Wpis z mikrobloga

@miltem: wcześniej pisałem przez lata w C. Go to evolved C jak dla mnie, bardziej podobne do C niż Python np. Język ogólnie fajny, dużo wbudowanych ficzerów związanych z concurrency, trudniej buga zrobić bo standard library dużo rzeczy ogarnia. Z drugiej strony język trochę nisza, nie zawsze są w necie odpowiedzi na bardzo szczegółowe pytania, standard library miejscami gorsze od libc (np. nie ma UTMP(5)), performance niższy niż Rust albo C
tak właśnie myślałem, pierwsze co mi się nasunęło po przeczytaniu Twojego wpisu to "overengineering" w najlepszym wydaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@a5f5c1: nie wiem gdzie ty tu masz overengineering, każdy większy program to dla ciebie overengineering?
@r00ti: trochę szczęścia było bo na interview pytanie było co sądzę o UNIX shell a że używałem tego przez lata (btw trudno na unixie inaczej) i dziesiątki pytań na SO odpowiedziane to mam opinię o wadach i zaletach wyrobioną a o Go to powiedziałem tylko że się uczę.

Teraz też jestem trochę w embedded bo soft co piszemy w Go działa na urządzenie na ARM Cortex-A x32 z embedded Linux zbudowanym