Wpis z mikrobloga

@Sebb521: w dzisiejszych czasach nie ma żadnego znaczenia ile ci to zajęło. Zacząłbyś 3 lata temu i też byś miał teraz tyle. Zacząłbyś 10 lat temu i jest duża szansa, że zajęłoby ci to też 10 lat. Stawki się zmieniły diametralnie w ostatnim czasie. Kompletne szaleństwo jest teraz. Kumpel mi pisał, że zatrudnili w miarę dobrego, chociaż bez szału, mida dzisiaj za 160/h
@Sebb521: ja jako seowiec zarabialem po 2-3 latach nawet 30k brutto. Wczesniej dostawalem 1100 pln/m u janusza xD

Myśle, czy by sie czegos nowego nie nauczyc cos w twoim kierunku tylko nwm czy bym dał rade.
zawsze mnie ciekawi co jest tyle warte w tym klepaniu w kalkulator


@litosciwy: Po pierwsze, to wymaga wiedzy i doświadczenia, którą nie tak łatwo zdobyć, po drugie jest ciągły niedobór na rynku, bo IT wchodzi powoli w każdy element naszego życia. Ciężko znaleźć jakiekolwiek zajęcie gdzie się cyfryzacja nie pojawia.

A czy pracodawców na to stać? Jeśli masz usługę nawet taką, za której od klienta masz 1 zł miesięcznie ale obsługujesz
@e_m_p: No masz rację, ale wg mnie to raczej powinno działać ale rzadko, a przecież spora część programistów zarabia podobne kwoty dość wysokie, w innych branżach raczej wybitne jednostki albo wysoko postawione gdzie jest duża odpowiedzialność.
@litosciwy: Ja rozumiem skąd się ten punkt widzenia bierze, bo druga połówka zarabia względem mnie nieproporcjonalnie mniej w porównaniu do tego ile wysiłku i serca wkłada w pracę, ale ekonomia i rynek nigdy sprawiedliwe w sensie społecznym nie były. Jedni mają więcej szczęścia i nosa do biznesu, inni mniej - Don't hate the player, hate the game. W przeciwieństwie do np. polityków w spółkach skarbu państwa, zarówno IT jak i np.