#majsterkowanie #budowadomu #budujzwykopem Muszę jakoś wywiercić otwory pod karnisze. Jak to zrobić najlepiej żeby tynk nie odpadł itd? Na tym etapie nie mogę robić na o--------l, bo bedzie widać. wiercić przez jakąś deskę i bez udaru?
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@Chris_Karczynski: mając normalne wiertło i normalną wiertarkę bez bicia jak stąd do radomia nie ma prawa odpaść żaden tynk no chyba, że był robiony na o-------l
pozatym jak coś odpadnie to zawsze można zategować
pozatym jak coś odpadnie to zawsze można zategować
@Chris_Karczynski: podstawa to dobre wiertło, jeśli pod spodem jest beton to krzyżowa widia. Kupisz raz dobre wiertło, będziesz używał przez lata. Najpierw wiercisz w tynku bez udaru, jak dojdziesz od betonu to udar i ogień.
#pytaniedoeksperta #lodz #budujzwykopem #zwierzaczki #trzmielowyfanatyk #kiciochpyta
Czy miał ktoś kiedyś problem z gniazdem trzmieli w elewacji i przechodził proces ich przeniesienia? Da się w ogóle uzyskać sensownie zezwolenie na taki proces i czy są firmy, które się tego podejmują?
Czy miał ktoś kiedyś problem z gniazdem trzmieli w elewacji i przechodził proces ich przeniesienia? Da się w ogóle uzyskać sensownie zezwolenie na taki proces i czy są firmy, które się tego podejmują?
@night_witch95: Zapytać nie zaszkodzi, może coś podpowie https://www.polskitrzmiel.com.pl/
szerszenie i osy to strażacy; może tutaj też
@hitxol: Strażacy od jakiegoś czasu interweniują jedynie w budynkach użyteczności publicznej / gdy mieszkaniec jest uczulony. W innych wypadkach pozostają firmy prywatne
- 0
Macie pokoje/sypialnie na poddaszu i próbowaliście używać klimatyzatorów przenośnych? Takich co sie rure wyciąga przez okno. Daje to radę?
#ciekawostki #polska #budujzwykopem
#ciekawostki #polska #budujzwykopem
@xUnf: daje, tyle że kosztuje tyle co normalna klimatyzacja, która nie dość że działa lepiej to nie trzeba ciągnąć dużej rury do okna
pokoje na poddaszu to pomyłka
@hrabia_ponimirski: Dobra rada, myślę że po niej OP dobuduje pokój na parterze i rozwiąże problem
- 0
#budujzwykopem #pellet #ogrzewanie
Między tym samym modelem kotła na pellet między wersjami 11 kW a 15 kW jest aktualnie tylko 800zł różnicy. Do powierzchni 100mkw z jednej strony hydraulik mówi, że 11 kW wystarczy, a z drugiej strony zastanawiam się, czy nie warto dołożyć 800 i mieć zapas mocy np. na tak mroźne zimy jak w tym roku. Co polecacie z własnego doświadczenia? Jest sens kupić
Między tym samym modelem kotła na pellet między wersjami 11 kW a 15 kW jest aktualnie tylko 800zł różnicy. Do powierzchni 100mkw z jednej strony hydraulik mówi, że 11 kW wystarczy, a z drugiej strony zastanawiam się, czy nie warto dołożyć 800 i mieć zapas mocy np. na tak mroźne zimy jak w tym roku. Co polecacie z własnego doświadczenia? Jest sens kupić
@czz17: lepiej dobrać, niż zapas mocy, który może w efekcie gotować wodę w układzie. Miałem za duży piec, ciała walka z ustawieniem bo za ciepło, bo za słabo... Wymiana na mniejszy = stabilniejsza praca i mniej opału.
hydraulik mówi, że 11 kW wystarczy
@czz17: dlatego jest tylko hydraulikiem a nie projektantem
11 kW na 100m2 to chyba jak masz dziurawe okna albo nie masz ocieplenia
- 44
#kukurydzadextera #budujzwykopem #budowadomu #chwalesie
Witam zgromadzonych, obserwujących, wspierających, krytykujących i wszystkich pozostałych ( ͡° ͜ʖ ͡°) Myśleliście, że dawno mnie nie było to pewnie zrezygnowałem albo spękałem? Absolutnie xD Po prostu nie było kukurydzy, więc nie było aktualizacji, a tak na prawde to tak zapier*alam, że taczki nie ma kiedy załadować, więc i o worklogu nawet nie myślałem :D
Ostatni update był przed sylwestrem, więc
Witam zgromadzonych, obserwujących, wspierających, krytykujących i wszystkich pozostałych ( ͡° ͜ʖ ͡°) Myśleliście, że dawno mnie nie było to pewnie zrezygnowałem albo spękałem? Absolutnie xD Po prostu nie było kukurydzy, więc nie było aktualizacji, a tak na prawde to tak zapier*alam, że taczki nie ma kiedy załadować, więc i o worklogu nawet nie myślałem :D
Ostatni update był przed sylwestrem, więc
źródło: IMG_1436
Pobierz- 23
@dexter1213:
Wołam plusujących poprzedni komentarz - jak chcesz być wołany kolejnym razem to plusuj ten komentarz :D
Wołam plusujących poprzedni komentarz - jak chcesz być wołany kolejnym razem to plusuj ten komentarz :D
@dexter1213: szybko sadz drzewa od wschodu ;p bo zdechniesz, a pare lat poczekasz
Potrzebuje zrobić ogrodzenie na niecałe 50m w prostej linii, użyć liniki czy żyłki i czy będzie to sztywne na takiej odległości? Plan jest taki że zaczne od dwóch krawędzi tylko jak zrobić żeby był poziom? Laser w taką pogode słabo w planach miałem też użyc poziomnicy wodnej i po środku wbić łate i na niej łapać poziom, macie jakieś inne pomysły?
#budujzwykopem
#budujzwykopem
@stanislaw1111: od poziomicy wodnej trzymaj się z daleka bo cię k-----a strzeli
@stanislaw1111: ja akurat wykorzystałem profil o długości 3,5m i łatę 2m. Pierwszy słupek osadziłem jako wzorcowy. Później przy osadzaniu kolejnych słupków (rozstaw 2.5m) kładłem na górę ten profil i łatę i łapałem poziom regulując wysokość tego najświeżej osadzonego. Skuteczność metody oceniam na 4+. Jak się mocno przyjrzało w prostej linii na 14 słupków, to było minimalne falowanie, ale do zakrycia dzięki kapturkom, które nakłada się na górę słupków. Zresztą sam
- 0
Ile trzeba około zabulić u stolarza za schody jesionowe z balustradą i ledami 16 stopni #budujzwykopem #budownictwo #budowadomu #stolarstwo #remontujzwykopem
- 0
Mirki, chciałbym się zaopatrzyć w wykrywacz kabli w ścianach. (Mam paranoję, za każdym razem jak mam coś wiercić.)
Kupiłem sobie wcześniej jakiś pierwszy lepszy po taniości i g---o totalne.
Możecie polecić jakiś dobry model?
Nie zależy mi na milionie funkcji - im prostszy, tym lepiej, ale przede wszystkim, niech dobrze spełnia swoje zadanie.
#pytaniedoeksperta #budujzwykopem #remontujzwykopem #elektryka #elektronika
Kupiłem sobie wcześniej jakiś pierwszy lepszy po taniości i g---o totalne.
Możecie polecić jakiś dobry model?
Nie zależy mi na milionie funkcji - im prostszy, tym lepiej, ale przede wszystkim, niech dobrze spełnia swoje zadanie.
#pytaniedoeksperta #budujzwykopem #remontujzwykopem #elektryka #elektronika
- 0
Mam pytanie
Czy tym włącznikiem jestem w stanie zrobić światła schodowe ?
https://allegro.pl/oferta/kissme-wlacznik-lacznik-swiatla-pojedynczy-km-w1-18541332467
#elektryka #budujzwykopem
Czy tym włącznikiem jestem w stanie zrobić światła schodowe ?
https://allegro.pl/oferta/kissme-wlacznik-lacznik-swiatla-pojedynczy-km-w1-18541332467
#elektryka #budujzwykopem
@euklides: kupujesz dwa przyciski dzwonkowe i coś co się nazywa przekaźnik bistabilny. Instalacja jest bardzo prosta i możesz sobie dodać więcej przycisków jak chcesz.
- 0
Mirki nie muszę zrobić dwie dziurki fi 12 w ceowniku o grubości kilku mm i nie mogę się przewiercić, wszystkie wiertla parksajda juz spaliłem lub połamałem i moze połowa pierwszej dziury się przewierciła xd
Do kogo mogę podbić żeby mi to przewiercił? Jakiś mechanik czy ślusarz?
#majsterkowanie #budownictwo #budujzwykopem
Pol godziny j-----a, wiertarka gorąca i to wszystko w piz*u (╯︵╰,)
Do kogo mogę podbić żeby mi to przewiercił? Jakiś mechanik czy ślusarz?
#majsterkowanie #budownictwo #budujzwykopem
Pol godziny j-----a, wiertarka gorąca i to wszystko w piz*u (╯︵╰,)
@EjniaKK: druga rzecz to wierć jakimś mniejszym najpierw, np 6. potem coraz większym poszerzaj.
- 2
@albadorap: @atehxx @darek-jg kupiłem sobie porzadniejsze wiertło kobaltowe za 18 zł (chyba ze zwrotu bo po przecenie na 9 xd #cebuladeals) i elegancko szło aż wiury leciały, dziękuję za rady
- 2
#budujzwykopem #remontujzwykopem Wykonawcy z #wykonczenia totalnie się już odkleili, pojawiają się pierwsi co chcą by im płacić za wycenę usługi. Oczywiście stawki za godzinę roboty/ metr kwadratowy, metr bieżący itp nie potrafią podać bo "to Panie zobaczyć trzeba".
@ksiak: Spójrz tylko na to z drugiej strony - poświęcają paliwo, czas na pomiary i spotkanie, czas na wycenę a pewnie mały ich promil kończy się podpisaniem umowy.
Plus jeśli do niej dojdzie to Ci koszt wyceny odejmują.
Przez cała budowę spotkałem się tylko z jednym takim przypadkiem gdzie wzięli 100 zł za wycenę (drzwi wewnętrzne) i po przemysleniu nie było to dla mnie tak szokujące, biorąc pod uwagę że
Plus jeśli do niej dojdzie to Ci koszt wyceny odejmują.
Przez cała budowę spotkałem się tylko z jednym takim przypadkiem gdzie wzięli 100 zł za wycenę (drzwi wewnętrzne) i po przemysleniu nie było to dla mnie tak szokujące, biorąc pod uwagę że
Ogarnięte firmy i fachowcy mają zlecenia na pół roku do przodu, ekipy budowlane i na rok.
@ATAT-2: i nie biorą kasy za wycenę
@Zartos_Larpiarz: szybko poszło #pdk
- 45
Wstępny projekt kuchni do oceny. Proszę o sugestie i wytykanie błędów.
#budujzwykopem #remontujzwykopem
#budujzwykopem #remontujzwykopem
źródło: kitchen 1
Pobierz@Noniusz: nawet za dużo sznura nie jest potrzebne, żeby żona od słupa wszędzie miała dostęp, elegancko
@Noniusz: ..co Ty źeś tam nawidziwiał..., pomijam brak wielu rzeczy, ale brak kabiny prysznicowej?? Dzis to podstawa, niewiem kto to Ci tak spierd......ił. Taki tip czasem byla odrobina dyskomforu jak goscie za szybko przyszli, to przyciemniłem szypki.
źródło: 20260619_062550
Pobierz- 1
Mam gładzie robić na ścianie, zerwałem tapety i tam takie coś - resztki tynki, gispu czy ki grzyb? Jak to zerwać żeby nie kleiło się do walka na gładź. Jest z tym sens walczyć? Może tapety nowe położę ( ͡° ͜ʖ ͡°) #budujzwykopem #dom #elektryka #remontujzwykopem #budownictwo
źródło: IMG_20260619_011559
Pobierz- 4
Kończę zabudowę GK.
1. Jakieś wskazówki jak wyprowadzić narożnik między skosem a ścianką kolankową, kąt pi razy drzwi 125 stopni czyli więcej niż 90.
-> Myślałem żeby na dwa razy zrobić, raz pocągnąć jedną krawędź zwykłą szpachelką, poczekać aż wyschnie i zeszlifować ten wzgórek, który tworzy masa wychodząca na krawędzi szpachelki i potem pociągnąć po drugiej krawędzi i znów zeszlifować nadmiar masy
2.
1. Jakieś wskazówki jak wyprowadzić narożnik między skosem a ścianką kolankową, kąt pi razy drzwi 125 stopni czyli więcej niż 90.
-> Myślałem żeby na dwa razy zrobić, raz pocągnąć jedną krawędź zwykłą szpachelką, poczekać aż wyschnie i zeszlifować ten wzgórek, który tworzy masa wychodząca na krawędzi szpachelki i potem pociągnąć po drugiej krawędzi i znów zeszlifować nadmiar masy
2.
źródło: asdasda
Pobierzpróbowałem ją przyłożyć do ściany pod kątem żeby się wpasowała ale nie da się jej tak prowadzić
@Catmmando: rączkę odchylasz od narożnika ale nie w kierunku którejś ściany tylko pośrodku kąta, im bardziej odchylisz tym bardziej rozwarty kąt uzyskasz(dotyczy 90 stopni), ten rozwarty trzeba by chyba zaciągać blichówką od narożnika w kierunku ściany
- 0
#kosiarki #budujzwykopem #pytaniedoeksperta
Czy kosiarki Stihl obecnie, powiedzmy RM 253 T bardzo przewyższają jakością kosiarki innych firm typu Grass itp? W cenie przy powiedzmy 53cm szerokości i napędzie między Stihl a innymi producentami jak różnica +/- 1000 zł, z czego wynika? Stihl to faktycznie tak dobry sprzęt?
Czy kosiarki Stihl obecnie, powiedzmy RM 253 T bardzo przewyższają jakością kosiarki innych firm typu Grass itp? W cenie przy powiedzmy 53cm szerokości i napędzie między Stihl a innymi producentami jak różnica +/- 1000 zł, z czego wynika? Stihl to faktycznie tak dobry sprzęt?
Czy kosiarki Stihl są warte swojej ceny?
- Zdecydowanie, Stihl wymiata jakościowo 33.3% (4)
- Nie, Stihl nie jest warty swojej ceny 66.7% (8)
- 0
#remont #remontujzwykopem #budujzwykopem
Do uszczelnienia szpary po montażu karnisza na balkonie lepiej użyć akrylu zewnętrznego czy silikonu?
Do uszczelnienia szpary po montażu karnisza na balkonie lepiej użyć akrylu zewnętrznego czy silikonu?
źródło: images (18)
Pobierz@gaca1111: Akryl fasadowy będzie w porządku.
- 1
@Bad_Sector: Dzięki Mireczku
- 6
Był las krzewów, jest pustynia ;)
Tył działki, po wielu trudach i godzinach pracy. wreszcie ogarnięty i zdatny do użytku. Tylko człowiek nie wie się za co zabrać ;)
Plan na ten rok - postawić drewutnie z tyłu, może małą szopę, nasadzenia na jesień wzdłuż płotu co by zaczeły rosnąć.
Z bardziej technicznych spraw to odwodnienia z rynien, opaska wokół domu, rozprowadzić elektrykę po ogrodzie
Co dalej? Nie mam pojęcia xD Ciężkie jest
Tył działki, po wielu trudach i godzinach pracy. wreszcie ogarnięty i zdatny do użytku. Tylko człowiek nie wie się za co zabrać ;)
Plan na ten rok - postawić drewutnie z tyłu, może małą szopę, nasadzenia na jesień wzdłuż płotu co by zaczeły rosnąć.
Z bardziej technicznych spraw to odwodnienia z rynien, opaska wokół domu, rozprowadzić elektrykę po ogrodzie
Co dalej? Nie mam pojęcia xD Ciężkie jest
źródło: image
Pobierz- 1
@nagazie: właśnie się zastanawiam jaka opłacalność takiego






























teraz widzę, że jest nawet promocja, na 4 przedmiot z serii rand za 1zł
Mam porównanie z tymi zwykłymi srebrynymi regałami na blaszki i ten jest dużo lepszy i składać się je składa w kilka minut. Półki z grubszych HDFek. Ja mam je w spiżarni i na półkach stoii epłno słoików i jest stabilnie. Wysokość na 2,8 jest idealna bo na góre wchodzi akurat jakiś większy karton i wszystko jest do sufitu.