Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko116
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
P_i_o_t_R
Profil firmowy

P_i_o_t_R

Dołączył 7 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 9268
  • Znaleziska 8588
  • Mikroblog 680
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 4

1197

70 godzin na nogach. NIK odsłania patologię w polskich szpitalach

70 godzin na nogach. NIK odsłania patologię w polskich szpitalach

Najwyższa Izba Kontroli opublikowała porażający raport z kontroli polskich szpitali klinicznych. Rekordzista pracował bez przerwy przez 70 godzin i 10 minut lekarze na kontraktach cywilnoprawnych nagminnie pracują po 2-3 doby z rzędu, co stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia pacjentów. To jedn

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: przedwczoraj, 10:41:05
  • 66
  • #
    medycyna
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    afera
  • #
    informacje
  • #
    ciekawostki
P_i_o_t_R
P_i_o_t_R 14 godz. i 20 min temu via Wykop
  • 0
kasę za obecność w miejscu pracy a nie pracę.


@jazdaniebieski2023: kto wierzy, że fizycznie był kilka dni w szpitalu i nie wychodził niech da minusa.
Plusa, jeśli uważasz że był ale w domu :)

561

W Sosnowcu agresywne psy zaatakowały 8-latkę. Dziewczynka trafiła do szpitala

Pokaż treści 18+

W Sosnowcu agresywne psy zaatakowały 8-latkę. Dziewczynka trafiła do szpitala

Do dramatycznego zdarzenia doszło w piątkowy wieczór (26 czerwca) w sosnowieckiej dzielnicy Dańdówka, gdzie dwa psy zaatakowały 8-letnią dziewczynkę. W obronie córki stanął jej ojciec, który również został ranny. Okoliczności całego zajścia wyjaśnia teraz policja.

sajmonm
z
dziennikzachodni.pl
dodany: 23 godz. i 24 min temu
  • 55
  • #
    psiapatologia
  • #
    pogryzienieprzezpsa
  • #
    sosnowiec
  • #
    slask
  • #
    psiarze
P_i_o_t_R
P_i_o_t_R 19 godz. i 23 min temu via Wykop
  • 2
@kakodyl: z pewnością ojciec dostanie wyrok za znęcanie się nad zwierzętami bo przekroczył granice samoobrony (ʘ‿ʘ)

2631

Cisowianka pozywa Skarb Państwa. Woda: 23% VAT, a COLA: 5%

Cisowianka pozywa Skarb Państwa. Woda: 23% VAT, a COLA: 5%

Producent wody Cisowianka (Nałęczów Zdrój) złożył pozew przeciwko Skarbowi Państwa i zawiadomił Komisję Europejską w sprawie absurdów w polskim systemie podatkowym. Podczas gdy państwo promuje zdrowy tryb życia, czysta woda butelkowana jest obłożona najwyższą stawką 23% VAT, a niektóre napoje z so

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 25.06.2026, 13:21:24
  • 236
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    afera
  • #
    gospodarka
P_i_o_t_R
P_i_o_t_R 25.06.2026, 15:46:37 via Wykop
  • 1
@misstrant: hehehehehehehehe

Fan wody z kranu?
P_i_o_t_R
P_i_o_t_R 25.06.2026, 15:48:21 via Wykop
  • 17
Woda butelkowana to burżujstwo.


@potrzebie: zwłaszcza jak masz pracowników na budowie i MUSISZ im zapewnić wodę na placu budowy.

572

Psy goniły dziecko w Brennej. Zostały otrute. Wyrok w głośnej sprawie

Psy goniły dziecko w Brennej. Zostały otrute. Wyrok w głośnej sprawie

Sąd Rejonowy w Cieszynie ogłosił wyrok w sprawie Damiana D. oskarżonego za podanie psom sąsiadów trutki na ślimaki w Brennej.

ken-wawa
z
o2.pl
dodany: 23.06.2026, 16:24:51
  • 241
  • #
    wiadomosci
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    ciekawostki
  • #
    prawo
  • #
    informacje
P_i_o_t_R
P_i_o_t_R 24.06.2026, 17:43:59 via Wykop
  • 1
@CzarnaMurzynskaKnagaa:
to był jego monitoring (ʘ‿ʘ) więc aż dziwne, że nie miał awarii

547

Przeciętny amerykanin płaci o 15% większe podatki bo najbogatsi ich nie płacą

Przeciętny amerykanin płaci o 15% większe podatki bo najbogatsi ich nie płacą

Czyli dlaczego w latach 80 w USA był dobrobyt a teraz jest lipa

cristo4o
z
youtube.com
dodany: 24.06.2026, 15:01:18
  • 124
  • #
    podatki
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    ciekawostki
  • #
    usa
P_i_o_t_R
P_i_o_t_R 24.06.2026, 17:20:33 via Wykop
  • 25
@zbozowykombain:
Nie, to nie jest prawda że najbogatsi siedzą na nieruchomościach zwłaszcza tych mieszkalnych.

Najbogatsi mają udziały w dużych firmach a ich wydatki to zwykle koszty firmowe więc obniżają podatek.
Ty zarabiasz, wpadasz w drugi próg, kupujesz auto i wychodzi że blisko 50% leci do państwa.

2836

Lekarz przeciwny zwiększeniu liczby lekarzy: "To zalewanie pożaru benzyną"

Lekarz przeciwny zwiększeniu liczby lekarzy: "To zalewanie pożaru benzyną"

"My zapłacimy za te etaty. Nie będzie płacy 200 tys., tylko 10 osób dostanie 20 tys. Koszt dla państwa będzie ten sam, a pacjent dostanie paradoksalnie mniej" - stwierdził prof. Tadeusz Zielonka. "Będzie tym gorzej, że więcej lekarzy będzie wystawiało więcej badań" - podsumował prof. Zielonka

tomasztomasz1234
z
tokfm.pl
dodany: 23.06.2026, 16:53:49
  • 199
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    lekarz100k
  • #
    konowalposting
  • #
    heheszki
  • #
    medycyna
P_i_o_t_R
P_i_o_t_R 24.06.2026, 15:44:40 via Wykop
  • 0
@Dadas77: w czym prawdy?
Myślisz że w prywatnych sieciówkach mają ten problem czy jak lekarza kontraktują na 10h to siedzi na tyłku w placówce od 8 - 18 ?

A może zakazać Panu profesorowi leczenia prywatnie bo wystawia skierowania?
https://www.znanylekarz.pl/tadeusz-zielonka/pulmonolog-internista/warszawa
P_i_o_t_R
P_i_o_t_R 24.06.2026, 17:09:50 via Wykop
  • 3
@Dadas77:

Co stoi w sprzeczności z ograniczaniem kształcenia lekarzy:

1) liczba lekarzy na 1000 mieszkańców jest niższa niż w UE,
2) praktycznie na wszystko się

296

Tylko 5% Polaków uważa, że to dobry czas na zakup nieruchomości

Tylko 5% Polaków uważa, że to dobry czas na zakup nieruchomości

Po latach kupowania wszystkiego jak leci przez rządowe programy dopłat, na rynku nieruchomości nastąpiło tąpnięcie nastrojów. Najnowszy raport portalu nieruchomosci-online.pl za II kwartał 2026 roku nie pozostawia złudzeń: lawinowo rośnie liczba osób chcących sprzedać mieszkanie, a ubywa chętnych

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 23.06.2026, 06:27:48
  • 100
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkaniedeweloperskie
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
P_i_o_t_R
P_i_o_t_R 24.06.2026, 04:54:20 via Wykop
  • 1
Tak nieskromnie zapytam - kiedy ostatnio było "tąpnięcie" ale takie, że jak ktoś kupił to żałował, że nie poczekał np roku bo np ceny średnio zleciały w dół o 2-3%?


@NieWiemWiecSieWypowiem: 2008

10% spadło u mojego dewelopera

Nawet miałem zrezygnować ale kara za zerwanie umowy wynosiła 10%

16

Euro-Office online alternatywą dla Worda

Euro-Office online alternatywą dla Worda

Już 9 czerwca użytkownicy otrzymają dostęp do Euro-Office online. Obsługiwane będą najpopularniejsze formaty wykorzystywane obecnie w biznesie, w tym DOCX, PPTX, PDF oraz TXT.

Victor_Manzon
z
ithardware.pl
dodany: 04.06.2026, 23:01:54
  • 12
  • #
    technologia
  • #
    europa
  • #
    komputery
  • #
    informatyka
P_i_o_t_R
P_i_o_t_R 23.06.2026, 17:56:56 via Wykop
  • 0
wygodniej dać ai dostęp do systemu plików)


@irenicus30:
Swoje dane wrażliwe też dajesz AI?
adam-yxz
adam-yxz
23.06.2026, 16:58:50
  • 2
#mecz

Ronaldo nadal wygląda jakby go sam Fidiasza albo Michał anioł rzeźbili
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

P_i_o_t_R
P_i_o_t_R 23.06.2026, 17:07:08 via Wykop
  • 0
@adam-yxz: życie spędza na dziecie i ćwiczeniach.
Skończy karierę to będzie +25 na wadze
  • Odpowiedz

242

Ogromny przyrost zadłużenia Polski. Prawie 47 mld zł w miesiąc

Ogromny przyrost zadłużenia Polski. Prawie 47 mld zł w miesiąc

Według wstępnych szacunków resortu finansów, zadłużenie Skarbu Państwa na koniec maja 2026 r. wyniosło ok. 2,136 bln zł. W ciągu miesiąca przybyło nam niemal 47 mld zł zobowiązań. Koszty finansowania polskiego długu publicznego pozostają na bardzo wysokim poziomie plasują nas w czołówce UE.

rychu-nalepa
z
zero.pl
dodany: 23.06.2026, 08:20:21
  • 86
  • #
    finanse
  • #
    ekonomia
  • #
    pieniadze
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    ciekawostki
P_i_o_t_R
P_i_o_t_R 23.06.2026, 14:23:56 via Wykop
  • 3
NA OBSŁUGĘ DŁUGU W 2026 ROKU 115 mld zł .

( ͡° ͜ʖ ͡°) cześć i czołem 300mln dziennie

Odpowiedz

Obserwuj dyskusję


@d3xxer: elektrownia atomowa rocznie (ʘ‿ʘ)
P_i_o_t_R
P_i_o_t_R 23.06.2026, 14:25:41 via Wykop
  • 0
Ja nie wiem czy wiesz ale od ponad 2 lat pis nie rządzi


@Kazhan: ale wyborcy PiS spłacają ich dług i odsetki! Prawa, prawda?
P_i_o_t_R
P_i_o_t_R 23.06.2026, 14:36:11 via Wykop
  • -2
@Kazhan: zobaczymy jak ich rozliczą i czy coś się zmieni.
P_i_o_t_R
P_i_o_t_R 23.06.2026, 14:50:41 via Wykop
  • 1
Jaka karę dostanę Rafałek


@Kazhan: co mnie Rafałek interesi

Oni mają zebrać dochodzy doktorów, zrobić statystykę i podać wyniki publicznie.
I tak miesiąc
P_i_o_t_R
P_i_o_t_R 23.06.2026, 16:57:51 via Wykop
  • -1
Jest niby na dużyrze a rzeczywiście siedzi na zlocie polityków. Rafałek o tym widział a wolał dojechać tego co to zgłosił i tu jest problem według mnie.


@Kazhan: a to jak wiedział to ZGODA, pociąnać do odpowiedzialności.

1880

Dziś Dzień Ojca

Dziś Dzień Ojca

dziś Dzień Ojca, co by nikt nie zapomniał

ray7
z
pl.wikipedia.org
dodany: 23.06.2026, 09:05:45
  • 186
  • #
    rodzice
  • #
    rodzina
  • #
    dzieci
  • #
    rodzicielstwo
P_i_o_t_R
P_i_o_t_R 23.06.2026, 16:55:32 via Wykop
  • -4
@lunaexoriens: NIE ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ

844

Komuna wróciła! Wchodzi dyrektywa wymuszająca parytet kobiet w zarządzie spółek

Dyrektywa Women on Boards, która ma zostać wdrożona do polskiego prawa w czerwcu 2026 roku, zobowiązuje spółki giełdowe, w tym spółki Skarbu Państwa, do zapewnienia co najmniej 33% udziału osób niedostatecznie reprezentowanej płci w organach spółki łącznie (Zarząd + Rada Nadzorcza).

RECAPTCHASSIE
z
kpmg.com
dodany: 23.06.2026, 12:17:29
  • 156
  • #
    polska
  • #
    europa
  • #
    prawo
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    biznes
  • #
    eurokomuna
P_i_o_t_R
P_i_o_t_R 23.06.2026, 14:57:07 via Wykop
  • 6
y 5 lat wcześniej przejść na emeryturę.

Odpowiedz


@Morf: myślisz że jak pojechać do Hiszpanii, zmienić płeć to ci transkrypcje zrobią lokalnie? (ʘ‿ʘ)

373

Karetka dla ciężko chorego dziecka? NFZ: nie zezwalamy

Karetka dla ciężko chorego dziecka? NFZ: nie zezwalamy

Niespełna dwuletnia dziewczynka z ciężkimi wadami wrodzonymi serca, płuc i ośrodkowego układu nerwowego miała zostać przewieziona na ratującą życie operację kardiochirurgiczną. Problem w tym, że Narodowy Fundusz Zdrowia odmówił sfinansowania specjalistycznego transportu medycznego.

tomasztomasz1234
z
row.info.pl
dodany: 22.06.2026, 20:56:32
  • 25
  • #
    polska
  • #
    afera
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    dzieci
  • #
    nfz
P_i_o_t_R
P_i_o_t_R 23.06.2026, 08:34:51 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...

1240

Zarobiła 1,7 mln zł. Lekarka reaguje emocjonalnie. "Największa przykrość"

Zarobiła 1,7 mln zł. Lekarka reaguje emocjonalnie. "Największa przykrość"

72-letnia pediatra i neonatolożka od 11 lat kieruje szpitalem powiatowym w 7-tysięcznym miasteczku na Mazowszu. Jej wzburzenie wynika z wzięcia na tapet przez media jej oświadczenia majątkowego. Wynika z niego, że w 2025 r. zarobiła na etacie dyrektorskim 437 tys. zł brutto. Ale oprócz pełnienia fun

airaG
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 22.06.2026, 17:03:37
  • 202
  • #
    nfz
  • #
    szpital
  • #
    lekarz
  • #
    zarobki
  • #
    polska
P_i_o_t_R
P_i_o_t_R 23.06.2026, 06:37:06 via Wykop
  • 4
@Antracytowy_Janusz:
Jak masz dyżur w szpitalu w wieku 72 lat to masz blisko na SOR ;)
przegro_pisarz
przegro_pisarz
22.06.2026, 18:05:27
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

P_i_o_t_R
P_i_o_t_R 22.06.2026, 18:11:59 via Wykop
  • 0
Zazdroszczę ludziom, że potrafią nie zwracać uwagi na innych, ja nie potrafię.


@przegro_pisarz: jak pracujesz z kobietami to z czasem się opatrzysz
  • Odpowiedz
anonanonimowy321
anonanonimowy321
22.06.2026, 18:07:14
  • 5
Nigdy nie będzie dane. #przegryw
anonanonimowy321 - Nigdy nie będzie dane. #przegryw

źródło: moonlit-beach-walk-stockcake

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

P_i_o_t_R
P_i_o_t_R 22.06.2026, 18:09:57 via Wykop
  • 0
@anonanonimowy321: na początku tak to wygląda a potem jesteś niszczony psychicznie i fizycznie przez starą, gubą babę która dodatkowo jest na prawie.
  • Odpowiedz
Isouwa
Isouwa
Isouwa
21.06.2026, 19:41:17
  • 60
#przegryw
Isouwa - #przegryw

źródło: HLVllsDWgAAGBwE

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

P_i_o_t_R
P_i_o_t_R 21.06.2026, 19:43:17 via Wykop
  • 3
@Isouwa: co poszło nie tak, że nie wyszło mądry + towarzyski?
  • Odpowiedz

777

Profesor o szpitalach: dlaczego mam siedzieć w tej samej kolejce?

Profesor o szpitalach: dlaczego mam siedzieć w tej samej kolejce?

Pozornie krzyk przeciwko tzw. "salonikom VIP" w zakładach leczniczych to krzyk w obronie sprawiedliwości społecznej. Poz

Wouxus
z
money.pl
dodany: 19.06.2026, 12:03:02
  • 130
  • #
    szpital
  • #
    lekarze
  • #
    nfz
  • #
    tusk
  • #
    po
  • #
    polska
P_i_o_t_R
P_i_o_t_R 21.06.2026, 19:39:21 via Wykop
  • 1
ustawowym system uzgodnionym z całym społeczeństwem


@skullc64:
durne jest to, że ten który płaci jest ostatni to otrzymania usługi

896

Afera że krewetka to luksus, ale nikt nie widzi że woda w butelce to też luksus.

Afera że krewetka to luksus, ale nikt nie widzi że woda w butelce to też luksus.

Po ostatnich aferach z pizza z krewetkami, śmieje się bo nikt nie krzyczy że idąc do restauracji czy żabki kupując butelkę wody, płacimy 23% VATu. Przecież woda powinna byc dobrem podstawowym

michal-polikowski
z
podatki.biz
dodany: 19.06.2026, 15:50:48
  • 110
  • #
    vat
  • #
    afera
  • #
    podatki
P_i_o_t_R
P_i_o_t_R 21.06.2026, 09:30:35 via Wykop
  • 0
bo wolą kupować wodę w butelce której M3 kosztuje ponad 1000zl


@Lowca-absurdow: woda w butelce to jednak inny produkt niż woda z kranu.

Równie dobrze można strwierdzić, że ludzie są dziwni bo kupują energię elektryczną "z gniazdka" a jest bardzo tania ze słońca, jeżdżą samochodem a w sumie można za darmo chodzić lub jeździć rowerem, palą węglem a darmowe ciepło jest ze słońca.
A to poprostu inne produkty rozwiązanie innych

45

Centralny Rejestr Umów może przyspieszyć odpływ lekarzy z publicznych szpitali.

Lekarze przechodzą do ofensywny, wróżą odpływ lekarzy mimo ze mogą zarabiać lepiej niż szef NASA.

pomaranczowyogorek
z
ozzl.org.pl
dodany: 20.06.2026, 06:49:27
  • 37
  • #
    lekarz
  • #
    medycyna
  • #
    afera
P_i_o_t_R
P_i_o_t_R 20.06.2026, 21:46:16 via Wykop
  • 0
To może niech wcale nie płacą podatków?

W końcu jak wypełniają deklarację podatkową to też łamie ich "konstytucyjne prawo do prywatności".
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 12
  • Strona 1 z 12
  • >

Piotr

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 29.12.2024

    Komentator
  • Rocznica
    od 26.06.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking