Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko163
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Mixxer5
Mixxer5

Mixxer5

Dołączył 8 lat i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 8549
  • Znaleziska 6060
  • Mikroblog 2489
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 4

626

Rewolucja w Czechach. Rząd likwiduje abonament i obcina budżet mediów publicznyc

Rewolucja w Czechach. Rząd likwiduje abonament i obcina budżet mediów publicznyc

Czeski rząd zatwierdził w poniedziałek projekt ustawy, która odchodzi od finansowania mediów publicznych z opłat abonamentowych i zamienia je na dotację z budżetu państwa. W radiu i TV zapowiedziano strajki ostrzegawcze, a minister kultury Ota Klempirz mówi, że wszyscy muszą oszczędzać

znin
z
bankier.pl
dodany: 15.06.2026, 19:21:28
  • 48
  • #
    czechy
  • #
    ciekawostki
  • #
    telewizja
  • #
    media
  • #
    pieniadze
  • #
    tvp
Mixxer5
Mixxer5
Mixxer5 przedwczoraj, 06:06:28 via Wykop
  • 1
PO przez cały rok wyborczy grzało temat jak to PiS przewala kasę i daje 2 miliardy na TVP, ze to okradanie społeczeństwa i przepalania kasy na partyjne stołki.

Dlatego po dojściu do władzy PO daje 3,5 miliarda na TVP, czego nie rozumiesz :)


TVP postawili w stan likwidacji - domyślam sie ze chodzi o to zeby szybko je zaorac w przypadku przegranych wyborów, tylko ze to będzia za pozno - PiS albo je przywroci

766

Kobieta skoczyła na bungee. Zapomnieli przypiąć jej linę

Kobieta skoczyła na bungee. Zapomnieli przypiąć jej linę

Tragedia w brazylijskim stanie São Paulo - nie żyje 21

starnak
z
rmf24.pl
dodany: 14.06.2026, 08:27:09
  • 271
  • #
    brazylia
  • #
    bungee
  • #
    wypadek
Mixxer5
Mixxer5
Mixxer5 15.06.2026, 07:11:04 via Wykop
  • 15
@fruziazuzia: albo zeszłoroczna impreza sylwestrowa w jakimś klubie, gdzie się łatwopalny strop zajął, a ludzie myśleli że to część atrakcji. Im bardziej społeczeństwo jest "zorganizowane' tym trudniej sobie wyobrazić, że coś pójdzie nie tak i człowiek oczekuje że się nim zajmą.

460

AI Instagrama oddawała cudze konta każdemu, kto poprosił

AI Instagrama oddawała cudze konta każdemu, kto poprosił

Instagram wdrożył AI do obsługi klienta, a hakerzy odkryli, że bota można poprosić o zmianę e-maila i przejęcie cudzego konta. System akceptował fałszywe raporty o kradzieży, a deepfejk wystarczył jako weryfikacja tożsamości.

real_scoria
z
niebezpiecznik.pl
dodany: 09.06.2026, 13:02:44
  • 40
  • #
    cyberbezpieczenstwo
  • #
    instagram
  • #
    ai
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    internet
Mixxer5
Mixxer5
Mixxer5 10.06.2026, 05:55:19 via Wykop
  • 2
To te słynne etaty zastąpione przez sztuczną inteligencję w firmach ?


@wipok: ten dziki pęd za AI i wprowadzanie go na ślepo musi skutkować takimi sytuacjami. Przy czym to absolutnie nie jest nowy problem, odkąd pierwszy chatgpt się pojawił publicznie to ludzie go przekonywali do różnych aktywności.

A oszuści nigdy nie nabrali supportu? ile to razy pisano o sim swapach gdzie ludzie masę kasy stracili na

332

Co się dzieje, kiedy pęka bańka mieszkaniowa?

Co się dzieje, kiedy pęka bańka mieszkaniowa?

Kiedy w 2022 kupowano rudery pod Auckland za $1.8M, wydawało się to świetnym biznesem. Ceny nieruchomości rosły o kilkanaście procent w skali roku, a banki rozdawały hipoteki jak darmowe cukierki pod osiedlową podstawówką. Dziś ludzie wyprzedają w panice, a rząd panicznie próbuje powstrzymać krach.

BArtus
z
youtube.com
dodany: 06.06.2026, 13:37:08
  • 131
  • #
    nieruchomosci
  • #
    gospodarka
  • #
    deweloperka
  • #
    kredythipoteczny
  • #
    mieszkanie
  • #
    ekonomia
Mixxer5
Mixxer5
Mixxer5 08.06.2026, 07:06:19 via Wykop
  • 1
nakręciłem się”, ponieważ bez żadnej analizy założyłeś że real estate we Wrocławiu jest droższy niż w NZ, ba, założyłeś że jest najdroższy na świecie.


@urus2137: stary... Gość Ci podziękował za zwrócenie uwagi, poprawił się, a Ty po nim ciśniesz jakby co najmniej Cię w odpowiedzi zwyzywał. Próbujesz podnieść poziom dyskusji zwracając uwagę na błąd w rozumowaniu (i dobrze), a potem go obniżasz obrążając rozmówcę. To jak nauczyciel, który wyzywa uczniów

388

Amazon zabija powrót Stargate! Skasowali serial zaledwie po 6 miesiącach

Amazon zabija powrót Stargate! Skasowali serial zaledwie po 6 miesiącach

Wrota zostały zamknięte.

IGNPolska
z
pl.ign.com
dodany: 03.06.2026, 07:08:55
  • 120
  • #
    seriale
  • #
    amazonprimevideo
  • #
    stargate
  • #
    gwiezdnewrota
  • #
    scifi
  • #
    nostalgia
Mixxer5
Mixxer5
Mixxer5 04.06.2026, 06:05:12 via Wykop
  • 4
@elo345: dopiero wstałem, a już jestem wkurzony tym fragmentem, który zacytowałeś. Nawet nie samym anulowaniem, bo spodziewałem się że wyjdzie to co zwykle w rebootach i remakach, ale właśnie tym podejściem współczesnych firm. "Musimy złapać WIĘCEJ srok za ogon. Ogromna, już istniejąca, baza fanów to za mało. Zmienimy markę tak mocno, że spodoba się każdemu."

No i zmieniają, nowi fani się nie pojawiają, starzy są niezadowoleni, produkt nie wypala, firma
Mixxer5
Mixxer5
Mixxer5 04.06.2026, 06:11:00 via Wykop
  • 2
@zdunek89: bo - z jakiegoś powodu - twórcy poszli w "mamy SG-1" w domu. No dosłownie masz tę samą drużynę co w serialu tylko zamówioną z Temu. Jak się to pojawiło po raz pierwszy parę lat temu to się ucieszyłem... Aż zacząłem czytać opis i doszedłem do wniosku, że ktoś tam musiał zwariować. Sama koncepcja, że SGC ma kolejnego Jaffę w swoich szeregach oprócz Tealca, ale nikt o nim nigdy

545

Odkurzacze, lodówki i ekspresy do kawy. Tak posłowie wydają sejmową kasę na biur

Odkurzacze, lodówki i ekspresy do kawy. Tak posłowie wydają sejmową kasę na biur

279 720 zł to maksymalna kwota, jaką każdy poseł mógł rozliczyć w ramach ryczałtu na prowadzenie biura poselskiego za 20

starnak
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 25.05.2026, 06:21:04
  • 104
  • #
    polska
  • #
    sejm
  • #
    biuraposelskie
  • #
    poslowie
Mixxer5
Mixxer5
Mixxer5 26.05.2026, 07:00:48 via Wykop
  • 1
od dawna uważam, że posłowie oraz urzędnicy, powinni zarabiać niewiele więcej jak minimalna krajowa ..

Zero odliczeń kilometrówek itp. ulg..


@xmas78: posadźmy do zarządzania krajem ludzi, którzy z założenia będą ledwo wiązać koniec z końcem, co może pójść nie tak?

Swoją drogą to mieliśmy już taki ustrój w naszej historii gdzie (bardzo szerokie) prawa wyborcze mieli właśnie ludzie zależni finansowo od innych. Od magnatów, od obcych krajów, od prywatnych interesów. Kupienie sobie

3090

Meta/Facebook zapłacił 0,5% podatku od przychodu. InPost 4,5%. A ty ile?

Meta/Facebook zapłacił 0,5% podatku od przychodu. InPost 4,5%. A ty ile?

Dwa miliardy złotych przychodu i niewiele ponad 11 mln zł podatku dochodowego - ta niepokojąca relacja (niektórzy nazywają ją wprost "skandalem") to wyniki wykazane za ubiegły rok w naszym kraju przez polską odnogę cyfrowego giganta - spółki Meta (m.in. Facebook i Instagram).

otonavauni
z
biznes.interia.pl
dodany: 19.05.2026, 11:17:57
  • 438
  • #
    gospodarka
  • #
    pracbaza
  • #
    ekonomia
  • #
    antykapitalizm
  • #
    bekazlibka
Mixxer5
Mixxer5
Mixxer5 20.05.2026, 09:00:09 via Wykop
  • 2
@mortadel: minusy lecą, a ta "ustawa o usługach cyfrowych" to:

Prezydent wskazał, iż zamiast realnej kontroli sądowej wprowadzono rozwiązanie w jego ocenie absurdalne: sprzeciw wobec decyzji urzędnika, który obywatel musi złożyć w ciągu 14 dni. – Sytuacja, w której o tym, co wolno w Internecie, decyduje urzędnik podległy rządowi, przypomina konstrukcję Ministerstwa Prawdy z książki Orwella „Rok 1984”. Autor pisał o mechanizmie władzy, który najpierw przejmuje kontrolę nad językiem, nad

969

Emerytów mundurowych w PL tyle ile wynosi liczebność polskiej armii.

Emerytów mundurowych w PL tyle ile wynosi liczebność polskiej armii.

Emerytów mundurowych jest już w Polsce niemal tyle samo, ile wynosi liczebność polskiej armii. Wielu funkcjonariuszy kończy pracę grubo przed "50", a ich świadczenia są czasami wyższe niż pensja.

gnijacy_wypok
z
archive.ph
dodany: 03.05.2026, 20:54:45
  • 242
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
Mixxer5
Mixxer5
Mixxer5 04.05.2026, 10:37:52 via Wykop
  • 0
Mam znajomego na średnim+ szczeblu w woju po 40 i mówi że za żadne skarby by roboty nie zmienił. Kiedyś na grillu się pochwalił że z 9k brutto z dodatkami i premiami wychodzi mu 10.5k netto (ʘ‿ʘ), gdzie w Polsce powiatowej to jak boga za nogi załapać. A jeszcze za niedługo mu wejdzie dodatek około 1k extra "za wieloletnią służbę" czy coś w ten deseń. U mnie w

451

Zapłacili za bilet, nie mogli wejść na koncert. Wielomilionowa kara dla organiza

Zapłacili za bilet, nie mogli wejść na koncert. Wielomilionowa kara dla organiza

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przyjrzał się praktykom stosowanym przez polski oddział Live Nation. Prezes nałożył na firmę karę finansową w wysokości ponad 15 milionów złotych.

ipkis123
z
kultura.gazeta.pl
dodany: 22.04.2026, 06:25:17
  • 45
  • #
    koncert
  • #
    livenation
  • #
    uokik
  • #
    polska
  • #
    muzyka
Mixxer5
Mixxer5
Mixxer5 23.04.2026, 08:40:52 via Wykop
  • 0
Może imprezy masowe rządzą się innymi prawami, więc proszę kogoś kto wie, o komentarz.


@Altar: czy legalne to w sumie nie wiem, ale od lat sprawdzają ludzi np. przed wejściem na mecz. Na koncerty też, ale nie wiem jaka tu jest zasada, bo na niektóre sprawdzają, a na inne nie.

Wydaje mi się (z naciskiem na wydaje), że organizator może coś takiego wpisać w regulamin i jak się na niego

789

Psycholog twierdzi: Gry w latach 90. lepiej rozwijały mózg

Psycholog twierdzi: Gry w latach 90. lepiej rozwijały mózg

Gry z lat 90. stanowią wyzwanie dla rozwoju umiejętności. Dzisiejsze produkcje często wystawiają na próbę odporność psychiczną. Wiele z nich ma na celu śledzenie, wykorzystywanie i uzależnianie (...) opierają się na monetyzacji oraz mechanizmach uzależniających

deton24
z
gry-online.pl
dodany: 19.04.2026, 10:04:06
  • 267
  • #
    gry
  • #
    pcmasterrace
  • #
    konsole
  • #
    psychologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
Mixxer5
Mixxer5
Mixxer5 20.04.2026, 07:13:52 via Wykop
  • 0
odpal jeszcze Detroid: Become Human, albo inną gre w filmowym stylu, żeby się umocnić w przekonaniu, że


@Macior_Pacior: ale akurat ta gra taka ma być. Jasne, że ma się wrażenie, że jest na szynach (i to pomimo tego, że wybory mają znaczenie), ale tu ten "cinematic experience" jest celem samym w sobie. Problemem jest- wg mnie- to, że wszystkie duże produkcje próbują to osiągnąć i to kosztem wszystkiego innego.

Mit o ich
Mixxer5
Mixxer5
Mixxer5 20.04.2026, 08:48:55 via Wykop
  • 1
nie, nie jest tak. Mnóstwo gier nie ma nawet mocapu w cutscenkach - gdzie tu jest filmowość?


@SmugglerFan: co z dużych produkcji nie ma mocapu? Nawet mniejsi gracze próbują w to iść, np. Owlcat (od Pathfinderów albo Warhammera) w Rogue Traderze zaczął robić cutscenki na silniku gry (co wygląda komicznie źle), a w wywiadzie szef studia stwierdził, że "graczom zależy na pełnym voice actingu".

mnóstwo normalnych grach na wysokich poziomach trudności

569

Tylko 3 lata więzienia za zaszczepienie 40 dzieci nieustaloną substancją

Tylko 3 lata więzienia za zaszczepienie 40 dzieci nieustaloną substancją

Na 3 lata więzienia Sąd Rejonowy w Szczecinku skazał pielęgniarkę Ewę B. za zaszczepienie 40 dzieci, w większości niemowląt, nieustaloną substancją i wyłudzenie pieniędzy na zakup preparatów od ich rodziców.

matixrr
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 14.04.2026, 15:04:29
  • 57
  • #
    szczepienia
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    szczepionki
  • #
    lekarz
Mixxer5
Mixxer5
Mixxer5 15.04.2026, 08:25:18 via Wykop
  • 3
Skąd wiesz, że to była sól fizjologiczna?


@yasioo111: sam jestem ciekaw, bo w artylule tego nie ma. Założenie logiczne (bo zakładam, że gdyby podała coś innego to sprawa byłaby o morderstwo), ale fajnie jakby było potwierdzenie.
Mixxer5
Mixxer5
Mixxer5 15.04.2026, 10:32:36 via Wykop
  • 0
@yasioo111: no ok, nie morderstwo ale spowodowanie uszczerbku na zdrowiu. A z artykułu wynika, że zarzut dotyczył uzyskania korzyści majątkowej. Więc sól fizjologiczna pasuje, ale nie wynika z artykułu.

374

Junior IT w 2026 to gatunek zagrożony. 5% ofert pracy i malejące szanse

Junior IT w 2026 to gatunek zagrożony. 5% ofert pracy i malejące szanse

Oferty dla seniorów IT to już 55% rynku, dla juniorów zaledwie 5%. Liczba ogłoszeń w AI i ML potroiła się, ale właśnie tam juniorzy tracą udział najbardziej. Dane rysują ponury obraz dla osób wchodzących do branży.

real_scoria
z
antyweb.pl
dodany: 10.04.2026, 12:51:36
  • 250
  • #
    technologia
  • #
    programowanie
  • #
    praca
  • #
    ai
  • #
    polska
Mixxer5
Mixxer5
Mixxer5 10.04.2026, 15:57:38 via Wykop
  • 18
Ale ja nie będzie juniorów skąd wezmą się seniorzy? Tacy, którzy naprawią te 10 czy 20% którego ai nie naprawi


@JamesJoyce: tym się firmy będą martwić za jakieś 10 lat, kiedy problem zacznie być zauważalny. Na razie będą rekordowe zyski. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swoją drogą to ja nie sądzę żeby LLM zastąpił nawet zwykłego specjalistę. Najwyżej na tyle zoptymalizuje takiemu pracę, że takich specjalistów będzie
Mixxer5
Mixxer5
Mixxer5 10.04.2026, 16:01:49 via Wykop
  • 0
pytanie czy będzie ich trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Mirasthrope: na razie się nie zapowiada żeby LLMy nauczyły się kreatywności. Ale jeśli do tego dojdzie (zapewne będzie to zupełnie inna technologia) to cały nasz model gospodarczy przestaje istnieć. No bo dla kogo te roboty będą to wszystko produkowały i świadczyły usługi jak nikt nie będzie zatrudniony, bo każdego zastąpi AI?

Więc jak nie będzie już potrzeba

232

Seria "Wehikuł czasu": klasyka SF w Polsce. To już blisko 60 książek!

Seria "Wehikuł czasu": klasyka SF w Polsce. To już blisko 60 książek!

Jeśli szukacie klasycznych książek SF, od których WARTO zacząć przygodę z typową fantastyką naukową, to zdecydowanie polecam tę serię mimo szkaradnych okładek. Plus w treściach powiązanych małe info o samym serwisie, który tworzę ( ʖ )

bukins
z
ksiazki-fantasy.pl
dodany: 08.04.2026, 17:56:33
  • 40
  • #
    sciencefiction
  • #
    fantastyka
  • #
    fantastykanaukowa
  • #
    czytajzwykopem
  • #
    scifi
  • #
    ksiazki
Mixxer5
Mixxer5
Mixxer5 09.04.2026, 18:12:05 via Wykop
  • 0
To jest jakiś bait OPie czy Folwark Zwierzęcy ma aż tyle ukrytych przekazów? Czy treści generowało AI i złapało wszystko co nie uciekało?
Mixxer5 - To jest jakiś bait OPie czy Folwark Zwierzęcy ma aż tyle ukrytych przekazów...

źródło: 71

Pobierz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

404

Stan zdrowia Donalda Trumpa. Lekarz zamieścił wpis o demencji

Chaotyczny. Nie potrafi kończyć zdań. Często zdezorientowany. Nielogiczny tok myślenia. Trudności w znajdowaniu słów. Objawy rozwijają się i stopniowo nasilają z upływem czasu. Prezydent wykazuje wszystkie oznaki demencji - twierdzi lekarz, analizując wypowiedzi prezydenta USA. Portal Daily Beast s

sub_zero_1
z
o2.pl
dodany: 06.04.2026, 18:33:20
  • 125
  • #
    trump
  • #
    usa
  • #
    wojna
  • #
    iran
  • #
    zdrowie
  • #
    polityka
Mixxer5
Mixxer5
Mixxer5 07.04.2026, 06:34:17 via Wykop
  • 5
Ogólnie światowa polityka to w sumie geriatria - i to wcale nie jest dobrze.


@hellfirehe: jeszcze pół biedy jakby takie osoby musiały mieć obowiązkowe badania, których wyniki byłyby publicznie znane. Moglibyśmy chociaż decyzję o głosowaniu na kogoś z początkami demencji podejmować w miarę świadomie (a pośrednio zniechęcałoby to partie do wystawiania takich osób). A tak mamy 70-80- latków których się wyciąga tylko w dobre dni i można udawać, że są
Mixxer5
Mixxer5
Mixxer5 07.04.2026, 16:25:40 via Wykop
  • 0
@hellfirehe: ale tu nie chodzi o realną utratę prawa do startowania w wyborach, wręcz bym nie chciał żeby to tak wyglądało. Po prostu społeczeństwo powinno wiedzieć, że gość który będzie ich reprezentować już nie bardzo kojarzy jak się nazywa.

Oczywiście tu jeszcze wchodzi kwestia tego czy taki lekarz obiektywnie zdiagnozuje taką osobę, więc przydałaby się jakaś ślepa próba połączona z losowaniem takiego diagnosty.

509

Gigant zwolnił 30 tys. ludzi. Pracował od 20 lat, dostał maila o 5.00

Gigant zwolnił 30 tys. ludzi. Pracował od 20 lat, dostał maila o 5.00

Oracle ogłasza masowe zwolnienia, które dotknęły 30 tys. pracowników na całym świecie. Zaskoczeni pracownicy otrzymali powiadomienia o utracie pracy o 6 rano - pisze serwis India Today.

ken-wawa
z
finanse.wp.pl
dodany: 31.03.2026, 20:06:20
  • 208
  • #
    prawo
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    swiat
  • #
    komputery
  • #
    informatyka
Mixxer5
Mixxer5
Mixxer5 01.04.2026, 07:14:43 via Wykop
  • 3
Każdego docelowo będzie można zastąpić AI - kosmicznie drogie mieszkania, wysokie podatki, wysokie zadłużenie, niska efektywność pracy - życie się już nie opłaca. Także sznur albo igła z fenta w rękę i adios. Nie jesteśmy już potrzebni.


@vojtas123: na ile się orientuję to jeszcze nie (bo nie chcę zgrywać eksperta, ale jakąś ekspozycję na AI mam). Tj. nie LLMami, które mamy współcześnie, bo one nie potrafią krytycznie myśleć i tworzyć.
Mixxer5
Mixxer5
Mixxer5 01.04.2026, 08:04:10 via Wykop
  • -1
dlatego użyłem słowa docelowo.


@vojtas123: tak, ale mi chodzi też o to, że obecne LLMy raczej się nie zmienią "jakościowo". Tj. ta technologia nie wytworzy sobie kreatywnego myślenia. Najwyżej nie będzie halucynacji, a odpowiedzi będą celniejsze, ale to dalej będzie działało na podstawie tego czym zostało nakarmione. Nowych koncepcji nie wytworzy, najwyżej sklei kilka różnych na podstawie dostępnych danych. Prawdziwa sztuczna inteligencja- jeśli jest w ogóle możliwa- to byłaby odrębna

452

Jest proste rozwiązanie, które mogłoby uwolnić tysiące mieszkań na wynajem

Jest proste rozwiązanie, które mogłoby uwolnić tysiące mieszkań na wynajem

Kolejne rządy wraz z dziennikarzami, ekspertami i społecznikami głowią się nad tym, jak zwiększyć podaż mieszkań. Jedno z rozwiązań jest całkiem proste. Właściciele nieruchomości będą je chętniej wynajmować, jeśli nie będą uwiązani do niepłacącego lokatora.

Stopa_Szopa
z
bezprawnik.pl
dodany: 31.03.2026, 12:41:25
  • 199
  • #
    eksmisja
  • #
    lokator
  • #
    mieszkanie
  • #
    najem
  • #
    podatekkatastralny
  • #
    wynajem
Mixxer5
Mixxer5
Mixxer5 01.04.2026, 07:53:26 via Wykop
  • 2
fajnie jakby za przepisami chroniącymi wynajmujących szły by też takie chroniące najemców.


Sam kiedyś wynajmowałem od takiego pastucha co jak p------y przylazil co 2 tygodnie mieszkanie oglądać xD

Jeszcze, żeby tam było co zdewastować a to był taki typowy skansen lat 80tych a'la boazeria party


@Myslovitz: no właśnie- patologie mogą być po obu stronach barykady i dobrze byłoby takie problemy rozwiązać i tu i tu. Sytuacja gdzie właściciel mieszkania traci do niego prawa

282

Interia: To już pewne. Krakowianie pójdą do urn na referendum

Interia: To już pewne. Krakowianie pójdą do urn na referendum

Będzie referendum w Krakowie

Lardor
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 30.03.2026, 14:24:34
  • 64
  • #
    krakow
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    wybory
Mixxer5
Mixxer5
Mixxer5 31.03.2026, 06:08:09 via Wykop
  • 1
Ojj moderacja zaraz napisze ze "Brak wiarygodnych źródeł informacji" i temat ukręci!


@Rzezimieszek84: ja się osobiście bardzo z sukcesu zbierania podpisów do referendum cieszę, ale akurat tytuł to manipulacja, bo po wejściu w artykuł mamy: "Nieoficjalnie: Będzie referendum w Krakowie" co trochę mi się kłóci z "to już pewne".

No, ale jakby moderacja miała coś robić to zmienić tytuł na adekwatny, a nie usuwać wątek.

694

Kolejna inicjatywa dewloperucha - projekt ustawy na githubie

Kolejna inicjatywa dewloperucha - projekt ustawy na githubie

Tym razem nie chodzi o dostęp do danych, a o projekt ustawy zniechęcającej do traktowania mieszkań jako tokenów inwestycyjnych, w szczególności do spekulacji na rynku i trzymania pustostanów.

rzzz
z
x.com
dodany: 27.03.2026, 13:01:06
  • 100
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkanie
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
Mixxer5
Mixxer5
Mixxer5 28.03.2026, 12:33:35 via Wykop
  • 2
Od zawsze mówiłem, że w sejmie dziennik ustaw to powinno być repo na githubie, gdzie posłowie głosowali pod pull requestami czy marszałek ma zmergować daną porpawkę czy nie - byłby pełen ślad wszystkiego.


Choć jak znam życie to i tak przyszedł by PiS i p--------ł pusha z force'm na konstytucję.


@smk666: najzabawniejsze, że to jest naprawdę doskonałe narzędzie do takich rzeczy. Wszystko jest transparentne, masz od razu tekst ujednolicony, wszystkie

1003

Klejnoty z wysypiska trafią na licytację. Znalazcy nie dostaną nic.

Klejnoty z wysypiska trafią na licytację. Znalazcy nie dostaną nic.

Dwóch zbieraczy złomu na prywatnym wysypisku gruzu znalazło szkatułkę z kosztownościami. W środku były złote monety i diamenty. Policja odebrała im kosztowności i wszczęła śledztwo. Wszystko przepadło na rzecz skarbu państwa. Ani znalazcy, ani właścicielka działki nie dostali nic ze znaleziska.

Zbychu222
z
fakt.pl
dodany: 21.03.2026, 09:39:35
  • 211
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    ciekawostki
  • #
    prawo
  • #
    pieniadze
Mixxer5
Mixxer5
Mixxer5 22.03.2026, 09:11:34 via Wykop
  • 0
przeczytaj artykul, zbierali zlom na prywatnej działce (czytaj kradli), zabrali szkatulke i sprzedali w lombardzie i policja do nich przyszla


@Pawel993: skąd to wnosisz? Z artykułu:

Pani Ania pamięta, że rozmawiała z Wojciechem S. i Andrzejem W. — Mówili, że ta szkatułka była na wierzchu. Nie była przywalona ziemią. Oni chodzili po złom, który mieliśmy też obok i tak ją znaleźli — opowiada w rozmowie z

277

Nvidia zaprezentowało DLSS 5. Nadchodzi rewolucja, ale i wielka kontrowersja

Nvidia zaprezentowało DLSS 5. Nadchodzi rewolucja, ale i wielka kontrowersja

Firma Nvidia zaprezentowała DLSS 5, kolejną generację swojej technologii opartej na sztucznej inteligencji. Według producenta jest to największy przełom w grafice komputerowej od czasu wprowadzenia ray tracingu w czasie rzeczywistym w 2018 roku. Nowe rozwiązanie ma znacząco zbliżyć jakość obrazu gen

Sudo_exit
z
gram.pl
dodany: 16.03.2026, 19:22:45
  • 168
  • #
    gry
  • #
    pcmasterrace
  • #
    komputery
  • #
    nvidia
  • #
    kartygraficzne
  • #
    rtx
Mixxer5
Mixxer5
Mixxer5 17.03.2026, 12:05:00 via Wykop
  • 4
@NyanNyan: pewnie koncepcja jak z RTXem. Zaprezentowano dziś, a używalne ma być 2 generacje później (bo w zasadzie dopiero 4xxx pozwala korzystać z ray tracingu- najlepiej z włączonym DLSS). Bo 2x 5090 to chyba nawet nie jest dla konsumenta możliwe odkąd Nvidia uwaliła SLI?

Inna sprawa to fakt, że DLSS miał podbijać ilość FPSów bez ingerowania w grafikę (na ile to możliwe), a to totalnie zmienia wygląd gry. Stąd mnie
Mixxer5
Mixxer5
Mixxer5 17.03.2026, 14:43:46 via Wykop
  • 1
@NyanNyan: wiesz, mi się nawet efekt nie podoba. Wygląda jak z tych tanich gier 18+, a tu jeszcze pogarsza wydajność i wymaga topowej karty (btw- widziałem gdzieś, że na premierę ma działać na jednej). To mi się nijak nie spina- czy to pod kątem samej atrakcyjności rozwiązania, czy dostępności (bo koszty z kosmosu).

Nie wiem, może jakby to nałożyć na pierwszego DOOMa to by można było powiedzieć, że poprawia grafikę,
Mixxer5
Mixxer5
Mixxer5 17.03.2026, 15:38:10 via Wykop
  • 0
Jasne, to jest kwestia prywatnego odbioru i niektórym się nawet może podobać- ale wciąż to jest ultra drogi feature jak na to co oferuje (tj. nawet zakladając na potrzeby dyskusji, że jest to obiektywna poprawa grafiki). Więc ruch bardzo dziwny ze strony Nvidii, tym bardziej że sugeruje że normalny DLSS nie będzie rozwijany. A nawet mając na względzie generowane artefakty to poprawa wydajności jakiś sens temu nadawała.

Co do spojności wizualnej to
Mixxer5 - Jasne, to jest kwestia prywatnego odbioru i niektórym się nawet może podoba...
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 15
  • Strona 1 z 15
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 18.07.2024

    Komentator
  • Rocznica
    od 17.08.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking