Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko165
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
mnvt
mnvt

mnvt

Dołączył 1 rok i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 11722
  • Znaleziska 11145
  • Mikroblog 577
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 26

295

Każda paczka o wartości do 150 euro zostanie objęta ryczałtowym cłem

Każda paczka o wartości do 150 euro zostanie objęta ryczałtowym cłem

Od 1 lipca Polacy robiący zakupy na popularnych chińskich platformach, takich jak Temu, Shein czy AliExpress, muszą przygotować się na wyższe koszty. W życie wchodzą nowe unijne przepisy dotyczące handlu internetowego z krajami spoza Unii Europejskiej.

freedomseeker
z
rmf.fm
dodany: 19 godz. i 36 min temu
  • 107
  • #
    polska
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    aliexpress
  • #
    temu
  • #
    zakupyzchin
  • #
    zakupy
mnvt
mnvt
mnvt 4 godz. i 23 min temu via Wykop
  • 3
@dziupla666: No, bo bez tego nawet magazynów nie będziemy w Polsce mieli. No bo firm produkcyjnych, na pewno jeśli wszystko ma iść z Chin.( ͡° ͜ʖ ͡°)
mnvt
mnvt
mnvt 4 godz. i 21 min temu via Wykop
  • -4
@MalinowyGarncarz: A jak byś wsparł przemysł europejski?

1186

Wynagrodzenia personelu pochłaniają już nawet 85-90 proc. kosztów placówek.

Wynagrodzenia personelu pochłaniają już nawet 85-90 proc. kosztów placówek.

Kaznowska ocenia, że obecny model prowadzi do silnej presji finansowej na szpitale. Wynagrodzenia personelu pochłaniają już nawet 85-90 proc. kosztów funkcjonowania placówek, a dyrektorzy szpitali mierzą się z kolejnymi żądaniami podwyżek, szczególnie przed lipcowymi wzrostami płac.

ocynkowanyodpornynahejt
z
biznes.interia.pl
dodany: 15.06.2026, 12:10:16
  • 114
  • #
    szpital
  • #
    wynagrodzenie
  • #
    pieniadze
mnvt
mnvt
mnvt 15.06.2026, 14:29:49 via Wykop
  • 50
Bo dosypali bezmyślnie, bez ładu i składu kasę z polskiego ładu kilka lat temu. No to sobie dosypali.
Chociaż najsmutniejsze jest to, że poprzednicy jak i obecni nic z tym nie zrobią i nie mają pomysłu co dalej. Oczywiście poza podniesieniem kolejnych podatków i składek dla ogółu, no to każdy głupi potrafi.
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mnvt
mnvt
mnvt 15.06.2026, 19:32:18 via Wykop
  • 0
Teraz już muszą. Odwlekali reformę na potem.


@gnijacy_wypok: Taaa, tylko pokaż mi na czym polegać będzie ta reforma? Tego słowa to boją się kolejne rządy od 89 r. tylko pudrują trupa.
Jedynie co pozytywnego widzę to e-rejestracje, które szerzej wchodzą od 1 lipca br. Jakby szybciej to w pełni wprowadzili, to chociaż problemy z kolejkami do lekarzy i na badania powinny się poprawić. Bo tutaj to jest wolna amerykanka, przychodnie
mnvt
mnvt
mnvt 15.06.2026, 19:34:48 via Wykop
  • 0
co najlepsze, można by lekarzom obciąć pensje o 3/4 i nigdzie by nie wyjechali bo i tak by zarabiali lepiej niż na zachodzie xD


@FLAC: No i doszedł argument dla coniektórych, żeby wrócić do Polski, bo lepiej płacą niż w Danii czy Szwajcarii. Nie ma to jak widzieć pozytywy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1923

Podkarpacki urolog zarobił 926 tys. zł w rok

Podkarpacki urolog zarobił 926 tys. zł w rok

Dariusz Sobieraj łączny dochod z działalności lekarskiej: ~926,000

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 13.06.2026, 10:41:48
  • 245
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    lekarz100k
  • #
    konowalposting
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
mnvt
mnvt
mnvt 14.06.2026, 10:04:29 via Wykop
  • 2
Ciekawe czy chociaż za tę kasę był miły dla pacjentów?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

gabor2
gabor2
gabor2
13.06.2026, 12:00:47
  • 0
Czołem, potrzebuję założyć pocztę e-mail dla jdg. Muszę kupić domenę i hosting. Nowa działalność, zakończyłem bycie na etacie. Strony www nie potrzebuję. Gdzie macie sprawdzone takie rzeczy i wszystko działa bez problemu? I czytam, że warto zwrócić uwagę na odnowienia, tzn. że ktoś robić podwyżki 100% po roku. Ale nie mam pojęcia, na co więcej.

#hosting #poczta #e-mail #firma
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mnvt
mnvt
mnvt 14.06.2026, 09:19:59 via Wykop
  • 0
@gabor2: Zerknij na seohost, mam od lat i jestem zadowolony.
  • Odpowiedz

368

Politycy Brauna złożyli hołd rosyjskiemu ambasadorowi

Politycy Brauna złożyli hołd rosyjskiemu ambasadorowi

Piotr Heszen oraz Mateusz Piskorski radośnie zrobili łaskę jego excelencji: "przyszedł obecnie czas na swoisty konserwatyzm pod przewodnictwem mocnego przywódcy. Bonapartyzm. Ja kibicuję takiemu kierunkowi rozwoju Rosji"

Takiseprzecietniak
z
wiadomosci.gazeta.pl
dodany: 12.06.2026, 11:55:25
  • 175
  • #
    polska
  • #
    rosja
  • #
    bekazprawakow
  • #
    bekazkatoli
  • #
    neuropa
  • #
    polityka
mnvt
mnvt
mnvt 12.06.2026, 18:41:53 via Wykop
  • -6
tak jak miałeś siedzieć zamknięty w domu z powodu śmiertelnego wirusa


@Papijes: Hej, ale twój idol z kremla też się bał tego śmiertelnego wirusa, że goście musieli siedzieć przy 10 metrowym stole( ͡° ͜ʖ ͡°)

1092

Drozda w mocnych słowach o artystach, co nie odkładali składek emerytalnych

Drozda w mocnych słowach o artystach, co nie odkładali składek emerytalnych

"Jeżeli człowiek przez całe lata zarabiał dużo pieniędzy, a teraz nie ma nic to jest id**ta.

wykopowicz_ka
z
streamable.com
dodany: 11.06.2026, 15:40:44
  • 96
  • #
    artysci
  • #
    emerytury
  • #
    praca
  • #
    finanse
  • #
    ekonomia
  • #
    pieniadze
mnvt
mnvt
mnvt 12.06.2026, 10:43:27 via Wykop
  • 2
@towarzysz-eko: @roman999 @Ajdi A to nie można zajmować się dwoma tematami jednocześnie? Czy tylko jednym?
Kolega dał o artystach, a Wy dawajcie o pakcie migracyjnym.

476

AI wskazała go jako przestępcę. Niewinny mężczyzna pozywa policję po głośnej...

AI wskazała go jako przestępcę. Niewinny mężczyzna pozywa policję po głośnej...

Robert Dillon pozwał policję oraz kilka biur szeryfów po tym, jak został aresztowany na podstawie wyniku systemu sztucznej inteligencji wskazującego 93-procentową zgodność jego twarzy z wizerunkiem podejrzanego. Oskarżono go o próbę kontaków z nieletnią, podczas gdy był kilkaset kilometrów dalej

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 12.06.2026, 07:34:37
  • 57
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    usa
  • #
    sztucznainteligencja
mnvt
mnvt
mnvt 12.06.2026, 10:32:28 via Wykop
  • 2
@dasfddklfdslkfkx: @uciuuu Ale może chociaż uzyskają duże odszkodowanie, bo to stany.

2557

W Polsce powstała organizacja Black Justice wspierająca społeczność afrykańską

Organizacja wspiera proces osiedlania się w kraju migrantów z Afryki oraz walczy z rasizmem i dyskryminacją. Działalność tej fundacji jest w całości finansowana przez międzynarodowe organizacje bezpośrednio powiązane z siecią Sorosa.

Subsacharyjska-tarantula
z
blackjustice.org.pl
dodany: 11.06.2026, 11:00:32
  • 361
  • #
    imigracja
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    neuropa
  • #
    4konserwy
mnvt
mnvt
mnvt 11.06.2026, 17:57:05 via Wykop
  • 6
@YebakaLesny: "działaniach antykapitalistycznych"

I dlatego działa w organizacji, którą wspiera fundacja największego kapitalisty Rocefelera( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kam3l
Kam3l
17.10.2024, 20:31:07
  • 44
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mnvt
mnvt
mnvt 11.06.2026, 17:49:17 via Wykop
  • 0
normalnie idealna ziemia obiecana do zasiedlenia


@SnieznyKoczkodanZwanyRowniezYeti: Przez kogo?
  • Odpowiedz
essos
essos
essos
11.06.2026, 11:13:17
  • 0
Co tam sie odpierdziela z tymi darmwymi arkuszami zleneń, że najpierw znikly z interii, a teraz z gragieldowa?

#gielda #gpw #finanse #xtb
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mnvt
mnvt
mnvt 11.06.2026, 12:46:50 via Wykop
  • 0
Sprawdź tutaj - https://tickerspace.io
Masz na żywo, a nie z opóźnieniami jak tak gdzie wspomniałeś. Nie wiem czy tam też znikły nie chce mi się logować, musisz sam sprawdzić.
  • Odpowiedz
Lapidarny
Lapidarny
11.06.2026, 01:25:58
  • 1
Widzę, że nie tylko ja rozczarowany... #sohost lipa fest. Zawsze szanowałem, polecałem wszystkim, sam przemigrowałem wszystkie usługi i Klientów do SoHost a tu takie coś. Nie dość że LH.pl ten panel ma z-----y, rozliczenia niezbyt są dla mnie jasne, to jeszcze te ceny z kosmosu xD Również chętnie przyjmę polecenie odnośnie innej usługi, ale w jakości SoHost, pozdrowionka! #hosting
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
mnvt
mnvt
mnvt 11.06.2026, 07:47:43 via Wykop
  • 0
Również chętnie przyjmę polecenie odnośnie innej usługi, ale w jakości SoHost


@Lapidarny: Co rozumiesz przez jakość SoHost?
  • Odpowiedz

347

Jarosław Kaczyński zaprzecza wpływowi człowieka na zmiany klimatu

Jarosław Kaczyński zaprzecza wpływowi człowieka na zmiany klimatu

Sprawa CO2 i to twierdzenie, że człowiek wpływa na zmiany klimatu to są twierdzenia () przez naukę sfalsyfikowane, to znaczy udowodniono, że są nieprawdziwe.

lifapek
z
x.com
dodany: 07.06.2026, 06:19:15
  • 302
  • #
    bekazpisu
  • #
    bekazprwakow
  • #
    chlopskirozum
  • #
    wtf
  • #
    ekologia
  • #
    polityka
mnvt
mnvt
mnvt 08.06.2026, 07:54:49 via Wykop
  • -1
Kilkadziesiąt lat temu jeden mężczyzna w europie zachodniej mógł utrzymać całą rodzinę.


@Atomowy_Kurier: Tylko na jakim poziomie ta rodzina wtedy żyła. Raczej nie na takim jak obecnie żyjemy.

374

Dlaczego nagle jest tyle boreliozy?

Dlaczego nagle jest tyle boreliozy?

Nadchodzące wakacje to dla wielu z nas nadchodzące spacery po lesie. A spacery po lesie to z jednej strony przyjemność, z drugiej zaś ryzyko. W zaroślach bowiem czychać na nas mogą kleszcze, a wraz z nimi choroba, której liczba diagnoz każdego roku rośnie w niepokojącym tempie.

makrofag74
z
youtube.com
dodany: 07.06.2026, 05:31:49
  • 196
  • #
    borelioza
  • #
    medycyna
  • #
    naukowybelkot
mnvt
mnvt
mnvt 08.06.2026, 07:38:34 via Wykop
  • -2
@MagicznyMariusz: Jak taki duży ptak, dostrzeże takiego małego kleszcza i go zje? Czy przy okazji gryząc zielsko?
mnvt
mnvt
mnvt 08.06.2026, 07:42:01 via Wykop
  • 2
@Giyman: Tylko na szczęście na te drugie jest szczepionka.

352

Dzieci za kratami? Szwecja szykuje radykalne zmiany w prawie

Dzieci za kratami? Szwecja szykuje radykalne zmiany w prawie

Mają 13 lub 14 lat, ale zamiast wracać do szkoły, trafiają na zlecenia gangów. Dla grup przestępczych są idealnymi wykonawcami - małoletnich w Szwecji prawo chroni przed odpowiedzialnością karną. Szwedzki rząd rozważa ostrzejsze przepisy.

ocynkowanyodpornynahejt
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 07.06.2026, 09:18:53
  • 54
  • #
    szwecja
  • #
    gangi
  • #
    przestepczosc
mnvt
mnvt
mnvt 08.06.2026, 07:35:00 via Wykop
  • 0
A nie taniej po prostu deportować?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

327

Koreańczyk obraża białych francuzów i zostaje kulturowo ubogacony

Pokaż treści 18+

Koreańczyk obraża białych francuzów i zostaje kulturowo ubogacony

(FR) Koreańczyk poleciał do Maryslii. Narzeka na rasistowskich francuzów. Mówi "je...bać białych". A później zostaje kulturowo ubogacony przez murzynów. W dalszej części biali francuzi mówią, że swoimi filmami przynosi złą famę Marsylli, bo jest bezpiecznym miastem oprócz kilku dzielnic.

sosiwoczostkowe
z
youtube.com
dodany: 07.06.2026, 15:13:37
  • 55
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    4konserwy
  • #
    lewackalogika
  • #
    imigranci
  • #
    uchodzcy
  • #
    islam
mnvt
mnvt
mnvt 08.06.2026, 07:30:07 via Wykop
  • 3
@wykopek_n: Jak byłeś w aucie? O czymś takim słyszałem że w RPA na światłach w ten sposób ludzi kroją.( ͡° ͜ʖ ͡°)

305

Szansa na podwójną emeryturę. Rząd ugina się pod naciskiem mundurówki

Szansa na podwójną emeryturę. Rząd ugina się pod naciskiem mundurówki

Do tej pory szanse na podwójną emeryturę: mundurową i z ZUS, mieli tylko młodsi funkcjonariusze. Teraz może się to zmienić

karol1011
z
businessinsider.com.pl
dodany: 06.06.2026, 06:18:32
  • 157
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    policja
mnvt
mnvt
mnvt 07.06.2026, 08:36:04 via Wykop
  • -1
tak to jest przy rządach socjalistów.


@Dupa01: Akurat socjaliści nie mają tu nic do rzeczy. Zobacz jakie są przywileje emerytalne mundurowych w Szwecji albo Niemczech, albo jaki jest wiek emerytalny kobiet i mężczyzn na zachodzie.
To po prostu z------e typowo polskie. Kowalski ciągle wybiera tych, który nie mają zamiaru na jakiekolwiek reformy - od emerytalnej do zdrowia.
I co ciekawe PO pierwszy raz coś próbowało zrobić z ukróceniem tych przywilejów,
mnvt
mnvt
mnvt 07.06.2026, 08:52:07 via Wykop
  • 0
emerytury dla tancerzy, zus dla artystów, Oni nie próbują nic ukrócić tylko pogarszają sytuację.


@Dupa01: Małpują od drugich, im więcej obiecasz i dasz (h.. tam z budżetem państwa i czy to racjonalne), tym masz większe poparcie. Wiesz, sami z siebie tego nie wynaleźli, tylko widzą że działa to na tępego kowalskiego i w sumie to jedyny sposób, żeby wygrać wybory.

846

Właściciel Pogonii Szczecin nie chce ubić interesu z izraelskim klubem.

Właściciel Pogonii Szczecin nie chce ubić interesu z izraelskim klubem.

"Są chwile, kiedy etyka musi być ważniejsza niż zysk i pieniądze" - napisał pochodzący z Iranu Alex Haditaghi. Brawo.

MagicznyMariusz
z
sportowefakty.wp.pl
dodany: 05.06.2026, 08:30:50
  • 59
  • #
    polska
  • #
    izrael
  • #
    pilkanozna
mnvt
mnvt
mnvt 05.06.2026, 17:42:50 via Wykop
  • 4
Nie zmieni, co najwyżej będzie stara śpiewka. Nie chcesz kupować produktów z Izraela lub Izraelskich firm = antysemityzm.


@Cztero0404: Co? Chcesz powiedzieć, że jak teraz pójdę do sklepu i kupię polskie produkty (bo takie z reguły preferuje), ktoś mnie nazwie antysemitą?( ͡° ͜ʖ ͡°)
mnvt
mnvt
mnvt 06.06.2026, 07:14:14 via Wykop
  • 1
tylko 40-50 zł za 700 gram truskawek to my żydów nie potrzebujemy żeby tu było drogo XD


@Cztero0404: To wyjdź na targ gdzie babeczki sprzedają truskawki, to się zdziwisz, że jest dużo taniej niż piszesz.( ͡~ ͜ʖ ͡°)

580

Rzecznik Praw Dziecka zmusza właścicielkę lodziarni do poprawy swojego wizerunku

Rzecznik Praw Dziecka zmusza właścicielkę lodziarni do poprawy swojego wizerunku

Szambo się wylało i teraz pani rzecznik przyjeżdża do Lodziarni pod Dębę i próbuje kosztem właścicielki lokalu poprawiać swój wizerunek. Oczywiście "walka z hejtem" i tym podobne...

potworzak21
z
facebook.com
dodany: 04.06.2026, 07:21:05
  • 81
  • #
    polityka
  • #
    dzbanypolityki
  • #
    afera
  • #
    dzieci
mnvt
mnvt
mnvt 05.06.2026, 14:38:33 via Wykop
  • 0
@ivan777: I co, jak się zakończyła sprawa?
mnvt
mnvt
mnvt 05.06.2026, 16:34:49 via Wykop
  • 0
@ivan777: Tragedia( ͡° ʖ̯ ͡°)

434

ASML - holenderska firma na której maszynach opiera się cały współczesny świat

ASML - holenderska firma na której maszynach opiera się cały współczesny świat

Holenderska firma ASML dominuje globalny rynek zaawansowanych systemów litograficznych, w tym posiada praktyczny monopol (ok. 100%) w technologii EUV wykorzystywanej do produkcji najnowocześniejszych chipów.

framugabezdrzwi
z
businessinsider.com.pl
dodany: 04.06.2026, 17:51:03
  • 154
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    zainteresowania
  • #
    nauka
  • #
    geopolityka
mnvt
mnvt
mnvt 05.06.2026, 14:30:41 via Wykop
  • 8
ASML opiera się na globalnym łańcuchu dostaw, w którym współpracuje z około 4 700 do 5 000 dostawcami poziomu pierwszego (tier 1). Obejmuje on także sieć kilkuset kluczowych partnerów innowacyjnych, którzy dostarczają około 80% wszystkich komponentów potrzebnych do produkcji skomplikowanych maszyn litograficznych.


No wykopki, jakby to była polska firma, to już byście jęczeli, że to tylko montownia z gotowych części. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

321

Niemcy: Politycy z AfD pojechali do Putina rozmawiać o Nord Stream

Niemcy: Politycy z AfD pojechali do Putina rozmawiać o Nord Stream

Politycy z Niemiec po raz pierwszy od 2022 r. pojawili się na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Petersburgu (SPIEF). Do Rosji udał się przedstawiciel Alternatywy dla Niemiec Markus Frohnmaier, który rozmawiał z szefem Gazpromu oraz mówił o uruchomieniu gazociągu Nord Stream.

banzi
z
money.pl
dodany: 05.06.2026, 08:12:58
  • 157
  • #
    polityka
  • #
    niemcy
  • #
    rosja
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
mnvt
mnvt
mnvt 05.06.2026, 14:20:01 via Wykop
  • 0
Oni to rozumieją, tylko folksdojcze celowo tak kłamią. AfD to nic innego jak kozioł ofiarny, wszystko co złe u Niemców to oni, a reszta niewinna.


@ibilon: To już nie o to chodzi.
Chciałbym dowiedzieć się co o tym sądzą ci, którzy na każdym kroku zarzucali to makreli. Jeśli prawilniaki z AfD, to już jest ok, metafizyka?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 19
  • Strona 1 z 19
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 01.04.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 29.10.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking