@Maceek6: one mają system nadstawek i łączników, regał 180cm składa się z dwóch segmentów po 90cm więc równie dobrze możesz złożyć sobie regał 270cm i do tego nadstawki o wysokości 46cm więc możesz mieć np konfigurację pod 90 + 90 + 46 = 226CM

teraz widzę, że jest nawet promocja, na 4 przedmiot z serii rand za 1zł
  • Odpowiedz
  • 0
@Maceek6: https://allegro.pl/oferta/regal-metalowy-mocny-warsztatowy-czarny-loft-225x90x40-6x280kg-jakosc-17228798505
Mam porównanie z tymi zwykłymi srebrynymi regałami na blaszki i ten jest dużo lepszy i składać się je składa w kilka minut. Półki z grubszych HDFek. Ja mam je w spiżarni i na półkach stoii epłno słoików i jest stabilnie. Wysokość na 2,8 jest idealna bo na góre wchodzi akurat jakiś większy karton i wszystko jest do sufitu.
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski: mając normalne wiertło i normalną wiertarkę bez bicia jak stąd do radomia nie ma prawa odpaść żaden tynk no chyba, że był robiony na o-------l

pozatym jak coś odpadnie to zawsze można zategować
  • Odpowiedz
  • 2
@Chris_Karczynski: podstawa to dobre wiertło, jeśli pod spodem jest beton to krzyżowa widia. Kupisz raz dobre wiertło, będziesz używał przez lata. Najpierw wiercisz w tynku bez udaru, jak dojdziesz od betonu to udar i ogień.
  • Odpowiedz
szerszenie i osy to strażacy; może tutaj też


@hitxol: Strażacy od jakiegoś czasu interweniują jedynie w budynkach użyteczności publicznej / gdy mieszkaniec jest uczulony. W innych wypadkach pozostają firmy prywatne
  • Odpowiedz
#budujzwykopem #pellet #ogrzewanie

Między tym samym modelem kotła na pellet między wersjami 11 kW a 15 kW jest aktualnie tylko 800zł różnicy. Do powierzchni 100mkw z jednej strony hydraulik mówi, że 11 kW wystarczy, a z drugiej strony zastanawiam się, czy nie warto dołożyć 800 i mieć zapas mocy np. na tak mroźne zimy jak w tym roku. Co polecacie z własnego doświadczenia? Jest sens kupić
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czz17: lepiej dobrać, niż zapas mocy, który może w efekcie gotować wodę w układzie. Miałem za duży piec, ciała walka z ustawieniem bo za ciepło, bo za słabo... Wymiana na mniejszy = stabilniejsza praca i mniej opału.
  • Odpowiedz
#kukurydzadextera #budujzwykopem #budowadomu #chwalesie

Witam zgromadzonych, obserwujących, wspierających, krytykujących i wszystkich pozostałych ( ͡° ͜ʖ ͡°) Myśleliście, że dawno mnie nie było to pewnie zrezygnowałem albo spękałem? Absolutnie xD Po prostu nie było kukurydzy, więc nie było aktualizacji, a tak na prawde to tak zapier*alam, że taczki nie ma kiedy załadować, więc i o worklogu nawet nie myślałem :D

Ostatni update był przed sylwestrem, więc
dexter1213 - #kukurydzadextera #budujzwykopem #budowadomu #chwalesie

Witam zgromadzo...

źródło: IMG_1436

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuje zrobić ogrodzenie na niecałe 50m w prostej linii, użyć liniki czy żyłki i czy będzie to sztywne na takiej odległości? Plan jest taki że zaczne od dwóch krawędzi tylko jak zrobić żeby był poziom? Laser w taką pogode słabo w planach miałem też użyc poziomnicy wodnej i po środku wbić łate i na niej łapać poziom, macie jakieś inne pomysły?

#budujzwykopem
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stanislaw1111: ja akurat wykorzystałem profil o długości 3,5m i łatę 2m. Pierwszy słupek osadziłem jako wzorcowy. Później przy osadzaniu kolejnych słupków (rozstaw 2.5m) kładłem na górę ten profil i łatę i łapałem poziom regulując wysokość tego najświeżej osadzonego. Skuteczność metody oceniam na 4+. Jak się mocno przyjrzało w prostej linii na 14 słupków, to było minimalne falowanie, ale do zakrycia dzięki kapturkom, które nakłada się na górę słupków. Zresztą sam
  • Odpowiedz
Mirki, chciałbym się zaopatrzyć w wykrywacz kabli w ścianach. (Mam paranoję, za każdym razem jak mam coś wiercić.)
Kupiłem sobie wcześniej jakiś pierwszy lepszy po taniości i g---o totalne.
Możecie polecić jakiś dobry model?
Nie zależy mi na milionie funkcji - im prostszy, tym lepiej, ale przede wszystkim, niech dobrze spełnia swoje zadanie.

#pytaniedoeksperta #budujzwykopem #remontujzwykopem #elektryka #elektronika
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Eillis nie chce cię zmartwić te proste wszystkie są bardziej lub mniej gówniane, zresztą te droższe też nie są nieomylne. Trzeba nauczyć się ich używać i rozumieć to wtedy da przydatne.
  • Odpowiedz
@euklides: kupujesz dwa przyciski dzwonkowe i coś co się nazywa przekaźnik bistabilny. Instalacja jest bardzo prosta i możesz sobie dodać więcej przycisków jak chcesz.
  • Odpowiedz
@euklides: Czyli nie zrobisz tego tym czym masz.
Najprostsze jest rozwiazanie ktore zapodal @MickM Ale bez przekaznika tez to zrobisz wlasnie na wylacznikach schodowych. Ale wtedy potrzebujesz pociagnac miedzy nimi kabel.
  • Odpowiedz
Mirki nie muszę zrobić dwie dziurki fi 12 w ceowniku o grubości kilku mm i nie mogę się przewiercić, wszystkie wiertla parksajda juz spaliłem lub połamałem i moze połowa pierwszej dziury się przewierciła xd
Do kogo mogę podbić żeby mi to przewiercił? Jakiś mechanik czy ślusarz?
#majsterkowanie #budownictwo #budujzwykopem
Pol godziny j-----a, wiertarka gorąca i to wszystko w piz*u (,)
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#budujzwykopem #remontujzwykopem Wykonawcy z #wykonczenia totalnie się już odkleili, pojawiają się pierwsi co chcą by im płacić za wycenę usługi. Oczywiście stawki za godzinę roboty/ metr kwadratowy, metr bieżący itp nie potrafią podać bo "to Panie zobaczyć trzeba".
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ksiak: Spójrz tylko na to z drugiej strony - poświęcają paliwo, czas na pomiary i spotkanie, czas na wycenę a pewnie mały ich promil kończy się podpisaniem umowy.
Plus jeśli do niej dojdzie to Ci koszt wyceny odejmują.

Przez cała budowę spotkałem się tylko z jednym takim przypadkiem gdzie wzięli 100 zł za wycenę (drzwi wewnętrzne) i po przemysleniu nie było to dla mnie tak szokujące, biorąc pod uwagę że
  • Odpowiedz
Kończę zabudowę GK.

1. Jakieś wskazówki jak wyprowadzić narożnik między skosem a ścianką kolankową, kąt pi razy drzwi 125 stopni czyli więcej niż 90.

-> Myślałem żeby na dwa razy zrobić, raz pocągnąć jedną krawędź zwykłą szpachelką, poczekać aż wyschnie i zeszlifować ten wzgórek, który tworzy masa wychodząca na krawędzi szpachelki i potem pociągnąć po drugiej krawędzi i znów zeszlifować nadmiar masy

2.
Catmmando - Kończę zabudowę GK. 

1. Jakieś wskazówki jak wyprowadzić narożnik między...

źródło: asdasda

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

próbowałem ją przyłożyć do ściany pod kątem żeby się wpasowała ale nie da się jej tak prowadzić


@Catmmando: rączkę odchylasz od narożnika ale nie w kierunku którejś ściany tylko pośrodku kąta, im bardziej odchylisz tym bardziej rozwarty kąt uzyskasz(dotyczy 90 stopni), ten rozwarty trzeba by chyba zaciągać blichówką od narożnika w kierunku ściany
  • Odpowiedz
#kosiarki #budujzwykopem #pytaniedoeksperta

Czy kosiarki Stihl obecnie, powiedzmy RM 253 T bardzo przewyższają jakością kosiarki innych firm typu Grass itp? W cenie przy powiedzmy 53cm szerokości i napędzie między Stihl a innymi producentami jak różnica +/- 1000 zł, z czego wynika? Stihl to faktycznie tak dobry sprzęt?

Czy kosiarki Stihl są warte swojej ceny?

  • Zdecydowanie, Stihl wymiata jakościowo 33.3% (4)
  • Nie, Stihl nie jest warty swojej ceny 66.7% (8)

Oddanych głosów: 12

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Był las krzewów, jest pustynia ;)
Tył działki, po wielu trudach i godzinach pracy. wreszcie ogarnięty i zdatny do użytku. Tylko człowiek nie wie się za co zabrać ;)

Plan na ten rok - postawić drewutnie z tyłu, może małą szopę, nasadzenia na jesień wzdłuż płotu co by zaczeły rosnąć.
Z bardziej technicznych spraw to odwodnienia z rynien, opaska wokół domu, rozprowadzić elektrykę po ogrodzie
Co dalej? Nie mam pojęcia xD Ciężkie jest
ATAT-2 - Był las krzewów, jest pustynia ;) 
Tył działki, po wielu trudach i godzinach...

źródło: image

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach