Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko171
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
szyp
szyp

szyp

Dołączył 13 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 10318
  • Znaleziska 10127
  • Mikroblog 191
  • Obserwujący 6
  • Obserwowane 3

600

Ukraińcy organizują sobie walki Warszawie. Wszystko jest streamowane na TikToku

Ukraińcy organizują sobie walki Warszawie. Wszystko jest streamowane na TikToku

#patologia

PiersiowkaPelnaZiol
z
boop.pl
dodany: 9 godz. i 30 min temu
  • 136
  • #
    warszawa
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    wykop
  • #
    imigranci
szyp
szyp
szyp 5 godz. i 36 min temu via Wykop
  • 0
A niech się leją tylko opieka medyczna powinna być płatna. No i jeszcze mandaty za parkowanie na zieleni.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

436

Duża akcja policji w kilku miejscach w kraju. Chodzi o samozwańcze patrole

Duża akcja policji w kilku miejscach w kraju. Chodzi o samozwańcze patrole

W sobotę rano policjanci przeprowadzili przeszukania w kilku lokalizacjach na terenie kraju. Jak nieoficjalnie dowiedział się Onet, chodzi o sprawę samozwańczych patroli zaczepiających cudzoziemców m.in. na Dworcu Centralnym w Warszawie

freedomseeker
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: wczoraj, 12:07:40
  • 273
  • #
    polska
  • #
    policja
  • #
    kryminalne
  • #
    prawo
  • #
    afera
szyp
szyp
szyp 14 godz. i 40 min temu via Wykop
  • -1
@epicentrum_chaosu: nie chłopczyku, bo oni nie łamią prawa
szyp
szyp
szyp 14 godz. i 36 min temu via Wykop
  • 0
Jestem przeciwnikiem napływowi emigrantów do Europy, oraz emigrantów do Polski (z Europy również) ale tacy bojówkowi strażnicy Texasu to nie jest dobre rozwiązanie
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

428

Byli prezydenci Ukrainy zrzekli się Orderów Orła Białego.

Byli prezydenci Ukrainy zrzekli się Orderów Orła Białego.

Byli prezydenci Ukrainy - Leonid Kuczma i Wiktor Juszczenko - zrzekli się Orderu Orła Białego.

Dentoray
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: przedwczoraj, 19:13:54
  • 259
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    wydarzenia
szyp
szyp
szyp wczoraj, 08:13:58 via Wykop
  • -8
Ale będzie zdziwionko gdy zacznie się odbudowa Ukrainy I Polska będzie tylko patrzeć jak inne kraje na tej odbudowie zarabiają. Potem pójdą transze na rozwój i Polska już nie będzie jednym z największych beneficjentów dopłat unijnych. Polskim politykom obca jest sztuka dyplomacji. Nie zawsze chodzi o to aby mieć rację, bo ważniejsze dla kraju jest zrobienie interesu. Cała polska polityka nie potrafi robić interesów z innymi krajami, bo albo pomagamy na hura
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

szyp
szyp
szyp wczoraj, 13:51:56 via Wykop
  • -1
@Ariel1990lbn: Doskonale pokazujesz że nic nie zrozumiałeś
ciekawe kiedy ta odbudowa będzie, bo na razie trwa tam wojna i nie zanosi się na jej koniec.
a co to za różnica? Ty się chcesz pow ojenie dogadywać jak już wszystkie karty będą rozdane? buahahaha
Jeszcze gdy były dobre relacje Ukraińcy nam wciskali odbudowę Donbasu, który jest dla nich przecież definitywnie stracony.
Nic nie wciskali i nic nie będą wciskać. Woja to biznes i o

614

Dawać, czy nie dawać? Napiwek dzieli, ale zbyt niska kwota to obelga

Dawać, czy nie dawać? Napiwek dzieli, ale zbyt niska kwota to obelga

Tresowania społeczeństwa ciąg dalszy. Czas skończyć z tym bzdurnym zwyczajem. Brak podatków, szantaż moralny, przerzucanie kosztów. Tym właśnie są napiwki

MalyKrzys
z
businessinsider.com.pl
dodany: 15.06.2026, 08:21:37
  • 393
  • #
    gastronomia
  • #
    napiwki
  • #
    polska
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    jedzenie71
szyp
szyp
szyp 15.06.2026, 22:47:46 via Wykop
  • -2
Miejcie jaja by nie dawać napiwków.Teraz nawet na terminalu mają już przygotowane i musisz wcisnąć "bez napiku" żeby zapłacić rachunek. Nie daję napiwków bo niby dlaczego mam to robić.
Napiwek to może być wyjątek, podziękowanie za coś extra a nie nawyk. Dlatego w piątek pan kelner dostał ode mnie 20. Po pierwsze w ogóle nie oczekiwał a po drugie nie tylko profesjonalnie i z uśmiechem wykonał swoją pracę, ale również pomógł w
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

369

Niedawno zbudowany wielopoziomowy parking w centrum Łodzi stoi pusty

Niedawno zbudowany wielopoziomowy parking w centrum Łodzi stoi pusty

Było spore zainteresowanie na początku, kiedy był darmowy. Po wprowadzeniu opłat (5,5 zł za godzinę, 55 za dobę, 550 za miesiąc) stoi pusty. Jak to szło? "Bo miasto nie zapewniło..." "Tam? Tam to jest k... płatne!"

Matkasiedziztylu
z
expressilustrowany.pl
dodany: 12.06.2026, 07:54:48
  • 200
  • #
    parkowanie
  • #
    patoparkowanie
  • #
    samochodoza
  • #
    lodz
szyp
szyp
szyp 14.06.2026, 10:19:58 via Wykop
  • -1
Nie wiem, może trzeba podnieść ceny?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

641

Próba normalizowania napiwków na przykładzie opłaty serwisowej

Sztuczny, nikomu niepotrzebny zwyczaj napiwków w i tak już przepłaconej gastronomii, wraca jak bumerang

MalyKrzys
z
trojmiasto.pl
dodany: 08.06.2026, 19:19:02
  • 159
  • #
    polska
  • #
    gastronomia
  • #
    napiwki
  • #
    obyczaje
  • #
    patologiazmiasta
szyp
szyp
szyp 09.06.2026, 12:02:22 via Wykop
  • 0
coraz częściej wymuszają napiwki, albo doliczają za obsłgę od 6 osób, co już jest największą bzdurą bo zwykle na spotkaniach większych grup wpadały napiwki a w dodatku restauracji łatwiej sprzedać więcej dań na jeden stolik. teraz juz ludzie nawet nie dzielą archunków zbyt często.
A już najgorsi są górale. Kiedys na rachunku doliczyli orkiestrę która żympoliła w kącie

A przy okazji byłem w maju w Czechach i jakos nikt mi nie doliczał
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

921

Dzieciaki bez wyobraźni robią co chcą na warszawskich ulicach

Dzieciaki bez wyobraźni robią co chcą na warszawskich ulicach

Elektryczne rowery, hulajnogi, wheelie, pędzenie po chodnikach, uciekanie przed Policją. Te jednostki są generalnie nieuchwytne, mają w nosie zagrożenia i twierdzą, że to AI wygenerowało. To codzienność dla tego typa, który zarabia na tych dzieciakach (prowadzi sklep i social media). Przykład: 9:01

Rabe
z
youtube.com
dodany: 06.06.2026, 16:01:44
  • 247
  • #
    warszawa
  • #
    polskiedrogi
  • #
    prawojazdy
  • #
    policja
  • #
    patologiazmiasta
szyp
szyp
szyp 07.06.2026, 08:52:48 via Wykop
  • 1
Co za problem dowiedzieć się kiedy mają zlot i wysłać tyle patroli żeby zlapać wszystkich. Konfiskata nielegalnych pojazdów plus kary za brak uprawnień. Tylko ktoś w policji musi ruszyć dupę.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

szyp
szyp
szyp 07.06.2026, 08:57:41 via Wykop
  • -1
@Parmenides69: przecież oni świadomie przerabiają te pojazdy, na taki zlot to sobie inne blachy pozakładają
szyp
szyp
szyp 09.06.2026, 10:36:18 via Wykop
  • -1
@Substytut: On może nie znać wszystkich, np ktoś przyjedzie z kumplem. Zrobić nalot i wszystkich zgarnąć. Kiedyś będzię wypadek, ktoś zginie i sie zacznie polowanie po całej Polsce.

19

10 osób w aucie, 2 promile i 130 km/h w zabudowanym, Dwóch zabitych.

10 osób w aucie, 2 promile i 130 km/h w zabudowanym, Dwóch zabitych.

Sąd Okręgowy w Lublinie skazał 20-letniego Szymona C. na siedem lat i osiem miesięcy więzienia, dożywotni zakaz prowadzenia i 10 tys. zł wpłaty.

Pan_od_Internetu
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 04.06.2026, 00:05:11
  • 3
  • #
    polska
  • #
    polskiedrogi
  • #
    wypadek
  • #
    kryminalne
  • #
    przestepczosc
  • #
    kierowcy
szyp
szyp
szyp 04.06.2026, 18:54:26 via Wykop
  • 4
I wyjdzie po 3 bo " młody wiek, wcześniejsza niekaralność". Przecież tez pacan powinien dostać ze 40 lat, bez wcześniejszego zwolnienia.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

szyp
szyp
szyp 06.06.2026, 09:10:36 via Wykop
  • -4
@losmarte: Jak byśmy mieli zamykać za bycie debilem, to mielibyśmy już celę prezydencką :)

Za wypadek odpowiada kierowca a pasażer może być pijany, może być debilem i dlaczego ma być odpowiedzialność zbiorowa?

1016

Ukraińska modelka pędziła w Warszawie 220 km/h. Mamy komentarz policji

Ukraińska modelka pędziła w Warszawie 220 km/h. Mamy komentarz policji

Media społecznościowe obiegły nagrania, na których widać, jak ukraińska celebrytka pędzi przez centrum Warszawy. Na jedn

Sopel74
z
o2.pl
dodany: 05.06.2026, 17:59:53
  • 151
  • #
    polska
  • #
    ukraina
szyp
szyp
szyp 06.06.2026, 04:32:19 via Wykop
  • 12
Wydalić tak jak ostatnio i 5 lat zakazu do Schengen. I tak z tażdym obcokrajowcem, który łamie prawo.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

602

"Trzeba ją złamać i będzie ok". Tak rodzice uzgadniali katowanie 5-letniej córki

Pokaż treści 18+

"Trzeba ją złamać i będzie ok". Tak rodzice uzgadniali katowanie 5-letniej córki

Rodzice pięciolatki z Gniezna nie działali pod wpływem impulsu. W wiadomościach, które znalazła policja, wraca jeden temat - jak ją karać, żeby była posłuszna. I jak bić, by nie zostawiać śladów.

Nick7C5
z
poznan.wyborcza.pl
dodany: 03.06.2026, 11:19:01
  • 101
  • #
    przemoc
  • #
    dziecko
  • #
    rodzice
  • #
    prokuratura
  • #
    poznan
  • #
    polska
szyp
szyp
szyp 04.06.2026, 07:25:32 via Wykop
  • 1
Oboje powinni siedzieć w areszcie, co to za nierówne zasady?


@Marcepanowy_Detektyw: Przecież to Polska tu od lat buduje lepszą pozycję kobiet w każdej dziedzinie życia. Zobacz artykuł - już ten niezakodowany fragment pokazuje jak budować taką retoryke. Do mieszkania weszli policjanci, ale dziecko na ręce wzięła je policjanta i wyniosła.

374

Kultury brak ciag dalszy

Kultury brak ciag dalszy

Miejsce: ul.Nakielska 68 w Bydgoszczy Materiał powstał w celach edukacyjnych, aby uświadomić kierowcom, jak duże zagrożenie i chaos stwarzają ich nielegalne manewry po chodniku. Kontakt: gloszulicy@gmail.com

oink_oink
z
youtube.com
dodany: 03.06.2026, 08:15:07
  • 114
  • #
    samochodoza
  • #
    konfitura
  • #
    polskiedrogi
  • #
    polska
szyp
szyp
szyp 03.06.2026, 18:53:57 via Wykop
  • 8
Przecież się wyspowiadają i będzie po przewinieniu,
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2104

Żukowska nagle ma samochód. Audi A3 po aferze z kilometrówkami

Żukowska nagle ma samochód. Audi A3 po aferze z kilometrówkami

W nowym oświadczeniu majątkowym Anny Marii Żukowskiej nagle pojawia się Audi A3 z 2020 r. tuż po tym jak wyszło, że bez auta wyjeździła ponad 38 tys. zł kilometrówek. Do tego łódka, udziały za ponad milion i solidny kredycik konsumpcyjny.

Nick7C5
z
fakt.pl
dodany: 03.06.2026, 14:57:09
  • 263
  • #
    zukowska
  • #
    kilometrowki
  • #
    audi
  • #
    sejm
  • #
    lewica
  • #
    polityka
szyp
szyp
szyp 03.06.2026, 18:45:19 via Wykop
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

448

Kultura zapierdzielu staje się dla czterdziestolatków nieznośna

Kultura zapierdzielu staje się dla czterdziestolatków nieznośna

Nie bez powodu mówimy, że około czterdziestych urodzin przychodzi przełom, bo właśnie wtedy zaczynamy bliżej przyglądać się swojemu życiu. Nieco zwalniamy i często zauważamy, jak szybko biegliśmy do tej poryi że jesteśmy już mocno wykończeni. Coraz mniej akceptujemy ustawiczny zapierdziel.

XeNinja
z
kobietytomy.pl
dodany: 02.06.2026, 13:44:49
  • 191
  • #
    pracbaza
  • #
    praca
  • #
    psychologia
  • #
    korposwiat
  • #
    programista15k
szyp
szyp
szyp 03.06.2026, 15:14:35 via Wykop
  • -2
A może niech każdy żyje jak mu pasuje. Jak ktoś chce długo pracować to proszę bardzo, nie ma nic złego jeżeli praca jest czyimś życiem, pod warunkiem że to jego decyzja. Może uzbiera na wcześniejszą emeryurę. Może ktoś lubi swoją pracę. Część ludzi nie ma zainteresowań a część realizuje je dzięki zarobionym pieniądzom. Na łożu śmierci będą ci co pracowali za dużo i nie mieli życia osobistego ale też ci co się
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

524

Ksiądz kuszony przez dziecko

Pokaż treści 18+

Ksiądz kuszony przez dziecko

Wielki skandal w Beskidach! Były proboszcz Międzybrodzia Bialskiego znów molestował dziecko. Po raz drugi wpisano go do rejestru pedofilów

PIAN--A_A--KTYWNA
z
bielskobiala.naszemiasto.pl
dodany: 03.06.2026, 06:24:26
  • 85
  • #
    pedofilewiary
szyp
szyp
szyp 03.06.2026, 15:00:48 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

766

Dlaczego z męskich problemów można drwić? O innej twarzy nierówności

Dlaczego z męskich problemów można drwić? O innej twarzy nierówności

Wicenaczelny Pulsu Biznesu poleca: "Przejmująca książka Mężczyźni. O nierówności płci pokazuje, że wiele problemów społecznych w Polsce ma twarz mężczyzny, co utrudnia ich rozwiązanie."

schmorgpl
z
pb.pl
dodany: 31.05.2026, 15:12:05
  • 163
  • #
    mezczyzni
  • #
    niebieskiepaski
  • #
    ksiazka
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    polskiepato
szyp
szyp
szyp 01.06.2026, 11:46:48 via Wykop
  • 10
@WykopowyObserwator: Chłopaki mają dużo większe zainteresowania, które nie są wspierane przez szkolnictwo. Sport, motoryzacja, surwiwal, gry, modelarstwo, muzyka, elektronika itd. Dziewczyny nawet jak się interesują muzyką to jej słuchają a nie grają. Zrzeczy plusowanych to więcej czytają. Te zachowania przekładają się na dorosłe życie. Kobiety więcej czytają ale to faceci mają hobby i szersze zainteresowania. Przekłamaniem też jest to że koiety są lepiej wykształcone. Prawda jest taka że więcj koiet
szyp
szyp
szyp 02.06.2026, 08:31:08 via Wykop
  • -3
@nujabes: za jeśli ty chcesz mnie punktować to naucz się czytać ze zrozumieniem. pisałem o zainteresowaniach o hobby, czyli nie o edukacji. chłopcy grają na instrumentach bo mają na to zajawkę, takich dziewczyn jest duzo mniej. dodatkowo źle trafiłaś bo mam powiązania ze "sceną muzyczną" i nawet jeśli jest przewaga kobiet w szkołach muzycznych (w liceach też) to niewiele z tego wynika. po szkołach muzycznych młode zespoły w większości są
szyp
szyp
szyp 02.06.2026, 08:38:17 via Wykop
  • 0
bo to jest całkiem proste - zainteresowania typowo kobiece są godne pogardy, chociaż zainteresowanie, dajmy na to, kosmetykami od pewnego poziomu to już jednak dużo chemii, bo są dziewczyny co same robią kremy i inne takie;


@moll: każde bardziej zaawansowane zainteresowanie jest godne uwagi, a to że niektóre są częściej wybierane przez dziewczyny nie czyni ich gorszymi czy babskimi. jeśli ktoś robi kosmetyki jako hobby to już jest wartościowa pasja
szyp
szyp
szyp 02.06.2026, 08:41:18 via Wykop
  • 0
Naprawdę nie znasz żadnej kobiety, która gra?


@choochoomotherfucker: oczywiście że znam. ale znam zdecydowanie wiecej facetów którzy krają na gitarach, perkusjach, klawiszach itd. Mam koleżankę która sportowo wyciska, jest lżejsza ode mnie a ja nie zbliżę się do jaj wyniku choć sam trenuję. I jaki wyciągniesz z tego wniosek?
szyp
szyp
szyp 02.06.2026, 09:00:07 via Wykop
  • -3
zainteresowania, które nie są wspierane przez szkolnictwo. Sport,


@szyp: w ogóle nie ma klas i szkół sportowych xD podobnie z pozostałymi wymienionymi przez Ciebie. Są nawet klasy e-sportu, tak w kwestii gier ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@moll: jeszcze raz ci wytłumaczę bo widzę że powielasz schemat niezrozumienia. jeżeli piszę o zainteresowaniach niewspieranych przez szkolnictwo, to chyba jest oczywiste że nie mam wtedy na myśli szkół profilowanych. tak są szkoły
szyp
szyp
szyp 02.06.2026, 10:04:13 via Wykop
  • -3
@moll: nie chce mi się tłumaczyć ani nie mam zamiaru spierać się z tobą. szkoły nie wspierają zainteresowań, ale pewne z nich bardziej się opłacają czytanie książek > niż motoryzacja. Tego "to nie widzałam, by SZKOŁY oferowały coś takiego dla dziewcząt." nie zrozumiałem - takie kółko informatyczne czy szachowe, historyczne czy inne nie ma podziału na płeć.
Nigdzie nie napisałem że szkoły coś wspierają i cały czas piszę o poszerzeniu

301

Drapieżniki z Polskich Lasów

Drapieżniki z Polskich Lasów

Dokumentalny film przyrodniczy pokazujący dziką naturę, zwierzęta i krajobrazy w Polsce. Spokojna obserwacja przyrody, naturalne dźwięki i autentyczne ujęcia w bezpiecznym, neutralnym klimacie.

CzytamBomoge
z
youtube.com
dodany: 30.05.2026, 17:56:41
  • 22
  • #
    ciekawostki
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    qualitycontent
  • #
    liganauki
  • #
    natura
  • #
    przyroda
szyp
szyp
szyp 31.05.2026, 05:55:11 via Wykop
  • 38
jest: żubr, bóbr, k---a łoś, lis, wilk, kuna, koń, wydra, ryjówka, zając ...
to są zwierzęta które żyją w polsce!
  • 7
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

szyp
szyp
szyp 31.05.2026, 07:14:12 via Wykop
  • 25
@Szczuroskoczek_: jeżeli o ciebie chodzi, to nie wróżę ci żadnych rewelacji. Kaczka – to max, co może z ciebie być
szyp
szyp
szyp 01.06.2026, 10:16:09 via Wykop
  • 0
@paliwoda: czekałem na ciebie :) fajnie że jeszcze ci się chce :)

1798

Clint Eastwood kończy 96 lat

Clint Eastwood kończy 96 lat
111aaa111
z
entertainmentnow.com
dodany: 31.05.2026, 05:34:36
  • 143
  • #
    kino
  • #
    film
  • #
    clinteastwood
szyp
szyp
szyp 31.05.2026, 08:46:14 via Wykop
  • 6
Ten sam rocznik co John Cullum (Holling Vincoeur z Przystanku Alaska). Takie luźne skojarzenie.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

394

77 proc. polskich urzędników używa AI. Regulacji brak, błędy na pewno

77 proc. polskich urzędników używa AI. Regulacji brak, błędy na pewno

Raport NASK ujawnia, że 77 proc. urzędników ma codzienny kontakt z AI, głównie do redagowania dokumentów. Brak szkoleń, brak regulacji, a bezkrytyczne kopiowanie treści z chatbota grozi postępowaniem dyscyplinarnym.

real_scoria
z
innpoland.pl
dodany: 28.05.2026, 08:43:53
  • 78
  • #
    technologia
  • #
    ai
  • #
    polska
  • #
    administracja
  • #
    cyfryzacja
szyp
szyp
szyp 28.05.2026, 19:04:12 via Wykop
  • 3
Można poblokować, zrobić monitoring stanowisk. Kilka zwolnionych za złamanie zakazu i się nauczą. Można też postawić coś lokalnego żeby dane nie latały po Internecie.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

671

Islandia nagle chce do Unii Europejskiej. Referendum dzięki groźbom Trumpa

Islandia nagle chce do Unii Europejskiej. Referendum dzięki groźbom Trumpa

Wyspa nie ma armii i liczyła na gwarancje USA w kwestii bezpieczeństwa. Teraz Islandczycy szykują się do referendum w sprawie akcesji do UE.

Anakee
z
bankier.pl
dodany: 27.05.2026, 07:02:07
  • 148
  • #
    islandia
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    europa
  • #
    gospodarka
  • #
    ue
  • #
    usa
szyp
szyp
szyp 28.05.2026, 05:36:19 via Wykop
  • 1
Ciekawe jak to ma zadziałać. Byłem i widziałem w jakich domkach mieszkają. Islandia jest bardzo fajna, ale jeśli domy i mieszkania w Polsce nie spełniają unijnych norm eko związanych z energooszczędnością to Islandia jest na poziomie domków z dykty. Mają geotermię więc w domach ciepło ale np okna mają gorsze niż my w latach 80.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

185

Podatek od kaucji za butelki. Fiskus patrzy uważnie na system

Podatek od kaucji za butelki. Fiskus patrzy uważnie na system

Jeśli zbieranie ma charakter okazjonalny, to można kwalifikować je jako przychód z innych źródeł, który rozlicza się rocznie w PIT-36 (12% lub 32%). Jednak jeśli osoba robi to w sposób systematyczny, bez przerwy i zorganizowany, powinna zarejestrować się w CEIDG, opłacać składki i podatek dla JDG.

Zbychu222
z
bankier.pl
dodany: 25.05.2026, 16:24:13
  • 95
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    ciekawostki
  • #
    prawo
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
szyp
szyp
szyp 26.05.2026, 11:51:21 via Wykop
  • 0
@adrian43: W butelkomacie trzeba będzie podać PESEL i zostanie wprowadzony limit zwrotu do 10 opakowań na dobę.
szyp
szyp
szyp 26.05.2026, 11:52:58 via Wykop
  • 3
@Dwudziestydrugi: i będą już do siebie mogli mówić - kierowniku
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 12
  • Strona 1 z 12
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 10.12.2020

    Komentator
  • Rocznica
    od 18.09.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking