Wpis z mikrobloga

@wielki_hrabia_spekulacji nie jestem z Javy. Ale rozmowa może wyglądać podobnie. Chociaż dobrze się dobrze przygotować do rozmowy o swoim doświadczeniu, i tym z czym i przy czym się pracowało(i najlepiej nauczyć się o tym mówić z przekonaniem i tak żeby jakoś się prezentowało). Pytania techniczne też mogą być, pewnie nawet podobne jak na juniora, ale warto udzielić na nie bardziej szczegółowych odpowiedzi i pochwalić się że wie się jak rzeczy działają też
@wielki_hrabia_spekulacji: to zależy mocno od firmy. Ja w tym roku rekrutowałem się na seniora, a ostatnią rozmowę miałem 2 lata temu na juniora i odbyłem teraz z 10-15 rozmów. W kilku firmach rozmowa tylko o doświadczeniu + drążenie szczegółów, pytania dlaczego coś zrobiłem tak a nie inaczej. W kilku innych z 20-30 minut o doświadczeniu, a pozostała godzina to quiz w stylu krótkie pytanie - krótka odpowiedź, i w ten sposób
Ja w tym roku rekrutowałem się na seniora, a ostatnią rozmowę miałem 2 lata temu na juniora i odbyłem teraz z 10-15 rozmów


@arctic6: Czyli od razu wskoczyłeś z pozycji juniora na seniora?, szybki awans ale jak jesteś dobry to tylko to się liczy.

odbyłem teraz z 10-15 rozmów


Ile miałeś zadań domowych, livecodingu?.

Można zapytać ile dostałeś propozycji pracy, zakładam że celowałeś w widełki dla seniora 100pln na godzinę lub
@dinor913:

Czyli od razu wskoczyłeś z pozycji juniora na seniora?, szybki awans ale jak jesteś dobry to tylko to się liczy.


W firmie do której rekrutowałem się na juniora w ciągu tych 2 lat awansowałem na mida. W praktyce robiłem to samo co robiłbym, gdybym zatrudnił się tu jako senior. Sumarycznie mam w tej chwili ok. 4 lata doświadczenia.

Ile miałeś zadań domowych, livecodingu?.


Zero, ale ja pracuję jako DevOps i