Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko178
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Macior_Pacior
Macior_Pacior

Macior_Pacior

Dołączył 2 lata i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 4380
  • Znaleziska 1061
  • Mikroblog 3319
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 3

512

Masowe zwolnienia w 3M Wrocław? 750 osób może docelowo pójść na bruk

Masowe zwolnienia w 3M Wrocław? 750 osób może docelowo pójść na bruk

3M przenosi 750 osób do zewnętrznej firmy w celu wyszkolenia hinduskich zastępców i uniknięcia odprawy, a potem mogą oni zostać zwolnieni, co pokazują wcześniejsze praktyki z Genpaktem. Pracownicy dowiedzieli się o tym z nagranego wczesnego wideo xD

rail_man
z
gazetawroclawska.pl
dodany: wczoraj, 13:52:45
  • 129
  • #
    wroclaw
  • #
    korposwiat
  • #
    pracbaza
  • #
    korpo
Macior_Pacior
Macior_Pacior
Macior_Pacior 21 godz. i 38 min temu via Wykop
  • 12
@armiakrolewska: akurat na GoWork dyskusja, że można było się tego spodziewać bo połowa ludzi tam prawie nic nie robiła... Może wyszło w audycie, ktoś złapał się za głowę i zamknął cały site
spucha
spucha
spucha
12.06.2026, 05:05:48
  • 191
brązowych nawet tak nie ścigają jak ukrów xD
spucha - brązowych nawet tak nie ścigają jak ukrów xD

źródło: obraz

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Macior_Pacior
Macior_Pacior
Macior_Pacior 12.06.2026, 08:57:28 via Wykop
  • 4
@NihilistycznyFemboy:
Gość, który tam pojedzie tego dnia już nic więcej nie zrobi nawet jak skonczy o 13.00. wiec liczysz 1 dzien roboczy, czyli minimum 800zł, ale przy jednorazowym wypadzie znaczy ze lapiesz małe zlecenia wiec liczysz też wiecej bo nie masz pełnego oblozenia, czyli pewnie 1200zl. Materiały kilkaset zlotych i troche marży.
  • Odpowiedz
Gilgamesz69
Gilgamesz69
Gilgamesz69
11.06.2026, 05:06:10
  • 152
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Macior_Pacior
Macior_Pacior
Macior_Pacior 11.06.2026, 07:33:03 via Wykop
  • 0
@Wloczykij2: bajt bo jak gość dalej sam a ona już go chce, a on jej nie.
Młody wiek
Ex bez pracy z piwem pod blokiem to już przegięcie...
  • Odpowiedz
Macior_Pacior
Macior_Pacior
Macior_Pacior 11.06.2026, 10:29:57 via Wykop
  • 0
@techko: ja mówię że młody wiek na taką refleksje. Na zbudowanie czegoś też nie ma tragedii
  • Odpowiedz

696

Nagrywane gwałty, tortury. Szokujące relacje palestyńskich więźniów

W izraelskich więzieniach palestyńscy osadzeni są poddawani systematycznym torturom i przemocy seksualnej, łącznie z gwałtami informuje stacja Al-Dżazira, która przytacza szokujące relacje więźniów. Z raportu ONZ oraz organizacji praw człowieka wynika, że jest to traktowane jako broń.

Kolekcjoner_dusz
z
tvp.info
dodany: 10.06.2026, 15:21:50
  • 98
  • #
    izrael
  • #
    palestyna
  • #
    wojsko
  • #
    wojna
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
Macior_Pacior
Macior_Pacior
Macior_Pacior 11.06.2026, 06:30:46 via Wykop
  • 0
@zwora: to, że razem tak się zachowują wcale nie poprawia ich sytuacji w naszych oczach.

395

Nawrocki o tym jak to Ukraińcy mają prawo wybierać swoich bohaterów

Nawrocki o tym jak to Ukraińcy mają prawo wybierać swoich bohaterów

Facebook. Źródło: X/Ekonomat: Karol Nawrocki, szef IPN w 2023 roku: Ukraińcy mają prawo wybierać swoich bohaterów, nawet j

alfokloda0
z
facebook.com
dodany: 09.06.2026, 12:24:34
  • 107
  • #
    ukraina
  • #
    polityka
  • #
    polska
Macior_Pacior
Macior_Pacior
Macior_Pacior 09.06.2026, 16:25:35 via Wykop
  • -6
@mariusz_z_blighttown: nie, nie. Szury na początku mówiły, że im szybciej updanie ukraina tym szybciej bedzie mozna rozmawiac z putinem o pokoju.
Macior_Pacior
Macior_Pacior
Macior_Pacior 09.06.2026, 16:40:31 via Wykop
  • 0
@cmhqwidget: fakty sa dosyc jasne, ze chlop zrobil dziadka na mieszkanie, był znany w srodowisku kiboli, zawetował ustawe SAFE grając politycznie naszym bezpieczeństwem, i został wystawiony przez PiS, o którym nie bede sie rozpisywał, a na to wszystko namascił go Trump, który gra przeciwko EU.

Czy są jakieś fakty za które naprawdę można go lubić?

Co do UPA - Ukraincy powinni sie rozliczyć z nami historycznie. Uznac nasze krzywdy i

889

Chciał płacić niższy podatek, więc ogłosił się artystą. Fiskus sprowadził go na

Chciał płacić niższy podatek, więc ogłosił się artystą. Fiskus sprowadził go na

Grafik 3D przekonywał KAS, że jego modele to sztuka, a komputer to po prostu "współczesne dłuto". Wszystko po to, by płacić 5,5% podatku zamiast 14%. Skarbówka była jednak innego zdania. Czy czeka nas fala "nowych artystów" uciekających przed podatkami i ZUS-em?

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 09.06.2026, 06:19:11
  • 150
  • #
    policja
  • #
    afera
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
  • #
    wykop
  • #
    wiadomosci
Macior_Pacior
Macior_Pacior
Macior_Pacior 09.06.2026, 08:37:21 via Wykop
  • 4
@hunteroza: Zależy co za modele tworzył i na ile to było twórcze. Tutaj w artykule nic o tym nie ma.

W każdym razie dla mnie rozróżnienie na artyste i nie artyste jest bardzo płynne i słabe.

474

Szkoła luksusu i pogardy, czyli żeński redpill pierze mózgi kobietom(ANALIZA)

Pamiętacie słynne amerykańskie podcasterki tłumaczące, że facet bez 100k na koncie miesięcznie to podczłowiek? Ten rak oficjalnie zaszczepił się w Polsce, a algorytmy mediów społecznościowych pompują to do głów młodym dziewczynom na masową skalę.Podrzucam świetny materiał od @diendris

Swiezyy
z
wykop.pl
dodany: 08.06.2026, 12:49:57
  • 229
  • #
    redpill
  • #
    blackpill
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    p0lka
  • #
    diendris
  • #
    randki
Macior_Pacior
Macior_Pacior
Macior_Pacior 09.06.2026, 06:00:23 via Wykop
  • 1
@PepikPL: dobra, ale to znalazłeś partnerkę czy nie?

677

W Polsce kilka krewetek na pizzy podnosi VAT z 8% do 23%

W Polsce kilka krewetek na pizzy podnosi VAT z 8% do 23%

Szafa wnękowa może mieć 8% VAT, a identyczna konstrukcja z plecami z płyty już 23%. W Polsce o wysokości podatku często nie decyduje produkt, tylko urzędnicza interpretacja szczegółu, którego klient nawet nie zauważy

WinoDominoISpiew
z
portal.faktura.pl
dodany: 08.06.2026, 07:02:08
  • 124
  • #
    vat
Macior_Pacior
Macior_Pacior
Macior_Pacior 08.06.2026, 14:13:27 via Wykop
  • 1
@koziolek666: Skad masz to, że 21% będzie neutralne budżetowo? Druga sprawa, że jeśli nawet by była to zdecydowanie byłaby to gorsza opcja dla ludzi, a im biedniejszych tym bardziej dotykająca.

Załączam jakiś paragon losowy ze sklepu. Spójrzcie po dużych zakupach ile więcej to jest 21%
Macior_Pacior - @koziolek666: Skad masz to, że 21% będzie neutralne budżetowo? Druga ...

źródło: a2436dcc1efde85e3178c2cb6ab0c8b6db5391d16b700dc48e604f1e49baba0e

Pobierz

949

Bosak: Zablokować Ukrainie wejście do UE za kult UPA i brak ekshumacji

Bosak: Zablokować Ukrainie wejście do UE za kult UPA i brak ekshumacji

Decyzja Wołodymyra Zełenskiego o nadaniu jednej z jednostek wojskowych imienia Bohaterów UPA wywołała oburzenie w Polsce. Karol Nawrocki apeluje o odebranie ukraińskiemu prezydentowi Orderu Orła Białego. Z kolei wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak domaga się przejścia do realnych nacisków

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 08.06.2026, 07:41:17
  • 220
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    gospodarka
  • #
    polityka
Macior_Pacior
Macior_Pacior
Macior_Pacior 08.06.2026, 09:33:29 via Wykop
  • -1
@fraciu: dyplomatycznie to faktycznie slabo, ale rozwojowo mamy sporo mocnych punktow zakonczonych, w trakcie i rozpoczetych.

Spore zmiany w energetycje, bardzo mocny implus w produkcji zbrojeniowej, zakonczenie pierwszego etapu budowy drog, CPK, 'izera' (zaczete rzutem na tasme przez PiS), cyfryzacja na bardzo przyjemnym poziomie.

Problemem sa bardziej aktualnie finanse publiczne, problemy z systemem emerytalnym i zdrowotnym, ktore przy tym deficycie robia sie bardzo powazne.

Wydaje sie ze trzeba poczekac az

678

ONZ alarmuje: AI zużyje tyle wody co 1,3 miliarda ludzi do 2030 roku

ONZ alarmuje: AI zużyje tyle wody co 1,3 miliarda ludzi do 2030 roku

W 2025 r. centra danych zużyły 448 TWh energii, to więcej niż Arabia Saudyjska. Raport podkreśla, że skupianie się wyłącznie na emisjach CO2 jest błędem - chłodzenie serwerów i produkcja energii generuje ogromny ślad wodny i gruntowy.

matixrr
z
time.com
dodany: 04.06.2026, 22:19:34
  • 254
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    technologia
  • #
    przyroda
  • #
    natura
  • #
    swiat
Macior_Pacior
Macior_Pacior
Macior_Pacior 05.06.2026, 09:43:38 via Wykop
  • 0
@Landmark: ogólnie mówiąc, woda pitna zużyta trafiająca do morza to woda zużyta. Ewentualne trafianie spowrotem do wód słodkich to jeszcze daleko od uzupełnienia wód pitnych.

Jak z ta woda z artykulu jest - czy faktycznie tyle wiecej zaczniemy zużywać? Raczej problem powinien być rozważany punktowo, w obszarach o nizszej dostepności.

476

Szykany i korupcja. Polskie firmy na Ukrainie są w sytuacji nadzwyczajnej

Rzeczywistość polskich firm inwestujących na Ukrainie jest daleka od reguł, które Polacy przyjęli po wejściu do Unii Europejskiej. Kolejne wizyty polskich władz w Kijowie nic nie zmieniają.

VoxClamantisInDeserto
z
biznes.wprost.pl
dodany: 04.06.2026, 07:15:09
  • 41
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    biznes
  • #
    europa
Macior_Pacior
Macior_Pacior
Macior_Pacior 04.06.2026, 17:11:30 via Wykop
  • 24
Sw. pamięci dziadek, stary tirowiec, opowiadal że Rosja to była kultura przy Ukrainie. Na Ukrainie jak w łape przy kontroli nie dałeś to nie jechałeś.

Niestety, ale nasz sojusznik z rozsądku, ma system oparty na dawaniu w łape i korupcji.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

388

Amazon zabija powrót Stargate! Skasowali serial zaledwie po 6 miesiącach

Amazon zabija powrót Stargate! Skasowali serial zaledwie po 6 miesiącach

Wrota zostały zamknięte.

IGNPolska
z
pl.ign.com
dodany: 03.06.2026, 07:08:55
  • 120
  • #
    seriale
  • #
    amazonprimevideo
  • #
    stargate
  • #
    gwiezdnewrota
  • #
    scifi
  • #
    nostalgia
Macior_Pacior
Macior_Pacior
Macior_Pacior 03.06.2026, 17:18:49 via Wykop
  • 12
@qwelukasz: osobiście stawiam, że twórcy nie chcieli używać AI, więc Amazon się wycofał.

Dla kontekstu: amazon właśnie wprowadza narzędzia AI dla twórców filmowych.

557

Rupert Lowe MP Chcę, żeby świat usłyszał to, co my usłyszeliśmy.

To jest jeden z najbardziej trudnych do obejrzenia 6-minutowych filmów, ale każdy powinien go zobaczyć

damson19
z
x.com
dodany: 02.06.2026, 15:56:09
  • 59
  • #
    wielkabrytania
  • #
    londyn
Macior_Pacior
Macior_Pacior
Macior_Pacior 03.06.2026, 05:53:36 via Wykop
  • 16
@dejadeja: nie można dawać niższej kulturze do tego obcej wypierać kulturę wyższa
KrolSandaczPierwszyRozrzutny
KrolSandaczPierwszyRozrzutny
02.06.2026, 09:41:35
  • 275
Fakty są takie że w Polsce pracować po prostu nie warto jeśli nie pracuje się w zagranicznym korpo albo nie jest się jakimś top specjalistą. 99% pracy na prowincji i w miastach powiatowych to czterobrygadówka w 40 stopniach na hali maszyn która zrobi z Ciebie wrak człowieka w rok, dokładnie za 3606 zł miesięcznie z darmowym mobbingiem, a jak się nie podoba to mamy 16 Pakistańców na Twoje miejsce. Jak się ma
  • 82
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Macior_Pacior
Macior_Pacior
Macior_Pacior 02.06.2026, 15:22:11 via Wykop
  • 11
@rajet: Czemu nie reagowales? Trzeba nowemu pracownikowi, szczegolnie w pierwszej, albo drugiej pracy, powiedziec ze tutaj jest inna kultura i np. nie wychodzimy na 15minut bez zgłoszenia gdzies.

Ja w mojej pierwszej pracy jak skonczylem robote pare minut przed czasem to sie pakowalem do wyjscia. Ktos mi na szczescie powiedzial zeby tak nie robic i przestałem.

Nie wiem jak z tym softem. Moze tez wystarczy wprost powiedziec co sie oczekuje,
  • Odpowiedz

441

Rząd zauważył, to już nie 1997 rok. Grzywny wzrosną ze 100zł do 1000zł (+900%)

Rząd zauważył, to już nie 1997 rok. Grzywny wzrosną ze 100zł do 1000zł (+900%)

Ministerstwo Sprawiedliwości szykuje rewolucję w Kodeksie Karnym. Obecne stawki grzywien pamiętają 1997 rok, kiedy pensja minimalna wynosiła 406 zł. Projekt zakłada podniesienie minimalnych i maksymalnych stawek dziennych o 900%. Minimalna grzywna wzrośnie ze 100 zł do 1000 zł, a maksymalna z 1,08 m

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 01.06.2026, 05:50:43
  • 166
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    gospodarka
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wykop
Macior_Pacior
Macior_Pacior
Macior_Pacior 01.06.2026, 10:23:31 via Wykop
  • 1
@Rst00: przeciez te stawki były rażąco niskie. Później kogoś pozwiesz do sądu a on dostanie 100 stawek dziennych czyli 1000zł kary.
Nawet na wykopie latały memy, że 2 lata więzienia, albo 100zł kary.

439

Dramatyczna sytuacja szpitala w Mławie. "Kroplówek wystarczy na dwa, trzy dni"

Władze szpitala w Mławie na Mazowszu alarmują o dramatycznej sytuacji finansowej, w jakiej znalazła się placówka. Według dyrekcji, w szpitalu brakuje pieniędzy nawet na leki, a kolejnym oddziałom grozi zamknięcie.

VoxClamantisInDeserto
z
rp.pl
dodany: 30.05.2026, 11:23:32
  • 212
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    mlawa
  • #
    szpital
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    zdrowie
Macior_Pacior
Macior_Pacior
Macior_Pacior 31.05.2026, 08:19:47 via Wykop
  • 0
@Frijheid2: dokładnie. Na dzisiejsze standardy okazuje się że mamy nasrane szpitali.

Chcemy mieć dobrych lekarzy z odpowiednim sprzętem to musimy rozwazyc akomodacje szpitali, a zostawiać co najwyżej SORy, przychodnie i doinwestować karetki.

To czy ktoś leży tydzień w szpitalu w swoim mieście czy 50km nie ma takiego znaczenia czasowego dzis

350

Rosyjskie jednostki osaczają ICEYE. Alarm wokół polskiego satelity

Rosyjskie jednostki osaczają ICEYE. Alarm wokół polskiego satelity

Na orbicie okołoziemskiej dzieje się coś, co coraz bardziej niepokoi zachodnich analityków wojskowych. Co najmniej cztery rosyjskie satelity zmieniły swoje położenie i zaczęły wykonywać manewry w pobliżu komercyjnego satelity radarowego ICEYE-X36, który dostarcza dane wywiadowcze NATO i Ukrainie

KrzysztofWu
z
ithardware.pl
dodany: 28.05.2026, 15:16:00
  • 67
  • #
    wojna
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    satelita
Macior_Pacior
Macior_Pacior
Macior_Pacior 29.05.2026, 07:10:38 via Wykop
  • 48
@ashkandi: Startup założony przez Polaka i Fina w Finlandii. Rozwiniety przy wsparciu amerykanskiego VC. Nie zdziwilbym sie jakby cały świat uważał to za Finsko-Amerykański oprocz Polski

263

Wiedźmin 4 nie zadebiutuje przed 2028 rokiem

Wiedźmin 4 nie zadebiutuje przed 2028 rokiem

Kurs CD Projekt runął o ponad 7% po oficjalnej zapowiedzi dodatku Pieśni Przeszłości do Wiedźmina 3 na... 2027 rok. Rynek liczył na premierę jeszcze w tym roku. Analityk BM Banku Millennium wyjaśnia, że to opóźnienie automatycznie przesuwa premierę Wiedźmina 4 co najmniej na 2028 rok. Dziś wieczor

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 28.05.2026, 09:14:25
  • 105
  • #
    cdprojektred
  • #
    gamedev
  • #
    technologia
  • #
    gry
  • #
    gielda
  • #
    inwestycje
Macior_Pacior
Macior_Pacior
Macior_Pacior 28.05.2026, 14:45:59 via Wykop
  • 0
@glass3: UE to goły silnik. Teraz pewnie samo dopisanie narzędzi do UE pod gre to więcej pracy niż napisanie nowego silnika te ~15-20 lat temu.

Jak juz to bedzie to dodatki do Wieśka 4 pojawią się w miare sprawnie.

540

UE chce faworyzować własne firmy kosztem amerykańskich gigantów

UE chce faworyzować własne firmy kosztem amerykańskich gigantów

Cloud and AI Development Act ma ograniczyć dominację amerykańskich gigantów w strategicznych przetargach publicznych na rzecz europejskich dostawców.

matixrr
z
itwiz.pl
dodany: 27.05.2026, 18:12:26
  • 126
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    europa
  • #
    usa
  • #
    technologia
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
Macior_Pacior
Macior_Pacior
Macior_Pacior 28.05.2026, 07:02:04 via Wykop
  • 0
@ptq: tak, w czasach gdy gre komputerowa robiła jedna osoba w pare miesięcy.

Druga sprawa, że otoczenie w USA, mocne uniwesytety, silicon valley, łatwe pozyskiwanie funduszy i łapanie zamówień to nie jak rzucanie nasion nie na twardą glębę jak to bywa w UE, ale na żyzne czarnoziemy podlewane i zaopiekowane z każdej strony.

2634

Exit Poll Polsat News - Miszalski i Rada miasta Wylatują

Exit Poll Polsat News - Miszalski i Rada miasta Wylatują

Wg exit Poll Polsat News frekwencja wyniosła 33,4%

Nigarun
z
wykop.pl
dodany: 24.05.2026, 19:02:28
  • 610
  • #
    krakow
  • #
    referendum
  • #
    polityka
Macior_Pacior
Macior_Pacior
Macior_Pacior 24.05.2026, 19:38:01 via Wykop
  • -12
@AtlantyQ: żenada żenadą, ale podsłuchiwanie pegazusem w szefa kampanii PO w trakcie kampanii, organizacja transportu dla starszych osob i priorytet w kolejkach, ordynacja wyborcza, alerty SMS i spoty w TVP dla Dudy to nie były uczciwe ruchy PiS.

Aaa jeszcze rząd 2-tygodniowy po p----------h wyborach jako wisienka na torcie. Co zrobiło PO, oprócz jakis komenarzy w necie osob niedecyzyjnych, wrecz marginalnych jak Lis czy Giertych? Sprawdzono, nic nie bylo i
Macior_Pacior
Macior_Pacior
Macior_Pacior 24.05.2026, 19:44:53 via Wykop
  • 2
@Jan_Nowak: Dosyć duży próg ważności referendum jednak zachęca do taktyki bojkotu bo może być skuteczniejsza. Wysoka frekwencja w wyborach to ponad 50% gdzie próg akceptacji referendum to 27%. Czyli trzeba by zebrać kolejne 27% żeby mieć szanse wygrać jeśli osiągnie się frekwencje samymi negatywnymi.

Zasady wręcz skazane na bojkot. Po prostu lepiej zaryzykować i jak zbiora 27% ludzi to odwołują. Tym bardziej, że trudniej zwołać ludzi do głosu w obronie
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 17
  • Strona 1 z 17
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 02.09.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 04.08.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking