Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko169
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
menelki
menelki

menelki

Dołączył 13 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 4454
  • Znaleziska 747
  • Mikroblog 3707
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 13

1180

Gdy 270 zł za godzinę to za mało: lekarze tworzą koalicje i chcę jeszcze więcej

Gdy 270 zł za godzinę to za mało: lekarze tworzą koalicje i chcę jeszcze więcej

Od 1 lipca wchodzą kolejne podwyżki dla kadry, a dyrektorzy placówek dostają w niektórych specjalizacjach żądania renegocjowania stawki na 320-340 zł za godzinę. Prowadzi to do sytuacji, gdy szpitale konkurują o lekarzy ofertą finansową. Zdaniem wiceprezydent, tworzą się często "koalicje" na rzecz w

airaG
z
rynekzdrowia.pl
dodany: wczoraj, 08:07:42
  • 153
  • #
    nfz
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    podatki
  • #
    pieniadze
  • #
    lekarz
menelki
menelki
menelki 21 godz. i 23 min temu via Wykop
  • 3
@zatyczkos: 270 zł dla lekarza przeprowaszającego operację jeszcze jestem w stanie zrozumieć.
270zł dla lekarza, który przyjmuje na wizytę i gdzie połowę czasu to zbieranie lub analizowanie informacji - to już gruba przesada.

550

Mięso każą zastąpić roślinami - od września ogromne zmiany w szkolnych stołówkac

Mięso każą zastąpić roślinami - od września ogromne zmiany w szkolnych stołówkac

Od 01.09.2026 szkoły i przedszkola będą musiały stosować nowe zasady żywienia dzieci określane jako "dieta planetarna". W jadłospisach pojawi się obowiązkowy roślinny obiad raz w tygodniu, więcej dań na bazie strączków, zupy na wywarach warzywnych oraz możliwość zastępowania nabiału produktami rośli

Korda
z
niezalezna.pl
dodany: 14.06.2026, 13:49:34
  • 524
  • #
    wegetarianizm
  • #
    c40cities
  • #
    ue
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    4konserwy
menelki
menelki
menelki przedwczoraj, 13:38:36 via Wykop
  • 1
Teraz to obiady w szkołach to już w ogóle będą niesmaczne.
Pamiętam, że za dzieciaka to obiad w szkole to był normalny smaczny obiad. Raze lepszy, raz gorszy, ale generalnie w porządku.
Do tej samej szkoły chodzą teraz moje dzieci i na te obiady narzekają. I okazuje się, że w szkołach praktycznie nie można używać przypraw. Wiecie chyba jak smakują ziemniaki gotowane bez soli.
Wiec jak smakują dania bez przypraw.
Co więcej,
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

menelki
menelki
menelki przedwczoraj, 19:53:05 via Android
  • 0
@Qullion: ja mogę płacić więcej. Lepiej tak niż dzieciaki mają chodzić i wyrzucać bo niesmaczne
menelki
menelki
menelki wczoraj, 05:24:34 via Android
  • 0
@Qullion: wystarczy że nie możesz używać soli , cukru i musisz znacznie ograniczyć inne przyprawy i to samo danie będzie już niesmaczne. Więc w tej kwestii się nie zgodzę.
pawelososo
pawelososo
11.06.2026, 18:32:12
  • 1
Iwański: Wpisze w google "tekstowo.pl hymn meksyk i hymn rpa" i przetłumaczy na polski i przywoła najbardziej pompatyczne fragmenty
Borek: "Jedenasty dzień czerwca dwa tysiące dwudziestego szóstego roku Estadio Azteka, Mehico Siti, to tutaj na tym mitycznym obiekcie, w tej świątyni światowego sportu, na tym stadionie nazwanym na cześć indiańskiego ludu..."
Laskowski: pretensjonalny i przekombinowana anegdota z odniesieniami do literatury, filmu i ostatnich wydarzeń na świecie
#mecz #pilkanozna
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

menelki
menelki
menelki 11.06.2026, 18:38:59 via Android
  • 0
@pawelososo: a jednak wolę Laskowskiego
  • Odpowiedz
czerwonykomuch
czerwonykomuch
09.06.2026, 11:24:16
  • 2611
Ceny w polskiej gastronomii są skandaliczne i zupełnie oderwane od rzeczywistości, a przed nami kolejna podwyżka, która uzasadniona zostanie koniecznością podania wody z kranu. Będzie to kosztowało biednych cieciembiordzów aż ułamek grosza, ale pozwoli uzasadnić podwyżkę kolejną podwyżkę cen - w końcu kolejny mikroapartament inwestycyjny sam się nie kupi, a poza tym oni mają koszta i ZUS!!!!!!!

Dlatego proponuję ogólnopolską akcję PODPIE*DOL RESTAURATORA.

Co do zasady, dowodem sprzedaży jest PARAGON FISKALNY pochodzący z
czerwonykomuch - Ceny w polskiej gastronomii są skandaliczne i zupełnie oderwane od r...

źródło: IMG_2525

Pobierz
  • 295
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

menelki
menelki
menelki 10.06.2026, 10:23:22 via Wykop
  • 0
@zerowamoralnosc: Dla klienta detalicznego zawsze musisz podawać cenę brutto.
  • Odpowiedz

359

Mleko w szkle wróciło do łask

Mleko w szkle wróciło do łask

Nabiał w szkle zyskuje na znaczeniu, bo szkło nie wchodzi w reakcję z produktem i nie zmienia jego smaku ani zapachu. Najbardziej dynamicznie rośnie sprzedaż mleka w szklanych opakowaniach. Potencjał mają też kefiry i śmietana.

PortalSpozywczy
z
portalspozywczy.pl
dodany: 28.05.2026, 11:36:44
  • 139
  • #
    ciekawostki
menelki
menelki
menelki 29.05.2026, 05:18:18 via Wykop
  • 2
@indianero666: ja tak samo. I myślę sobie "dobra decyzja" :).
Czytam dalej - gdzie ta szkoła?

Szkło ku*** ;).

519

Operatorzy sieci przejmą kontrolę nad wszystkimi mikroinstalacjami i magazynami!

Operatorzy sieci przejmą kontrolę nad wszystkimi mikroinstalacjami i magazynami!

Ministerstwo chce, żeby operatorzy mogli m.in. odłączać produkcję. Nowe przepisy mają zapewnić operatorom sieci przejmowanie kontroli nad falownikami instalacji fotowoltaicznych i magazynami energii.

kotas_przesmiewca
z
gramwzielone.pl
dodany: 27.05.2026, 11:48:17
  • 245
  • #
    pv
  • #
    fotowoltaika
  • #
    oze
  • #
    energia
  • #
    magazynenergii
  • #
    prad
menelki
menelki
menelki 28.05.2026, 06:54:50 via Wykop
  • 1
Sprawa nie jest tak prosta jak się wam wydaje. Dla naszej konwencjonalnej energetyki cała fotowoltaika to jest wrzód na d**.
Ani to sterowalne, jest w większości rozproszone , więcej z tym problemu niż pożytku - biorąc pod uwagę tylko sposób wytwarzania energii.
Jak świeci słońce, to jest tej energii za dużo, a elektrownie i tak muszą pracować, bo ich się nie da szybko zwolnić, a o wyłączeniu i tak nie ma mowy.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

761

Marek Sobolewski on X: "W ciągu 8 lat liczba urodzeń spadła w Polsce o 41%.

Marek Sobolewski on X: "W ciągu 8 lat liczba urodzeń spadła w Polsce o 41%.

W ciągu 8 lat liczba urodzeń spadła w Polsce o 41%. I nie było powiatu, w którym nie byłoby tego spadku. Gorzej, że ten kryzys jest bardzo nierównomiernie rozłożony – w 77 powiatach spadek był co najmniej dwukrotny, a w Sopocie czy Przemyślu niemal trzykrotny.

Gatts19
z
x.com
dodany: 19.05.2026, 20:18:51
  • 552
  • #
    polska
  • #
    demografia
menelki
menelki
menelki 20.05.2026, 07:38:24 via Wykop
  • 150
Ale odpowiedź jest bardzo prosta. Młodzi ludzie nie mają dzieci bo:
a) nie chcą - wygodniej jest żyć bez dzieci.
b) mieszkania drogie
c) instytucja babci zajmującej się dzieckiem dziś jest marginalna. Zstaje złobek. Małe dzieci często chorują, więc trzeba chodzić na L4.
d) trend społeczny jest taki, że dziś już nie musisz mieć dzieci. Kiedyś był to niejako obowiązek. Dziś - nikt nie patrzy krzywo na ciebie, że nie masz dzieci
e) późne macierzyństwo jest
  • 28
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

menelki
menelki
menelki 20.05.2026, 08:43:10 via Wykop
  • -3
@_komentator_: masz rację, to jest pra-przyczyna: związków jest coraz mniej. Skoro związków jest mniej, to i dzieci też poniekąd jest mniej. Kobiety skutecznie obrzydzają facetom jakiekolwiek związki. Patrząc bardzo przyziemnie: co kobiety mają dziś do zaoferowania facetom, oprócz sexu? Ogarnięty facet zarabia, gotuje, sprząta, ma pasję i hobby. Po co mu marudząca o wszystko baba?
menelki
menelki
menelki 20.05.2026, 08:46:44 via Wykop
  • 3
@TwojOsobistyLewak:

O w punkt. Wielu wykopków pomija fakt że nie każdy powinien być rodzicem, to tak naprawdę ciężka praca, a nagrodą jest spędzanie czasu z dzieckiem. Dla niektórych to nie jest wystarczające, nie jest pociągające nic anic. Kiedyś to był obowiązek, dziś to wybór. I to dobra sytuacja, szkoda że inne czynniki wpływają na ten wybór zniechęcająco.


Jaka jest gratyfikacja społeczeństwa dotycząca posiadania dzieci?
Dziś to moje dzieci będą zarabiały
menelki
menelki
menelki 20.05.2026, 12:42:26 via Wykop
  • 1
@TwojOsobistyLewak: Mamy tworzyć warunki do tego, aby dzieci było jak najwięcej (w granicach rozsądku, ale wiecie o co chodzi - zastępowalność pokoleń itd).
Tylko, że jeśli obrzydzamy wszem i wobec instytucję małżeństwa , a facetów sprowadzamy do roli bankomatu i alimenciarzy, to ciężko o dobre warunki do pojawiania się dzieci.
menelki
menelki
menelki 20.05.2026, 12:43:38 via Wykop
  • 1
@Klimbert: No w sumie tak. czyli jeszcze gorzej.

378

45 lat od premiery "Misia". "Miałem krótką kwestię, która przeszła do historii"

45 lat od premiery "Misia". "Miałem krótką kwestię, która przeszła do historii"

45 lat temu, w maju 1981 roku, do kin trafił film "Miś" kultowa komedia o absurdach życia w PRL. W Polskim Radiu RDC gościł Jacek Wroński, który zagrał Robusia. Miałem powiedzieć tylko krótki tekst: "Tatuś" przypomniał. I tą właśnie kwestią przeszedł do historii kina.

kubaowo
z
rdc.pl
dodany: 11.05.2026, 06:45:11
  • 97
  • #
    polska
  • #
    historia
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    film
  • #
    kino
  • #
    kultura
menelki
menelki
menelki 12.05.2026, 08:39:09 via Wykop
  • -7
Nigdy nie rozumiałem fenomenu "Misia". Jest kilka kapitalnych scen, ale w całości mi się ten film nie podoba. Na przykład drażni mnie używana w filmie nowomowa. Nie znam osób, które w taki sposób mówiły.
  • 7
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

menelki
menelki
menelki 12.05.2026, 10:15:29 via Wykop
  • 0
@first: Dla mnie takim top Barei są Alternatywy 4.
menelki
menelki
menelki 12.05.2026, 13:19:05 via Android
  • 0
@abhagebhar: może i dobrze, bo tego nie da się słuchać.
Eddie_Meduza
Eddie_Meduza
06.05.2026, 18:39:37
  • 0
#mecz jest jakiś działający link na LM?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

menelki
menelki
menelki 06.05.2026, 18:41:37 via Wykop
  • 3
@Eddie_Meduza: https://strumyk.cfd/#WzCGgkEU
  • Odpowiedz

756

Brudasy ze Śląska ukarane

Brudasy ze Śląska ukarane

Jeszcze dalszy ciąg historii o brudasach ze Śląska z tego znaleziska - link w powiązanych. Dostali mandaty po pińcet złotych i ponoć posprzątali oraz legitnie wywieźli na PSZOK.

JanJanuszGrazynski
z
kryminalki.pl
dodany: 29.04.2026, 23:19:17
  • 94
  • #
    slask
  • #
    swietochlowice
  • #
    chorzow
  • #
    srodowisko
  • #
    brudasy
  • #
    patologiazmiasta
menelki
menelki
menelki 30.04.2026, 11:22:05 via Wykop
  • 5
I to ma być "kara"? Być złapanym na gorącym uczynku graniczy z cudem. Więc taka kara powinna być bardzo dotkliwa.
Dziś się nie udało, ale kolejne razy z potencjalną karą 500zł kuszą.

I to jest cała patologia segregacji śmieci i pszoków.
Płacąc za śmieci powinieneś z automatu mieć możliwość wywiezienia raz na jakiś czas wszystkich śmieci z remontu za darmo.
Dopiero wtedy skończy się śmiecenie po lasach - gdy to się po
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Krzysztof1989
Krzysztof1989
Krzysztof1989
22.04.2026, 12:21:19
  • 0
#torrenty Cześć poratuje ktoś zaproszeniem na TorrentLeech, bo mam spore zaległości jeśli chodzi o temat torrentów a strony na których byłem to albo już nie istnieją albo wstawki są rzadziej dodawane i nie ma większości nowych rzeczy.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

menelki
menelki
menelki 28.04.2026, 10:10:41 via Wykop
  • 0
@Krzysztof1989: Ja też chciałbym wrócić do torrentów po ..... kilku dobrych latach przerwy. Może ktoś mógłby poratować jakimś zaproszeniem?
  • Odpowiedz

2404

Opieka naprzemienna jako opcja domyślna po rozwodzie.

Opieka naprzemienna jako opcja domyślna po rozwodzie.

Dziecko nie jest własnością. Dziecko to człowiek, którego dobro musi stać ponad konfliktem rodziców.

KrowkaAtomowka
z
bankier.pl
dodany: 26.04.2026, 18:50:37
  • 341
  • #
    rozwod
  • #
    dzieci
  • #
    prawo
menelki
menelki
menelki 27.04.2026, 13:26:46 via Wykop
  • 0
@igor0906: A teraz jest niby lepiej? 5 dni u matki i 2 dni (co 2 weekend) u ojca? I tu się jakoś dziecko lepiej odnajduje niby?

642

Zadziwiająca sytuacja w Lotto. Tydzień po losowaniu padły te same liczby

Zadziwiająca sytuacja w Lotto. Tydzień po losowaniu padły te same liczby

W Mini Lotto dwukrotnie w odstępie tygodnia wylosowano identyczny zestaw liczb: 15, 17, 31, 37, 41. Pierwszy raz stało s

Kozak2e
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 25.04.2026, 16:57:15
  • 215
  • #
    lotto
  • #
    afera
  • #
    wykop
  • #
    polska
menelki
menelki
menelki 25.04.2026, 20:31:06 via Android
  • -1
Ot rachunek prawdopodobieństwa.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1264

Domański: Nie podniesiemy drugiego progu podatkowego.

Domański: Nie podniesiemy drugiego progu podatkowego.

Aby wpaść w II próg podatkowy (32% podatku PIT) wystarczy zarabiać 2,08x minimalne wynagrodzenie. "Rząd w tej chwili nie pracuje nad podwyższeniem drugiego progu podatkowego" - poinformował w radiu TOK FM minister finansów i gospodarki Andrzej Domański.

Zbychu222
z
bankier.pl
dodany: 20.04.2026, 07:42:44
  • 301
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    polska
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • #
    polityka
menelki
menelki
menelki 20.04.2026, 12:08:49 via Wykop
  • 4
@sylwek2k: co nie zmienia faktu, że II próg jest obecnie bardzo niski, w stosunku do średniego wynagrodzenia.
Dziś zarabiając 12k brutto wcale nie jesteś bogaty.
Jesteś bogaty tylko teoretycznie.

893

System kaucyjny oszukuje

System kaucyjny oszukuje

System kaucyjny miał podnieść poziom recyklingu, a wygenerował ogrom problemów. O jego niedoskonałościach mówią już nie

lazarus-x
z
lwowecki.info
dodany: 16.04.2026, 19:46:32
  • 184
  • #
    oszukujo
  • #
    systemkaucyjny
  • #
    butelkomat
  • #
    recykling
  • #
    kaucja
  • #
    gospodarka
menelki
menelki
menelki 17.04.2026, 12:46:32 via Wykop
  • 11
Tak, oszukuje.
Byłem ostatnio w Kauflandzie oddać butelki po piwie. Butelki są sprzed wprowadzenia systemu kaucyjnego. Automat, który akurat skupuje u nich wszystkie butelki (szklane i plastikowe) policzył mi za te butelki 0,50zł.
A powinien 1zł, bo tyle było kaucji za szklane butelki sprzed wprowadzenia systemu kaucyjnego.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

941

Tak wielopoziomowy wał, że głowa boli. Stanowski o systemie kaucyjnym

Gdy mówię, że ktoś zarobi, to mam szczerą nadzieję, że będą to także skorumpowani politycy, bo byłoby mi po prostu prz

lazarus-x
z
zero.pl
dodany: 13.04.2026, 21:08:46
  • 272
  • #
    kaucja
  • #
    systemkaucyjny
  • #
    butelkizwrotne
  • #
    butelkomaty
  • #
    recykling
  • #
    pseudoekologia
menelki
menelki
menelki 14.04.2026, 07:52:19 via Wykop
  • 2
@Plp_: I to jest chyba największa patologia tego systemu. Skoro jest operator, to on powinien zapewnić co najmniej maszyny do odbioru. On powinien być także operatorem tych wszystkich butelkomatów. Cała ta sytuacja z systemem kaucyjnym jest patologiczna. Moim zdanime było bardzo dobrze, wszyscy byli zadowoleni i system działał.
Jakoś nie sądzę, że teraz nagle więcej butelek będzie poddawane recyklingowi.
Gdzie wcześniej wyrzucano plastikowe butelki?
deafpool
deafpool
10.04.2026, 10:23:52
  • 2615
Cena kakao spadła od maja 2024 aż o 76%, a tabliczki czekolady nadal są po 7-9 złotych za 90g lub 100g.
Producenci czekolady lubą nas robić w kakao.

#gielda #czekolada #slodycze #afera #zakupy #lidl #biedronka
deafpool - Cena kakao spadła od maja 2024 aż o 76%, a tabliczki czekolady nadal są po...

źródło: COCOAK2026_2026-04-10_12-21-11

Pobierz
  • 123
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

menelki
menelki
menelki 10.04.2026, 12:22:19 via Wykop
  • 9
@GladysDelKarmen: Dodatkowo skład wielu czekolad i ich pochodnych poleciał na łeb. W smaku jest to obecnie okropne. Płacisz za czekoladę, a otrzymujesz produkt czekoladopodobny.
  • Odpowiedz

438

"Pani Anna zmarła po cesarskim cięciu. Skandal w prywatnej klinice w Bielsku"

"Pani Anna zmarła po cesarskim cięciu. Skandal w prywatnej klinice w Bielsku"

"Tragiczne wydarzenia w prywatnej klinice Esculap w Bielsku-Białej wstrząsnęły opinią publiczną. Śmierć młodej kobiety po cesarskim cięciu oraz dramatyczne przeżycia innych pacjentek ujawniły poważne zaniedbania personelu medycznego i brak właściwego nadzoru nad placówką."

paramedix
z
rmf24.pl
dodany: 08.04.2026, 16:04:00
  • 71
  • #
    polska
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
  • #
    bielskobiala
  • #
    porod
menelki
menelki
menelki 09.04.2026, 08:13:36 via Wykop
  • 2
@paramedix: nikt siedzieć nie pójdzie. Ba, nawet większej kary nie dostaną.

1856

Trump: Dzisiejszej nocy cała (perska) cywilizacja zginie

"Nie chce żeby się to stało, ale tak się chyba stanie" - Czy ten wariat sugeruje użycie broni atomowej?

60groszyzawpis
z
x.com
dodany: 07.04.2026, 12:23:34
  • 358
  • #
    iran
  • #
    usa
  • #
    wojna
  • #
    gospodarka
  • #
    wydarzenia
  • #
    polityka
menelki
menelki
menelki 07.04.2026, 13:49:21 via Wykop
  • 51
@Jailer: On ma mentalność Putina z początków wojny na ukrainie.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 26
  • Strona 1 z 26
  • >

Stefan

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 28.02.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 03.07.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 11.01.2016

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 03.11.2016

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking