#konowalposting #lekarz100k #byloaledobre

Moja #rozowypasek poszła dzisiaj na wizytę do Chirurga. Bo ma jakąś zmianę pod skórą. I ja w swej naiwności (bo jak korzystam z lekarza to prywatnie, bo nie mam czasu czekać) myślałem, że na tej wizycie zrobi jej USG i podejmie decyzje. Niestety jaki ja głupi. Otóż USG 12.08 i potem opis 3 tygodnie i z USG i opisem w Październiku wizyta.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Shaun_x_Boswell: lobby ma się bardzo dobrze. Teraz forsują, żeby magistrom kosmetologii odebrać prawo wstrzykiwania botosku. I oczywiście z troski o pacjenta, a nie lekką, łatwą i przyjemną kasę z nowej branży.
Tak samo blokują rozszerzenie uprawnień pielęgniarkom. Oczywiście też z troski o pacjenta, bo co taka piguła z piętnastoletnim doświadczeniem może wiedzieć...
  • Odpowiedz
Jak to możliwe, że w Polsce jest niedobór lekarzy? Od wielu lat prawie w każdym liceum ok 15-25% klas to klasy o profilu biologiczno-chemicznym. Czyli zainteresowanie tematyką wśród młodzieży jest ogromne. Jak można zaprzepaścić taką popularność biologii i chemii by finalnie bylo tak skrajnie mało lekarzy?
#edukacja #polska #zdrowie #medycyna #lekarz #ochronazdrowia #nfz #biologia #chemia
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@EkspertEverything banalne pytanie, po prostu ścieżka do zostania lekarzem jest tak długa i skomplikowana, że lekarzami zostają tylko dzieci lekarzy. To samo co z prawnikami/sędziami i każdą inną kastą. A jeszcze na końcu trzeba odbyć praktyki pod okiem profesjonalnych lekarzy, gdzie jak nie masz znajomości, to Cię nie dopuszczą. W ten sposób środowisko lekarzy samo zaweża sobie konkurencję co winduje ich zarobki. Kurtyna. Zawód należy uwalnić, tak jak Kaczafi zrobił to
  • Odpowiedz
Nowy-stary prezes NIL uraczył nas wywiadem. Co by nie mówić dziennikarki momentami nie szczypią się z pytaniami, a pan prezes z gracją słonia lawiruje między tematami:

https://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Teraz-stac-mnie-na-parking-Lukasz-Jankowski-o-zarobkach-lekarzy-i-przyszlosci-samorzadu,285035,14.html

- ministerstwo złe, więc prezes chce mieć wpływ na politykę kadrową i wnioskuje o odwołanie wiceministra
- prezydent dobry, bo torpeduje niekorzystne zmiany dla lekarzy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@warsaw: o ostatnim punkcie slyszalem jakis czas temu od znajomego, ktory jest lekarzem (pisalem o tym jakis czas temu)

skala jest naprawde duza, stad sie bierze wyrobienie limitow juz w marcu

ciezko to bedzie wyciagnac na wierzch, ale trzymam kciuki za dziennikarzy
  • Odpowiedz
- znajdą się chetni na pracę na etacie za 3x średnia krajowa bez dyżurów, ale procentu od procedury lepiej byłoby jednak nie likwidować, bo koszenie $ motywuje do pracy


@warsaw: A nie jest tak? Załóżmy hipotetyczną sytuację - jak mam płacone od każdego zabiegu, to będę n-------ł ile wlezie, również po godzinach albo w kilku placówkach, bo czemu by nie. Jak mam płacone stałą stawkę niezależnie czy zrobię 1 zabieg
  • Odpowiedz
@Cesarz_Polski: Po co tyle było czekać, wystarczy zgłosić się do swojej przychodni. Do mnie dzwonili w środę i umówili mi badania na piątek a w poniedziałek wizyta u lekarza. Najciekawsze jest to że nic nie wypełniałem.
  • Odpowiedz
@Cesarz_Polski: Do mnie dzwonili z przychodni chociaż nie wypełniałem ankiety w sprawie programu moje zdrowie. W piątek badania w poniedziałek wizyta u lekarza w celu omówienia wyników. Szczere mówiąc jestem zdziwiony bo to chyba czwarty program w którym uczestniczyłem za namową osoby dzwoniącej.
  • Odpowiedz
Jakiś czas temu pisałam Wam tu, że zmieniam #praca po 20 latach. To była zmiana 180°, przebranżowienie. Szkoły i szkolenia porobiłam sobie z nudów kiedyś... Dzisiaj Wam powiem, że żałuję że zrobiłam to tak późno. Czuje się w nowej pracy co raz lepiej, ludzie mnie lubią a co najważniejsze, podopieczni też #ochronazdrowia i sprawia mi to co raz większą radość. Intuicja to jednak magiczna sprawa, słuchajcie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach