Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko190
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
roonie
roonie

roonie

Dołączył 13 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3399
  • Znaleziska 1205
  • Mikroblog 2194
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 22
MechanicznaPitaja
MechanicznaPitaja
15 godz. i 11 min temu
  • 0
#nieruchomosci #wykonczenie #klimatyzacja
mirki mam zagwozdkę. nie wiem czy montować klime w mieszkaniu. stan deweloperski, więc jeśli bym to teraz zrobiła, to potem by mi to oszczędziło sporo kucia i bałaganu. ale mam wątpliwości czy będę jej potrzebować:
- mieszkanie na parterze
- nowe budownictwo, mieszkanie od dewa
- pode mną są garaże podziemne
- okna z jednej strony (ale ekspozycja południowo wschodnia, ale znowuż spory ogródek zielony, który pewnie troche
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

roonie
roonie
roonie 2 godz. i 35 min temu via Wykop
  • 0
@MechanicznaPitaja: ja miałem podobną sytuację i tylko przygotowałem instalacje pod klimę, czyli puszka w ścianie, dociągnięty osobny obwód z różnicowką. Zawsze to mniej kucia
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
wczoraj, 06:37:02
  • 82
✨️ Dlaczego Polacy wybierają mieszkania? Ⓘ
Ktoś mi powie co kieruje ludźmi że wybierają kupno mieszkania? Czy Polacy na prawdę uwielbiają żyć jak niewolnicy? Mamy okolice 30 stopni, co można robić w takim bloku? Ani nie wyjdziesz do ogrodu, ani nie zrobisz grilla, nawet głośniej muzyki nie puścisz. Zastanawiam się gdzie takie osoby suszą pranie? Gdzie trzymają butelki z kaucją? Gdzie mają przestrzeń do ćwiczeń? Gdzie trzymają rower? Przecież nawet żeby auto mieć
mirkoanonim - ✨️ Dlaczego Polacy wybierają mieszkania? Ⓘ
Ktoś mi powie co kieruje lud...

źródło: 817cdf4722038e60ab9d1b53d96ae4904546927581ef1048613305b284dbd3f6

Pobierz
  • 132
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

roonie
roonie
roonie 23 godz. i 15 min temu via Wykop
  • 7
@mirko_anonim: nie chcą spędzać 1-2h dziennie w blaszanej puszce w drodze do roboty. Do tego wybór sklepów i usług.
  • Odpowiedz
ropien
ropien
ropien
przedwczoraj, 08:30:22
  • 11
Koalicja Obywatelska to czysta woda XD
#bekazlewactwa #bekaztuska #polityka #lekarz #afera
ropien - Koalicja Obywatelska to czysta woda XD
#bekazlewactwa #bekaztuska #polityka ...

źródło: 9463

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

roonie
roonie
roonie przedwczoraj, 10:35:04 via Wykop
  • 1
@ropien: niepopularna opinia: każdy Polak na jej miejscu zrobiłby to samo, czyli użył koneksji.
  • Odpowiedz

320

Koniec tanich zakupów na Temu i Shein. UE wprowadza 3 euro dopłaty do KAŻDEJ r

Koniec tanich zakupów na Temu i Shein. UE wprowadza 3 euro dopłaty do KAŻDEJ r

: Od 1 lipca 2026 roku wchodzi w życie nowa opłata celna, która zdemoluje sens zamawiania drobiazgów z Chin. Bruksela likwiduje zwolnienie dla paczek do 150 euro i nakłada sztywne 3 euro (ok. 13 zł) cła na każdy... pojedynczy przedmiot w przesyłce. Jeśli zamówisz 4 tanie rzeczy, dopłacisz ponad 51 z

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 23.06.2026, 07:56:58
  • 242
  • #
    polska
  • #
    chiny
  • #
    wydarzenia
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    ciekawostki
roonie
roonie
roonie 23.06.2026, 10:12:17 via Wykop
  • -2
Nie na każdą rzecz. Na każdy rodzaj rzeczy. Czyli jak zamówię kontener etui na telefon to zapłacę 3 euro.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ciagleloginzajety
ciagleloginzajety
22.06.2026, 07:46:15
  • 233
Wtf. Myślałam, że to #heheszki a ona to chyba serio powiedziała

#polityka #bekazpisu #bekazprawakow
ciagleloginzajety - Wtf. Myślałam, że to #heheszki a ona to chyba serio powiedziała 
...

źródło: 1000036568

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

roonie
roonie
roonie 22.06.2026, 09:05:54 via Wykop
  • 5
Nie każdą chorobę widać

@ciagleloginzajety: akurat tą widać.
  • Odpowiedz
roonie
roonie
roonie 21.06.2026, 19:44:16
  • 0
#samochody #urzadskarbowy
Wypełniał ktoś niedawno PCC-3 po zakupie auta przez e urząd skarbowy? W sekcji H nie da się podać liczby załączników PCC-3/A = 0 lub zostawić pustego pola bo formularz wywala błąd.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

roonie
roonie
roonie
Autor
22.06.2026, 04:53:31 via Wykop
  • 0
@potrzebie: No "1. podmiot zobowiązany solidarnie do zapłaty podatku". Ajajaj faktycznie doczytałem i jednak jestem innym podmiotem. Poebane. Dzięki
  • Odpowiedz

5

Też dałeś się nabrać inFaktowi? Oto przepis jak zrobić z użytkownika akrobatę...

Też dałeś się nabrać inFaktowi? Oto przepis jak zrobić z użytkownika akrobatę...

Gdyby Kafka żył w 2026 roku, nie pisałby Procesu. On po prostu założyłby konto w inFakcie i opisał to, co zobaczył. I nawet nie musiałby niczego koloryzować, rzeczywistość sama zrobiłaby to za niego.

lolo1000
z
kdk.pl
dodany: 19.06.2026, 16:25:04
  • 6
  • #
    infakt
  • #
    oferta
  • #
    przymus
  • #
    stabilnosc
  • #
    ksef
  • #
    ksiegowosc
roonie
roonie
roonie 20.06.2026, 18:43:29 via Wykop
  • 0
Dla mnie infakt jest spoko. Place 60 zł rocznie i robi wszystko czego potrzebuję
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ksiak
ksiak
ksiak
19.06.2026, 13:11:52
  • 2
#budujzwykopem #remontujzwykopem Wykonawcy z #wykonczenia totalnie się już odkleili, pojawiają się pierwsi co chcą by im płacić za wycenę usługi. Oczywiście stawki za godzinę roboty/ metr kwadratowy, metr bieżący itp nie potrafią podać bo "to Panie zobaczyć trzeba".
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

roonie
roonie
roonie 19.06.2026, 13:51:07 via Wykop
  • 0
@Zabi96: no to majstry muszą mieć boty robiące wyceny
  • Odpowiedz

713

133 tys. zł a 17 tys. Składka taka sama. Te liczby aż bolą

133 tys. zł a 17 tys. Składka taka sama. Te liczby aż bolą

Głośne w ostatnim czasie sprawy lekarzy osiągających bardzo wysokie dochody uruchomiły dyskusję nie tylko o wysokości wy

starnak
z
money.pl
dodany: 18.06.2026, 05:19:39
  • 151
  • #
    polska
  • #
    lekarze
  • #
    pieniadze
  • #
    sluzbazdrowia
roonie
roonie
roonie 18.06.2026, 09:10:25 via Wykop
  • 5
Zlikwidować składkę zdrowotną poprzez wciągnięcie do PIT.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

3166

Lekarze na zamkniętej grupie sprzeciwiają się ujawnieniu zarobków po PESEL

Na grupie Porozumienie Rezydentów OZZL ponure nastroje... https://t.co/gkS4TV5zT5

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 16.06.2026, 19:16:07
  • 364
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz100k
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
roonie
roonie
roonie 17.06.2026, 05:40:18 via Wykop
  • -1
Po prostu lekarze powinni publikować oświadczenia majątkowe.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

867

"Patohulajnogi" kontra piesi. Może czas przestać udawać, że to nie problem?

"Patohulajnogi" kontra piesi. Może czas przestać udawać, że to nie problem?

Ile jeszcze wypadków i potrąceń musi się wydarzyć, by system wreszcie dostrzegł problem? Nikt nie spodziewał się, że zwykły spacer stanie się sportem ekstremalnym, a chodnik - areną walki o zdrowie. Przez lata powrót do domu piechotą był raczej synonimem spokoju.

whimer
z
trojmiasto.pl
dodany: 16.06.2026, 09:05:16
  • 232
  • #
    hulajnogaelektryczna
  • #
    rower
  • #
    piesi
  • #
    chodnik
roonie
roonie
roonie 16.06.2026, 13:01:35 via Wykop
  • 10
Pierwszy filmik w artykule pokazuje jak piesza w-------a się bez patrzenia na DDR.
Drugi filmik jak samochód, prawdopodobnie na zielonej strzałce, nie ustąpił pierwszeństwa.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

marta_am
marta_am
marta_am
12.06.2026, 10:03:28
  • 0
Czy według Was kamery na zewnątrz to wystarczająca ochrona, czy alarm to jednak konieczność? Jak zabezpieczyliście swoje nieruchomości? #kamery #budujzwykopem #remontujzwykopem
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

roonie
roonie
roonie 13.06.2026, 05:43:49 via Wykop
  • 0
@marta_am: ja bym dołożył markowe wkładki w drzwiach zewnętrznych i porządne, przemyślane szyldy do nich. Większość włamań odbywa się przez wyłamanie wkładki. A kamery? Przyjdzie typ w kapturze, zasłoni twarz i będzie robił co chciał.
  • Odpowiedz

313

Znikają kolejne porodówki w Polsce. NFZ podał dane

Znikają kolejne porodówki w Polsce. NFZ podał dane

Osiem oddziałów ginekologiczno-położniczych w tym roku zaprzestało działalności - przekazał Narodowy Fundusz Zdrowia. Liczba porodówek systematycznie spada: w 2010 roku było ich 406, w listopadzie 2025 już tylko 305.

Ale-o-sio-chozii
z
rmf24.pl
dodany: 10.06.2026, 18:07:04
  • 118
  • #
    polska
  • #
    demografia
  • #
    porod
  • #
    dzieci
  • #
    szpital
roonie
roonie
roonie 11.06.2026, 15:46:33 via Wykop
  • 2
Ostatni gasi światło w tym p---------u
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

75

chińska technologia - mocno przereklamowana

chińska technologia - mocno przereklamowana

Chińskie EV się palą, FSD wjeżdża w drzewa, szybkie pociągi się rozpadają, etc... Ale propaganda chińska pompuje narrację sukcesu, rozwoju, technologi..

kwanty
z
youtube.com
dodany: 09.06.2026, 12:38:21
  • 61
  • #
    chiny
  • #
    ev
  • #
    chinskapropaganda
  • #
    ekonomia
roonie
roonie
roonie 10.06.2026, 06:57:29 via Wykop
  • 1
@Gavilar: Jeżeli coś jest faktycznie z Polski to kupię z Polski. Jeżeli jest z Azji, tylko sprowadzone i ometkowane przez polską firmę to kupię z Azji.
mirko_anonim
mirko_anonim
08.06.2026, 06:00:10
  • 0
✨️ Czy rolety blackout naprawdę zaciemniają pomieszczenia? Ⓘ
#remontujzwykopem #mieszkanie #oknaidrzwi
czy rolety blackout np. takie faktycznie zaciemniają i ograniczają nagrzewanie pomieszczenia?

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
▶︎ Obserwuj nasz tag #mirkoanonim
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

roonie
roonie
roonie 08.06.2026, 10:42:39 via Wykop
  • 0
@ksiak: o, ja mam te od Fakro (VMZ). Droższe to jest nawet od aluminiowych rolet. Jedyna zaleta i dlatego je wziąłem to mały rozmiar kasety. Zależało mi na tym, żeby zmieścić się we wnęce, ale nie przysłaniać okna.
  • Odpowiedz
roonie
roonie
roonie 08.06.2026, 15:06:05 via Wykop
  • 0
@ksiak: robiłem wyceny u kilkunastu wykonawców w okolicy i zawsze screen wychodziły drożej niż alu. Ostatecznie zamawiałem sam na Arolety.pl i sam montowałem. Wtedy wyszło mniej więcej jak alu z montażem
  • Odpowiedz
roonie
roonie
roonie 08.06.2026, 20:28:26 via Wykop
  • 0
@ksiak: Tak jak tu wspomniałeś - na pewno około 20-30%. Kupowałem VMZ 230V. W tym roku domawiałem dwie rolety to wyszło w okolicach 2k za sztukę.
  • Odpowiedz
roonie
roonie
roonie 08.06.2026, 20:32:50 via Wykop
  • 0
@ksiak: tutaj nawet dostałem od firmy z Zabrza ofertę w której screeny są jakieś 2,5x droższe:

Opcja Rolet Zewnętrznych:


- Okno 1:

203 x 143 cm - 1630 zł brutto
  • Odpowiedz

679

ONZ alarmuje: AI zużyje tyle wody co 1,3 miliarda ludzi do 2030 roku

ONZ alarmuje: AI zużyje tyle wody co 1,3 miliarda ludzi do 2030 roku

W 2025 r. centra danych zużyły 448 TWh energii, to więcej niż Arabia Saudyjska. Raport podkreśla, że skupianie się wyłącznie na emisjach CO2 jest błędem - chłodzenie serwerów i produkcja energii generuje ogromny ślad wodny i gruntowy.

matixrr
z
time.com
dodany: 04.06.2026, 22:19:34
  • 254
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    technologia
  • #
    przyroda
  • #
    natura
  • #
    swiat
roonie
roonie
roonie 05.06.2026, 10:11:50 via Wykop
  • 2
@JoBackManhorse: Jest odparowywana. W to idą te setki gigawatów ciepła
roonie
roonie
roonie 05.06.2026, 10:13:02 via Wykop
  • 0
@haohao: No, z tym że nie chłodzi w obiegu zamkniętym, tylko jest odparowywana.

482

Arcybiskup grzmi. "Coraz dłuższe urlopy odciągają od Boga"

Arcybiskup grzmi. "Coraz dłuższe urlopy odciągają od Boga"

Za dobrze wam się żyje, Polaki, oj za dobrze. Przez internet, platformy streamingowe, telewizję, nawet przez urlopy nie chodzicie do kościoła, i krzyże papieskie ktoś podpala, i aborcja szaleje. Przynajmniej wedle przewysokiego urzędnika Pana Boga, szlachetnego arcybiskupa Depo z Cżęstochowy.

Takiseprzecietniak
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 04.06.2026, 15:24:16
  • 238
  • #
    polska
  • #
    czestochowa
  • #
    religia
  • #
    bekazkatoli
  • #
    neuropa
roonie
roonie
roonie 05.06.2026, 08:29:56 via Wykop
  • 16
Moim zdaniem tym co odciąga ludzi od kościoła są księża.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

roonie
roonie
roonie 05.06.2026, 08:31:16 via Wykop
  • -12
@Drzepetto: ta, bo praca to jest wtedy jak się odbijasz na fabryce smrodu i jebiesz tam 8+ godzin, a nie jakieś kiężowanie
GrubyKociol
GrubyKociol
03.06.2026, 07:14:36
  • 362
Tradycyjnie- jeden plus jedna mela.

Radosław Gołębiowski został przyłapany na oszukiwaniu podczas Trans Balcan Race.
Legenda polskiego Ultra okazała się zwykłym oszustem. Ehh kolejny karaś.
https://www.instagram.com/p/DZHEKRBCGrX/?img_index=1

#rower #afera
GrubyKociol - Tradycyjnie- jeden plus jedna mela.

Radosław Gołębiowski został przyła...

źródło: image

Pobierz
GrubyKociol - Tradycyjnie- jeden plus jedna mela.

Radosław Gołębiowski został przyła...
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

roonie
roonie
roonie 03.06.2026, 10:45:59 via Wykop
  • 0
@GrubyKociol: w sumie to siedzi sobie na pace busa i tyle :P
  • Odpowiedz

455

Rząd zamyka furtkę. Koniec z wykupem mieszkań komunalnych na własność!

Rząd zamyka furtkę. Koniec z wykupem mieszkań komunalnych na własność!

Lokale wybudowane z dotacji mają "dożywotnio" należeć do gminy. Chciałeś odłożyć, wynająć od miasta i kiedyś wykupić? Zapomnij. Eksperci już punktują chaos w nowych przepisach. O tym, że Polska ma duży problem z dostępem do mieszkań zwłaszcza tych niskoczynszowych wiadomo nie od dziś. Poprawę sytuac

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 22.05.2026, 06:07:39
  • 171
  • #
    budowcnictwo
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkaniedeweloperskie
  • #
    polska
  • #
    wykop
  • #
    wiadomosci
roonie
roonie
roonie 22.05.2026, 11:24:46 via Wykop
  • 3
No i prawidłowo. Nie dość że żyją na koszt gminy to za grosze potem wykupują, a gmina ma wiecznie za mało mieszkań komunalnych. Chcesz mieć swoje - to kup na wolnym rynku.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

roonie
roonie
roonie 22.05.2026, 11:26:07 via Wykop
  • 0
Lepiej późno niż wcale.

1005

Przerobiła w AI zdjęcie pizzy żeby odzyskać kasę od pizzerii w Rzeszowie.

Przerobiła w AI zdjęcie pizzy żeby odzyskać kasę od pizzerii w Rzeszowie.

Jedna z Pań zamówiła dwie pizze z salami, po czym postanowiła zgłosić do portalu, że salami magicznie zniknęło i należy się zwrot pieniędzy. Problem w tym, że do usuwania salami został zatrudniony Chat GPT, który jak to AI czasem lubi zrobić mały glitch, zmiana cięcia pudełka, zmiana stołu...

sznaps82
z
sekurak.pl
dodany: 21.05.2026, 08:39:15
  • 233
  • #
    sekurak
  • #
    rzeszow
  • #
    oszustwo
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    chatgpt
roonie
roonie
roonie 21.05.2026, 13:20:58 via Wykop
  • 3
@kamillus: czemu miałoby ich ostrzegać? Chyba lepiej ich wyłapać i dojechać, nie?
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 22
  • Strona 1 z 22
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 03.11.2023

    Komentator
  • Rocznica
    od 20.01.2026

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 02.10.2023

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking