.2026, 07:15:57
  • 210
  • #
    mieszkaniedeweloperskie
  • #
    mieszkanie
  • #
    kredythipoteczny
  • #
    nieruchomosci
  • #
    deweloperka
  • #
    budownictwo
brodatykarzel
brodatykarzel
brodatykarzel 02.02.2026, 21:40:54 via Wykop
  • 1
@Kobcxdaa: no trzeba być debilem żeby widząc że w racie 2000 kredytu tylko 50 idzie na spłatę kapitału i nic nie nadpłacić. W takiej sytuacji nawet nadpłata 50 zł to skrócenie czasu kredytowania o miesiąc

327

Twórca Systemd odchodzi z Microsoftu. Będzie rozwijać i promować Linuxa

Twórca Systemd odchodzi z Microsoftu. Będzie rozwijać i promować Linuxa

Lennart Poettering, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci świata Linuksa, opuścił Microsoft i założył nową firmę, która skupi się na tworzeniu mechanizmów weryfikacji i budowie funkcji, które mają wzmocnić zaufanie do systemów linuksowych w skali globalnej.

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 30.01.2026, 12:22:46
  • 90
  • #
    linux
  • #
    komputery
  • #
    informatyka
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    informacje
brodatykarzel
brodatykarzel
brodatykarzel 30.01.2026, 20:39:11 via Wykop
  • 19
"które mają wzmocnić zaufanie do systemów linuksowych w skali globalnej."
a to jest z tym jakiś problem? wydaje mi się że w kwestii zaufania akurat linuksy sobie radzą całkiem dobrze, głównym problemem jest że są toporne
  • 8
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

825

Bagażnik nie działa zimą? "To normalne". Test na placu serwisu nic nie zmienił

Bagażnik nie działa zimą? "To normalne". Test na placu serwisu nic nie zmienił

Kupiłeś nową Kię z legendarną "7-letnią gwarancją"? Uważaj. Serwis twierdzi, że klapa bagażnika otwierająca się do połowy przy 0C to "cecha produktu". Mimo że inne auta na tym samym placu działają poprawnie, centrala idzie w zaparte i odmawia naprawy. Zapraszam na pokaz "profesjonalizmu" marki Kia.

Sebql
z
wykop.pl
dodany: 22.01.2026, 19:21:47
  • 203
  • #
    kia
  • #
    kianiro
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    afera
  • #
    serwis
brodatykarzel
brodatykarzel
brodatykarzel 23.01.2026, 15:11:07 via Wykop
  • 4
@eSUBA94: w USA akurat było o tym głośno i mój hyundai też był tym dotknięty, wydali aktualizację z softowym immobilizerem i dawali naklejkę na szybę że auto jest zaktualizowane żeby nie wybijali szyb zanim się zorientuje
wszystkim w ramach settlement wypłacili $375 za stracony czas i zwiększone koszty ubezpieczenia, a ofiarom kradzieży 60% wartości pojazdu (ponad to co ewentualnie wypłaciło ubezpieczenie) także nie tak zupełnie zamietli pod dywan

każdy właściciel
brodatykarzel
brodatykarzel
brodatykarzel 23.01.2026, 15:23:43 via Wykop
  • 0
@Camis: no jak mówię, grosz do grosza. Jeśli wpłacasz tam swoją wypłatę, korzystasz z karty kredytowej na której masz cashback i spłacasz na koniec to nie ma znaczenia że na 2-3 miesiące bo co miesiąc nawet możesz wpłacać na nowe konto i nimi żonglować.
Dosłownie parę minut "pracy" co kilka miesięcy i kiedyś tak nawet robiłem. Jak ktoś ma wywalone na kilkadziesiąt - kilkaset złotych miesięcznie to ok, ja traktuje

336

W Rosji zawaliło sie centrum handlowe postawione bez zezwolenia.

Pokaż treści 18+

W Rosji zawaliło sie centrum handlowe postawione bez zezwolenia.

są martwi i ranni

Kosmita123
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 21.01.2026, 18:05:48
  • 89
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
brodatykarzel
brodatykarzel
brodatykarzel 22.01.2026, 18:56:28 via Wykop
  • 0
Właśnie dlatego nie boję się ich sił nuklearnych
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
  • Strona 2 z 9
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 19.07.2023

    Komentator
  • Rocznica
    od 13.03.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking