Wpis z mikrobloga

Ciekawostka z firmy IT, z tych raczej kto w korpo pracował ten się w cyrku nie śmieje. jako deweloperzy mieliśmy do niedawna bardzo przeciętne laptopy, na których pracowało się dość wolno. Ostatnio zaczęliśmy pracowac nad projektem którym wymagał działania dziesiątek mikroservicow w tle, więc zazadalismy mocniejszych komputerów PC żeby być w stanie pracować. Wszystko fajnie, firma zrobiła tam jakiś przetarg, miesiąc mina, są pierwsze kompy. Część teamu dostała, część nie. Kolejne miały przyjść nie długo, ale dostawa niektórych części była opóźniona więc komputery przychodziły w partiach po1-2 co tydzień. I teraz tak, jednocześnie do teamu trwała rekrutacja i przyjmowaliśmy nowych pracowników i oni dostawali nowe komputery jako pierwszeństwo, bo wy przecież macie laptopy. Na laptopach nie dało się kompletnie pracować, więc starsi stażem programiści odchodzili, bo mieli dosyć czekania l. Na ich miejsce korpo zatrudniała nowych programistów z nowymi komputerami . I tak się tej festiwal spierd....enia kręci, gdyby tylko było jakieś rozwiązanie... #programista15k #pracbaza #praca #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
#korposwiat
  • 27
  • Odpowiedz
@vilay: Kolejne potwierdzenie ze pracownik w dużej firmie jest tylko cyferką i nie ma różnicy pomiędzy jedna cyferką a drugą. Ważne żeby było tyle komputerów co ludzi, a management nauczył się że zmiany i rotacje są bez sensu i wykorzystuje tą wiedze w praktyce nie podmieniając ludziom komputerów żeby wydajność nie spadała( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
zwolnij się i zatrudni ponownie, w ten sposób dostaniesz nowy komputer, dodatkowo będziesz wiedzieć co już w firmie się kreci.


@mikorz: @vilay i może lepszą stawkę wynegocjujesz ;)
  • Odpowiedz
@vilay: u mnie na odwrót. Miałem i5/16gb i wszystko było ok. Firma postanowiła wymienić na T15 i7/32gb więc zmarnowałem czas na migrację i konfigurację. Kilka miechów później doszli do wniosku że wstyd z Lenovo na konferencje nas wysyłać to dali MBPro i7/32gb. I byłoby ok gdyby nie to że klient chce cobym pracował na jego sprzęcie więc mi dał Della i7/32gb. Mam na biurku wieżę z i7-ek...
  • Odpowiedz
@vilay: Hehehe nie narzekaj, ja pracuje (póki co jeszcze ( ͡° ͜ʖ ͡°)) na macu z którego muszę się połączyć na pulpit zdalny z windowsem gdzie mam cały swój workspace do developmentu (oczywiście mam tam minimum aplikacji potrzebnych do pracy, nie ma opcji abym Sobie doinstalował jakieś utility aplikacje, które mi uprzyjemnią pracę).

Dodatkowo wszystkie strony externalowe poblokowane, tak i jak copy-paste między hostem a maszyną oraz
  • Odpowiedz
@SiewcaZaglady: jakby ktos dal potezne laptopy to by bylo super, ale sa raczej po za rozmowa, bo do solidnej pracy trzeba cos rzedu i7+ 11th+ i 64GB ram, wiec ciezko to upchac w lapka
  • Odpowiedz