Wpis z mikrobloga

zawsze mnie dziwi że 99% osób, które piszą tutaj pod #pracait to programiście. A ostatnio była fajna dyskusja na ten temat pod którymś wpisem (a może na PPBIT to było?)


@simon999: możesz wyjaśnić, bo nie bardzo rozumiem o czym mówisz? Chodzi o to, że IT to nie tylko koderzy, a tutaj tak to wygląda?
@trustME: tak, że jak są jakieś wpisy na temat zarobków w IT to zazwyczaj piszą programiści, którzy zarabiają bardzo dużo, a rzadko są wypowiedzi osób ze średniego szczebla i innych działek, w ogóle są pomijane zarobki 1st line itp i IMO to troche zaburza obraz. W sensie wiadomo, że w IT sie fajnie zarabia, ale myśle że średnia czy mediana będzie bliżej tych 6-7k niż 15 jak to może wynikać z
@simon999: Zarobki w IT wysokie są nie tylko u programistów. Dwa, ze 1/2 lini to raczej ciężko nazwać IT.
Administratorzy Unix/Linux/Sieci/Storage/Baz/Mainframe/Middleware i pewnie dziesiątek innych środowisk tez świetnie zarabiają do tego dochodzi chmura GCP/AWS/Ażur i wszyscy konsultanci na projektach z outsourcingu. Architekci korporacyjni i ci nie korporacyjni od wszelakich technologii włącznie z telekomunikacja itp. Działek IT jest tyle, że czasami sam się dziwię
@trustME: Do tego rekruterzy upadli na głowę i zaczęli przysyłać oferty w których miałbym zmienić stack. Jestem Sernior .NETem a dostaje mnóstwo ofert na nodejs i nawet jak mówię, że TS to tylko z Angularem to mówią że nie ma sprawy oni biorą to na siebie żeby się przesiąść.
@paczelok: i tak i nie. REMOTE zmieniło wszystko. Przed pandemią firmy z USA ale nawet i Europy rzadko kiedy były skłonne zatrudniać ludzi z PL (lub z Europy jeśli mowa o US).
"Pandemia" zmieniła podejscie do tego, co spowodowało, że stawki na rynku europejskim, a co za tym idzie polskim poszły znacznie w górę ponieważ dążą do zbliżenia się z amerykańskimi, które są absurdalnie wysokie.
Software house'y muszą po prostu schodzić
REMOTE


@trustME: ja w remote od 2011 jestem i tak serio to niewiele się zmieniło jak dla mnie przez te 10 lat

ot, więcej ludzi zaczęlo korzystać z teamsów, zooma itd innych aplikacji które używałem zanim były modne

IT to mega specyficzny rynek. Często ludzie, którzy się przebranżowili (nie mówię że wszyscy ani nic takiego) są na tyle zafascynowani branżą, a do tego zdeterminowani żeby "nadrobić", że "wbijają expa" w tempie
w tej samej bańce co ty jak tez jesteś z it


@paczelok: pudło, bo uważasz, że ludzie bez studiów są "upośledzeni mentalnie poważnie w profesjonalnych zastosowaniach", podobnie jak że pandemia nic nie zmieniła w remote.

Co do 1 do szkoda strzępić, a co do 2 to naprawdę trzeba być w bańce zeby uważać, że ostatnie 2 lata nic nie zmieniły.
Po 1 ogromny wzrost ilości ofert z Europy i USA otwartych