#pogoda #upal #klimat #lato #wielkabrytania
Jeszcze 2 dni i koniec tego męczącego tygodnia
- Dwa miesiące z rzędu padły nowe ogólnokrajowe rekordy temperatury (35,1 w maju i 36,7 w czerwcu z wczoraj, który może być jeszcze dzisiaj poprawiony).
- Noce z temperaturą nie spadającą poniżej 23 stopni.
- Temperatura punktu rosy na poziomie 24,9 (to już poziom opresyjny, jaki notuje się w tropikach typu
xionc0586 - #pogoda #upal #klimat #lato #wielkabrytania
Jeszcze 2 dni i koniec tego m...

źródło: 091702

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zaraz ci napiszą sebiksy kołchozowe z IQ 60


@codziennaKasia: No przecież sebiksy kołchozowe to właśnie płaczą o gorąc, bo skwar się zaczyna od 7 rano, a oni na hali 50C, w aucie też 50, w zbiorkomie j---e spoconymi ludźmi. Ja przed chwilą wróciłem z piekarni, wystarczyło zarzucić klapki na nogi, zajebista temperatura, jeszcze pachnie skoszonymi łąkami w okolicy, a teraz sobie siedzę w klimatyzowanym domu, zaraz w-------ę śniadanie i wychodzę
  • Odpowiedz
@xionc0586: mam nadzieję że to jeszcze nie koniec ładnej pogody w Polsce. Chyba że dla Areczka upał to tylko raptem 3 dni w roku a reszta to chujnia, szarość, depresja i poczucie beznadziei w tym smutnym jak o… kraju.
Na zasadzie masz Areczku i naciesz się tymi 3 dniami bo więcej to nie dla robaka a dla zarządu co lata sobie na Bahamy
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

🔋Wielkoskalowe systemy magazynowania energii (BESS) stają się krytyczną częścią europejskiej sieci przesyłowej. Partnerstwo zawarte pomiędzy deweloperem projektów energetycznych a gigantem technologicznym z branży elektromobilności pozwala osiągnąć nową skalę operacyjną w tym sektorze.

⚒️Podpisana umowa zakłada budowę magazynów o pojemności 25 GWh, z perspektywą rozszerzenia do ponad 100 GWh. Pozwoli to na unowocześnienie sieci oraz ograniczenie strat wynikających z braku elastyczności zeroemisyjnych źródeł energii.

https://swiatoze.pl/100-gwh-magazynow-energii-od-natpower-i-tesli-europa-zyska-infrastrukture-bess-warta-miliardy/

#magazynyenergii #bess #oze
SwiatOze - 🔋Wielkoskalowe systemy magazynowania energii (BESS) stają się krytyczną c...

źródło: soze_Posty IG - 2026-06-24T145730.386

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dwa lata się utrzymał, jak na obecne czasy to i tak sporo. Następcę z pewnością również czekają podobne "afery", pewnie już trwa grzebanie w przeszłości burnhama i innych potencjalnych kandydatów. Im więcej liderów zostanie obalonych tym będzie większe parcie na przedterminowe wybory - gdzie partyjka jak reform będzie liczyć na swoją wygraną.

Ciekawe czy następca będzie kontynuował próby zbliżenia z eu.

Nie wiadomo na chwilę obecną czy będzie "konkurs" na pozycję lidera
  • Odpowiedz
Coraz więcej osób zauważa, że od pewnego czasu każde wydarzenie międzynarodowe, które mogłoby dać punkty władzy jest torpedowane chwilę wcześniej przez PIS (i czasami konfederację).

1) Program SAFE - nagła zmiana stanowiska i atak PIS przed podpisaniem umów.
2) Umowa obronna z UK - Kręcenie nosem, że Nawrocki nie wiedział i nie wiadomo czy podpisze ( wg władzy kancelaria prezydenta była informowana o pracach)
3) Umowa o współpracy z Niemcami - ''przypadkiem'' dzień przed podpisaniem
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@202492:

Niestety nie wygląda to na przypadki, tylko wygranie wyborów za wszelką cenę.

Jeśli dojdą do władzy to pewnie będą robili mniej więcej to samo co teraz KO, albo i bardziej w końcu już to robili. XD

Może oprócz kupowania w polskiej zbrojeniówce, tego za bardzo nie lubią.
  • Odpowiedz
Następna zima może być bardzo ciężka dla rosjan ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wielka Brytania zaprezentowała trzy prototypy pocisków manewrujących dla Ukrainy w ramach programu Projektu Brakestop.


B--ń jest tańsza w produkcji, nie zawiera amerykańskich komponentów i została opracowana przez firmy MBDA UK, MGI Engineering i Rotron Aerospace. Testy przeprowadzono wiosną. Po dodatkowych testach, co najmniej jeden z pocisków ma zostać dostarczony Ukrainie do
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tygodnik The Ecomomist daje 1 miesiąc za darmo . Nawet przy subskrypcji miesięcznej. Warto mieć konto na którym nic nie trzymamy, lub jakieś grosze do 7 zł. Gdy nawet zapomnimy o subskrypcji odbije się o iste kont. Np. ING karta przedplacona, Nest, UniCredit są bezpłatne bezwarunkowo coś tam pewnie jeszcze też. ING przedplacona jest spoko również dlatego bo występuje w większości serwisów gdzie trzeba potwierdzić dane. Jakies ePUAPy, rejestrację numerów na kartę
Poludnik20 - Tygodnik The Ecomomist daje 1 miesiąc za darmo . Nawet przy subskrypcji ...

źródło: 3746

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach